Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 23:58 R Muž romant [27987] Re: halenar1984
Přečti si pozorně ten článek co jsem tady dával před pár dny, je tam autorem uvedený jako jeden z nejlepších léků(tremazol) na žábrohlísty. O zkušenostech autora, Bob66, nepochybuj a postupuj dle jeho doporučení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2012 23:49 halenar1984
tak je to tu to moje podozrenie vypuklo jedna ryba dycha len na jednu ziabru mam uz objednany tremazol tak dufam ze zajtra pride poznate aj lepsie liecivo na ziabrohlistu ako tremazol Ci je to dost dobre liecivo mate ho odskusane ?dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 16:46 halenar1984
Jasne dik moc roman idem na to druhy krat budem mudrejsi este raz dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 16:45 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: halenar1984
Flagellol je na vnitřní parazity, při tvém podezření na žábrohlísty jsi měl použít Tremazol, pokud by se o ně opravdu jednalo hmm Jinak jak napsal romant, při léčbě Flagellolem se vyndavají bio filtry, chce to číst návod, protože léčba musí probíhat přesně, jinak je zbytečná X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.12.2011 16:11 R Muž romant [27987] Re: halenar1984
Nemám s tímto léčivem žádný zkušenosti, ale když se v návodu k použití píše o nepoužívíní biologických filtrů po dobu dávkování a potom se doporučuje výměna 80% vody v akváriu, tak bych předpokládal, že pokud filtr běžel v průběhu léčby, tak nitrifikační bakterie dostaly pěkně nafrak a o jejich přítomnosti bych pochyboval. Takže si myslím, že Ti nezbyde nic jinýho, než začít s výměnama vody, protože pobyt oslabených ryb v nestabilním prostředí, to by mohlo zanamenat další komplikace. Filtr bych propláchnul, pokud máš možnost ho naočkovat z jinýho akvária, tak bych to udělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2011 15:49 halenar1984
ahojte tak som sa rozhodol preliecit flagellolom a po troch dnoch hladovky neaka strasna zmena neprisla co zjedia vypluju a tak do okola stale este som sa chcel spitat ci som spravil dobre ked som nechal zapnuty biomolitan a cerpaciu hlavicu neodstranilo mi to liecivo z vody dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 19:58 halenar1984 Re: romant
dik moc idem na to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 19:56 R Muž romant [27987] Re: halenar1984
rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty
rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
Mrkni se na tyhle články a najdeš tam vše co je třeba vědět a budeš to snad moci lépe diagnostikovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2011 19:51 halenar1984
chcem sa spitat ake ine priznaky su okrem zrychleneho dychania pri ziabrohlistom lebo ryby sa mi obtieraju akoby ziabrami o predmety vykali su zatial ok dik moc zatial a aby som nezabudol NO hodnoty su v poriadku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:56 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Tomiino
Pokud jsou hodnoty vody ok, tak by se mohlo jednat o žábrohlísty (podle těch leopardů) X-) Je to docela časté při nákupu nových ryb ;-) Zkontroluj jestli nemají zrychlené dýchání a jestli pracují obě žábry ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 20:57 Muž Tomiino [43] – Tomas
Ahoj lidi,poradi mi nekdo drobet?hledam v knihach,na netu ale nejak neuspesne.Mame problem u nove zakoupenych pigeonu gold.Tri kusy jsou v poradku,ale jeden travi vetsinu casu v rohu u hladiny a ma dost zvetseny oci,nezere coz je teda u novych ryb normalnia a na pohled vypada dobre,barvu ma normalni.nadrz preplnena neni.Ma nekdo s tutim zkusenost??jo a jeste tam jsou maly leopardi- u hladiny,nezerou a zmenily barvu na cernou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 01:03 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: peter36
Tak jak to s tebou je,jano9999,nebo peter36?? Za otázky se nemusíš stydět,a ohledně terčovců,už vůbec ne.
