Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Aby se dostaly břišní ploutve (stojany) do takového stádia díky bakterce tak by ostatní ploutve musely chybět skoro celé
Roman: odpověděl jsi si sám
Po pridani CO2 se po case u tercu zacaly odlamovat prsni ploutve („tykadla“)
Jsou dvě možnosti buď CO2 nebo terčovci, výběr je na tobě, ale už několikrát jsem se přesvědčil že dlouhodobě tato kombinace přináší problémy

Rozpad ploutví vypadaná na baktérii.
CO2 na to nemá vliv.Pokud je opravdu myšlena uhličitanová tvrdost(ne tzv.celková tvrdost-vodivost 60-90),tak 2-3 stupně-nedochází k tak velkému kolísání Ph,ale ani to,by nemělo způsobovat rozpad ploutví.Ph také dobré.
0 19.10.2011 11:30 Roman – droleni ploutvi
Ahoj, trapi me rozpad ploutvi u mych tercovcu.
Po pridani CO2 se po case u tercu zacaly odlamovat prsni ploutve („tykadla“)
Ulomi se priblizne v polovine, pote mají snahu dorust ale později se zase „rozdroli“.
Ostatní ploutve mirne roztrepene, jinak jsou naprosto vitalni, zravi a zkratka zdravi.
Hodnoty vody: PH kolem 6,4. NO3 15mg/l, NO2 0, teplota 30.
Mam hodne mekkou vodu, 2-3 st. uhlicitanove tvrdosti. Z toho vyvozuji, ze muze dost litat PH a naledkem muze byt ulamovani ploutvi?
Premyslim dobře? Co proti tomu delat? CO2 je u me nutnost, provozuji rostlinne akva.
Starší reakce

a ještě foto z boku.
0 22.09.2011 21:33 PiNa 
Prosím o pomoc při identifikaci "nemoci". Momentálně máme v akváriu s terčovci parazity, 240l, léčba entizolem, 2. den, voda 31 stupňů a na jednom jsme našli u hlavy bouli viz fotografie. Nevíme, zda to náhodou není počátek obávané děrové nemoci. Za radu předem díky.
Starší reakce
0 10.09.2011 12:05 jano9999 – ikry
samozrejme dnes rano som sa zobudil, akvarko zasvietil, a ikry uz boli pekne zozrane, teda uz tam neboli , co som aj ocakaval, pancierniky zeru ikry? mrenky v noci asi tiez nie? prisavnik je asi vinnik nie

rano som si vsimol este ze tam tie ikry ten disk hladal, aj ked tam nic nebolo uz, no este som si vsimol, ze druhemu diskovi co sa tiez zdrziava poblizku, ako keby sa triasol pred nim, alebo tak vlnil , take nieco pred nim predvadzal, ostatne disky zahanal na druhu stranu akvarka
pisal som to sem do vlakna, lebo s prvoti som myslel ze ma daku nemoc ked sa tak divne sprava,,, ale pozeram ze je zivy az moc

Tohle je typické pro disky,mřenky se Ti bez hormonální stimulace nevytřou a pak jikry nelepí.
0 09.09.2011 23:51 jano9999 este som zabudol, ze zo spodu mu trcalo take ako keby male tykadlo mliecnej farby , kusok od zadku kade kaka
0 09.09.2011 23:46 jano9999 – ikry
nazdar, chcel by som sa spytat na vytieranie diskov, ja teda neviem, mam v akvarku 5 diskov , 3 male mrenky siamske , a panciernikov, a samozrejme prisavnik. Inak nic ine. DNes som spozoroval jedneho diska, ktory vacsinou byval na pravej strane akvaria kde blizko sedavam ja, a zobre o zradlo, ale teraz bol presne na druhej strane akvarka, sem tam odbehol ked som dal krmenie, ale casto sa vracal spat na druhu stranu, a stale tam stal, ako keby nieco okukoval. Ked som blizsie pozrel, tak nasiel som v jeho blizkosti nakladene ikry , na vrchu vacsieho korena . Asi tak 3x2 cm obldznik ikier, on je stale pri nich, a ako keby ich okolie sem tam odobaval. Neviem teda ci sa vytreli disky, pancierniky uz sa mi raz vytreli a vytierali sa na spodnu cast listov, avyzerali trosku inak tie ikry, tak jedine ze by sa vytrel disk alebo mrenska siamska,, ak sa aj vytrel disk, viem ze z toho nic nebude kedze ich tam je 5 kusov, ale aj tak, ako poznam rozdiel ci sa vytrela mrenka alebo disk? dik
Starší reakce
Nech to být a uvidíš u ramiréz to je tubera,Měň vodu a pošli fotku terče a neblbni mi tady jo.

