Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 18:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moniika
to zalezi na tom jakou mas vodu a jak dlouho by meli zit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 17:36 Žena Moniika [8] - Živorodky
popřípadě - jaký ty dva halančíci by byly fajn? myslím konkrétněji název
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 17:34 Žena Moniika [8] - Živorodky
Děkuju za reakce.. krevetky ne-e, nikomu z rodiny se moc nelíbí a ani já jim moc nefandím. Druhé akvárium mám také bez krycího skla a nikdo mi nevyskákal (tedy alespoň zatím) jinak o párku halančíků jsem taky přemýšlela, uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 16:58 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Moniika
tu bettu bych ti taky neradila. Obvyklá výmněna vody asi jednou za týden je v tomle případě docela málo, a tak je náročnější na údržbu. Taky jsem ji chovala ve stejně velkém akvárku a příště už bych jí pořídila větší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 15:54 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Moniika
Navrhoval bych asi taky ty krevetky které už tady zazněly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 08:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: švíco
doplnil bych te, bez kryciho skla, nebo krytu ti vetsina zivocichu vyskace.....

to Moniika
co hejnko malejch rasborek? pripadne i nejaky parek halanciku, staci prohledat atlas....
i krevetky by byly zajimava volba.... (ale dost druhu obcas utika)
inspiraci najdes zde maniakva.sweb.cz/… , ale urcite zde www.klub.akva.sk/…

musis si ujasnit co se ti libi, jake prostredi jsi schopna tem zivocichum zajistit (slozeni vody, teplota, krmeni, finance na realizaci a provoz, cas na udrzbu atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 07:57 švíco – Re: Moniika
Bez krycího skla ti z akvárka většina živočichů postupně vyskáče....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 22:53 Muž Sewer [99]
A co krevetky? :-)
Bez ryb... jen krevetky a hezké rostlinné akvárko ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2010 22:30 R Muž Silent [5949]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 22:28 Žena Moniika [8] - Živorodky
hledala jsem, ale asi málo a asi špatně... a ono je to lepší takhle individuál
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 22:21 S Muž invalida [3881]
Tohle už tu taky dlouho nebylo...co vyhledávač rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 22:19 Žena Moniika [8] - Živorodky
to krycí sklo právě nejspíš nebude, proto to vidím jako problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 22:12 švíco – Re: Moniika
Když budeš mít krycí sklo, tak se teplota lišit nebude... (ohřev vzduchu od světla + topítko jsou samozřejmostí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2010 22:10 Žena Moniika [8] - Živorodky – 20l a co do nich?
Tak nevím co teď. Mám 20l, rostlinky, filtr, osvětlení (a topný tělísko koupím,zda-li bude třeba) a jen nevím co do toho za rybu. Napadla mě betta, ale tam mi dělá problém to její nadechování - protože v zimě by se teploty vody a vzduchu lišili třeba i o 10°C a z toho plyne nastydnutí ryby. Byl by to opravdu velký problém? Nebo je ještě nějaká rybka, který bude stačit 20l a bude moc být chovaná sama (a nějak krásně vypadat :) ) ? Prosím prosím poradit :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 17:25 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:Aliyah
Zkuste živorodku trpasličí (Heterandria formosa). I ta endlerka se mi zdá do sedmnáctky velká. Zejména samice, která je skoro tak velká jako samice pavího očka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 17:04 Aliyah
tieto rybky ale ja neviem zohnat :( tu v Kosiciach sa dost tazko zhanaju ryby do miniakvarii... Jedine co asi zostalo je teda zrejme Endlerka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 15:37 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bak
no 17litru rozhodne platu bych dal pric, a gupky nahradil nejakyma malejma rasborkama, treba
rybicky.net/atlasryb/razborka_kalimantanska
rybicky.net/atlasryb/razborka_mikro
rybicky.net/atlasryb/razborka_thajska

galaxky potrebujou aspon 30L

rasborky maj vyhodu ze poziraji potomstvo, takze se ti jen tak nerozmnozi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 15:27 Aliyah
Ide skôr o to že k iným rybám sa ja neviem dostať. Zoženiem Endlerky ale neviem, či takto malé akvárium nebude príliš malé...keď tak, koľko by sa ich tam vošlo? samec + 2 samice predpokladám...A živorodky som príliš nechcela kvôli množeniu sa, ryby mi nechcú nikde odkúpiť... Mohla by som sa ešte pozrieť na tú trpasličiu ale tým si nie som istá...

