Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 10:19 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Plastr
6až 10ks by melo byt ok ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 09:56 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Plastr
Tetra Ohnivá je krásná, zrovna dnes si pro 5-6 půjdu do ZOO Braník... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 09:45 Muž Plastr [9] Re: karmen1976
Díky za Tetru - je vidět, že i do miniakvárka nějaká jde - kolik by jsi doporučovala kusů? co třeba 6? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 09:33 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Plastr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 07:47 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Plastr
Rostlinky určitě přidej, máš jich tam málo... ;-)

Jinak určitě nějaké mini rasborky, jak ti již radili... Třeba ty bornejske jsou krásné, ale ne úplně levné. Krevetky si pak kup od nějakého chovatele, vyjdou znatelně levněji než v obchodech. Třeba Red Cherry budou pro začátečníka ideální... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 07:07 Žena Turbínka [2558] Re: Plastr
Tetry do 25 ne. Razborky leda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 06:29 Muž Plastr [9] Re: Mislow, Xlientka a všichni kolemjdoucí
Přátelé, jak je možný, že když člověk příjde do akvaristiky - tak první co mu chtěj dát do 25l jsou neonky?? Já tohle nechápu...když jim řeknu poznatky odsud, že neonky spíš chtějí větší nádrž tak oni že né, že by tam v pohodě 10 dali rozzureny ...nechápu... Jinak myslíte, že do těch 25l se můžou dát i nějaky Terty? třeba Rudá? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 22:43 Muž Mislow [304] Re: Plastr
Ahoj, ono tam mas mozna rostlin dost, jen si nejsem jisty o jejich rozlozeni, nejsem zadny rostlinoznalec, ale pokud ty v popredi vyrostou, tak mozna budes casem premyslet, jestli jsi je nemel dat dozadu ci doprostred, ale nevim, co je to za druhy ... Do 25 l zas nevtesnas mrte rostlin, ono jak se ti rozrostou, tak si zacnou vzajemne konkurovat a asi jim budes muset neco pridat, otazka je jak pujdou, radej bych s rybkama chvilku vyckal a jeste se zamyslel nad umistenim rostlinek vzhledem k tomu jakeho vzrustu mohou dosahnout, hnedovka je previt, vetsinou se tedy dava na koren ci sutr, ale i tak pokud se ti rozroste, tak ti klidne bude chtit zachvatit cely akvo .... Nicmene razborky maji rady pekne zarostly akvarko, tak hodne stesti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 22:03 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Plastr
Menší výčet rychlerostoucích rostlin:
Ceratophyllum demersum, Egeria densa, Hygrophila polysperma, Hygrophila difformis, Heteranthera zosterifolia, Hydrocotyle leucocephala, Limnophila sessiliflora, Ludwigia palustris, Ludwigia repens
Délku upravíš tak aby ti vyhovovala, lze je stříhat dle potřeby. Rychlerostoucí rostlinky ti pomohou se záběhem akvária a doufám, že se ti alespoň některá zalíbí a necháš ji pak na stálo na lepší udržení rovnováhy. Přeci jenom tohle není zrovna velký objem a každá sebemenší chybka může dopadnout katastrofou. Možná bych pro začátek přihodila i nějakou plovoucí. Toho světla je na výšku vodního sloupce max 20 cm docela dost, tak ať neřešíš hned problémy s řasami.
S rybkami pak opatrně, doporučuji počkat klidně i dva měsíce než se to zaběhne a přidat je ve dvou vlnách cca dva týdny od sebe. A pokud se rozhodneš ještě pro krevetky tak třeba až za další měsíc po rybkách, pokud bude vše prosperovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 13:49 Muž Plastr [9] Re: Xlienka
nějakej tip? zase nechci aby mě to zarostlo celý akvárium, ale chápu, že to budu moci stříhat atd... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 13:16 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Plastr
rostliny určitě přidej do začátku to bude chtít ještě něco rychlerostoucí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 12:24 Muž Plastr [9] Re: drvi
Děkuju za rychlou reakci a super tip na rybičky :) budu okukovat spíše ty Razborky, vypadají krásně a v hejnu budou vypadat ještě líp - určitě chci mít jen tolik ryb a takové druhy kolik prostor dovolí - víc ani ň :) jinak akvárko mám takovéhle rybicky.net/fotogalerie.php… možná, že sem ještě nějakou rostlinu přidám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 11:51 Žena drvi [2894] Re: Petr
Neonky určitě ne, ty chtějí opravdu větší akvo, do 25 l buď jednu Bettu (nějakého pěkného samce), nebo, jestli chceš hejno, tak něco z Razborek , třeba tyhle jsou moc pěkné rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska, klidně 15 kousků, vypadá to parádně. A můžeš přidat i krevetky :) .
