Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 23:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Gordon
na galaxky by to bylo dost malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 22:17 Muž Gordon [22]
snehulda007 napsal: Ahojte. Chystám se založit rostlinné nano. Čistý objem bude okolo 15 litrů. Docela by se mi líbilo ,kdyby tam i něco plavalo. Takže mě zajímá Váš názor, jaký rybky popř kolik by tam mohly být? Přemýšlel jsem nad Endlerkama, ale nelíbí se mi že žijou jen cca rok a slyšel jsem že jsou docela prolémový co se týká nemocí? :-O Díky za rady a názory.

Nevím co jsi slyšel o endlerkách, ale já je choval a jsou to celkem nezmaři. Pořídil jsem si do začátku dva páry k dániím a beťákovi. Za pár měsíců jich tam bylo 10 a když jsem akvárko po roce a půl rušil, tak jsem jich pro kámoše přelovil asi 50. To ještě některé padly jako oběť ostatním obyvatelům akva. Na nemoci mi neumřely žádné, jen ty první stářím asi po roce a něco.
Do miniakvárka s rostlinami bych dal krevety a případně moc krásné razborky galaxy ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 22:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: snehulda007
rybicky.net/nadrze/10303 tohle mělo 20 litrů, bylo na okně bez topítka, teplota v zimě kolem 18stupňů, někdy klesla i níž. Krevetkám red cherry se dařilo dobře i se hodně množily. Chce to ale vybírat druhy kterým toto nevadí.
rybicky.net/nadrze/9157 tady mám razborky trpasličí a krevetky simoni simoni, údržba minimální jen výměny vody. Krevetky se dost množí. S akvárkem nejsou žádné problémy dobře funguje, jen rybky tam nemají moc místa tak se budou stěhovat do většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 22:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: snehulda007
na rybky je to dost malý, tak musíš počítat s tím že by jim ve větším bylo líp.
Šlo by hejno deseti razbor skvrnoocasých nebo razborek bornejských (jsou skoro stejné, často je v obchodech zaměňují). A k tomu krevetky. Kdyby tam byly jen krevetky tak by to pro ně bylo asi nejlepší.
Když je i v tak malém akvárku dostatek fungujících rostlin a teplota v místnosti se moc nemění tak jde provozovat i bez filtru a topítka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 21:59 Muž snehulda007 [850] Re: hujerek
Konkrétně který druh razborek a kolik? Beťáka nechávám jako takovou tu poslední možnost...pro mě je až moc okrasnej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 20:36 hujerek Re: snehulda007
razborky nebo Beťáka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 20:23 Muž snehulda007 [850] – Jaké rybičky do cca 15l ?
Ahojte. Chystám se založit rostlinné nano. Čistý objem bude okolo 15 litrů. Docela by se mi líbilo ,kdyby tam i něco plavalo. Takže mě zajímá Váš názor, jaký rybky popř kolik by tam mohly být? Přemýšlel jsem nad Endlerkama, ale nelíbí se mi že žijou jen cca rok a slyšel jsem že jsou docela prolémový co se týká nemocí? :-O Díky za rady a názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2011 18:25 Žena Linduš [166]
Designer napsal: a ted si jeste porid akvarium smich palec

opravdu do deseti litrů žádné ryby. je to menší, než malé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.03.2011 11:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kubajz
Tech 10l je vybornych, bude se Ti to hodit jako karantenka, vytiracka, nemocnice atp. a ted si jeste porid akvarium. Za minimum povazuji 60x30x30cm, mensi akvarium sice muze fungovat, ale spise v rukach slusneho akvaristy a ten ackoli by to zvladl, si stejne ve velke vetsine pripadu poridi neco vetsiho. Paradoxne tedy mivaji ty nejhure udrzitelna akvaria ti, kteri nejmene vedi co s tim.

Pokud jsi napsal tento dotaz, nevahej a zacni presvedcovat, ze nutne potrebujes aspon 50l, kazdy litr navic je pak dalsi plus. Vetsi akvarko udela radost jak rybam, tak Tobe, a vlastne vsem okolo, protoze fungujici akvarium je hezke samo o sobe.

Az budes argumentovat, rozdil v cene za 10l a 50l akvarium je maly, vybaveni prijde temer na totez a tech par kacek rozdilu ceny skla nadrze neni to nejvic, co ta legrace stoji.