Ahojte potřebuju poradit...Můj terčovec má už 3 dny napuchlé oko...ALe né přímo oko ale jakoby okolo oka, vypadá to přesně takto
rybicky.net/k/forum/327154.jpg
Hodně to vypadá jako by se mu zvětšil průměr oka...
Co by to mohlo být?
Starší reakce
Nech ho chvíli tak...Jestli se to nespraví...Né každé bíle hovno musí být nutně nemoc...Mojí diskové mají pravidelně takové jak popisuješ výkaly po koretře...
0 23.08.2011 16:30 jano9999 – Diskus
Nazdar, chcem sa opytat, co robit v pripade, ked som uvidel biele vykaly , nie cisto biele ale take nieco miesane s hnedym, dnes som to uvidel asi na najvacsom diskovi (mozno 2 roky ma) , cele akva je v poho, pravidelna vymena vody, teplota, strava , vsetky disky zrave nacapene na celnom skle, vratane aj tohto diska, akurat som dnes spozoroval tie vykaly u jedneho , vacsinou mavaju take hnede ako keby granule. Disk je inak uplne v poho, co sa tyka vyzoru, chuti do jedla, a pohyb po akvarku velmi zivy. Nevidim ziaden problem u neho, tak neviem ako to riesit? dik
Inak davam vacsinou Tetra sera diskus granule, tie im moc chutia, potom raz za cas zarobene srdco, a granule striedam s artemiou mrazenou.
Starší reakce
Tipnul bych bakteriální původ

Zkusil bych co ti radily už kluci, denní výměna vody + rašelinový výluh

Dávkování se neboj já dávám 3-4krát víc než jaké je dávkování a rybám to jen prospívá

Torbenu davam tolik jak pisou davkovani.Coz je 1 vicko myslim na 50 l tak davam pri vymene vody dve vicka.Takze muzu i vice jo?nemusim se teda bat prilis hnede vody a pridat jim jo?
0 10.08.2011 18:07 RAP Podle fotky ho moc nedáváš. Klidně ho postupně nalej tolik, aby nakonec byla voda barvy čaje. Postupně proto, aby si ryby zvykly na koncentraci. Přeci jen se jedná o chovatelskou formu.
Ten Torben v kombinci s tou výměnou vody mě příjde jako dobrý řešení.

mam doma torben..ten by mohl pomoct??ten normalne do akva pridavam..
0 10.08.2011 08:28 RAP Zkoušel si přírodní výluhy např. z rašeliny, olšových šištic apod.?
Pokud má terčovec poškozenou pokožku, sůl raději ne.
nene samec je uplne v pohode,zere a plave se,zadne spatne chovani stejne jako samice...jen to telicko.Vyzkousime menit hodne vodu bez nejakych leku...a jak psal Kuba..solnou koupel??
Začni měnit klidně polovinu vody denně, pár litrů nic neřeší. Krupička má vícero vývojových stádií, takže se to nemusí na další rybě projevit. Jak se ten samec chová, otírá se o něco v akváriu, jakoby ho něco svědilo?
Tomu nevěř že by to musel chytnout i samec...Já jsem koupil ty dva snake skiny a problémy furt jen s jedním jen jeden měl kožní parazity a hlavně dal jsem ho do nové nádrže a jen on chytnul žábrohlísty tak jsem je přeléčil a je tomu asi 4 dny co šli do vytíračky a zítra se chystám že dám zase chloramín protože jen on dýchá na jednu žábru druhý je do začátku v pohodě.
JInak bych pro začátek jak píše romant měnil denně klidně i 50% vody zvýšil teplotu i na 34°C a i když je to přežitek tak solnou koupel.A uvidíš jestli se to aspon nezastaví.
to jo,takle vypada od nedele ato uz jsem nekolik litru vymenil a stale nic..porad ctu ne netu procitam nemoce a nevim co to muze byt.Krupicku jsem myslel hned ale chytil by to i samec urcite...
Já jsem profláklej propagátor vodoléčby a tak bych těch 20 a více litrů měnil denně. Prostě jako první dobrou bych nasadil tu vodoléčbu, tím nemůžeš nic skazit.

