Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2019 21:46 Muž Roger [1873] Re: afc1886
Proto jsem psal pokud. Osobně bych je tam taky nedal, zapomněl jsem to doplnit, ale jak jsem psal jeden druh razborek rozhodně a krevetky
Edit: chybí mi tam kus textu, kde jsem psal že bych dal jen jeden druh razborek a krevetky. Nevím proč, ale poslední dobou mi to nějak blbne, posledně mi v deníku takto chyběl odstavec. Píšu to z telefonu ale nikdy jsem neměl problém až posledních 14 dní. Takže omluva, držel bych se toho co psal 4Sima
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2019 21:33 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: sejvi
Přidávám se k názoru 4SIMA s tím, že když už rybky do tak malého a nestabilního biotopu, tak jiný druh Borarasky, než Ti "expert" doporučil zrovna tu největší (viz.atlas min.40L nádrže). Na Pancéřníčky rovnou zapomeň...ty mám problémy udržet ve 30L a úmrtnost nových byla obrovská...
Krevetky budiž, zkusit můžeš, ale rod Neocaridina, který je nejodolnější.
ahoj
PS: ještě obligátní rada, prostudovat si odkazy v tomto vláknu:
Nakon obligátní...přečti si odkazy ve vláknu:
rybicky.net/forum/15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2019 21:30 R Muž afc1886 [14655] Re: Roger
Pancéřníčky bych tam nedával vůbec, jenom ten jeden druh rázborek a krevetky jak už napsal 4sima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2019 21:25 Muž Roger [1873] Re: sejvi
p. Pavelku znám, má pěkný ryby, párkrát jsem od něj bral. Jinak podle mě bych dal jeden druh Razborek, například Barmské, bornejská či skvrnoocasá dělají pěknou parádu. Krevetky taktéž. Pokud pancéřníčky (mám oba druhy)tak mě osobně se líbí spíše Hastatus. Vše je o tobě jak se ti to líbí ale dva druhy razborek bych rozhodně nedával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.12.2019 20:54 Muž 4Sima [1888] Re: sejvi
Dal bych jeden druh razborek a krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2019 20:30 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostliny – Osátka 20l
Poptám se zde zkušenějších... :)

Před chvílí jsem měl rozhovor s prodejcem ryb a doporučil mi tuto osátku:
5x Pancéřníček malý (Corydoras pygmaeus)
10x Razborka trpasličí (Boraras maculatus)
10x krevetka RED CHERRY


Zdá se mi to nějak moc na 20l akvárko. Viz rybicky.net/nadrze/31009

Původně jsem chtěl tuto osátku:
6x Razborka skvrnoocasá (žlutá rybka)
6X Razborka trpasličí (červená rybka)
později za 2-3 týdny 10X krevetka Red Cherry


A ještě dotaz když Razborky rozdělím (2 druhy Razborek), budou plavat v jednom hejnu? Nebo radši pořídit jen 10-12ks jeden druh Razborek?

Budu brát rybičky od Pavelky, má perfektní recenze. Vybírám z toho to:
www.chovaprodejryb.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.11.2019 13:30 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: ctibum
Fotka k příspěvku Tak jsem podle Vašich rad vše plastové uklidil do skříně. Objednal jsem potřebné věci a o víkendu budu zakládat na novo. Viz seznam na obrázku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.11.2019 09:45 Muž ZDRI [1415] Re: sejvi
Mmch., zrovna tento typ přetokové filtrace může být velice účinný, zvláště, když se nahoru doplní nějaký porézní materiál (hrubší láva, pemzové kameny, apod.), ideálně když část těch kamenů bude skrápěná nad hladinou. A v takto malé nádrže nepotřebuješ velký proud, naopak.

Jinak souhlas s kolegy, vyházet plast, zaplnit živými kytkami, osádka max. několik minirybek (např. nějaké minirazborky), lépe jen několik krevetek. Určitě ne Neonky a už vůbec Ancistrus!!! Jen nevím, co bude růst pod tím slaboučkým diodovým mikroosvětlením, celé je to spíš taková pochybná designovka, než skutečné akvárko...