EDIT: Ted se divam, vetsi akvarko uz mas, takze tech 10l si nech jako servisni. A jestli tam budes odchovavat mlade zivorodky, vubec to neznamena, ze bys ho nemohl zaridit, jen se zarizene ucelove akvarko hure udrzuje. Tedy proc do nej porizovat rybicky, kdyz si tam muzes vzdycky na cas dat mlade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2011 10:40 vitek38
sajfrdík napsal: ..nebo paví očka
Gubky? Ty do tak malých akvárii nepatří...
Já osobně bych do 10l nasadil nějakou kolonii krevetek, možná ještě tak párek dario dario.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.03.2011 10:07 Žena Kajka99 [229] Re: Kubajz
do 10l bych žádné ryby nedávala. jenom krevetky popř. plže. V takových akváriích je hodně důležitá masa rostlin, pro rybky by to už bylo moc malé, dle mého názoru. Kdyby ta nádrž byla velká tak že by tam pro ty ryby zbývalo 10l k plavání, možná. ale takhle bych řekla že už ne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   20.03.2011 09:35 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
alebo zivorodku endlerovu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   20.03.2011 09:25 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ja by som si tam dal krevetky + nejake tie slimaky.. ale samozrejme je to len na tebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -5   20.03.2011 00:20 Muž sajfrdík [14]
..nebo paví očka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 23:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
ale ano, je plno mini rybiček co do něj můžeš dát.... ale i větší, jako jsou např bojovnice, ale jen jednu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 21:48 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Kubajz
do deseti litru snad ani zadny X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2011 21:45 Kubajz – Miniakvarium - Jaké rybky?
Ahoj.. Chtěl bych poradit s tím .. jaké rybky se hodí do 10l miniakvarka.. Budu rád za všechny rady ..předem Díky palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 13:31 vitek38
Ano, sušenou také pozře, ale jen v případu "jevětśí nouze". Nejideálnější je pro ni živá potrava (jako p ro všechny ryby!).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2011 22:15 fubiflexiobklady
chcem sa spytat ci rybka dario dario zerie IBA zivu stravu????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2011 14:21 Muž vlacek [402] – Re: vitek38
p.annulatus neznam, jen bych cekal, ze male krevetky budou velmi vitanym zpestrenim jejich jidelnicku ;-) Pancernicci pygmaeus a habrosus nejsou moc vyrazni, jestli chcete krasne rybky. Snad hastatus, ale toho tak snadno nesezenete a nevim, jak se mu bude darit. Pro odchov pancernicku je lepsi presunout jirky do odchovny, i kdyz pandy se mi mnozily i v pritomnosti dospelych. Byt na vasem miste, tak si neco vyberu, stejne to casem treba zmenite. Jen pokud chcete panciky, ocital bych od zacatku s pomerne jemnym dnem. A pokud by jste zvazoval habrosuse, tak nezaplacat dno dekoracemi, ale nechat nejakou volnou plochu. S 27litry jsou v tomto docela omezene moznosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 13:43 vitek38
Děkuji moc za cenné informace.
snad jen.. chtěl bych nádržku zařídit jako trvalý set up, kde se budou živočichové mnoźit sami od sebe. Pokud dám dohromady pancéřníčky a krevetky, bude mi všechno baštit ze dna a nádrž může působit opuštěně, jen na dně bude rybí polévka a také moźnot "lenivosti druhu" jak psal akvarista vláćek. A když spojím dario dario a pancíky může se stát, že o potencionální potěr pancéřníčků skončí v žaludku drobných červených rybek. A jestli-źe spojím ann. s krevetkami nebude mladým rybičkám nic vadit, a pokud se mi nepoštěstí ohledně rybek, mohu se alespoň radovat z maličkých krevetek. Nebo se pletu ? Kterou variantu by jste zvolily být na mém místě vy ? (Ph - 7 Dkh-10 Dgh-6 objem 27l (čistého 20).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2011 11:50 Žena Kajka99 [229] – Re: vlacek
to je velice zajímavé, opravdu :-) nechcete svými zkušenostmi doplnit zdejší atlas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2011 11:08 Muž vlacek [402] – Re: JJaanca
Ja mam trochu jinou zkusenost nez Kajka. Krome cochui jsem mel vsechny tyto male pancernicky. Stale mam habrosus a pygmaeus. Hastatus mi bohuzel nevydrzeli (a nejen mne). Jiz pohled na tvar tela naznacuje, kde ktery travi nejvice casu. Habrosus ma typicky tvar pancernicka a travi vetsinu casu na dne. Dlouhe plavani neni jeho domenou, i kdyz je hravy a nejakou cast dne plave a obcas se prohani s jinymi druhy ryb. Potravu hleda jako klasiccti pancernicci na dne a ryje do nej. Pygmaeus ma jiny tvar, vice se blizici jinym druhum ryb, nema tak nizko posazene teziste. Plave vice, dokaze "stat" ve vodnim sloupci na miste. Zkusenosti ale ukazuji, ze pokud pygmaeusum date moznost se schovat (clenity koren apod.) budou travit vetsinu dne zalezli. Ani vetsi hejno to nemeni. Neznamena to, ze by byli stresovani, ale proste jakmile si nadrz "osahaji", vi presne kde se schovat a odpocivat. Vetsinou vecer jsou pak nejvice videt pri shaneni potravy, kterou hledaji krome dna na listech rostlin, dekoraci apod. Hastatus se podle mne z techto tri nejvice zdrzuje ve vodnim sloupci a subjektivne mi prijde nejvyraznejsi. Prijde mi, ze snad ma i vzduchovy mechyr, protoze mu nedela problem se ve sloupci vody udrzet, zatimco pygmaeus a habrosus bez aktivniho pohybu padnou ke dnu jako kamen. Bohuzel mi z neznameho duvodu hastatus nevydrzeli dele nez dva mesice, ac s ostatnimi nemam zadny problem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2011 10:02 Žena Kajka99 [229] – Re: JJaanca
c. habrosus mám a plavou po celé nádrži X-) habrosus, hastatus a cochui (to není moc známý a dostupný druh, nicméně jeho odlišnost spočívá ve své podstatě jenom v tom, že místo tří skvrn, které má habrosus, má cochui skvrnky 4 a více, takže se spíš stane, že je dodavatel například pomíchá) jsou velice podobní, minimálně habrosus tedy plavou po celé nádrži, jsou aktivní a hraví. Zmínila jsem je, protože jsou ve své podstatě to samé co c. pygmaeus, akorát se o nich moc neví čili kdyby v jeho akvaristice neměli pygmeje, ale třískvrnné ano, nemusí zoufat :-) tyto druhy byly zmiňované v článku o c. pygmaeus v časopisu akvárium pro jejich podobné vlastnosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2011 09:42 Žena JJaanca [67] – Re: Kajka99
vítek38 chtěl pygmaeuse proto, že se rád pohybude po středu nádrže. Znamená to, že habrosus, hastatus, cochui taky neplavou u dna? Zajímá mě hlavně habrosus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2011 19:06 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: vitek38
ty jsi to nepřečetl dobře na stránkách MR, je tam psáno a já ti to taky psal, že - "Na kvalitu vody nejsou příliš náročné" ....
... taky tam není napsáno, že voda musí být měka, ale neutrální, spíše měkčí... to se zarostlou nádrží plovoucíma rostlinkama se nemyslí celá hladina, jistě postačí třetina.... jde tam spíš o to, aby mladé se měli kam schovat a taky proto, že rybky jikry kladou na ně.

