Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 11:18 Žena katunka [158]
Do 17ti litrů snad ani žádnou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2007 11:00 veronika – kolko mreniek stvorpruhovych do 17l akva?
Mam doma 17 litrove akva a chcem chovat mrenky stvorpruhove. Kolko najviac ich tam mozem mat? :-O A kolko z ktoreho pohlavia? Vopred diki za kazdu odpoved. :-) pa ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 21:07 Žena ufinka [28] - Asie – endlerky
Doporucuji jen endlerky a krevetky a prip. Boraras. JInak nic. A pozor, ryba muze byt mala, ale citi se v malem blbe-viz. treba razborky hengeli...takovym endlerkam maly prostor nevadi, takze ideal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 18:42 ;-)
tak par pavich ocek by se tam veslo tak 4.. :-D ja neim..ja mam s nima good skusenosti..pac bydrzej vsechno!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 21:31 gjp0210
dík za radu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 08:07 Muž MacGyver99 [3]
Čtverzubce trpasličí mají teď v Brně ve Sklorexu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 00:40 tonik666
Pokud jste si přečetla doporučenou literaturu, tedy 3.číslo časopisu klub.akva.sk , mohla jste tam najít článek o miničtverzubcích. Ty jsou extra, ale budou se hůř shánět. Mikrorazbory jsou taky extra, aspoň podle mě.
pokud si jako něco extra představujete velkou rybu v malém akvárku, tak to Vám zde nikdo neposvětí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 20:09 Muž isamik [180]
Ale jestli si cetla pozorne, take tam pisi ze slozeni nekterych nadrzi neni to prave orechove. Myslim ze zavojnatky neni to prave!! Ty chteji vice mista!!! Nekolikanasobne! A to ikdyby si tam mela treba jen parek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 20:05 gjp0210
prohlížela jsem si ostatní mininádrže ne rybicky.net a někteří akvaristé mají v akvárchách malých rozměrů čichavce nebo závojnatky. Šlo by něco takového chovat mini akvárku jako samostatného jedince nebo v páru bez jiných rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 18:00 Muž matlala [798] - Rostliny
a co živorodka Endlerova
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2007 17:58 gjp0210
Radši bycdo mini akvárka něco neobvyklejšího než neonky, paví oka, krevetky atd. Ale bohužel zatím nemůžu nic rozumného najít. Rozhodně tam nechci strkat rybku, která tam bude nešťastná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:42 tonik666
Upřesním že se jedná o třetí číslo. Je tam o mininádržích hodně informací, fotky už existujících nádrží atd. Doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:35 R Muž Mrakoplash [1776]
klub.akva.sk
jeden z casopisu je o zakladani mini akvarii a sou tam navrhy na osadku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:34 Riko77
mozes tam dat jedneho samceka bojovnice ale sprav tam vela skysi aby sa nenudil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:21 Muž MacGyver99 [3]
Ještě doporučuji prohlédnout si nádrže na tomto servru a zadat, že se chceš podívat jen na mininádrže. A uvidíš co a jak se dá chovat. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 19:20 Muž MacGyver99 [3]
V pohodě tam půjde chovat gupky, endlerky, klidně i jeden samček betty splendens. Hlavně se jich tam nesmí dát moc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 18:57 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetky
Ja myslim,ze krevety nebo drobne rybky rodu Boraras a male zivorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 18:38 Muž matlala [798] - Rostliny
a co krevetky?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 18:37 tonik666
Do tak malého akvária téměř žádné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 18:36 Muž matlala [798] - Rostliny
mikrozozborky(www.sweb.cz/… ), neonky, gupky...a ostatní malé
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 18:35 gjp0210 – rybky do miniakvárka
jaké rybičky se hodí do miniakvárek(cca 15l)?
Děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2007 23:22 tonik666 – o miniakváriích
Pro všechny majitele malých akvárií přidávám odkaz na "povinnou" literaturu. Mrkněte sem klub.akva.sk a přečtětě si 3 číslo časopisu akvárium(volně ke stažení jako pdf), je celý o miniakváriích. I první dvě čísla stojí za to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2007 21:55 Káča – se úplně stydim...
Fotka k příspěvku Ahoj, když to tady tak čtu, řikam si, jestli teda nejsem nakonec nějakej tyran zvířat!.. :-( Mam totiž jen 10 l akva! sad A v něm jednoho beťáka a krunýřovce. Tak do mě, jestli je to moc malý, pořídim větší, já je fakt nechci trápit! Jen jsem myslela, že to pro ty dva stačí :-( Teď pomalu ani nevim, jestli se k sobě ty dva vůbec hodí... Kritizujte, poraďte... Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:51 zoo – 400 l
jee, uz jsem to tu nekde psala, tetry medene uz jsou ve 400 l akvarku u kolegy v praci, ale mezitim se mi stihly v mym pidi akva vytrit, tak u mne plave par mikro rybicek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2006 11:39 katkus – 12L
Do maleho akva? no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 09:29 zoo – konzultace
to luke:
diky za info o rybkach, mam to nacteny, ale byla jsem netrpeliva (moje dve spatny vlastnosti - lenost a netrpelivost - jde to k sobe? a jde to k akvaristovi?
:-D
chystam se na ty pavi oka .tetry se chtely trit, tak je ten samec trochu ´terorizoval´, ale asi byl uspesnej a ani stres z maleho prostoru nemohl bejt tak velkej, kdyz jsem vcera objevila pludek, coz bych vubec necekala, ani ve velkym akva.
ryby uz jsou ve velkym, moje akvarko uz je vic osazeny, n akytickach je videt, ze koreni a zacinaj rust a krevetky uz jsou taky zabydleny.

