Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 20:35 palko150 Re: romant
dakujem za radu lebo ako vidim si idem kupit 130L akvarko tam budu mat dost miesta dakujem za radi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2014 06:22 R Muž romant [27987] Re: palko150
Psát umíš, číst taky, tak příště nebuď tolik HRR BRR a před tím, než se do něčeho pustíš, když nevíš, tak si o tom něco nastuduj a ušetříš jak čas, peníze a v neposlední řadě trápení jak sobě, tak rybám. Mrkni na tyhle, nebo jenom některý odkaz a začneš se více orientovat. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…

Jinak pokud teď nebudeš tu situaci řešit velmi rychle tím vrácením do obchodu, ryby opravdu skapou. Určitě měň denně polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 22:42 Žena Turbínka [2558] Re: palko150
Daruj mřenky i skaláry! V 10 l maximálně tak nějaké krevetky, to je málo i pro samce bety :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2014 22:38 palko150 – Mam darovat tieto ryby?
cawte mam mini akvarko asi 10L mam tam 5 mreniek a 2 skalarov mam tich skalarov darovat a nechat si len par mreniek lebo ja sam neviem som neskuseni ale vsetko len HRR BRRR taki uz raz som sad ale bojim sa zemi skapu lebo nemaju dost miesta mam ich niekomu darovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2014 14:26 blacknwhite24 Re: Designer
Ahoj, mám zkušenost, že jeden samec a dvě samice Betta splendens do cca 50 l aq s kytkama a úkrytama je v poho, ale míň bych radši fakt nedával jak píše Designer.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 22:12 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: main
Vieš ty vôbec o čom hovoríš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 19:17 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Má to 15l. To je sakra rozdíl. Ještě odebrat dno atd atd.. To už bude nějakých 12l.

S tím soužitím souhlasím. Já mám pár bettek v 64ce - 40x40x40 a musím říct, že je to občas celkem o držku. Občas když vidím ty útoky samce na samici, tak se bojím, abych to neschytal i já přes sklo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 14:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: main
Par Bettek do 20l? To neni prilis doporucenihodne. Samice to nemusi ani prezit.