Počet rybek bych nechal na 2+3.... dokoupit další můžeš později....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 15:57 vitek38
Čtverzubce přidávat neplánuji, jestli si je někdy budu vůbec pořizovat tak do sólo nádrže s nějakými většímy nenápadnějšími krevetkami.

PSEUDEPIPLATYS ANNULATUS se mi zalíbil zejména díky popisu Markéty Rejkové. Jsou opravdu tak parádívé jak píše ? (maniakva.sweb.cz/…). Četl jsem o nich také ve starším díle časopisu "akvárium" : "Rybka je na chov relatívne náročná. Vyžaduje nádrž
s mäkkou a kyslou vodu, s množstvom rastlín. Veľmi podstatné
sú plávajúce rastliny, do ktorých sa párik trie".
. Měly by rybičky námitek, kdybych jim plouvoucích rostlin poskytl o něco méně, asi tak 1/3 hladiny ? Popřípadě, jak velké hejnko bych jich měl do 27l (20l čistý) pořídit 3samice-2samce, nebo snad více ?
Děkuji hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2011 13:06 Žena Kajka99 [229] – Re: vitek38
k těm pancéřníčkům - nemusí být jen pygmaeus, ale může být i habrosus, hastatus, cochui. Jinak ty čtverzubce neplánuješ poté přidávat k těm kombinacím co jsi vypsal, že ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2011 12:40 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: vitek38
Fotka k příspěvku ..tak PSEUDEPIPLATYS ANNULATUS můžu jen doporučit.
moc hezká rybka, a ne jak píšeš, že je náročná, tak to ona vůbec není.... nevím kde jsi to četl...
.. pokud myslíš že náročnější díky potravě, tak to se nemusíš obávat... můžeš v klidu krmit mraženým, nebo chytat potravu jako jsou komáři, Dafnie, Cyclopsi octomilky můžeš chovat i doma, stejně tak i dafnie se dají chovat doma.