ahoj,aco by jsi na to nasadil??takze krupicka to nebude...jake leky?
Ja vim.Ja ti nic nerikam.Jsem z toho spatnej protoze nevim cim to muze byt.Je to 100l a pouze chovny par nikdo na vic,vymena 20 l tydne.Samec je uplne v pohode,zadne naznaky toho co ma holka..
Já bych si to tipnul na nějaký kožní červy.Případně něco podobnýho ale ne v takovém rozsahu bylo u mne a hned jak to zmizlo tak nastalo silné napadení žábrohlísty.
Potom možna bakterka ale na to bych nesázel.
Napsal jsem Ti jenom to co si myslím, že by to mohlo bejt, určitě se Ti k tomu vyjádří někdo na placky fundovanější. Jinak výměna vody jenou týdně nemusí stačit. Jak je to akvárko velký a kolik je tam celkem ryb a té vody je měněný jaký množství?
Ph nebylo mensi nez 6,5 a vodu menime skoro kazdy tyden... myslel jsem ze to je krupicka ale to by prece chytil i samec
Jak často měníš vodu a jaký máš Ph? Dělá to na mě dojem, že ta ryba je držená v nízkým Ph. Usuzuji z těch ploutví.

Ahoj lidicky.Mam nemocnou samicku z chovneho paru a nevim zatim poradne co za nemoc ma.Samec je v pohode.Zere a normalne plave.Poradi mi nekdo?a nejaky nejlepsi pripravek na vyleceni??dekuji moc predem
Starší reakce
ja som vypustil diskov do noveho akva asi po cca 3 tyzdnoch ak si dobre pamatam, potom boli pasivny mozno tyzden, aj to asi menej, urcite nie dva mesiace, to je dost. Kolko ich tam mas? v akom velkom akva, alebo daj foto aj ked na pomoc su tu skuseny chovatelia ,
0 18.07.2011 18:30 meow321 viete mi niekto poradit? mam kvazi novozalozen eakva, ma uz takmer 2 mesiace hodnoty no2,no3 su ok praivdlen emerane len ryby mi stale dychaju zrychlene , cim to moze byt? v akva mam aj srastliny , nebol by problem s nicim lenze mam dam diskusov a su pasivny
Starší reakce
0 13.07.2011 20:41
Bob66 [2103] - Cichlidy Koubadjj napsal: přidal jsem do vody i lečivum opravdu nevim co s tim a mam strach aby mi neumřela poradi někdo ?
Udělal jsi to nejhorší co jsi mohl, nevíš co je rybě ale leješ tam léčiva

Jaké má výkaly? Kvalitní fotka by nebyla?
Potřebuju poradit mam asi nemocnou terčovku nebo co

posledni dobou jsem nějak moc neměl čas na to abych se po akvarku koukal pořad hodně prace a tak no a tedka se tak divam jedna z terčovek je uplně hubena ostatni do ni pořad dlubou a ona vubec nic neji

přendal jsem ji do menšiho akvarka aby byla sama a davam ji každy den žradlo ale přijde mi že stale neji