Je to kus od kusu, ale muzu rict, ze pokud ma s Betakem trvale zit nejaka samice, chce to spis aspon 50l a akvarium plne rostlin (a/nebo jinych skrysi). Pokud Ti to funguje ci fungovalo, mas docela stesti, ale vetsina lidi to stesti spis mit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 13:43 main
Jdu možná trochu pozdě, ale do malého akvárka bych rozhodně doporučil halančíky. V práci mám 15l akvárko a Gardnérákům se tam dařilo. Jsou to krásné a nenáročné ryby, bohužel se ale hůř shánějí. Když nejsou Gardneráci, tak tam mám párek bety a někdy i 2-3 gupky. Jinak celkem snadno se dají sehnat jikry Gardneráků a bez problémů jdou poslat poštou. Je pak pěkný zážitek vysypat pytlík rašeliny do vody a sledovat jak se líhnou rybky, pročež jim říkám "instantní ryby" (nasypaš do vody a máš ryby :-), tak to skutečně funguje). Jediné úskalí je, že potěr je třeba krmit artémií a na to teď nemám prostor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:23 amrtin Re: Lombas
Tak buď to co píše Aforte a nebo to udělej jak píšeš,akorát těch 5l pro betku je pořád málo...budeš tam muset měnit obden vodu hmm
A tý prodejně bych se obloukem vyhýbal :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:21 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Aforte
Nemám na mysli set. Pokud si to poskládáš sám vyjde ti to mnohem lépe. Určo ti tu někdo poradí. Většinou sety mají slabá osvětlení a filtry, které bys stejně časem musel nahradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:21 R Muž Silent [5949] Re: Lombas
Osm neonek bych dal do minimálně 50ti litrů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:20 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Lombas
Za tu cenu toho všeho si uděláš jedno bomba 112l akvo :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2014 15:19 Lombas
Aaaach joo...celé špatně :-D a ja si řikal jak spokojeně si plavou a navíc jak moc hezky to vypadá. Návíc mi v prodejně řekli že 12 neonek by nemělo níjak vadit...škoda. Začnu zřejmě nanovo. Koupím akvárium aby mělo aspon 25 litrů...to na těch 8 neonek bude snad stačit. Umělé kytky vyhodím...z 6ti litrového udělám krevetkárium o cca 6ti obyvatelých :-D :-D a na samičku betty si nechám udělat cca 5ti litrové závěsné akva na stěnu. A je to vyřešené :-D vím, že to sem nepatří ale je tu někdo kdo daruje větší akvárium :-D (vtip)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:15 amrtin Re: Lombas
Z těch živých rostlin nejlépe nějaký mech(obyčejný jávský),to maj krevetky rády.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:14 amrtin Re: romant
Romane,já mám jednoho beťáka v 15l (ledový cpo) a mám trochu výčitky,i když se má dobře...já bych tady doporučil opravdu jen ty krevetky.A na betku plus neonky aspoň kolem padesáti litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:10 amrtin Re: Lombas
Stačí.Ta živá je zřejmě nějaká kryptokoryna.Ten písek je dobrý palec .Kup ten filtr a živé kytky.Neonkám opravdu sežeň větší ubikaci(rozuměj akvárko)!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:09 R Muž romant [27987] Re: Lombas
Tak ono je to v podstatně jednoduchý. Rozhodnout se buď pro beťáka, já při dobrý péči o akvo nemám problém ani s těma 6 litrama, ovšem je nutný to opravdu nepodcenit a dát tomu to svoje a nebo tam mít jenom krevetky.
Edit: Místo toho vzduchování malej bublifuk, živý rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:07 Lombas
Fotka k příspěvku Vím že kvalita fotografie opravdu nic moc...ale snad to stačí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:07 amrtin Re: Aforte
Ale zkus tuhle kombinaci ve čtyřech litrech!Já sám mám ve dvou akva beťáky s krevetkama :-|
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:06 amrtin Re: Aforte
Jo,jasně,já v rychlosti pochytil,že tam má jen těch pár kamínků a mušliček :-D
Na pozadí sem odpovídal,protože se ptal,i když to opravdu není na pořadu dne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:04 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
Samozřejmě požere? To není zrovna pravdivé tvrzení. Ano, do tlamky se jim vleze, ale když bude nádrž zarostlá, tak většina krevetek, pokud né všechny přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:04 amrtin Re: Lombas
U krevetek pohlaví samozřejmě poznat jde,sameček(bavíme se o red cherry předpokládám)je méně barevný až skoro bezbarvý,samička je mnohem vybarvenější a když pohlavně dospěje udělá se jí na zádech žluté sedlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:03 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
To nutné není. To dno by mohlo být dobré, tak proč kupovat nové? Stejně tak pozadí. To je zrovna teď nejméně důležité. Pozadí se musí líbit tobě a né nikomu jinému.

Určitě by bylo dobré pořídit větší akva. Ono záleží na tobě, ale čím větší akva, tím lepší podmínky. Větší akva se lépe stabilizuje a nemusíš o něj pečovat tak, jako o miníčko. Určitě přidej na rostlinách.