Tyhle rybky jsou moc hezké, a pokud budou jen s krevetkami, tak se jistě dočkáš i mladých....
.. na odchov nejsou nijak náročné. V podstatě většina Halančíků není nijak náročná jak na chov, tak i odchov.

Annulati jsou opravdu moc hezcí, přihodím fotku H. Hristova (jeden z nejlepších fotografů ryb na světě).

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 12:07 vitek38 – 27l - 20l vody.
Dobrý den. **(voda : PH:7 DkH: 9 DgH:6)***
Chtěl bych pomoci s výběrem ryb do mého nově založeného miniakvária. Hodlám vytvoŕit středně zarostlé akvárium, proto si nejsem jistý vhodností některých ryb. Hledal jsem nějakou zajímavější rybu, aby bylo na co koukat. Na čtevzubce si ještě netroufám(pŕi stáří nádrže 1 měsíc bych je nechtěl trápit), proto uvažuji o těchto kombinacích : 1) PSEUDEPIPLATYS ANNULATUS + krevety (2-3,5cm rybka, zajímavá ačkoliv relativně náročná, nejsem si jist vhodností rybky do mého akvária) 2)MICRORASBORA SP. "GALAXY" + krevety (razborky josu velice plaché, ačkoliv je rybka roztomilá příjde mi svým chováním taková "obyčejná".) 3) CORYDORAS PYGMAEUS + ?dario dario? (Pancéřníčky doslova miluju, je to kouzelná rybka. Bohuźel se živý výhradně ze dna, dočetl jsme se, že tento druh se velice rád pohybuje i po středu nádrže, každopádně by se hodilo i něco k němu. Je nutno brát v úvahu rozměry nádrže, 8 kousků pancéŕníćků a knim další 2-3 rybičky ? Jsem na váźkách zda-li to již nehranićí s rybí citronovo-kmínovou polévkou). 4) dario dario + ?????. (dario mi příjde jako zajímavá rybička, také je vilmi parádivá. Dočetl jsem se ale, že narozdíl od čtverzubců velice rádo požírá menší krevetky. Nemám se bát je dávat dohromady ?. Děkuji všem za názory, budu rád za pomoc, kritiku, či navržení jiného seskupení živočichů.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 16:57 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: jeseter
Odpověď po 5ti letech jí určitě potěší:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 15:35 jeseter – Re: Angie
Bojovnice pestrá,nebo paví očko (ale pokud muzes tak filtraci a vzduchovani doporucuju-aspon jedno z toho)ale pozor nedávej samce bojovnice dohromady! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 11:13 Muž motýlek [275] – Endlerky
... no, mám už asi dva roky Endlerky v deseti litrech - na okně, množí se bez nejmenších problémů, občas někomu přebytky věnuji ... teď jsem sehnal formu Scarlet (samozřejmě jsou v jiné nádrži, ale také jen 15 litrů) - už jsou tam i mladé - tak za chvíli bude i tam něco na rozdávání ... dá se to kombinovat i s krevetkama - minimální údržba - jednou za dva týdny vyměním 2/3 vody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 07:02 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – zkus neco vetsiho
- 37/54l nezaberou tolik mista a starosti/radosti ti to udela urcite vic
- pokud je problem s mistem, jsou i 30l sety pro krevetky, ktere jsou vice do vysky
- a nebo jak jiz bylo zmineno, krevetky misto rybek... a sranda je s nimi taky...