A s rostlinama šetřit nemusíš, těch se do 25 l vejde... a bude ti líp prosperovat akvárko ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 10:53 Petr – akvárko 25l
Ahoj, mám akvárko o 25l - zařízeno skromně - 4rostliny(jedna větší na zakrytí filtru), tmavý písek,dva větší kameny, filtrace, topítko, osvětlení - jinak jde přesně o tohle akvárko: akvaria.heureka.cz/…
Jde mě o to, jestli by mě někdo mohl doporučit do tohoto akvárka nějaké rybičky + jejich počet. Je mě jedno jestli "hejno" jednoho druhu nebo rybičky různých druhů. Líbí se mě Neonky obecné, ale po přečtení pár informací mají prý radši větši akvárko, což to moje asi nesplňuje a třeba 8 neonek by bylo moc. Děkuju za každou radu či názor :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2016 10:04 Muž doubler [80] Re: Jula
už 2 dny funguje... - krevetky do něj rozhodně nedávej dříve, než bude fungovat alespoň měsíc. kolik krevetek Red Cherry do 20l - na začátek stačí několik kusů. Když se jim bude dařit, za pár měsíců jich tam bude několik desítek..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 19:39 Jula – Krevetky
Ahoj, kolik krevetek Red Cherry do 20l ?
Nové akva 3 živé rostliny,filtr,písek,hrad,květináč,topítko.
Už 2 dny funguje bez ryb jen se šnekem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 19:21 R Muž romant [27987] Re: Wali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 19:18 Wali – Akvárium 20l
Dobrý den,do jakého akva(velikost) můžu dát kardinálku čínskou a případně kolik ks?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2016 11:22 Bacoun Re: Angel1804
Mám podobnou zkušenost s Bojovnice mi pestrými.Přidal jsem dvě samice k samci do 54l AQ.Po hodině jsem musel samce dát pryč, byl strašně agresívní vůči samicím.No nicméně co se z toho samičky oklepaly.Začala ta větší dominantnější napadat tu menší.Takže jsem ji musel dát taky pryč.Naštěstí se nám je podařilo darovat.Beťák teď má 20 l AQ jen pro sebe a vypadá spokojeně.Takže tak asi moje zkušenost s bojovnicemi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2016 07:53 Muž janesik1xjakep [63] Re: Gabby
Do 6ti litrů si pořiď nějaký mech a jednou za 14 dní ho zastrihni, když tak chceš nějakou přírodu :) :-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2016 11:06 Muž motýlek [275] Re: Gabby
můžeš - jednou jsem vezl na bicyklu asi devět Endlerek v sáčku v půl litru při 32°C 60km ... dovezl jsem v pořádku ... ale vážně - rozhodně ne!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2016 18:29 Žena Turbínka [2558] Re: Gabby
Ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2016 18:28 Gabby – Je vhodne terarium 6l jako akvarium pro rybick??
Ahoj muzu mit 2 - 5 rybicek (pavi ocko) v terariu plastove - 6l??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 07:24 Muž motýlek [275] Re: romant
jj ... jednou jsem měl dočasně osádku dvou nádrží v jednom a co čert nechtěl - zrovna vypli elektřinu - a přes noc mi odešly všechny samičky tetrazon ... tetry černé to přežily všechny ... náhoda je sviňa ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2016 16:37 R Muž romant [27987] Re: valach
Tedy ty jsi ale vybral to "nejblbější" vlákno na takovou odvážnou radu. :) Právě v miníčku je třeba dobře vážit a rozmyslet, jak to poskládat, aby to fungovalo a dotyčný se záhy nepřesunul s dotazy do vláken o úhynech a nemocech ryb. Jinak pokud sem hodláš docházet pravidělně, nebo občasně nepravidelně, docela by mě ty tvoje akvária zajímali, jak to vypadá když jsou trochu více napěchovaný, tedy rybma, jak se nebojíš radit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   23.02.2016 09:24 Muž patamatix [408] Re: valach
Říct začátečníkovi,že může napěchovat akvárium jak se mu chce je docela nerozum,denně se tu řeší problémy s nezaběhlou a přecpanou nádrží,tak si představ,že do takové nádrže nacpeš dvojnásobný počet ryb. ;-) Ano je možné,že v dlouho zaběhlé nádrži a v rukou zkušeného akvaristy,lze tyto doporučené počty mírně navýšit,ale ne u začátečníka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2016 08:27 Muž motýlek [275] Re: karmen1976
přesně tak - on je ten problém, že ti, co to umí - tak ti se neptají a dělají ;-) ... a těm, co to neumí - tahle sdělení nepatří ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2016 07:47 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: valach
Né každý to ale zvládne a pak to dopadá katastrofálně.