Zkus zde založit profil a prezentaci. palec Určitě ti někdo něco daruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:01 amrtin Re: Lombas
Pro betu minimálně 15-20 litrů!A krevetky samozřejmě požere!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 15:00 amrtin Re: Lombas
Na dno kup flexiobklady,nejlépe černé,tak 3 kila.Jako pozadí dej jednobarevnou(modrou,černou,...)tapetu (můžeš improvizovat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:58 Lombas
Děkuji za rady, písek přesně nevím...spiš bych to přirovnal hodně drobnému říčnímu písku...opravdu malá zrnitost. Krevetky jsou 3 a v jedné akvaristice mi bylo řečeno, že se nepozná samec od samice a ve 2 nerozeznali ani red cherry od jiných tak nevím, jak jsou na tom s pohlavím. A hodí se ke krevetkám samice betty? Jednu mám danou zvlášt (bohužel v hodně malém akváriu o 3 litrech a nemyslím si že je to ideální)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:58 amrtin Re: Lombas
A jéje:tak všechno špatně!Do takhle malýho akva nepatří žádná rybka!Ani ta nejmenší a neonka už vůbec ne!Mušličky ven,umělé kytky taky a doplnit živými rostlinkami.Jestli chceš zjistit,co je to kytí,buď si prohlídni zdejší atlas,nebo nahoď foto.Pak vzduchování je taky na prd.Pořiď raději filtr a aby nezabíral místo v akva,tak nejlépe (vzhledem k ceně) závěsný venkovní.
Dále:krevetky se vpouštějí až po minimálně měsíci fungujícího akva s filtrem,světlem a živými rostlinkami.
Teď okamžitě dělej následující:natoč si do kýble vodu,nechej do zítřka odstát a vytemperovat(teplotu) a vyměň polovinu vody.Poté vyměňuj každý den třetinu.A až bude ten filtr zaběhlý(ale před jeho nákupem ještě napiš),tak intervaly výměn můžeš prodloužit(ale to je ještě daleko).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:54 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Lombas
Oni se namnoží. Hlavně potřebuješ samce i samičku.
Dno: Jaký písek? Zrnitost.
Rostliny: Rozhodně přidat rostlin. Takové rychle rostoucí, jako egeria densa, ceratophyllum by byla dobrá volba
Pozadí: Záleží na tobě. Rozhodně nedávat vnitřní 3D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:52 Lombas Re: Heimdall
A kolik může být těch krevetek? a máte nějakou radu nebo doporučení ohledně dna, rostlin, pozadí atd?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2014 14:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Lombas
1) Akvárium je dosti malé
2) Oddělat umělé rostlinky a nahradit je živými
3) Přidej foto rostliny(takhle se to dá těžce odhadnout)
4) Oddělat vzduchovací kamínek a přidat filtr
5) Red cherry je dobrá volba, ale asi jediná. Popř. bettu
6) Neonky určitě dám zpět do akvaristiky popř. někomu darovat. Je to hejnová rybka, která potřebuje delší akvárium. Já bych ji do akvária menšího než 50 litrů nedal.

EDIT: Koukám, že Heimdall byl trošku rychlejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:49 R Muž Silent [5949] Re: Lombas
Do takto malé nádrže neonky v žádném případě nepatří. Nech tam jen krevety, protože ryby a to jakékoli by se tam akorát trápily.
Edit: nevidím ani zmínku o filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 14:47 Lombas – Rada a názor na zarybnění
Ahoj, potřebuju radu nebo aspoň názor nějakého zkušenějšího akvaristy než jsem já. Na začátek se pokusím popsat situaci akvária.
1) Akvárium je malé -6 litrů rozměry délka: 25cm šířka je: 15 a výška: 25 cm
2)Dno je písčité-v něm je jedna živá rostlinka (bohužel nevím jaká) má dlouhé šlahouny s listy, co plavou na hladině (listů je cca 5-7)
3) Dále tam jsou 2 umělé rostlinky (jsou vysoké cca 10cm)a umístěné spíše vzadu
4) Pozadí je tm. modrá tapeta nalepená na vnější straně akvária
5) Dál se tam nachází malý vzduchovací kamínek (vzduchování je zapnuto 24 hod. denně)
6) Konečně se dostávám k závěru....:-D akvárium jsem takhle nechal 3 dny- postupně jsem dodával různé menší kamínky a 2 mušličky zakoupené v obchodě s akvaristikou. Po 3 dnech dnech jsem do akvária vpustil 1 obyvatele: 3 red cherry krevetky o velikosti max 1,5 cm.....když se krevetky asi po týdnu ,,svlékly,, usoudil jsem, že si zvykají na nový domov a snad se jim tam líbí krmím je jednou za 3 dny krmivem pro korýše vypada to jako mala lentilka :-D
7) po 3 týdnech když se krevetky zabydlely umístil jsem do akvária 8 teter neonových....prosím o rady ohledně množství rybek, kombinaci red cherrynek s tetrami plus další rady a připomínky popř. návrhy co a jak pozměnit. Děkuju LOMBAS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2014 14:46 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Tom
Škoda (pro tebe), žes sem nenapsal dřív, než sis ten set koupil. Sám mám na sety svůj názor, dle mého jsou většinou předražené a kdyby sis ekvivalent poskládal sám, tak to budeš mít lepší a za méně peněz, ale to je tvoje věc. A co se týče osádky, rozhodně nejdřív akvárium založ bez ryb. Ryby dej do akvária optimálně nejdřív po měsíci. Z ryb tak razborku thajskou nebo skvrnoocasou (v malém hejnu). Na "větší" ryby rovnou zapomeň.