PS: Doporučuji projít si poctivě níže odkazovanou prezentaci kolegyně Kairy. Moc hezká ukázka toho, jak se mají správně dělat tyto mininádrže palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.11.2019 09:15 R Muž Anthrax [4739] Re: sejvi
Rostliny filtr nepotřebují. Navíc samy „vodu“ filtrují od nežádoucích látek. Takže pokud nevěříš filtraci, tím spíš bys měl dát živé rostliny. :-)
Mimochodem tyto látky nejsou ve vodě vidět. Takže voda může být klidně průzračná ale obsah dusíkatých látek může být i přes to značný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.11.2019 09:13 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: sejvi
Když mu nevěříš, tak se na něj vybodni. Akvárko může kupodivu fungovat i bez filtru, stačí ty kytky. ;-)
rybicky.net/nadrze/26898-akvarko-pro-razborky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2019 09:01 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: ctibum
Neurazil jsem se a jsem tu stále, konstruktivní kritiku beru. ;-) Snažím se z každého přípěvku si něco vzít, aby jsem se posunul zase o kus dál...
Bojím se dát do akvária FLUVAL CHI živé rostliny, protože té filtraci nevěřím. Je to "prdítko" a nevím zda by to zvládalo (vzduchování žádné, proud vody nulový). Z dřívějška vím, že voda byla vždy čistá, jednou za 2-3 týdny jsem čistil filtr. V akváriu jsem neměl nic živého kromě rybiček (3x živordka, 1x ancistrus).
Mám přesně toto: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.11.2019 19:39 R Muž ctibum [6870] – Re: sejvi
Podle mě je lepší nechodit kolem horké kaše a fejsbůkovsky se neplácat po ramenou. A je fajn, žes hned uraženě neodešel a přebral sis to palec Alespoň to tak zatím vypadá ;-) Tak šup s plastem do žlutýho kontejneru, kamení na dno květináče, pořiď jemný štěrk, rostliny, kořínek a máš spoustu času na výběr osádky...pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 18:36 Muž Roger [1873] Re: Anthrax
Přesně tak, to jsem tím chtěl říci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 18:34 Muž Roger [1873] Re: silviebaris
Neboj, nespálím, většinou sonduji tady, a když tu ty ryby nikdo nemá a nebo tu není více takových tak jdu na zahraniční weby, snažím se sehnat objektivní relevantní informace abych natropil co nejméně škod, snažím se ze svých chyb poučit jak to jde, to samé doporučuji uživateli sejvi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2019 18:33 R Muž Anthrax [4739] Re: Roger
Souhlas, že ty krevetky jsou nejvhodnější. A že atlas (zdejší i jiný) není vše, tak o tom žádná. Dobré je nespoléhat se pouze na jeden zdroj. Navíc litráž není vždy vypovídající. Když kouknu na rozměry nádrže, tak si v tom ryby moc asi nezaplavou. Kdyby to byla nižší, podlouhlá nádrž, tak by to bylo hned o něčem jiném.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2019 18:24 Silviebaris Re: Roger
aby ses nespálil,mě taky pán na burze poradil parmičky čtyřpruhé,a ty mi zrušily všechny živorodky,a ještě do 60litrů nepatří,takže ani takhle to nebývá pravdou,ikdyž jsou to chovatelé....OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2019 18:19 Muž Roger [1873] Re: silviebaris
