Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2007 14:25 RODRIGO
Mám zase problem terčovci mi ted vůbec nežerou a když jsem ve středu objednával Bacto-tabs tak mě ujistili že mi to dnes příjde poštou ale nestalo se tak a když jsem tam volal přímo na SERu tak že to ještě ani neodeslali a v okolí tady u mě to nemají ale sehnal jsem si v lékárně CHLORAMÍM B ale prý je to to samé jako CHLORAMÍN T akorát to má starý název :-) Tak se ptám jestli bych jim to mohl dát nežmi příjdou příští týden ten lék ??? A popřípadě kolik jim toho mám dát !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 21:20 Sidonius
Beru zpět tu žumpu. Bude to jen takový malý kanálek... smich (Omluva! ;-) :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 19:52 RODRIGO
Jo dík moc ja to trochu blbe pochopil moc díky hned zítra to koupím a začnu léčit. Jo a ty parametry vodovodu PH - 7 , Vodivost - 300 mikroS , NO2 - nemeřitelný. Jo a v akváriu s tím NO2 tak to bylo tím že byl rok prošlý dneska jsem si koupil nový NO2 a zmeřil a v jednom mám z původních 0,3 mám 0,1 a z původních 0,25 mám méně než 0,1. Vím trochu tam toho je ale to je ve srovnání stím předešlím úplný čajíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 19:43 miro03
hore višie som to už písal baktopur tabs kde ich je 275
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 19:30 RODRIGO
Ale ne omlouvám se ale podívejte se na www.sera.cz a tam je Baktopur tekutý tak ten ne ale je tam podtím BAKTOPUR DIREKT a to jsou prášky a je jich tam 8,24,100,2000 tablet A potom tam je BAKTO-tabs a tam jich je 275 tablet !!! A já se ptám jaký z těchto 2 buď BAKTOPUR DIREKT nebo BAKTO-tabs a to jsou oboje tablety !!! ale podle mě by byl lepší ten druhej ten BAKTO-tabs !!! Tak bych chtěl poradit který z těchto by byl lepší na ty OČI.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 19:00 miro03
jeden je tekutý a ten druhý tablety takže tablety
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 17:44 RODRIGO
Omlouvám se ale jaký to myslíš Baktopur-tabs ??? Baktopur direkt NEBO Bakto-tabs ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 17:41 miro03
Baktopur-tabs ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 17:11 RODRIGO
Potřeboval bych poradit který z těchto dvou přípravků od SERY: baktopur direkt 8,24,....tablet NEBO bakto-tabs 275 tablet. Já bych tedy aspoň co píší na www.sera.cz tak bych volil tedy to druhé bakto-tabs 275 tablet. Ale právě proto to jsem píši který z těchto mám koupit a dát jim to. Nebo jestli něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 17:08 Anuk
Díky za typ.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 09:41 Žena Gabrielka [73]
Jednoduché a spolehlivé testy za solidní ceny jsou od fy. AQUAR:
www.aquar.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 09:21 miro03
Test kde sa dobre meraju no2,no3 a je presný tak je od firmi JBL Easy Test 5in1 jedine ph je hrozné s ním merat lebo je tam rozdiel 1 až 1,3 ,takže ph s ním nemerat ostatné hodnoty sa s ním meraju vpohode kh,gh.Od tej istej firmi je test i 3in1 ale všade je ph takže je najlepšie 5in1 lebo zmeráš 4 hodnoty ktoré su spolahlivé. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 23:24 Anuk
miro03: jaké doporučuješ testy na měření NO2 ? Akvárko mi klapalo bez problémů, dokud jsem si tam nezavlekla krupici, následná léčba a potom hned další na rozpad ploutví, mi tam úplně odrovnaly rovnováhu, vůbec si s tím nevím rady. rybky mám už několik let ty samé, takže mám o ně teď velký strach :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 23:13 miro03