Projdi si tyhle odkazy:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 14:40 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Tom
Nějaké hejno razborek? Já bych tam dal spíše jen jeden druh a větší hejno o třeba 10-12ti kouscích. Co taková razbora skvrnoocasá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 14:31 Tom – 23l akva
Ahoj!

vracim se po deseti letech k akvaristice! Poridil jsem si toto 23L akva - www.zoohit.cz/… a poprosil bych o doporuceni, cim akvarium osadit. Chtel bych tam mit zivo, pouze rybky a alespon dva druhy, nenarocne na chov - jedny mensi (1-2cm) a druhe klidne o neco vetsi, mensi pocet, nebo dva druhy nejakych prtavcu. Doporucite mi prosim co nejvic moznosti jak a jakym poctem akva osadit? Kolik malych rybicek se da do takto velkeho akvaria maximalne dat? Dal jsem si zalezet na peknem prostredi, tak bych chtel aby se tam i pekne zilo :-) Nechci krevetky atp.

Diky moc predem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 18:25 amrtin Re: kalakanis
rybicky.net/atlasrostlin/micranthemum_micranthemoides nebo něco z toho rodu,beťák se rád prodírá houštím :-D A pak má rád plovoučky,např. rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2014 18:22 Muž MarekP [812] - MalawiRe: kalakanis
Jinak tady v atlase - rybicky.net/atlasrostlin/hledat/ si můžeš nastavit parametry, které potřebuješ a vyjedou ti vhodné rostliny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 18:10 kalakanis Re: Designer
A nejaky napad na rostlinky???? ktere jsou docela nenarocne a potrebuji pH vody blizko neutralni oblasti 6,2 - 6,4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 18:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kalakanis
Nevim jak to akvarium vypada, ale zkus se ted zamerit na rostliny, i z tech muzes mit radost, a ac se jich tam moc nevejde, neco urcite ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2014 17:46 R Muž romant [27987] Re: kalakanis
Už nic a na neonky zapomeň, to jsou plavci a ne ryby do mini akva. Tím beťákem je to daný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 17:45 kalakanis – jake ryby k beta
Zdravim vas vsechny!!!
Potrebuju poradit, mam mini akvarko 15 litrove s filtraci a topitkem, v akva mam jednoho samecka beta a chtel bych tam pridat jeste neco. Nemuze nekdo z vas mi poradit jakou rybicku nebo krevetku muzu tam pridat??? Ja osobne premyslim na 2 az 3 neonky!!! dik za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 22:23 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: amrtin
Není to podobné :-) Ani skoro trošku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 22:14 amrtin Re: Turbínka
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:51 Žena Turbínka [2558] Re: amrtin
Jenže tvoje betty nejsou banda zabijáckejch masochistů jako ten můj. Hold jinej kraj, jinej mrav :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:41 amrtin Re: Turbínka
Já mám ve dvou akvárkách beťáky společně s šerrynami a v pohodě X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:19 amrtin Re: Turbínka
Přesně jako já,akorát že já s nima zásobuju jiný akvárka pivo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:16 Žena Turbínka [2558] Re: naty
Já když odkaluju u krevet tak vysaju občas malý 3 mm cherryny, vezmu baterku, čumím do toho lavoru s když nějakýho prcka vidím prostě ho fajfkou přelovím zpátky ;-) Stane se, ale není to nějaká katastrofa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:14 Muž MarekP [812] - MalawiRe: naty
Tak se projedou tobogánem a pak je šupneš zpátky :-D :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45375x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-akvaria-do-20-l-mini-akvarium?od=401