Tej potravy som sa práve bála. Živú potravu si nemôžem dovoliť doma držať a nie je mojím cieľom ani veľmi "chovať ryby", skôr budem akvárium celé prerábať na krevetárium a aby to nepôsobilo tak "staticky", chcela som tam nejakú tú rybku. Rozmýšľala som ešte nad razborkou galaxy, ale neviem, či je tá vhodná. Iné razborky neviem zohnať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 09:29 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Semtex
Nedávno tady někdo zveřejnil celkem pěkný seznam jikernatých rybek, trpaslíků vhodných do mini, jak jsou na tom v porovnání s formoskou ? Sám ji mám v malým 35 litru a žije si spokojeně. Žila by si spokojeně i v menším. Ale nebudou ty jikráči víc nároční ? Chováte někdo mini jikráče v malých akvárkách ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2010 09:19 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Aliyah
Já mám Živorodky trpasličí - jsou malé, ale hlavní je, že se nepřemnožují. A pokud bude víc mladých, dobře se prodávají.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 21:33 Muž matlala [798] - Rostliny
No Dario dario je v pohodě, jak říkala moje kamarádka je to jak ramirézka křížená s čichavcem a ono to docela sedí, je mírná, samec akorát pohrozí druhému.
Trio je do 17l v pohodě, jen aby samice měli své teritorium.

S krmením to je už docela problém, moje ryb se sice časem naučili žrát mražený, ale to jen žužlali. Opravdu ideální je čerstvě líhnutá artemie.


Výtěr se mi zatím nepoštěstil, vždy odešla jedna ryba z páru. Ještě vzpomenu, že samci žijí kratší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 21:06 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: MichalS
ach tak, tak to beru zpet. diky za upozorneni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 20:46 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetky – Re: ancistrus
Nie Danio ale Dario dario (viz. atlas)

