Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 74 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:54 tercovec
Chlapi ted sem ho vylovyl a dal jinam a opravdu má na sobě šedivé mapky jsou male a jsou dvě jak my psal kadeřník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:53 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tercovec5
Nevim koho jsi myslel tema co zacnou psat ;-) ale pokud nema symptomy nejake parazitalni nakazy tak mas urcite pravdu a nema smysl zatezovat chemii cele akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:49 tercovec
Vojta a mam ho po dobu toho léčení krmit a jak změřim no2 a no3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:45 tercovec5
Ano.Sice ti tady za chvilku začnou psát,že je lepší přeléčit celou skupinu najednou,ale zatím bych nepanikařil a zůstal v klidu,a přeléčil pouze tohoto ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:45 miro03
Urob to čo Ti radí Vojta-terčovec5,podla tej fotky to nevyzerá uplne vporiadku.Terčovec v dobe trenia netmavne ale zvýrazní kresbu,tmavne vtedy ked sa mu vytvorí sekret.Hlavne premeraj hodnoty vody ako radí Vojto-terčovec5.Budeme mudrejší. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:40 tercovec
Terc5 tak mxslíš že ho mám dát prič do jiného akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:37 tercovec5
Nevím,ale asi bych nečekal a přeléčil bych zavčasu,toto není barva zdravé ryby.Je po nakrmení tmavší?Co ty dusitany?Ostatní ryby jsou v poho?Pokud máš ještě nějaké volné akva,zkus tuto rybu ohřát na 35 stupňů po dobu 5ti dnů,pokud se nic nezmění,zahaj léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 18:31 tercovec
Fotka k příspěvku Kadernik určitě se nemýlíš máme je od stejného chovatele a dnes ten terč je o neco mín tmavší a naháněj se tak budu stale sledovat co a jak dech normal a výkaly také nic jiného než že budu je sledovat a stále vás budu informovat jeho chování nerad bych o nej přišel je překrásný jsem stoho malinko hotovej ale jinak chlapy díky za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2008 01:25 miro03
Nemám čo dodat len skus spravit kvalitnejšiu fotku.Zatial dobre pozoruj ako radia ostatný. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 23:19 kadernik
Ahoj Vláďo, nechci ti kazit radost,ale jsem si jistý skoro na 100procent že ten terč není v pořádku. Mám čtyři páry briliantů z toho jeden ve společenský, jsou stejně velký a mám takový pocit že je máme od stejného chovatele,ale nikdy mi takhle žádný neztmavnul ani když vodil. Určitě,vše co tu je napsáno je pravda,ale ta fotka je prostě divná, nemá náhodou po sobě takové šedivé mapy, to by mohla být bakterka,ale já si myslím že ten pes je zakopaný v No2 nebo No3. Budu moc rád když se budu mýlit a kluci budou mít pravdu. Hodně zdaru a jak kluci psaly-POZORUJJJJ-
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: tercovec
Není zač,hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:45 tercovec
Díky moc za rady ROMY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:44 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: tercovec
Širší,takovou trubku,kdežto samec ho má do špičky.Až je budou mít venku,poznáš to sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:42 tercovec
Výborně takže samice má kulatější kladélko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: tercovec
Fotka k příspěvku Přesně tak. Dá se to poznat i podle ploutví,ale u staršího páru.Je to o zkušenosti,u některých to poznáš na první pohled,u jiných ne.Přiložím ti foto.Vlevo samice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:36 tercovec
Tak to je pravda akorat ze poznáme samce od samice :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:35 tercovec
To poznám pouze na kladélku nebo se mejlim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: tercovec
Zřejmě čeká,která se chytne,je to jak s náma. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: tercovec
Rozdíl v pohlaví poznáš jen při tření,jak jsem psal,asi se ti vytváří pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:32 tercovec
Právě to ne asi tak na dva tři kusy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: tercovec
Tak to vypadá,že se dvoří samičce,jak se začne vlnit,a ona taky,těš se na jikry.Najíždí jen na jednu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:31 tercovec
Právě sedím u nich a pozoruji a je to tak jak pises romy najíždí ale nevým zda li je to samice a třepese před ní neotírá se a výkal ted zrovna dobrý , ale budu stale sledovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:28 tercovec
Dech má řek bych v normálu jenom mrská rychleji břišnímy ploutvemy ale to jenom tehdy kdyz najede na jineho tak i po tom snima mrská sou to názvy lajka tak to berte z rezervou stále se učím sem začátečník s terči tak sem stoho trochu vylekanej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:24 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: tercovec
Stejně pozoruj chování a výkaly,u mladých jedinců je vysvětlení chování různé.Zkus pozorovat,jakou samici si vybral,začne na ní najíždět a klepat se před ní,pak je to jasné a máš klid.Pokud ne,dávej dobrý pozor na výkaly,zrychlené dýchání a otírání se o předměty v akva.Změř si hodnoty NO2 a NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:22 smik – Re: tercovec
Pro jistotu bych zkusil změřit to NO2 a NO3, ale jinak se to zdá být v pohodě.