Podle předchozích otázek jsem pochopil,že máš 300 l nádrž.Věř,že po odečtení dekorací,zbude tak 250 l,ryby jsou po přeléčení Tremazolem,ryb je šest,jak velkých,jaké jsou parametry vody,jaké ryby a kolik je s terčovci v nádrži,jak je to s rostlinami,kolik..........? Bohužel všechno souvisí se vším.
14.12.2011 byly ryby dvouleté,20.12.2011 už jsou tříleté,jak to vlastně je?
Nikdo nemá věšteckou kouli,chtělo by to fotku nádrže,ale dle mého mdlého rozumu,to bude nejspíš boj dvou samců o vládu nad nádrží a nad hejnem,má to co dělat s bojem o životní prostor,do 250l čisté vody bych já dnes dal jen čtyři kusy a nějakou tu drobotinu.
Další možností je samec,který se chce třít a jde po dominantnější samici,a jednoduše si jí chce vychovat,ale pokud je to intenzivnější boj,vrátil bych se k variantě dvou samců.No,a nakonec to mohou být i dvě dominantní samice.
Jinak,je to normální chování cichlid a záleží jen na pozorovateli,kdy už toto hašteření přesáhne únosnou mez,většinou silnější a dominantnější ryba nepustí tu slabší ani nažrat,a ryby,,rozsadí".Silnější ryba se tak na měsíc odloví,dojde ke změně hierarchie v hejnu,a mělo by se to upravit. Existují ale vyjímky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:40 peter36 – boje
Dobry den, chcem sa opytat skusenejsich, dva tercovce asi 3 rocne, neustale sa biju, su asi najvacsie v akvariu kde ich mam 6 kusov, tak dvaja mam pocit ze 24h denne spolu bojuju, dobu sa, nechce ani jeden ustupit , len mam obavy o nich, co z toho vznikne neskor, v takomto pripade by ste odporucili jedneho olovit? dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 15:09 R Muž romant [27987] Re: Carlosss40
Pokud to oko není nějak fyzicky poškozený, tak bych aplikoval vodoléčbu v podobě intenzivní výměny vody a třeba přidal nějaký protiplísňový prostředek(Acriflavin), protože velmi často se jedná o zaplísnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2011 14:41 Carlosss40 – Úraz terčovce
Potřebuji poradit, v chovném akváriu mi terčovci rozbili teploměr a samice se nejspíš o něj na oku poranila. Má ho kalné a je úplně bledá. Čím a jak to vyléčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 18:42 jano9999 – disk
Tak velky potlesk potlesk , tri dni po aplikovani tremazolu, dva diskovia ktory zacali byt malatny,jedno ziabrou dychali, nastal velky zvrat, zacali ist ku sklu, dokonca co dva tyzdne nezral, uz zere aj granule, su zivvy, neskutocna znema zo dna na den, a to som jedneho chcel uz dat prec z akvaria aby nepriniesol daku vacsiu pliagu do akva, takze liecba ucinkuje, teda ale aj tak, este dva krat ju zopakovat si to vyzaduje aby sa to nevratilo nie? tremazol uz mam 100ml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 16:41 Muž JurajSkkk [1] - CichlidyRe: jano9999
10 rokov je už fakt nad priemer, bežne 7-8rokov. Veľakrát sú však už dosť škaredé, zdeformované a proste už len dožívajú. Rád by som videl foto starších a v dobrej kondícií. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 14:23 jano9999 Re: Bob66
cosi som pocul o tom , ale neveril som :) aj ked u chovatela mi povedal ze 10 tazko :) velmi tazko, aspon asi u menej skusenych
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 14:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: jano9999
Přes 10 let při správné péči ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 14:01 jano9999 Re: xjanosik
no terce maju asi tak dva roky cca, a inak kolko je taky max ved terca kedy uz pomaly ide do hajan?