pořad je schovana pod filtraci a jen tak stoji

co s tim

přidal jsem do vody i lečivum opravdu nevim co s tim a mam strach aby mi neumřela poradi někdo ?
Přesně tak,vyměň jim před odjezdem 50% vody,a nech je být,s přehledem vydrží 14 dní,i déle bez pozravy.Ony si ryby v nádrži stejně něco najdou,budou požírat řasy,detrit,rostliny...neboj,půst jim nijak neuškodí.
0 12.07.2011 11:58 jano9999 – Diskus
Ok, tak necham tak, zatial to vyzera v poho, vsetky disky, vykaly maju v tvare granuli , sem tam troska dlhsie, ale ziadne belsie, alebo biele. Myslim ze su v pohode , a aj ten velky disk, co nechcel jeden den granule. Inak co sa tyka chorob, u mna akurat som asi pol roka dozadu mal na oranzovom , asi 3 dni mal miestami uplne biele vykaly, priesvitne, co byva vzdy znakom choroby, ja som to vtedy vobec nepreliecoval, kvoli jednemu som nechcel vsetky, po par dnoch to prestalo, teraz je asi najzivsi clen v akvariu, a za posledneho pol roka narastol min o 2cm a ma nadherne silno oranzove sfarbenie. Viditelne sa mu dari. Neviem ako je to mozne , ale proste je zdravy a rastie, aj napriek asi nejakej chorobe bez liekov to zvladol aj sam
Mam teraz akurat dilemu co spravit, o dva tyzdne idem na dovolenku do chorvatska na 9 noci , mam doma akurat otca, ale ma uz svoje roky, a moc nechcem jemu zverit menenie vody, alebo nebodaj krmenie, kamaratovi takto uz neraz pokazili v rodine vodu, a nechcem aby sa to stalo aj mne,
Keby v den ked bude odchadzat vymenim 50% vody, alebo aj viac, stacilo by to na tych 9 noci, alebo je to risk ktory ma moze stat dakeho diska?
Vzdy menim vodu v pondelok ako hodinky a vzdy 30 %, z casu na cas vymenim 40% vody. A ak voda 9 noci vydrzi tak ako piem, krmenie diskov, keby im nedavam 9 dni jedlo, mozem im tym ublizit? Automaticke davkovace som rozmyslal, ale granule im vzdy namacam dopredu, a v tom krmitku by museli byt tvrde , teda nenamocene.
Dakujem za kazdu radu.
0 12.07.2011 10:03
Bob66 [2103] - Cichlidy Sid napsal:Myslíte těch 0,025-0,05mg NO2/l?
To je jen krmení pro bakterie, ne?
Přehlédl jsem tu nulu navíc

Já u svých testů takový rozsah měření nemám .
jano9999: v tvém případě nemá cenu řešit NO2 ani NO3

0 11.07.2011 17:19 jano9999 –
testy tak som testol aj ostatne testy, PH slabucko zelena , teda medzi 7 az 7,5 , co mam stale taku istu ako napriklad pred rokom, KH test, uhlicitanova tvrdost 6-7 dielikov nemeckej stupnice , teda tiez by to malo byt ok , PO4 test fosfaty 1,0mg/l

tu je foto testu ako vyzera od JBL. Farba mozno trosku klame, ukazuje to nieco 0,025 az 0,05 mg/l , 0,1 urcite nie, to uz je uplne ina farba.
no tak neviem, je teda 0,025 az 0,05 mg/l nezlucitelna s chovom diskusov?? alebo s odchovom? No da sa to namerat, teda kupil som drahsie testy od JBL na NO2 NO3 , respektive vsetky testy mam od JBL, jak PH, KH , atd. Na teste JBL je stupnica ktora ma 0 slabunko zltu, a potom ide hned 0,025 mg/l, potom 0,05 mg/l, potom 0,1 mg/l , 0,2mg/l atd.
Neviem ale JBL to takto ma. Zeby ich test bol naprd. Aky test je najpresnejsi, ktory mate vyskusany na NO2 ??
Dá se vůbec taková koncentrace kapkovým testem naměřit ?
...Pokud ti tohle teče z vodovodu tak to je problém...
Myslíte těch 0,025-0,05mg NO2/l?
To je jen krmení pro bakterie, ne?

Lehce zvýšené NO3 určitě nevede k agresivitě ryb a hodnotu 20mg/l ti může většina akvaristů jen závidět

NO3 20mg/l je běžná bezproblémová hodnota, není to nic zvýšeného co by dělalo problém, což se nedá říct o NO2 které musí být nulové a které je třeba řešit

Pokud ti tohle teče z vodovodu tak to je problém

NO3 je v poho ale je zvysene, co nie je dobre , aspon mne to vadi ze to stuplo, ale NO2 mam jak v akvariu, tak aj z vodovodu , taku hodnostu som nameral aj z vodovodu ,takze s tym moc nespravim
NO3 je v pohodě, to NO2 musí být 0

0 11.07.2011 12:39 jano9999 – Diskus
tak voda vycistena, akurat som dal granulky, a vida diskus papa granule az moc nenazrane

, tak neviem teda asi pytal tu vymenu vody

ale skor myslim ze mal daky sok z prehrateho boja, hlavne ale som rad ze je v poriadku a nacapeny na celkom skle, a da sa aj pohladkat

Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
Přidat reakci
1 ...... [39] ...... 77
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65486x