Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 15:56 Muž Yirka [9126] – Re: karelin
Zodpovědně ti radím větší akvárium nebo méně ryb, na ancistruse zapomeň úplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 15:54 karelin – Ryby do 11 L akva
PORAĎTE MI. ZATÍM MÁM 5 NEONEK A 2 PAVÍ OČKA. PLÁNUJU ANCISTRUSE. poraďte mi ještě nějaké pls. DíKy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 15:22 Žena Imii [45]
Jakmile se zbavím potěru čichavce zlatého (mám kolem 20 schopných jedinců) tak dám do 14l buď 3molly (asi silver molly) a nebo 5x gupku duhovou. Jinak filtrace se dá sehnat. Já teď kupovala Elite Mini za cca 130,- a to dokáže za hodinu přečerpat dokonce 220l což se mi zdá na 14l akva docela dost. Topení není až tak důležité pokud jim budete svítit třeba 20W lampičkou co má takovou malou žárovečku (z Ikey) tak to dělá také teplo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2008 14:52 akana
dekuju love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 16:56 lamacka :o)
Fotka k příspěvku dala bych tam taky jenom betaka :-) ...mozna sneka....s tou zimou to neni pravda X-) ...zalezi taky na tom jakou mas pokojovou teplotu...ja mam bez topitka v akvarku 24°C takze uplna pohoda hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 20:04 Žena ustavprochore [567] – odkaz - ryby do mini
Nedávno jsem při brouzdání po netu narazila i na toto, třeba to někomu pomůže:

www.vivarium.cz/…

Pokud už to tu někde je, tak prosím správce, aby to smáznul ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 19:36 Muž deathfoe [58] – Re: akana
Do 25 litrového akvária bys mohl dát bettu, ale čichavci a rájovci by chtěli určitě větší akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 18:58 akana
diky...takze muze byt treba beťák a čichavec....bo rájovec? :-) nebo ne tone se povrazdi? mam akva 25l ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 15:51 Žena Lucianetta [43] – Re: dada3745
pokud nekdo ma male akva ale peclive se o nej stara tak to neni nic hrozneho
To je sice pravda, nicméně v rozumných mezích. Ač zastánce malých akvárií, nemyslím si, že je to pro neonky vhodné. V tomhle případě mi to přijde jako trápení - jednak co se týče přerybnění (neonky potřebují hejno, což už při hodně malém hejnu, 5ks, přerybněno je), tak co se týče prostoru pro plavání, kterého hejno neonek moc mít nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 15:33 dada3745 – ...
Cuss, ja mam taky akva kolem 15L a mam tam neony a krunyrovce, filtr rostliny a je to ok. kazdej ma svuj nazor a myslim ze pokud nekdo ma male akva ale peclive se o nej stara tak to neni nic hrozneho. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 15:19 Žena Lucianetta [43] – Re: Lucianetta
omlouvám se, že se tak rozhořčuju, ale už mě opravdu vytáčí, když se někdo zeptá "jaké rybky a kolik do 10L / 12L / 15L", tak pokaždé padají ty stejné odpovědi ("jestli nemáš možnost pořídit si větší akvárko, tak si radši nepořizuj žádné", "do takové kaluže bych nedal ani krevetu, natož rybu", "pořiď si tam ryb kolik chceš, ale umělohmotné" a podobně.