Pokial su naozaj zakalený oči a roztrepené ploutve tak je to jednoznačne bakteriálne onemocnenie s týmto problémom som sa stretol už nejeden krát kup ten baktopur a daj ho terčovcom,za pár dní bi mal bit klid ale napíš tie hodnoty s toho vodovodu zaujímaju ma s čoho ta nemoc vznikla či je to s prenosu,zanedbania udržby alebo s tej vody?Velakrát som u niekoho niečo liečil pri terčovcoch a ked som pýtal hodnoty vody tak boli reakcie a info chabé až ked som k danému človeku pricestoval osobne a urobil merania vody vysvitlo že tam bola voda nevhodná alebo slabá udržba.Síce som tie ryby zachránil hodnekrát ale bol som aj velakrát sklamaný lebo som prišiel pozde tak mi prosím pošli všetky žiadané hodnoty plu ako často robíš udržbu kolko je tam terčovcov a dalšia vec vidím tam skaláre.Tie maju výkaly ktoré škodia terčovcom tak aj to može bit jedna s príč tých očí.Takže do buducna skaláre preč od terčovcov. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 22:27 RODRIGO
No uvidím zítra si dojdu koupit nový test na NO2 a uvidím. Snad to bude tím že je ten test prošlí přeci rok je rok no uvidím zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 22:18 Sidonius
Pokud platí hodnoty NO2, které uvádíte, pak vám ty ryby plavou v žumpě! Evidentně vám nefunguje nitrifikace a pokud nenajdete a neodstraníte příčinu tohoto stavu, každá snaha marná. Váš děda bude mít asi "radost"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 21:56 RODRIGO
Takže teď jsem toho jednouho z toho páru ještě podrobně prohlížel a zjistil jsem že se mu rozpadají trochu ploutve ale hodně tykadla on je má něčím obalený a tím i tenčí než jiní tak to bude asi rozpad a takový malinký chuchvalce nečeho na tom nalepený je možný že je to binec za dna ale myslim si že to asi budou ty rozpadající se tykadla s malinko rozpadávající se ploutvemi ale to je jenom u toho jednoho a právě ploutve malinko jenom ty tykadla docela dost !!! ??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 21:39 Lojza
Teplotu jsem měl na 32,a filtr trochu puštěný aby se hýbala trochu voda a vzduchuj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 21:35 RODRIGO
Takže moc díky za rady teplota už je 32,5°C ploutve akorát u jednouho s těma oběma očima vystouplíma trochu ploutve a tykadla mají trochu jakoby něco jako roztřepené ale jenom trošičku nakraji a u toho druhého nic. Testy používám od RATAJE a na vodivost mám elektrickéj měřák. Hodnoty z vododu celkem dobrý. Já se spíše bojím aby mi nezahynuli myslíte že to bude závažný problém s těma očima ??? :-( A co je ještě potřeba udělat zmeřit upravit nebo nějaké léky abych to mohl případně co nejdříve koupit ??? Jo a jak stím filtrem ??? Filtrovat nefiltrovat málo nebo hodně ??? Teplotu mám naštelovanou na max na topítku což je 34°C stačíto ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 21:31 Lojza
Já jsem používal na plísen "MYCOPUR",měl jsem rozpad ploutví a zabralo to.Měly by ho mít v akvaristice.Tak hodně zdaru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 21:06 miro03
JE TO VCELKU DOBRÁ RADA ČO TU RADIA ALE TIE NO2 SU HROZNÉ ČO JE NÁSLEDOK TOHO OKA ,EŠTE SA IM POZRI NA OCAS A PLUTVY VIDÍM ICH STAŽENÉ ČI NIE SU ROZTREPENÉ.ZMERAJ HODNOTY VODY S VODOVODU.VŠETKY HODNOTY A AKÝM TESTOM TO TESTUJEŠ S NIEKTORÝMI MÁM ŠPATNÉ SKUŠENOSTI LEBO KED SOM POROVNÁVAL VZÁJOMNE A S ELEKTRONIKOU TAK BOLI NIEKTORÉ HROZNÉ ŽE BI SOM POSLAL VÝROBCOV NEVIEM KDE.NECHCEM STRAŠIT ALE VYPADÁ TO NA BAKTERIÁLNE ONEMOCNENIE ČO ALE NENI AŽ TAKÝ PROBLÉM ZABERIE BUD SPOMÍNANÝ BAKTOPUR ALE NIE ROZTOK ALE PRÁŠOK.KED NIE TO,TAK CHLORAMÍN-T.NO ZATIAL POTREBUJEM VIAC INFORMÁCIÍ INAK JE TO DOHAD AJ TIE FOTKY S NICH NEVIDÍM NA TIE PLUTVY A OCAS V AKOM SU STAVE.TAK ZATIM. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 20:53 Muž Kolco [57]
Teplota vody 31 je velmi málo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 20:29 Štěpán
31 snad stačí, ne? Jestli ten test na NO2 nelhal, tak tu vodu budeš muset asi měnit velice brzo znova, a možná víc než 1/3. Snad ti poradí někdo, kdo se v tom vyzná líp než já.