Atlas není vše ;-) například moje Myanmarské dania si nedokážu představit ve 40l ;-) nechci se atlasu dotknout, ale někdy si myslím že nárok různých ryb na velikost není přímo úměrná realitě, sám se dorazuji raději těch kteří rybky které mě zajímají mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2019 16:57 Silviebaris Re: Roger
Kdyby ses podival,do atlasu na ty ryby co doporučuje Anthrax,tak jsou všechny O.K...určitě vyhodnějsi,než co plánuje ty neonky...Sejvi se pouči... ;-) OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2019 16:50 Muž Roger [1873] Re: sejvi
To máš tak, tady jsou lidé které mají ryby rádi, a pro všechny své svěřence za sklem se snaží zajistit správné podmínky aby se ryby cítily dobře, možná si myslíš že jsou spokojený, ale já si myslím že netušíš jak vypadá spokojená ryba. Neber to jako nálož co ti tu zkušený radí, nýbrž jako radu jak nebýt spokojený jen ty ale hlavně ryby o které tu jde především. 15l to je půlka mého hrnce na omáčku když na to přijde, nebo jeden větší kbelík, uznej sám že z logiky věci je to málo. A dovolím si říct svůj názor že i na ryby co píše Anthrax je to málo, není to jen o velikosti ryby. Tady se nabízí opravdu jen krevetky, a nebo zainvestuj cca 1500kč a založ si alespoň 54l tam už se dá něco pořídit s klidným svědomím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2019 08:34 R Muž Anthrax [4739] Re: sejvi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2019 08:22 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostliny
Jaké rybičky podle Vás mám koupit do akvária o objemu 18l?
Jinak pěknou nálož jsem tady dostal... :-( :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 05:51 R Muž Anthrax [4739] Re: Baboo
To chválím, že je ve větším. Všechno je lepší než 3 l. Nicméně i těch 50 litrů mu bude časem malé. Takže bych do budoucna zvažoval jeho výměnu. Pokud kamarády, tak nějaké menší druhy rybek. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 00:46 Baboo Re: Baboo
Fotka k příspěvku omlouvám se všem, kterým jsem zvedla tlak mým 3 litrovým akvárkem, nakonec se mi podařilo sehnat 50l. Brzy přikoupím kamarády
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.11.2019 22:00 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Baboo
Nezvládne, chcípne. 3 l na čichavce, to je fakt maso. O dokupování dalších ryb ani neuvažuj. no A živé rostliny jsou základ. Ale v zavařovačce je to asi jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.11.2019 21:56 R Muž Anthrax [4739] Re: Baboo
Ta ryba bude trpět dokud nechcípne. Najdi si kolik se dorůstá. Nevidím důvod rybu zabíjet. Buď ji vrať tam, kde ti ji prodali, daruj ji někomu, kdo vhodné podmínky má nebo ji pořiď odpovídající akvárko. Když už se z nějakého důvodu rozhodneš zabít, tak WC není vhodným způsobem zabití, ani vhodným prostředkem, jak se zbavit mrtvé ryby.