teda kolko sa tak v priemere dozivaju v akvariach, teda v zajati?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 12:51 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Verny
Pokud by to byla běžná nemoc nebo paraziti tak to nebude tak rychlé X-) Terčovci jsou ryby které vydrží hodně a pokud jsou nemocné nebo napadené parazity tak bez pomoci a léčiv žijí i pár týdnů než uhynou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 12:42 Muž Verny [5] Re: smidakkuba
Taky dobrá úvaha, že by ale nějak bláznil a pak se někde fláknul, jsem si nevšimnul. Je jasný ale že s nima nejsem celej den, tak že se to stát klidně mohlo. Možná lepší, než nějakej parazit, byl bych trošku klidnější, že ve vodě nemám žádný takový parazity a nic podobnýho...Taky díky za tip, každopádně to už má za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2011 12:40 Muž Verny [5] Re: Bob66
Tak terčáka jsem ráno vyndal mrtvýho. Souhlasím, že to vidím taky na ten problém s mozkem, ale nemůže to být nějaký parazit, nebo něco co je ve vodě? Párkrát jsem v akváriu viděl ve vodě se vznášet takovou miniaturní žížalku (nějaký červ, nebo nevím co) když jsem ho viděl tak jsem ho hned odsál, ale je jasný, že jich tam je někde víc a netušim co to mohlo bejt. Nemůže to bejt právě nějakej parazit? Jinak fakt byl jak šílenej, plaval úplně všelijak jen ne normálně...No to k tomu hotl asi taky patří no...Díky moc za tip a za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 23:27 Muž JurajSkkk [1] - CichlidyRe: jano9999
Pokiaľ máš staršie terče, 1rok a viac tak to nechaj tak samé sa s toho dostanú, pokiaľ sú v dobrej kondícií a správne prostredie.
Ja som prestal toto riešiť. Stavá sa že niektorý dýcha na jednu žiabru, niekedy 1 deň, niekedy týždeň a potom už nič. Vylúčia hlien zo žiabier a potom dýchajú normálne.
Pokiaľ to je chcípak, tak nemá zmysel liečiť takýmto drahým liečivom. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 23:16 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Verny
Mi se tohle kdysi stalo u mých těrčů.Jeden začal bláznit a třísk se do hlavy od té doby byl jak střelený.Chvíli vystřeloval k hladině potom plaval jakoby do dna a po 1/2 dne bylo po něm.Bylo mi tehdá řečeno že to bylo krvácení do mozku ryby kdy se praštila na citlivé místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 22:41 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Verny
Ryby mají nemoci stejně jako člověk, klidně to může být problém s mozkem nebo něco jiného kdy relativně zdravá a silná ryba je během pár hodin po smrti X-) Pokud bys chtěl vědět pravou příčinu tak jedině po smrti zaplatit pitvu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 22:36 Muž Verny [5]
Zdravím. Chtěl bych k tomuto tématu něco přihodit, respektivě požádat o pomoc. Cca před dvěma hodinkama jsem byl normálka krmit jako vždycky (jestli žral jsem nepostřehl).Přijdu po hodině a vidím jednoho terčáka jak visí u hladiny a dejchá (ostatní v pohodě) tak si říkám, že bych si s novejma pancéřníčkama donesl žábrohlísty, nebo něco? Tak jsem zapnul vzduchování a říkám budu to sledovat. Přijdu za 10 minut a terčák má totální apatii v různých intervalech. Začal šíleně bláznit, narazil do dna-ležel za pár vteřin začal zase bláznit a narážet, zase ležel (při tomto skoro nedýchá) plave úplně všelijak, na bok, hlavou dolu prostě totálně někoordinovaně a teď je zaparkovanej za kořenem a nevidim, jestli vůbec ještě žije, nebo ne...Nevíte někdo co by to mohlo být? Nebyl to vůbec slabej jedinec, nebo něco tak nechápu že ho to napadlo. Mám tam jednoho co mě už minimálně měsíc a půl nežere, a na toho to nevlítlo (jako že by měl bejt oslabenější logicky). Normálně to vůbec nechápu, bylo to z minuty na minutu.Jediný co mě napadá, tak to musí bejt nějaký napadení mozku snad, nebo jinak to není možný snad, takhle rychle...Žádnej výkyv co se týč PH,teploty atd jsem nezaznamenal a část vody jsem měnil včera. Neví nějakej znalec, nestalo se to někomu? Díky moc za případný příspěvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 10:09 jano9999 – disk
