Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:34 Muž MarekP [812] - MalawiRe: :)
Záleží na tom, co v tom akváriu hodláš mít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:33 amrtin Re: :)
Světlo se na akva dává převážně kvůli rostlinám.A když už světlo,tak přes spínací hodiny kvůli pravidelnosti.A co do takového mrňouse všechno má přijít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 18:27 :) – Osvětlení
Dobrý den, mám asi 15 litrové AQ a chtěla bych se zeptat jestli musí mít umělé osvětlení, nebo stačí denní světlo. Poraďte prosím :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2014 23:39 Žena Turbínka [2558] Re: tomaskriz
Na akvaburze ti doporučí všechno jako tu nejvhodnější a nejlepší rybu či rostlinu, jen aby se toho víc prodalo. Takhle jsem si odnesla do 20 l dva pancéřníčky panda k beťákovi jako nejlepší osadníky nebo emerzní rostlinu Ophiopogon minima jako nejúžasnější rostlinu do akvária ;-) Ale vše se dá vyřešit, pandíci mají svoje hejno ve větším akváriu, Ophiopogon vesele roste v květináči a svět se nezbořil a já jsem poučenější :-) Ale být tebou, trochu tu osádku pořeším ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 23:06 Muž tomaskriz [0] - MiniakváriaRe: Turbínka
Ok, díky za radu. No tuto rybku jsem si vybral sám a i na akva burze mi ji doporučovali, že se dost často bere do nano akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2014 21:44 Žena Turbínka [2558] Re: tomaskriz
Žádnou další rybu! Ani pro ty dania to není ideální ne Rádi si zaplavou a v 17 litrech to dost dobře nejde, navíc jejich životní minimum je 2x tak velké než objem tvojí nádrže. Na čistění řasy max. malého plže neritina zebra, ale dlouhodobě pochybuji, že si v tak malé nádrži najde dost potravy. 17 l je ideální pro krevetky z ryb bych tam měla max jednoho samce betty nebo s oběma zavřenýma očima 8 mikrorazborek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:36 Muž tomaskriz [0] - Miniakvária – Co místo siamky do nano akvaria?
Zdravím všechny,
co byste prosím doporučili za rybku/ky do nano akvárka (40x30x20 cm, cca 17 litrů vody) místo siamky na čištění řasy? V akváriu mám 10ks Danio Galaxy + přibydou krevetky.

Předem děkuji za tipy, rady. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 12:50 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Anttinko
Krevetkárium stejného tvaru a obdobné velikosti mi bez problémů funguje už 7. nebo 8. rokem.
Filtraci a osvětlení mám řešeny jinak, ta varianta z vašeho odkazu mi připadá s ohledem na technické řešení (světlo + filtrace) velmi zajímavá.
(Tedy - až na tu cenu...)
Plastové rostlinky a závojnatku neberte vážně; taková nádržka se dá poskládat a provozovat k potěše oka i obyvatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.02.2014 12:08 Žena petulinakk [2016] Re: Anttinko
Ondro, rozhodně je dobře, že se na rozdíl od mnohých ptáš, ještě NEŽ sis akvárko pořídil...!

Mnozí nejdřív pořídí, a tady se ptají až když řeší problémy... a pak už je často pozdě, takže za mně palec nahoru za snahu, a za to, že se evidentně zajímáš nejen o sebe, ale i o to, jak se rybka bude mít.

"Kolegové" níž mají pravdu - čím větší, tím lepší, ale já chápu i to hledisko, že když si člověk není jistý, jestli ho akvaristika "chytne", tak nechce hned, když je to ještě na zkoušku, dávat velké výdaje.. a taky to místo na stole, jak píšeš.

Pokud už jsi ale ochotný investovat tu sumu, kterou chtějí za ten pidisetík, určitě se ve stejné cenové relaci dá vybrat daleko lépe. A ten objem 6,8l je opravdu hrozně málo, ono jestli mít na stole tohle, nebo dvacítku, už zas takový rozdíl nebude, opravdu.

JJaanca dala odkaz na výborné čtení pro začínající akvaristy, já bych ještě vypíchla toto, kdybys nevěděl čím začít :-) určitě pak mnohé pochopíš. Tak držím palce!
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 12:04 Žena Atika [134] Re: Anttinko
To už bych radši koupila tohle : www.levnaakvaristika.cz/… , ušetříš a rybka bude mít krásný byteček, kam se vejde i nějaký menší kořen, na který navážeš rostlinky, zasadíš do dna další živé rostliny. Rozhodně to bude hezčí než malá koule s umělou kytkou, ve které bude pomalu (nebo rychleji) skomírat rybka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2014 11:49 Muž lojzalojzovic [327] Re: Anttinko
něco podobného bylo diskutováno ve vlákně "týrání zvířat", což vypovídá o mnohém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 11:38 Muž patamatix [408] Re: Anttinko
Prosím za rybu NE ne
EDIT : kolik máš místa na tom stole? Určitě se dá vymyslet něco lepšího ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 11:20 Žena JJaanca [67] Re: Anttinko
Akvárium by mělo být určitě hranaté, ne koule.
Co třeba toto? www.akvarista.cz/…
A ryba tato:http://rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Obecně se ale nedoporučují miniakvária pro začátečníky - chce to už trochu zkušeností. Přečti si nejdřív nějaké články pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2014 11:11 Anttinko – Rybka do 8l akvária?
Dobrý den,