Dýchá normálně nebo zrychleně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:18 tercovec
ROMI:díky moc takže není to žádná vada jen dobře že se chce pářit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Romy
Aha,teď jsem si všiml té velikosti.Vypadá to na pubertální ztmavnutí,taková ta příprava na páření.Pokud tam máš samici,imponuje jí.Nebo se alespoň snaží.Pokud je mladý,chce se pářit a láká samici,pak dojde ke spárování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:11 tercovec
má 11centáku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:09 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: tercovec
A velikost,věk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:08 tercovec
Tak to nemam zmerený to je blbe a výkaly jsou normal stáří nevym ale má 11 cm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:07 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: tercovec
Jak je starý,může to být i připravenost k páření,pokud jsou výkaly v pořádku,a má na to věk.Voda se zdá v pořádku,ještě NO2 a NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 21:03 tercovec
voda ph7,tvrdost 9°dGH,teplota 29 stupnů,žere a i normální chování není plachý a ani se nestraní voda je čistá bez zákalu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 20:44 smik – Re: tercovec
Jak píše Romy. Málo informací.Terčovec mění barvu podle nálady na vině může být zanedbaná udržba nádrže a tím zhoršená kvalita vody, nemusí to nutně znamenat nemoc, ale chce to pozorovat a přihodit více informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 20:27 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: tercovec
Z fota se toho moc nepozná.Pokud ztmavnul a straní se,jsou to vnitřní paraziti,jak dlouho to trvá?Žere?Jaké jsou parametry vody?Jak jsou staří?Jaká stolice?Musíš více přiblížit život v akváriu.Ztmavnutí není jen průvodní jev nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2008 20:02 tercovec – tmavá barva terčovce
Fotka k příspěvku Prosím o radu odborníky terčovec blue briliant nemá svou barvu je až moc načernalý tady je foto prosím o rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2008 11:57 kadernik
Padnul, já byl tak naštvanej!! Dnes budu mít výsledky z rozboru,ale nebyla to bakterka ani plíseň.Podle veterynáře by totiž musela padnout i samice a ta je úúúplně v pořádku. Voda má taky ty nej parametry tak se uvidí.Problém je taky že měl bílé výkaly,ale já to nebral vážně protože Miro krmí grindalem a já v tom pokračoval. Ani nedýchal zrychleně,tak mě červy nebo žábrohlísti vůbec nenapadly, no nic, budu informovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2008 11:02 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Tak co ten melon ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2008 10:24 kadernik
Do velkého se nic dolévat nemuselo,ale protože v baráku topím jen elektřinou tak v těch malých stovkách to šlo dolů celkem rychle :-) Ale samozřejmě s tím kyslíkem máš pravdu,no doufám že už se přes nás žádná vichřice s praštěným jménem dlouho nepřežene :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2008 23:01 tercovec5
Pro Libora alias kadeřník:Libore,tu teplou jsi nemusel myslím dolévat,ono to akvárko tak rychle nevychladne a naopak,čím teplejší voda,tím méně rozpuštěného kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2008 10:52 matěj
ahoj ja kdyz mam rozpad ploutvi u gybicepsu tak osolim vic vodu a je to v poho ale nevim o tercovcu moc treba jim to vadi atd.ale vesmes lecim vse soli treba je to blbost ale u mne to fuguje ale vim ze tercovci jsou nachylny na vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 22:30 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Ma i nejaky jiny priznaky?.Me se tohle vetsinou stava kdyz si privezu mlady prcky tak ve velikosti 3-5cm.Zakali se jim oci splihnou ploutve nezerou a zalejzaj.Obvykle to neprezijou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 22:20 kadernik
Omlouvám se, jak jsem teď tak nějak rozvrkočenej tak jsem to nedopsal!! Když se začaly třepit ploutve a na očích se mu udělal mírný zákal, ihned jsem přehodnotil diagnozu a nasadil Bactopur-Direct na bakterku. Ještě jednou se omlouvám!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 22:13 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Na krupici se pouziva od eSHy Exit a muze se kombinovat s eSHa2000 kvuli urychleni lecby.Od sery je na krupici Sera costapur.Bacopur je spis na plisne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2008 22:02 kadernik – terčovci
Dnes jsem si to vážně dal!! Pět hodin bez elektřiny, jen jsem běhal a doléval teplou vodu(mám terčovce na 32stupních). Otázka - koupil jsem si samce Melona je v karantení nádrži(125L), myslel jsem si že mám krupici a začal léčit eSha2000 a nic,po třech dnech se začaly třepit ploutve a zakalily se mu oči.Nepoužívám nikdy produkty Sera, ale teď jsem použil Sera Bactopur Direct. Prosím máte někdo zkušenosti s léčbou??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2008 05:06 JARDA111 – Re: tercovec5
Myslel jsem to tak všeobecně, tak nějak jako základní pravidla - ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 22:51 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: tercovec5
ok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 22:33 tercovec5 – Re: Dahak
A pokud je to možné,nevykejte mě,jsem mladej klučina:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 22:32 tercovec5 – Re: Dahak
Nekrmím,ale možná ostatní ano,nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 21:59 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Vzpomel jsem si ze jsem na to tema mel uz s Mirou rozhovor nedavno.On flubenol rozpusti a necha jim nasaknout granule.Problem je ale kdyz napadena ryba uz potravu neprijma i kdyz takova ryba je uz na tom asi tak zle ze se z toho stejne nedostane a kdyz ano tak uz pravdepodobne nikdy nebude takova jako kdyby nebyla napadena.Jeste by me zajimala odpoved na otazku kterou tu dal Tom ohledne toho krmeni pri lecbe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2008 21:42 tercovec5 – Re: Dahak
Aby došlo k neplodnosti,muselo by se léčit cca 5krát.Entizol přeléčím preventivně celou rybárnu dvakrát do roka,takže plno ryb ho u mě ani nezažije.Soustředím se naopak hlavně na preventivní přeléčení u ryb připravených do chovu a plodné ryby mám pořád.I lidé,co si ode mě ryby odvezou pak občas pošlou foto s potěrem na páru.Flubenol sice mám,ale nepoužívám ho,dávkování přesně tedy neřeknu,snad Míra.UV lampu používám ojediněle,nikdy zároveň s léčivem.Ale netvrdím,že mám v tom,co jsem nyní napsal pravdu,každý má jiné názory a zkušennosti.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [74] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65028x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551-tercovec-nemoc?od=3651