Re: Aliyah
Prečo nie živorodky? Sú aj malé druhy.
V časopise Akvárium č.9 sú niektoré druhy aj popísané.
Časopis sa dá stiahnuť na klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 20:35 Muž ancistrus [25] - Rostliny – Re: Aliyah
Dania jsou hejnove ryby, radeji bych volil treba endlerky nebo borarasky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2010 20:24 Aliyah
Ahojte, nechcem zakladat novu temu, takze sa pridam sem. Mam cca 17l cisty objem akvaria v ktorom je momentalne 8 krevetiek Red Cherry, 1 plata a 1 gupka. viem, ze plata tam nema co hladat, ale kupovala som ju uz davnejsie. Ryby postupne davam prec, a cez prazdniny sa chystam zacaz akvarium zariadovat odznova. Chcela by som sa teda poradit pri vybere ryb. Rozhodne tam nechcem davat zivorodky (co asi ani nie je velmi vhodne). Vhodne ryby sa zhanaju velmi tazko. Zoznam ryb som si tu pozrela uz asi 100 krat a precitala som si aj vyber v knihe. Zatial som dospela k tomu ze jedina vhodna ryba ktoru si viem zaobstarat je dario dario. Chcela by som sa teda spytat ci sa da kombinovat tato ryba s krevetami a ako je to s potravou, bude prijimat mrazenu? Este mi nie je jasne ako sa vlastne mozu chovat - jeden par alebo samec a dve samice? Ak su nejake ine rybky vhodne do tak maleho akvaria, tiez by mi to pomohlo. Ak teda nebude ina moznost ostaneme len pri krevetkach.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 10:02 maio777 – Re: Aky111
co takto tam pridat tak minimalne 1kg soli a na druhy den zjest ako sardinky,este pridaj olej... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 09:59 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Akvalove
Jak ostatní říkají... dokup krevetky do cca 10ks, ryb se zbav a dej k nim max jednoho nebo dva otíky... akva bude zvladatelné na udržbu a jakmile se ti začnou krevetky množit bude o zábavu postaráno, to mi věř...ale jak píšeš, neonky, paví oka, natož ancistrusy bych tam rozhodně nedával, hodně toho sežerou a tky hodně vykadí = kalamita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 09:53 Akvalove – !
JiRkAsZ: Akorát je utrápíš!! Pěkná rybí konzerva!! tone Buď tam nechej jen ty krevetky nebo to akvárko vyhoď z okna, ale RYBY tam nedávej! Maximálně mikrorazbory nebo endlerky!! :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 14:21 Pepan – Re-JuraS
Smůla je v tom, že někteří neberou rybu jako živočicha, ale jenom jako doplněk do akvária. Když pak vidím, jak "chovatelka" má asi stovku bett v PET flaškách, nakopal bych jí do hader. A pořád čtu to omleté, že v Asii se to takhle chová. Tamtéž žijí, mimo jiné, i poslední lovci lebek na Zemi a taky jejich zvyky nikdo nepřenáší sem. Ale asi by měl, aby se tihle jedinci neoháněli takovými "argumenty".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2010 09:16 JuraS – Re: Bart Simpson
zajímalo by mě co ve 12 ti letech víš o tom v jakém biotopu labyrintky betta splendens přírodně žijí ? V přírodopisu jste prozatím došli kam ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 22:19 Muž grizly [145] – Re: dmb77
Sklo nečistím. Jen asi 3x jsem ho čistil houbičkou na mytí nádobí. Čistím s ní všechna akva. Dolívám Tak 3-4 litry vody za 2 týdny. Nekrmím skoro vůbec. 2x denně je moc často, krevetkám stači 2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:53 Pepan – Re-zdeneček
Ale to ti "chovatelé" neřeší. Oni někde viděli, že to takhle někdo chová, tak proč by to nešlo. Že kvůli takovým magorům dělají bujgr ochránci zvířat a hážou do jednoho pytle i ty chovatele, kteří dělají svým chovancům pomyšlení, to jim je jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 19:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: zdeneček
v akvariu c.10 (www.klub.akva.sk/… ) je clanek Jak se stat betaholik, a na strane 6 je foto jak chova betty ve 2L flaskach od cocacoly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:52 zdeneček – Re: Bart Simpson
Tak to by mně zajímalo, jak dlouho žije v takových podmínkách. Moc dlouho asi ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:46 Bart Simpson – Re: zdeneček
fakt tam je mají v láhvích od jim bima tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 18:43 zdeneček
Ja mám akva o objemu 250 L a mám v něm dva samečky bojovnice a osm samiček. Bál sem se že se samci sežerou, ale trvalo to jen dva dni a jeden beťák je na pravé půlce a druhý na tej druhej. Samičky si proplouvají po celé délce akva. Takto je chovám už pátým měsícem a žádné problémy stím nemám. Tak to k tomu prostoru pro beťáky
1 LITR???? NO FUJ!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2010 16:23 Pepan – Re-Bart Simpson
Nechápu, jak můžete napsat takovou kravinu. Když Vás na rok zavřu na záchod a potom pustím do místnosti 6 x 6 metrů, taky to budete považovat za luxus, i když to od normálního života bude hodně vzdáleno. Zkuste si nejdřív přečíst něco o tom, jak tato rybka žije v přírodě a potom raďte. I když se píše, že v domovině žije v příkopech, tak její životní prostor tam bude určitě mnohem větší než oněch zmíněných pár litrů. A to, že ji někteří magoři chovají v tak omezeném prostoru, svědčí o "inteligenci" oněch "chovatelů".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:20 Bart Simpson – Re: Kerze
mohl 16l pro betťáka je luxus... lidé ho mají i v 1 litru tone ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:18 Žena Kerze [14]
Taky zařizuju něco jako lampičku k televizi - 16l. Beťák by tam být nemohl ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:13 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku šesť litrové
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 13:11 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku osem litrové
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 11:31 dmb77 – Re: grizly
Pred asi deseti dny jsem zalozil neco podobneho o obemu 17l, zadna technika, jen rostliny a osvetleni lampickou. Mam tam zatim tri krevetky a poter gupek, jen mam problem s nejakym povlakem na hladine, kterej sbiram ubrouskem, ale je to prd platny. Rybicky krmim 2x denne vlockovym krmivem ktere pred tim rozdrtim na prasek, bohuzel nejake vetsi kousky krmiva ktere nepozrou a klesnou na dno hned zacinaji plesnivet, z toho duvodu jsem musel odstranit i svlecene schranky krevetek. Zatim dvakrat tydne menim tretinu vodu s odsatim bordelu a doufam, ze se to brzo nejak ustali. Tak mne napada, jak u ty tvy nadoby cistis sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 10:13 Pepan – Re-Grizzly
Perfektní příspěvek. Jste člověk, který zastává názor, že příroda není o tom, že kolem 50 litrové nádrže je 10 kilometrů kabelů a hadic, několik nádob různé velikosti a tvaru a vše to řídí dva počítače. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2010 08:22 Muž grizly [145] – Re: lamrr
Na dno 2 litry křemičitého písku, na větev namotat jávský mech, pískořky a krevetky. Světlo ani filtr není nutny. Rybky tam nedávej. Krevetky se ti budou krásně množit, budeš mit skoro bezúdržbové přírodní akfárko. Hlavně tam nenarvi závojnatku...... ;-)
rybicky.net/nadrze/6800
Fotky nic moc, teď je celé krásně zarostené jávským mechem namotaným na větvičce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2010 20:44 Pepan – Hlavně bych se vyhnul nějakým vzorcům
a úvahám, že nějaká větší ryba by tam v pohodě přežila. Ryby mají v akvárku normálně žít a množit se, takže maximálně jeden nebo dva páry trpasličích živorodek, nebo pár krevetek. A z kytek bych vybral něco podle nabídky obchodů kamenných, případně internetových. Informací o rozměrech a požadavcích kytek je tady dost, stačí jenom uvažovat a počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:40 Muž xenotoca [34] - Živorodky
použil bych tak malou nádrž pro vytírání malých živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:36 Muž PavelSiKra [3] - Raci, krabi, krevetky
no pouzil bych to jako karanteni nadrz maximalne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: lamrr
rasokouli, javskej mech, krevetky, sneky a taky pidi filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:35 Muž tomm [3]
hodnekrat reseno staci hledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2010 20:34 lamrr – co dát do akvaria objem 10l
potřeboval bych poradit co dát do 10litrového AKVA (parametry 30d 20š 20v :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45375x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-akvaria-do-20-l-mini-akvarium?od=1151