mám celkem veliký psací stůl v pokoji a celkem by se mi na něm líbilo mít mini akvárium s jednou rybkou. Po hledání na Internetu jsem objevil toto velice pěkné vypadající akvárium:

pets.cz/…

Zajímalo by mě, jakou rybku do tak malého akvária umístit, tedy vaše doporučení. A také názor, zda není toho akvárium až příliš malé (nerad bych tu rybku nějakým způsobem týral malým prostorem).

Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Ondřej

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 00:02 amrtin Re: Lucka
On si stěžovat nemůže a opravdu je to na něj malé,on jenom přežívá,opravdu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.02.2014 22:22 Muž lojzalojzovic [327] Re: Lucka
k umělým kytkám by se podle mě skvěle hodily umělé rybky, v počtu bych se neomezoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 21:19 Muž patamatix [408]
Aby tomu co tam má bylo líp. :-) a měla větší možnosti co se týče osádky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 21:10 Muž patamatix [408] Re: Lucka
Já bych si pořídil větší akva ;-) k tomu živé kytky a pak řešit co za ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 21:07 Lucka Re: amrtin
A proč? Potřebuje větší akvarko? Dva roky je v pohodě .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 21:05 amrtin Re: Lucka
Jedna možnost by tady přeci jen byla.A to osázet živými rostlinkami,nechat pořádně zarůst a zajet a dát tam 10 minirasborek(skvrnoocasých).Toho krunýřovce rozhodně pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 20:56 R Muž romant [27982] Re: Lucka
Ne, nehodí a toho krunýřovce taky pryč. Na jednoho beťáka, nebo na krevetky, jako další možnost by to bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 20:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lucka
Do 20 litrovej nádrži s umelými rastlinami už nedávaj nič. A toho čo tam máš je mi ľúto sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 20:53 Lucka
Mám AQ 20l s 2 umělými kytkami a momentálně 1 krunýřovcem albínem, betta mi nyní po 2 letech umřela. Chtěla bych pořídit novou rybku, ale už ne betu. Co mi doporučujete? Hodí se paví očka? Jaký je minimalni počet hejna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2014 23:12 Muž JaM [1] Re: Jaffi
tak akva zakryto...nemam možnost se dostat do sklářství, tak mám od známého starší skleněný kryt s uřízlýma rohama...čistě náhodou 42x21cm takže přesně jako pr* na hrnec :-)
jen se optám, ikdyž asi OT, osvětluju cca 10h stolní lampičkou s paticí G23, stačí 7W žárovka? nebo tam mám dát původní 11W? (20l AQ 40x20x25)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:53 Muž JaM [1] Re: romant
ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:48 R Muž romant [27982] Re: JaM
Ne, náplň i když nicotnou neměň, to by znamenalo že příjdeš i o to málo bakterií jimiž je ta houbička osídlena, tedy alespoň prozatím tak nečiň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 20:41 Muž JaM [1]
akva určite zakryju. Jen co se ke mě dostane krycí sklo, dřevěný rám jsem si už udělal dle několika inspirací zde :-)
Voda vyměněna tak uvidíme...budu teda měnit něco málo obden a pak asi klasicky cca po týdnu..Filtr asi nebude vážně nic moc, nicméně mi osobně přijde že nějaký účinek má, a když nic jinýho, zbavilo mě to povlaku na hladině...je nastavený na nejnižší výkon tou řídící klapkou a vývod jsem dost ucpal korkem, aby to spíš jen lehce čeřilo hladinu..
maximálně mě napadlo, jestli by stálo za to vyměnit filtrační nápň za jinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 15:18 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Klima8
Do takhle malých akvárií čolky nedávat, potřebují i souš, je to pro ně strašně malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 15:03 Žena Jaffi [91] Re: JaM
Doporučuju akva zakrýt. A jinak jak už tu zaznělo, žádné další ryby. Ať se daří!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 14:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JaM
Mas tam jednu Betku, kdyz budes menit vodu, ani ten filtr nepotrebujes a rostlinam proudeni vody prospeje, takze proc ne, honit vodu tady muze taky stacit. Ale nitrifikaci od toho filtru radeji necekej. Uz jen pohledem, jak velky prostor zabira slusny biomolitan v akvariu u dobreho filtru, myslim pomerem... zkratka na to staci prvni pohled, druhy je jeste desivejsi:

www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 13:11 Muž JaM [1] Re: romant
OK, díky za cenné rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 13:10 R Muž romant [27982] Re: JaM
Dno nechat na pokoji a jinak je to jedno, hlavně vyvětrat, to je podstatný. To krmení fakt pomaličku, klidně jenom jednou denně, teď než se akvo stabilizuje, což bude trvat ještě dalších min. 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 13:06 Muž JaM [1] Re: romant
máme malou holku a hodně topíme. Voda má teda 23-24°C bez topítka (to jsem ještě nekupoval).