Záleží na mnoha aspektech...
Takže říct" Takže lidičky nemusíte se bát to akvarko trochu napěchovat " není zrovna to co by tu mělo zaznít..

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   23.02.2016 07:07 valach – To jsem z toho blázen
chovám rybičky už pár let a pořád nechápu kdo vymyslel ty bláznivé výpočty ohledně obsahu akvárka a toho kolik má být v něm rybiček. Chovám rybičky asi patnáct let a většinou mám dvakrát tolik co se tu pořád radí a přesto akvarium si žije spokojeným životem snad jen to chce častější údžbu. Takže lidičky nemusíte se bát to akvárko trochu napěchovat. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 20:00 erris
Ja vim ze je to malo ale je to jen docasne...a nejaky nazev toho sneka?nasla jsem nejakou piskorku ta by tam mohla byt?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2015 11:56 kaga Re: Turbínka
Turbínka napsala: ...Pár okružáků, levatek, piskořek...
Umíš být škodolibá :-D. Raděj ne. Jsem dal jednoho okružáka, za chvilku jich bylo víc než dna... Od té doby mám jen vřetenatky (Surmovka vražedná (Clea helena)) :-D. Kdyby někdo v BA chytil podobnou nákazu, pár kousků podaruju :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2015 14:22 Žena Turbínka [2558] Re: Kknchr
Ty hlístice vyzobe betta, ničemu (snad krom oka) v akvárku nevadí. Jestli máš méně než 20 l, žádného většího plže bych tam nedávala. Pár okružáků, levatek, piskořek, ale vyhnula bych se ampuláriím, neritinám, tylomelaniím a všem podobným potvorám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2015 14:02 Kknchr – Dotaz
Ahoj poradíte mi prosím, jakého šneka bych mohla pořídit ke svému beťákovi?
Nevím jestli je nějaký speciální druh, který se živí třeba hlísticemi, co mám na skle.
Předem děkuji za odpověď.:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2015 15:58 kaga Re: Mislow
Mně připadne návrh Turbínky jako nejlepší... případně ta hydroponie... krevetky nevím, mám jen dvě japonky v 60l s 1+2 betkama, nějakýma neonkama a právě razborkama :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.08.2015 19:01 Muž Mislow [304] Re: kaga
To uz radej tu betu nez razborky, i kdyz ty nejmensi, jednak 5 ks hejno neni idealni a jednak hejno potrebuje vic prostoru nez jedna ryba. Razborky take maji rady dobre zarostle akvarko, kdyz dobre zarostes 10 l, tak uz tam moc prostoru nezbude. :-D I pro ty nejmensi razborky bych pod 20 l cisteho objemu a hejna aspon 10 ks nesel. :-) Nicmene ty krevetky jsou nejlepsi volbou. :-) ... nejaky maly ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 13:15 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: kaga
Já bych nebyl tak přísnej :) 10l akva může být krásné funkční krevetkárium. Do toho nějaký pěkný šnek, pečlivý výběr drobnolistých rostlinek a je to. Sám 10l akva mám na nočním stolku a bettu jsem zavrhnul, nějak si ji neumím v tom malém prostoru představit. Nechápu, jak je někdo může chovat v těch 2-3l rádoby noblesních bettáriích s jednou umělou rostlinou a pěti kamínkama...V kontextu s temito koncentráky sice můžeme říct, že 10l je pak pro bettu luxus, ale to bych nebral jako etalon vhodné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2015 10:50 kaga Re: MrTomCzech
Doporučil bych nasypat liapor, koupit hnojivo pro hydroponii a zasadit nějakou hezkou pokojovku... Přes to sklo krásně uvidíš kdy je třeba dolít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 10:44 kaga Re: Turbínka
Betu do 10l? Ale no...