Přece pokud se sněkomu líbí velká akvária a má k tomu podmínky, ať si doma chová 70ti kilové sumce. Pokud někdo takovou možnost nemá, přijde mi sprosté říkat mu, ať si radši nepořizuje žádné akvárko rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 14:28 Muž motýlek [275] – jiný pohled
myslím si, že se tady dostáváme do různých poloh toho, co je pěkné, co je vhodné pro ryby a co je kombinací obou pohledů. Ideální je aby to bylo pěkné a vhodné pro rybky - a tady je ten výběr skutečně omezený na několik druhů - ale jak dokazuje luccianetta, lze to zvládnout. To, ž eu někoho vidíme deset neonek v deseti litrech neznamená, že je to pro rybky vhodné trvale - dokáží v tom přežít třeba tři měsíce - ale jedná se jen o přežití - čili častá výměna vody, technika atd... dobrá nádrž musí vydržet dva týdny dovolené bez ztrát - a to by asi ta 10 litrů s 10-ti neonkami spíše nezvládla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2008 08:34 Žena Lucianetta [43] – už zase... proboha!
dneska už přece není problém, místo "klasických" větších ryb, které může mít max. 1-2 a které se takhle trápí, koupit třeba malé hejníčko mikrorasborek či jiných opravdu malinkých rybek, kterých lze chovat víc. Rybičky do miniakva, které mají do 2 nebo 3 cm, jsou snadno k sehnání (třeba ve Vivariu) a navíc do miniakvárií přímo doporučovány (nemají rády moc velký prostor, bojí se v něm). Nechápu, proč si tady většina lidí myslí, že ti, co mají malá akvárka (cca 10L), do něj chtějí cpát to stejné, jako ti, co mají 200L! rozzureny
PS: Sama mám dvě, cca 12L akvárka. V jednom mám samičku betty a šneky, ve druhém mám asi 4 Endlerky a šneky (v obou je dost rostlinek, jedno akvárko nemá ani filtr, ani vzduchování, ale funguje už rok zcela bez problémů).
Argument Přál bych ti se mít jako tvoje rybky, myšlený na víc ryb v miniakváriu, je tudíž, řekla bych, poněkud zcestný (pokud je myšlen tak, jak byl podán níž). ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 22:00 Humik – Názor
Podla mojho názoru chovat jednu rybu samotnu je pre tu rybu asi hodne neprirodzene. Ja myslym že každý tvor nech je od prirody akokolvek samotársky potrebuje raz za čas nejaku spoločnost. Radšej budem chovat v miniakva 10 krevetiek ktore su nahodou perfektne tvory, často zábavnejšie ako rybky ako jednu ubohu rybenku ktorá sa tam bude nez zmyslu prevalovat a čakat na krmenie.
Je to len názor a nemusíte s ním súhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 16:41 Xmacala – Re: Káča
Mas to uplne v pohodě.Neres to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2008 15:15 Misha
To:robot007..
a to si jako myslis ze samotnej beťák je do 12l akvarka moc?Ci co? ahoj :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 20:02 Muž Jurasek [137] – Re: akana
Najdi si v atlasu čeleď Osphronemidae, pokud teda myslíš rybky, které dýchají i vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 19:59 Žena ustavprochore [567] – Re: akana
všechny živé? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2008 19:50 akana
pls pomoc!jake rybky se spolehlive nadechnou samy?kromě betty?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 20:24 robot007 – Re: Misha
Tak za 1. pokud nemám peníze a,nebo prostor na větší akviško,tak si nepořizuju radši žádné no za 2. pořizovat si rybičky,jen pro to,aby bylo něco doma je zbytečnost a trápení :-| za 3. Když už se tu tak rozháníš tou svojí znalostí,že si myslíš jak to na dvě rybky stačí tak se zamysly!!!
Akva má fungovat,tak aby v něm bylo rybkám dobře cítily se,tam pomalu líp než v přírodě a né na to,aby se jen líbilo!!!!!Přál bych ti se mít jako tvoje rybky rozzureny
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2008 20:05 Misha – o miniakváriích
Ahojky,myslim si ze pro dve ryby je toto akvárko celkem unosné.Ja osobne mam akvárko 12l a mam tam taky beťáka a nwm estli si tam vazne nemam dat este 1 malou rybku...jo a ty co kritizujou male akvárka!CO kdyz nekdo nema penize na velky akvárko???nebo ma malo mista v byte?no?co potom?myslim ze kdyz jsou v malým akvárku tak 2-3 rybky tak to este jde..PS:ty závodící krevety jsou božííí nápad!zatim cus!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 19:40 Žena pavliina [50] – Re: thunderstorm
Myslím si, že to nemůžeš srovnávat až takhle ;-) Ryba využije celý objem ale člověk jen plochu :) Takže by to chtělo trošku přepočítat a ten prostor pro člověka krapet zvětšit, když už chceš srovnávat ano A já toho beťáka spíš vysvobodila z malého kalíšku, takže 12 litrů je teď pro něj dost velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 18:15 thunderstorm – Re: pavliina
tobě by se , kočko, líbilo v pokoji o rozměrech 1,5x 2 metry ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:50 Žena pavliina [50]
Proč by nemohla? Mám beťáka ve 12 l akva ;-) ale určitě čím větší tím lepší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:46 lipli – Re: ewwik
Rozhodně ne. Minimálně 2O litrů pro samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 16:52 ewwik – muže být betta v 12litrovem hranatem akvarku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 13:10 Bexim
šoupni to tam a pak to dej na plotnu přdej koření a olej a rybí polévka je hotová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 11:24 Žena ustavprochore [567] – Re: LenkA
Teda, doufám, že to není pravda...
Ani neonky ani přísavka se do 10 l nehodí ;-)
Hodně váhám, jestli vůbec nějaké rybky ano, nějaké menší krevetky by byly v pohodě, možná beťák?

edit.: jak koukám na tvoje akva, vy jste si s kamarádkou pořídily stejný rybičky? coze Ty sice píšeš 30 l, i tak je to podle mě pro neonky malé ... rády plavou a jsou celkem rychlé. Ancík taky vyroste... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 11:20 Tereza
Tak technicky to, jak vidíš, možný je. Dobrý to teda není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 11:17 apinek
NE
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 10:11 Muž Geri [29] - Skaláry
Ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 10:02 Muž Tallis [11] - Raci, krabi, krevetky
Do 10l tak mozna vokružaka :). Je to pro ne maly, doufam ze tou prisavkou nemyslis thajskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 09:43 LenkA – 6 neonek a 1 přísavka v 10l? AANO nebo NE
Chtěla bych se zeptat...
Kamarádka si zařídila akvárium a má 10l akva a v něm má 6 neonek a jednu přísavku. Chtěla bych se tedy zeptat, jestli je možné je mít v takovémto akvárku.