Nebylo by nejlepší pro ty nemocný terčovce připravit další akvárium s úplně čistou odstátou vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 20:16 RODRIGO
Tak vyměněná 1/3 vody teplota zatím na 31°C a ohřívač hřeje dál. Vzduchuji jako oživot a chci se ještě zeptat mám jim filtrovat a popřípadě hodně nebo málo ??? A nevíte někdo co by jim mohlo být teď jsem na ně koukal jak jsem vyměňoval vodu a on oko má jenom jakoby trochu vystouplí ale má na něm hodně velký nános nečeho průhledného bílého a tak to vypada jako by ho měl skoro celý venku. :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 19:10 RODRIGO
No je to trochu prošlý asi rok ale nepoužil jsem ho ani jednou až dnes je to možný že to měří špatně že to je prošlý nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 19:07 Štěpán
Jestli ten test není starý tak je to velice špatné. NO2 má být neměřitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 19:01 RODRIGO
Takže mám hotový test na NO2 a to je u obou stejný kolem 0,25 - 0,3 mg NO2/l , test na NO3 udělat nemohu protože nemám destilovanou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 18:33 RODRIGO
OK vše udělám počítač mám furt přihlášený mezi tím to všechno dělám. Abych viděl když mi někdo něco napíše ale konec zdržování jdu to udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 18:25 Muž Kolco [57]
Připusť jim teplejší vodu aby po promíchání se starou měli v akváriu telotu 32 až 35 stupňů.Naštelovat topítko,aby se teplota držela.Nezapomeň na vzduch,ať se nedusí nedostatkem kyslíku.Ohledně těch chemikálií,s tím já jsem byl vždycky opatrný.Uvidíme,co nám poradí ostatní,jaké mají zkušenosti.Vyměň vodu,zvedni teplotu,další léčiva se mohou přidat po poradě s ostatními.Neseď u počítače a běž na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 18:23 Anuk
Nechci tě strašit, ale připadá mi, že takhle se projevuje motolice, ale léčbu neznám, slyšela jsem, že ani žádná není :-( Taky to může být bakteriální infekce a následně na to nasedlá plíseň,to by potom šlo třeba bactopurem, jen nevím, jestli ho snesou terčovci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 18:06 RODRIGO
No právě že vůbec nežerou a odřít se to asi ne protože to mají 2 a oba jsou odděleně a že by se oba nastejno odřeli nevim no :-( a když jim vyměním třetinu vody tak jakou jim mám dát teplotu ??? Nebo mám tam něco nalít ??? Mám Malachytovu zeleň a Preventin a tam píšou že účinná látka : methylenová modř . Tu jsem měl taky ale už ne jenom ty to 2 přípravky mám jim tam něco z těchto 2 nalít ??? Jediný co jim je tak že nežerou a mají vystouplé oči ale v nečem jakoby bílém obaleném ale právě hodně :-( můj děda říkal on je bejval taky akvarista že to chcípne tak uvidim co to udělá :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 17:57 Muž Kolco [57]
Z těch fotek nemůžu nic poznat.Z tvého popisu bych si tipnul na zaplísnění oka.Nemohl se třeba zranit?Teď moje rada:Vyměnit jednu třetinu vody za teplejší do 35 stupňů.Zvýšit vzduchování.Hned!Tím nic nepokazíme.Sledovat jak se to bude vyvíjet.Přijímá potravu? Podle fotek se zdá,že se drží stranou.Držím Vám palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 17:54 Štěpán
Už jsi našel ty testy na NO2 a NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 17:52 RODRIGO
Fotka k příspěvku 7 fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 17:51 RODRIGO