S tou výměnou vody díky za radu ;-) a btw, je lepší tahat vodu hadičkou od dna, nebo je to jedno?

krmení dávám opravdu jen pár těch granulek 2x denně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 13:04 R Muž romant [27982] Re: JaM
Ano, klidně obden a nebláznit s krmením, teplotu na min 25 stupních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 13:03 Muž JaM [1] Re: romant
myslíš 1/3 více než za 1x/týden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 13:00 R Muž romant [27982] Re: JaM
Nepodceňovat výměny vody a měnit spíš častěji, akvo je v kritický fázi nitrifikačního započínajícího procesu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:57 Muž JaM [1]
Fotka k příspěvku fotka z mobilu...je moje první, funguje teprve druhý týden...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:33 Muž JaM [1]
moc zarostlé ještě není....jeden trs Puškvorec trávolistý, několik stonků Douška Hustolistá a jedna řasokoule. Na dně černý štěrk 1-2mm a malý lávový kámen. Filter Elite mini s přicpaným vývodem pro velmi malý pohyb vody a upouští sem tam bublinky pro čeření hladiny kvůli povlaku...

edit: osvětlení stolní lampou 7W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:25 Klima8
Fotka k příspěvku Do takhle malých akvárií je nejlepší dát dva čolky východní. Jediné co je třeba je držet teplotu pod 20°C takže v létě častější výměna či přidávat led. Nějaký velký kámen aby měly souš, pár malých šneků a taky je na co se dívat. Sám to tak mám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2014 12:03 R Muž romant [27982] Re: Kryštof
Ale jenom jako příkrm, v takto malým prostoru budou velmi záhy loveny a o množení zde nemůže být řeč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:02 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: JaM
jak to akvárko vypadá? kdyby bylo dost zarostené, tak by se tam dali dát krevetky na oživení místo ryb :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 12:01 Žena Turbínka [2558] Re: JaM
Pokud tam přeci jenom nechceš mít jenom bettu můžeš přidat pár plžů, třeba piskořky, aby se staraly o dno ;-) Ale rybky určitě ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:53 Muž JaM [1] Re: romant
OK, díky ;-) aspoň nad tím nebudu pořád přemýšlet :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2014 11:49 R Muž romant [27982] Re: JaM
Ne, již stop stav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 11:47 Muž JaM [1]
ahoj, mám 20 l(40x20x25) akvarko (cca 18 l vody) a v něm jednoho samce bojovnice.
Dají se k němu hodit nějaký třeba 2-3 rybky, aby to malinko ožilo? Nebo je to opravdu moc malé?

děkuju za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 23:12 Muž Mislow [304] Re: klaudiee
Ahoj, 15 l neni moc a osobne bych kdyz uz chces rybicky volil vetsi akvo, aspon o trochu. Jinak, pokud jinak nedas, tak treba razborky bornejske by se tam nemusely citit spatne, kdyz si to pekne pripravis, myslim nechat zarust rostlinkama. Samo ne kompletne, ryby tam taky musi mit nejaky misto. Nevim, co jine druhy, nektere jsou docela plache, r. bornejske mam sam a mohu potvrdit, co bylo napsano drive, ze to nejsou nejak zvlast aktivni ryby v porovnani s jinymi druhy, treba tetrami a proto jsou i vhodnejsi do malych akvarek. Je to hejnova rybka, takze pokud opravdu jinak nedas, tak bych doporucil 8 - 10 kousku, proste co nejmensi hejno, ale aby bylo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 21:50 Muž Ciffik [761] - Rostliny
souhlas s predatorem...

mě je poslední dobou líto i rybek v 54l - zbytek nechávám dožít a pak jen krevetkárko - ale já jsem samozřejmě trochu extrém...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 21:34 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: klaudiee
15l máš na rasborky malinké si myslím, a když si pořídíš krevetky red cherry nebo podobné tak zas tak moc náročné nejsou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:08 Žena klaudiee [0] - LabyrintkyRe: romant
aha, no to je fakt, že jsem si to mohla najít na googlu. Omlouvám se stydim

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 44719x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-akvaria-do-20-l-mini-akvarium?od=451