Což takhle rybicky.net/atlasryb/razborka_mikro , rybicky.net/atlasryb/razborka_thajska tak 5ks... jsou to rybky hejnové, budeš mít jednoho 5ks hejna plné akva :-D

Ale ten link na Dráčik je IMHO nejlepší doporučení palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2015 07:42 Žena Turbínka [2558] Re: potass
Je-li to hrubý objem pak tato www.dracik.cz/… :) Je-li to čistý objem, tak se všema zavřenýma očima a nepodceněnou údržbou bettu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 07:29 Muž potass [0] – jaka ryba je vhodna do 11litru akvaria
ahojjaka ryba je vhodna do 11litru akvaria jestli vubec takova je dik :-) ň

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 13:18 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: MrTomCzech
Můžeš si udělat jen rostlinné akva nějaké menší do toho a k tomu 5 -10 krevetek amůže z toho být pěkné akva. Ale jak už psala turbínka kup si kapku větší alespoň nějaký set za 1200,- je tam vše krom živočichů vody a dna. A můžeš to mít pěkně zarostlé a k tomu třeba pár pavích oček. I když to bude na hraně ale pokud se budeš starat bude to pěkné akvárium. A to menší třeba jako karanténa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 12:41 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: MrTomCzech
10l...nejvhodnější se jeví krevetky a nebo ten samec betty jak píše Turbinka. I takhle velká (malá) nádrž se dá udržovat pěkná a hlavně funkční.
Jinak se nemusíš bát, že by krevetky byly málo akční...mně to přijde spíš naopak, jsou zajímavější jak kdejaké rybky :)
Btw ten beťák - já mám 10l Dennerle na nočním stolku, momentálně tam mám 3 krevetky a jednoho okružáka (ty krevetky se mi tam dostaly omylem, prodavač mi lovil v nádrži riccii a doma jsem zjistil, že tam byly 3 cherrynky) a nevím nevím pořád no. Koukám na to akva každý den a říkám si, že i na bettu je to prostě malé, 20l by bylo asi ideální. Vůbec nechápu jak někomu může přijít normální chovat bettu v těch 2-3l nádržkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2015 10:38 Žena Turbínka [2558] Re: MrTomCzech
Do takového akvária bych dala max. pár krevetek a se všema zavřenýma očima samce betty, ideálně bych jej dala do skříně a popřemýšlela o větší nádrži. Čím menší nádrž, tím více problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 10:27 MrTomCzech – Co do akvária ?
Dobrý den, chci se zeptat co dát do malého akvarka o rozměrech 30 18 a vyšla 20 Děkuju za každou radu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 22:58 Muž Mislow [304] Re: Dreamdiver
Zajimava rybka, ve skutecnosti uvazuji o razbore rangorske. Ladila by s modryma krevetkama. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 22:42 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Mislow
Neuvažoval jsi o zářnoočku normanovu? Mám je s neonkami modrými a jsou to naprosto boží ryby, nebojácné, zajímavé. Díky nim se zklidnily i neonky. Třeba tady v atlase na fotkách nevypadají moc atraktivně, ale naživo jsou fakt krásní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 21:59 Muž Mislow [304] Re: Dreamdiver
palec Taky jsem to tak udelal, uz to nano zabiham 4 mesice, planuju tam modry neocaridiny a mozna i hejno 10 minirazborek, ale chci prvne nechat poradne zhoustnout koberecek, pac nesytim, tak to jde pomalej, tak tomu davam nacas. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 21:58 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Dreamdiver
Krevetka : Neocaridina davidi var. Yellow , red cherry ty jsem měl a ještě se mi libí mandarinková ale tu jsem neměl.
Jako jsou i krásnější co bych chtěl ale ta cena to už musí být člověk zkušený a mít bezproblémovou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 21:55 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Mislow
Před chvílí jsem okružáky pozoroval...jednoho borce zítra přemístím, aspoň pomůže se záběhem akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 21:47 Muž Mislow [304] Re: Dreamdiver
Ahoj, taky bych se priklonil k tem okruzakum, kdyz se nebude prekrmovat, tak budou jejich stavy v poho. Mam je jak v malym 40 l, tak v nanu 30 l a pote, co vyjedli rasu, tak je jeste musim prikrmovat. :-D V malym mam cerveny okruzaky, ti vypadaj zajimave. A krevetky jsou taky ruzny barevny variace neocaridin. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45368x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-akvaria-do-20-l-mini-akvarium?od=251