K ostatním otázkám. 3 litry jsou málo i na jakoukoliv jinou rybku. Dokonce i na krevetky je to o ničem. Možná tak pro pár okružáků je to odpovídající.
Akvárium lze bez živých rostlin provozovat. Ale je to těžší než bez nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.11.2019 21:19 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Baboo
Huh, to je síla. Čichavec sice nepotřebuje z vody kyslík, ale to neznamená, že se nemůže otrávit dusičnany z vody, kterou přijímá (pije). I třicet litrů vody by pro něj bylo málo. To je fakt úděsná forma mučení, asi jako kdyby tebe někdo držel v místnosti 2x2 metry, plné tvých vlastních výkalů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   03.11.2019 20:55 Baboo – Čichavec zlatý
Ahoj, mám akvárko 3l a jednoho čichavce co nechce skončit v záchodové míse, proto se ptám - zvládne to sám v tak malém akváriu? Případně jakou jinou rybičku k němu dokoupit, aby se tam nemačkali. Může to být akvárko bez živých rostlin? Moc děkuji hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2018 20:07 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: dúhovárybka
Nebo halančíci, 1 samec, 2 samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2018 18:02 R Muž Anthrax [4739] Re: dúhovárybka
A nebo malé krevetky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 17:39 Andaska Re: dúhovárybka
Ja mam betaka ve 20l se sneckama a libi se mu tam. Ma to huste zarostle a vladne si tam jak Pán ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 15:31 dúhovárybka – Zatiaľ iba uvažujem
Dobrý deň, prosím Vás, mám takú otázočku... Mám mesiac založené akvárium (viď.prezentácia) má 126L ale chcela by som ešte nejaké malé akvárium na stôl možno na 1x bojovnicu pestrú
alebo pár gupiek? Aké veľké akvárium by bolo treba na ne? Alebo inú rybku do malého akvária? Rozmýšľala som nad asi takým 20L akvárium...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.04.2018 09:50 R Muž ctibum [6870] Re: RE5PEKT
Já nějaký video viděl. Lovili je z dutin pařezů, každej Beťák měl svůj, prostor tak 5 litrů (?). Ano, mohli se jít občas projít ven... Každopádně bych nebyl tak striktní v odsuzování objemu. Mojí Bettě holce se ve "200" vysloveně nelíbí, je pořád zalezlá na jednom místě, venku ji vidím jen při údržbě, když ji vyplaším. V "61", kde dva a půl roku žila a kterou jsem chytře sterilizoval chlórem, sice občas proplovala sem a tam, ale většinu času obývala poměrně malý prostor... Toť moje drobná zkušenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 09:31 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: drvi
Otevřený novým názorům ještě provedu nějaká pozorování. Souhlasím s tím, že beťák je bez ohledu na prostor většinou zaparkovaný na jednom místě. Ale co mě vedlo k přesvědčení, že mu to nestačí je právě ten fakt, že si občas propluje celé akva, při čemž ho v malém akváriu omezuje daný prostor. Jdu hledat nějaká videa z jejich přirozeného prostředí, jestli tedy najdu.
Nejhezčí je pozorovat živočichy při jejich přirozeném chování. Poslední dobou přemýšlím, zda mohou být gavůnci spokojení v akváriích, protože jak tak čtu různé odborné publikace, vychází najevo, že drtivá většina gavůnků migruje (ne nutně kvůli rozmnožování, ale spíše vyhledávají přijatelné prostředí, které se v jejich domovině v průběhu roku dynamicky proměňuje). Přestože v akváriu mají takovou vodu, kterou v přírodě migrací vyhledávají (zdánlivě jim nic nechybí), jsou na to migrování zvyklí. Na to ještě nemám ucelený názor. Ale to jsem poněkud odbočil od tématu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.04.2018 09:01 Žena drvi [2894] Re: RE5PEKT
Tak to jsem samozřejmě zkoušela a mám v současné době samce betty v 20, 30, a 100 litrovem akvu a asi 8 samic v 700 litrovce (samozrejme s ostatnimi rybami). Puvodne jsem měla v 700 í samce, ale evidentně jim to nevyhovovalo - nedoživali se takového věku, jako ti v ostatnich akvech (a to musím podotknout, že žádná ze spolubydlících ryb je nijak nenapadala, ani nehonila, prostě si jich nevšímali). Takže po dvou neúspěšných pokusech dávám samce nejraději single do menších nádrži, za optimální povazuji tech 20 litrů. Ten samec ve 100litrovce sice občas projede celé akvo, ale většinu času obývá své oblíbené teritorium v rohu a nijak zvlášť necestuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2018 08:19 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: drvi
S tím také nemůžu souhlasit. Betty chovám dobrých deset let a jednou jsem i odchovával. Za ty léta jsem je měl především v menších nádržích 15-20l. Zhruba před rokem jsem zakoupil posledního beťáka, který čekal 5 měsíců v 10,5 litrovém akvárku (čistý objem cca 7-8 litrů vody), než šel do 39,5 litrů akva (30l čistý objem). 40l akva se mi ze začátku zdálo jako palác ve srovnání s tím, v čem jsem betty doposud choval. A ryba s překvapením vypadala stejně "šťastně", jako v 8l akva.. totiž betta ani nehne brvou a tak je těžké z její mimiky vyčíst, zda je spokojená, nebo ne.. mluvit také neumí, aby tě seřvala. S pestrou stravou a údržbou prostředí naprosto souhlasím, že je to zásadní. Co však považuji za klíčové z hlediska spokojenosti ryby na základě prostoru pro plavání, je aby ryba nebyla omezena akváriem.. aby nedocházelo k tomu, že se ryba rozplave určitým směrem a musí se po pár tempech zastavit kvůli sklu akvária. Taková betta je o poznání inteligentnější, než třeba tetra a považuji za téměř jisté, že je inteligence této ryby na takové úrovni, že si uvědomuje svoji situaci (že je zavřená v omezeném prostoru) a má prostor akvária zmapovaný. Taková ryba pak působí poměrně apaticky, protože vědoma toho, že nemá smysl někam plavat, nikam neplave.