tak som vcera preliecil cele akva tremazolom , 18ml som dal na cca 270l vody cisteho objemu a vymenil za 6 hodin 80% vody. trosku stres pre diskov, ale inak to nejde .. :-(

teraz po 7 dnoch opakovat to iste, a potom este aspon raz, len zohnat dalsi tremazol coze

Inak u tychto ziabrohlistoch je dobre mat skor nizsiu teplotu ako vyssiu, teda som to dal na 28-29 stupnov, z povodnych 30-31.,, teda ak sa nemylim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:29 Muž larix [1420] Re: jano9999
Vzdy je lepsie preliecit cele akvarko. Vyliahnute larvy preziju bez hostitela niekolko dni, rovnako nejaky cas trva vyvin vajicka. Takze separatna liecba by bola priblizne rovnako ucinna iba ak by boli ryby mimo zamoreneho akvarka minimalne tyzden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:18 jano9999 Re: larix
viem, 300l akvarium ma mozno 260l ked odoberem strkt, korene, atd , to mi vyjde 16ml tremazolu na jednu varku, teda na tri budem potrebovat este aspon jedna dve balenia tremazolu, tak ci to mam kupit, alebo skor skusit v malej plastovej nadrzi,,, co je lepsie,,, ak je lepsie preliecit cele akvarium tak to spravim, len potrebujem radu ci spravit radsej tak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:14 Muž larix [1420] – Re: jano9999
jano9999 napsal: ono na cele akvarko asi 25ml tremazol je malo ked teda preliecit aj 3 krat po sebe, mam 300l akvarium,,,

Davkuje sa 1 ml na 15 l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 12:54 jano9999 – disk
ono na cele akvarko asi 25ml tremazol je malo ked teda preliecit aj 3 krat po sebe, mam 300l akvarium,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 12:44 jano9999 – disk
No tak disk dycha na jednu ziabru opat, akosi sa mi to strieda, za posledny tyzden raz dycha na dve a chvilu zase na jednu, a skusal som aj menit 4 krat vodu do tyzdna, mam teda pouzit kybel a tremazol a 20 minut ho kupat v nom, pricom davnka bude 1ml tremazolu na kybel,, alebo by ste skor zvolili liecbu celeho akva? dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 12:42 RAP Re: Marketa
Při další výměně vody v té odsáté properte molitan z první komory. Napadlo mě ještě dát do filtru aktivní uhlí, které pomůže stáhnout ty chemikálie.
Ohledně "žížalky" jukněte sem rybicky.net/forum/9517-hlistice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:52 Marketa Re: RAP
Ahoj, ano, da se to tak rici, protoze konci tak 15 cm od kraje a to same na druhe strane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:35 RAP Re: Marketa
Ja mam rostrikovaci trubici z fitlru po cele delce akvaria, takze to nebude tim, ze je tam vyvod filtru. Bud jsou vlevo nebo v pravo.
Jestli tomu rozumím, tak v místech, kam nejde tolik proud z fitru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:33 RAP Re: romant
Sorry, já prošvihnulspim nový příspěvek od Markéty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:28 R Muž romant [27987] Re: RAP
To, že se ryby nedrží jenom u hladiny a mají snahu plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:27 RAP – Re: romant
romant napsal: ...... ostatně malý pozitivní posun tam již je, jak jsem pochopil.
"Nakopni mě" kde si našel to pozitivum?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:22 R Muž romant [27987] Re: Marketa
Měnit, měnit a zase měnit vodu aby se akvárko srovnalo a začalo fungovat normálně. Jakmile se to stabilizuje, bude to i na rybách znát, ostatně malý pozitivní posun tam již je, jak jsem pochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:19 RAP Re: smidakkuba
Markéta napsala: Vodu nemam kristalove cistou, jako by tam neco plavalo nejake mikroorganismy ci co, vypada to jako kdyby prach ve vode.