Fotka k příspěvku 6 fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 17:49 RODRIGO
Fotka k příspěvku 5 fotka ale už toho druhého z chovného páru (číslo 2)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 17:42 RODRIGO
Fotka k příspěvku 4 fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 17:40 RODRIGO
Fotka k příspěvku 3 fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 17:37 RODRIGO
Fotka k příspěvku 2 fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 17:08 RODRIGO
Fotka k příspěvku 1 fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 17:06 RODRIGO
Já to napsal předtím trochu špatně všechno platí akorát stalo se to toho číslo 1 terčovce co mám ve společenských akváriu ten má pouze 1 oko a druhý číslo 2 to je chovný pár ale ten má takový hle obě dvě. A tady parametry : Teplota 1. 28°C a 2. 27,5°C , Kyselost 1. kolem 6,8 a 2. 6,3 , Vodivost 1. kolem 970 a 2. kolem 300 víc zatím nevím někde testy mám ale chvíli mi to dá než je najdu. A teď jsem hodim 7 fotek ale nejsou nic moc lépe mi to vyfotit nešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 16:01 miro03
Pridej foto a hodnoty vody no2,no3,kh,ph.Takto to určit neviem.Ani liečbu ktorá zaberie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 14:28 RODRIGO – Nemocný Terčovec
Dobrý den potřeboval bych co nejdřive poradit mám pár terčovců a samcovi z ničeho nic začalo vylézat oko začalo to takhle: měl nejdříve malinkatou tečku uprostrřed oka a ono se to postupně rozlezlo po celém oku oko má strašně vystouplé a celé zabalené v něčem bílém !!! A dneska koukám a on to má na obou očích a nežere !!! Prosím vás poraďte jak ho zachránit když to zabere nabízím i finanční odměnu !!! :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2007 11:54 miro03
jo můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2007 11:52 Renitko
Miro03. můžu ti teda poslat nějaké fotky toho terčovce??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2007 15:58 Renitko
Ta nádrž ty fotky jsou už staré prozatím tam mám jen dva terčovce a 3 krunýřovce za chvíli už budou mít 200 litrové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2007 15:57 Renitko
No v akvaristice mi doporučili ještě od sery Bactopur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2007 07:22 lavaso
Podle popisu se jedná o ektoparazity u nás známé jako žábrohlístí, kteří se dají celkem dobře léčit přípravky masoten nebo neguvon. Tyto přípravky lze zakoupit u veterináře, který ti podle obsahu akvaria naváží potřebné množství na léčbu i následné přeléčení. Musíš opravdu dodržet postup který ti určí a po 10 dnech ještě jednou opakovat celý proces. Doporučuji léčit v nádrži pouze terčovce ostatní ryby léčbu nemusí snášet dobře, krunýřovci musí bezpodmínečně z akvárka ven!!! rozzureny Nezapomeň na zvýšení teploty, vypnutí filtrace a přidat vzduchování. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2007 06:21 Štěpán
Jak můžeš mít teplomilné a choulostivé terčovce v akváriu s normálníma rybama? Je normálním rybám teplo nebo terčovcům zima?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2007 00:43 miro03
Pridaj sem foto toho terčovca.Podla toho čo popisuješ ide o žábročervy.Ale chcem najprv vidiet to foto.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [76] 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65025x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551-tercovec-nemoc?od=3751