Z ryby nevyčteš, že jí prostor nestačí, dokud ji nedáš do většího. Já to pochopil poté, co jsem umístil samce betty do 80l akvárka.. bylo to o něčem úplně jiném. Nezávisle mi to nepřímo potvrdil J.Ščobák, který psal o tom, jak mu betta přeskočila do většího akvária (riskovala život kvůli vidině většího bydlení). Za MINIMÁLNÍ pro dlouhoploutvou bettu nyní považuji 50x30x30. Samicím je poněkud těsno i v těch 80 litrech (60x40x35).

EDIT: Já ti neberu, že v 15l může "vypadat" spokojeně. Ale upřímně, ruku na srdce. Zkoušela jsi dát beťáka do 50, 60 litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 23:55 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: horsina
Taky bych ti doporučil krevetky. Mám malé krevetárium, když jsem ho zakládal, myslel jsem si, že tam nutně musí být rybičky a není to pravda. Dnes bych žádné rybičky nesháněl a založil ho jenom s krevetkami. Věř mi, že tě nezklamou a bude to radost koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 23:09 Muž martmart [106] Re: drvi
Ok.. za me proste ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.04.2018 20:39 Žena drvi [2894] Re: martmart
Nevím, jaké jsou vaše zkušenosti s chovem bett, ale ty moje mi potvrzují, že při dobré péči jsou betty spokojeně í v menším objemu. Nelze posuzovat podmínky chovu jen podle objemu vody .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2018 20:25 Muž martmart [106] Re: drvi
Nemyslím, ze by jakekoli rybe vyhovovalo dozivoti v patnacti litrech..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2018 19:31 Žena drvi [2894] Re: afc1886
Nooo hmm ... Minitrio jsou dvě 20litrová akvárka a jedno 15litrove stydim :-D . Bettám těch 15 litru vyhovuje, ovšem podminkou je udrzet cistou vodu, správnou teplotu, dostatek rostlin, pestrou stravu...atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2018 19:24 R Muž afc1886 [14655] Re: horsina
Betta by si zasloužila aspoň akvárium o velikosti 30 litrů. Trocha inspirace
rybicky.net/nadrze/24055
rybicky.net/nadrze/26432-bratri-tri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 19:23 Muž 4Sima [1888] Re: horsina
Nebo nějaké razborky, ty se snesou i s krevetkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 19:21 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: horsina
Určite ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 19:20 horsina Re: afc1886
A ty krunýřovce tedy někomu darovat a nechat tam pouze krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 19:19 horsina Re: 4Sima
S bettami mám špatné zkušenosti, kamarádka měla 12l akvárium a betta číslo 1 vydržela 3 týdny (byla ze zverimexu), pak náhle pošla a betta čísto 2 vydžela 2 měsíce, poté se jí udělaly nějaké flíčky na ploutvičkách a umřela (ta byla od chovatele), kamarádka se pečlivě starala, vodu měnila,... Přitom se její rodiče dříve zabývali chovem ryb na pokročilé úrovni. Podle nich ta druhá ryba byla nakažená už předtím a ta nemoc se projevila až po delší době. Celkem se tedy do betty bojím, protože chovatelé to schválně šlechtí, pak je to sice krásný, ale moc chuti do života to nemá. Teď jsem do svého 60l akvária koupila mečovku samečka Koi, ten taky tu genetiku vychytal... Myslím, že samičky dřív ze sebe udělají kluka než on se uschopní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 19:15 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: horsina
Na Bettu som úplne zabudol :-D Ale buď betta alebo krevetky. Pre začiatočníkov sú najlepšie cherryny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2018 19:14 R Muž afc1886 [14655] Re: horsina
horsina napsala: Tak aspoň nějaké doporučení jaké krevetky?
Vzhledem k tomu jak se ptáš, bych začal těma jednoduššíma (už zmíněné red cherry) rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry
Ale i ty nasaď až do pořádně zaběhlé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 19:10 Muž 4Sima [1888] Re: horsina
Já bych tam dal bettu a nechal to pořádně zarůst kytkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 19:08 horsina Re: RE5PEKT
Našla jsem, že některé ryby (Ostnáč červený, Tetra ohnivá) mohou být i v takto malých akváriích, tak jsem doufala, že bych si je tam mohla pořídit, ale budiž, nechci ty ryby trápit. Tak aspoň nějaké doporučení jaké krevetky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2018 19:07 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: horsina
Ja som práve vypustil do svojho mini (8l) 8 krevetiek Neocardina davidi (red cherry) a nemôžem sa ich nabažiť smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 44719x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-akvaria-do-20-l-mini-akvarium?od=51