Všem strašně moc děkuji za ochotu odpovědět ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 09:13 Bexim
mi máme dobrej zverimex majtam zdravé ryby a jsou včechny odděleně a maj tam i endlerky i gupky ale ne ty křížené ale čisté linie a každá vjiném akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 09:02 Biky
mno já nevím, ale když by vyrůstaly v malém akva hned jako potěr, tak si myslím, že nejsou o nic horší než endlerky.. Já odchovávám v 15l akva gupky, teď jich tam bohužel je přes 50, ale vodu neznečišťují skoro vůbec, stejně jako dospělé... Na odchování jednoho vrhu většinou ani nepotřebuju čistit akvárium a vodu vyměním mezi vrhy... Ale byl to jen tip. navíc si myslím, že možná bude trošku těžší sehnat endlerky, protože ve zverexech se pořád kříží s gupkama. No ale s potěrem gupek je to pravda no... ;-) tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 20:46 Muž Horác [3942] – Re: Andrea
www.klub.akva.sk/… - číslo 3 : miniakvária, rostliny a ryby do miniakvárií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 20:46 Žena pavliina [50]
A neznečišťují gupky dost vodu? Na to, že budou v tak malém akva... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 20:38 Bexim
v tomto případě jsu endlerky vhodnější - mají méně mládat a jsou menší než gupky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 20:08 Biky
no a co párek našich věčných gupek ? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 19:38 Žena pavliina [50]
Mám pidi akvárko - 12 l a s teplotou problém nemám, přes den se mi ještě zapíná topítko ;-) , když se svítí zářivkou tak problém nevidím. A do takového akva, když chceš více rybiček, tak jak jiní radí tak nějaké mini rasborky nebo krevetky a když se spokojíš s jednou větší rybkou, tak jednoho beťáka ( Bojovnice pestrá) ano Ale raději větší akva, je s ním méně problémů než s malým :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 16:51 Žena Voloďka [59] - Tetry
Do takového akvária možná tak pár endlerek, ty malé rasborky, ale osobně bych do tak malého akva dala krevetky. Těm bude podle mne nejlíp. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 15:36 Andrea – dakujem
Ďakujem za rady:)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 15:09 Muž Roman [100] - Cichlidy
no spíš bych rybky do toho nedával, a pokud ano, tak nějaké mikrorasborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 15:07 Bexim
já mám v akváriu 6 neocaridina palmata a tedka i poter gupky ale ten pude pryc az bude vetsi a misto neho tam pudou 2-3 samci endlerky az si je namnozim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 15:03 Muž Primainfo [6] – Re: Andrea
Kdysi jsem v trochu větším choval párek bet a dařilo se jim celkem dobře. Ale bylo velmi náročné uhlídat teplotu, když jsem rozsvítil, hned se to vyhřálo. Asi by bylo lepší se pohlednout po větším akvariu, z důvodu snažšího života rybek i akvaristy. Ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 15:01 Žena Dinamit [68]
rybicky.net/nadrze/ - když si vyfiltruješ miniakvária tak tam máš spoustu inspirace a když prohledáš fórum, tak toho taky najdeš spoustu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2008 14:30 Andrea – Prosím poraďte mi, aké rybičky do 12l akvária?
Dobrý deň,

nemám príliž veľa skúseností, preto by som Vás poprosila o radu..aké rybičky by som si mohla kúpiť do 12l akvária?

Veľmi pekne Vám ďakujem za radu.

Prajem pekný deň.

Andrea

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 18:48 Bexim
kobereček z HC jehezčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 16:23 Žena ustavprochore [567] – Můj nápad
Hmmm, napadá mě, co třeba koberečky z riccie www.akvarko.cz/… a k nim krevetky red cherry - ty by se tam mohly barevně vyjímat ;-) Někde jsem tu takové akvárko viděla ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 15:30 Žena Dinamit [68]
Podle mě je to vhodný pro ty krevetky, ale jakej konkrétní druh, to už neporadim. Zas až tolik se v nich nevyznám :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45375x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-akvaria-do-20-l-mini-akvarium?od=1651