at se dari ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 01:30 Muž j0hny [86]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 20:53 Michal – Re: stetinka
no pockej jak to myslis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.12.2010 18:43 Žena stetinka [270] – Re: Michal
Ty, hale, mám tu dvou litrovou vytíračku...kdyby ti ta dvanáctka zabírala moc místa, tak ti jí prodám a klidně si do toho dej i tu ramirezku. Na fotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 15:24 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Michal
Je tady cely atlas s rybama a u kazde napsano jak velkou nadrz to minimalne chce. Jasne, je tam treba napsano 150l pro par, tak se svet nezbori, kdyz bude mit nekdo pro par 130l. Ale kdyz je nekde napsano prikladem 50l, 12l nestaci ani nahodou! To neni ani priblizne!
Mam napad. Zkus prespat v popelnici. Klidne si ji vem domu at mas teplo, poradne vymyj at to mas hezke, vem si s sebou klidne i nejakou tu kytku, deku, baterku na sviceni (myslim tu kulatou popelnici, ne kontejner) a klidne si ji pro vetsi pohodli poloz, jen za sebou nezapomen zavrit. Rano si povime, jak se Ti spalo - a to jde jen o jednu noc, ne o cely zivot, a moc by na tom zazitku nezmenilo ani to, ze po case treba do popelnice dostanes i samici, tedy v okamziku, kdy uz jsi do ni nejak krive vrostly. Uz je to jasne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 15:12 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Semtex
No ja je zminil, protoze jsem je jako kluk choval v 16l akvarku, napsal jsem co sam znam (z tohoto pohledu znam jeste Aphyosemion gardneri, vcetne jejich odchovu) a co by take mohlo i barevne zaujmout, coz nebyva specialne u zacatecnika az tak nedulezite. Nicmene uznavam, mohl jsem tehle rade venovat lepsi peci a volit treba i lepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 15:05 Stistko – Re: Michal
do 12 litrů??? Chtělo by to vzít rozum do hrsti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 15:01 Michal
a mohl bych tam dat kombinaci 5 neonek 2 parmicky a nebo misto parmicaku Cichlidka ramirezova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 13:05 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Designer
zrovna tyhle dva druhy do 12l moc nejsou.... ale existují i jiné menší druhy, vhodnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:51 Kamil K. – diky
nejlepsi lidi tak moc vam dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:44 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Kamil K.
Kdyz si poridis Halanciky, mohou i v tak male nadrzi byt spokojeni. Traduje se, a je to asi dosti zname, ze se nasli i ve sloni slapote s vodou. Kdyz se budes dobre starat, neco jako: rybicky.net/atlasryb/halancik_pestry rybicky.net/atlasryb/halancik_pestry_hjerresenuv muze mit i v tomhle akvarku (12l) radost ze zivota. Nemusis mit pocit ze je trapis, v prirode ziji Halancici v ruznych vysychajicich louzich. Jen jsou kratkoveci, takze kdyz se je naucis mnozit, nebude to na skodu, prostoru k tomu nepotrebujes mnoho. Kdyz se podari jim zajistit dobre podminky, nebo treba i odchovavat, i s temi 12l muzes byt hodnocen jako akvarista ktery umi a mit z akvaria radost ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:26 Muž mmulcr [86] – Re: Kamil K.
Včera 12l se 3-mi druhy hejnových ryb, dneska znova téměř stejná situace. Tohle na ryby nebude. Přečti si doporučený odkaz níže. Dále také ve zdejším atlase ryb je u každé spousta informací, nevyjímaje o nároku na prostor.
Teď k otázce.Jak již radí jiní, toto akvárko tak max.na 1samce bojovnice, popřípadě na krevetky.
Držím palce, ať správně vybereš. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:13 Žena Linduš [166] – Re: Kamil K.
do takového plivátka žádné, sám vidíš, že s tím máš problémy. daruj je a pořiď si krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:11 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Kamil K.
Jednoznačně bych volil krevetky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:11 Muž Jurasek [137] – Re: Kamil K.
Do dvanáctky bych dal buď jednoho Bettu, nebo 2+1 endlerky, nebo pár krevetek... A chce to být opatrný, malý akvárko je křehký systém. www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:10 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kamil K.
rybky bych do tak malyho akva nedaval... hmm vetsi akva byt nemohlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:08 Kamil K. – prosím poradit
Čauky,založil sem si 12 litrové akva.A chci se poradit jaké ryby by bylo vhodné koupit prosím díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45370x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-akvaria-do-20-l-mini-akvarium?od=1101