Během týdne dány do akvária gastropex a preventin, to celé hezky osoleno + zvýšená teplota, to musí s baktáriemi zacvičit. A to nezmiňuji tablety proti řasám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 10:15 Marketa Re: smidakkuba
Ahoj,
ne nekrmim je. Vodu o stupen snizit mohu. Voda neni nijak zvlast citit, pripada mi normalni. Ja mam rostrikovaci trubici z fitlru po cele delce akvaria, takze to nebude tim, ze je tam vyvod filtru. Bud jsou vlevo nebo v pravo. Mam tam neonky, na tech se toho moc poznat neda, tem asi nedela moc dobre ta vyssi teplota. Ve vode je neco rozptylene, jako kdyby mikroskopicke castecky, mozna je to ten nalevnik??, na hladine je film a ten je pro nalevnika typicky, ale premyslim nad temi casteckami ve vode? Budu pokracovat s tou vymenou a zatim nic dalsiho delat nebudu. Jinak nevite co by mohla byt za zizalka ve fitru, viz foto? Jinak dnes uz nejsou uplne u hladiny, plavou i nize.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 09:14 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Nevím jestli to vidím jen já ale zdá se mi že je akvárium mírně obsazené nálevníkama.To by taky všechno odpovídalo.Nálevníci dokážou dráždit kůži proto to černé zbarvení u tyrkysů, tomu odpovídá i zhoršené dýchání a aji zakalené oči.Já bych pokračoval tou výměnou a pro jistotu zkusil koupit jiné testy aspon na NO2 a NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 09:12 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Nobody
Jak psal rap.Tohle vše se prohevuje při zhoršených podmínkách.Případně při kombinaci léčiv a podobných sajrajtů.
Zakalené oči-Velmi často při zhoršených podmínkách a vysokých NO látkách.
Otírání o předměty-Rovněž, pokud je chemická kombinace těch úřípravků tak hrozná tak zvýší podíl slizu na těle a velmi často se začnou otírat o předměty.
Žábry jsou na tom rovněž stejně když se to kombinuje tak mohou být výrazně poškozeny a terčovec se nakonec může udusit.V tomhle případě léčba žábrohlísta a další dráždění žáběr by byla spíš vražda terčovce než pomoc mu.
Je ovšem velmi pravděpodobné že až se dotyčné dá zase systém dokupy takže terčovci žábrohlísta chytnou v horším případě i vnitřní parazity ale pokud na tom byli před touto nehodou dobře a v dobré kondici tak by to měli přejít v celku bez úhony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 07:26 RAP Re: Marketa
V tom místě, kde jste je vyfotila, jsou neustále, není tam proud vody z filtru? Není voda z akva cítit? Jak jsou na tom ostatní ryby?
Jestli stále krmíte - nekrmte.
Snižte teplotu o 1 maximálně 1,5stupně, pokud je na 30°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2011 06:40 RAP – Re: Nobody
Nobody napsal:...výměna vody-nezabírá,taky proč by měla...
Třeba proto, aby se z akvária dostal ten chemický koktejl "?"
Dýchání-nejspíš problém na žábrech,nemusí jít nutně o žábrohlísta.
Jistě že nemusí, jen prostě při zhoršených podmínkách zrychleně dýchají. Žábry mohou být poškozené tím sajrajtem(ta nejhorší varianta, kterou bych jim nepřál).
Mimochodem to co jste napsal,jsou dříve nejčastěji uváděné příznaky. Co říkáte na ty stále zakalené oči?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 23:51 Nobody Re: Marketa
Nikdo nic?(výměna vody-nezabírá,taky proč by měla...)
Dýchání-nejspíš problém na žábrech,nemusí jít nutně o žábrohlísta.
Otírání o předměty-krupička,oodinium.Třes těla - kapřivec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 15:26 Marketa Re: Marketa
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 15:23 Marketa Re: Marketa
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 15:22 Marketa Re: Marketa
Fotka k příspěvku ta skvrna, to je na skle, to je tim bleskem
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 77

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 65028x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4551-tercovec-nemoc?od=1701