mam doma jeste velky akva se zelvou a vy jste me tady nalakali na rybicky, proto jsem nevydrzela a poridila jsem si aspon mini akva (puvodne hlavne na ty kytky), protoze vetsi uz nemam kam dat.
kdyz jsem byla mala, tak jsme doma meli akvarko, takze neco malo o ekosystemu vim.
a muj tatin mi radi kazdej den to, co vy
:-D

kazdopadne diky za rady a konzultace.
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2006 01:20 v31 – miniakva
Nahodou jsem tady narazil na tuto diskuzi :]

dik za pochvalu akva..

2zoo: pro porovnani, neonka je 5x vetsi nez jedna mikrorasbora (nektere nemaji ani jeden centimetr v dospelosti), proto jich tam mam deset. Ve skutecnosti se nedaji temer sehnat, bohuzel. Alternativou muzou byt zivorodky poecilia endleri, pripadne par (4ks max) rasbora hengeli.. aby tam tyhle ryby mohly byt, je nutne nechat nadrz radne zarust.

Porizovat si miniakvarium je trochu risk, je to velice zranitelny ekosystem, kde jakakoliv drobna zmena muze byt fatalni pro celou nadrz. Kazdopadne pokud vytrvas a prekonas problemy (ktere na 99% u takove nadrze prijdou) bude ti delat poteseni a jeste se pri tom neco naucis.. Ale pro zacatek se o kazde drobnosti nejdriv porad.

At se dari ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 19:01 zoo – pro uklidneni
pro uklidneni vsech nepratel mini nadrzi, dneska jsem tetry prelovila a dala jsem je ke kolegovi do 400 l.
duvod viz clanek misto houfu boj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 17:00 Sidonius – Guľa
6-7 l? Nikdy mne nenapadlo to změřit... Třeba někdy... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2006 15:19 Žena Marfi [10] – SID
Ahoj, jak máš velkou tu "kouli" ? Docela mě to zaujalo, sice bych tam nedala ani ryby, ani krevetky (na ryby mam akva a krevet se štítím) ale na kytky, to může být zajímavé ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 22:05 Sidonius – To zoo
Vzduchování považuji za nezbytné tam, kde není filtrace. Přestože se snažím vodu příliš nezatěžovat odpadními látkami, (přikrmuji jen symbolicky :-) ), vodu udržuji okysličenou - také kvůli bakteriím.
(A to přesto, že večer je zcela evidentní produkce kyslíku rostlinami...)
Vodu měním jen z části - odstátou, vytemperovanou, asi čtvrtinu obsahu týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 21:41 zoo – cherry
a mas tam naky vzduchovani? filtr? to menis celou vodu?

diky za doporuceni, shanim je, ale nejak nejsou

ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 21:38 Sidonius – To zoo
Tu kouli "provozuji" už pár let. Nějak jsem si zvykl mít ji na pracovním stole... :-)
Krevetky v ní mám asi 3 měsíce, předtím tam byl asi rok samec bety, před ním taky cosi...
Krevetky jsou moje favoritky! smich A Red Cherry jsou hodně pěkné! Mohu vřele doporučit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2006 20:40 zoo – fotka
jo, to je pekny, pekne zarostly, jak to mas dlouho? zrovna ted mi provadi expertyzu krevetek wampirek. rikala, ze to mozna nejsou japoniky. kazdopadne chci taky ty cherry.
palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 22:35 Sidonius – To zoo
Jó kytky... hmm To je taky věda... :-)
A tu dráhu tam už mají! ;-) 4 oplégry anubiasu, trs hnědovky, bakuli jávského mechu, prťavou rotalu mayacu, kousek kořene, hadičku od vzduchování, dubový list...
Jednou týdně jim to všechno vytáhnu, odkalím dno a zas vrátím zpátky. Jenže nikdy se mi to nepodaří dát přesně na svá místa, tak mají holky a kluci změnu... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 22:34 zoo – to sidonius
tak tam tem krevetkam udelej prekazkovou drahu, kdyz maj takovou zavodivou povahu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 22:33 zoo – to sidonius
a kde mas fotky??
krevetka mi zbyla zatim jedna
koupila jsem je druhej den po tom, co prisly do akvaobchodu a dva transporty jim asi neudelaly dobre. dokonce i v ty nadrzi v kramu meli 1 chciplou, mozn ame to melo varovat...
nevim, kde bych sehnala dalsi?

taky na to furt cucim, na krevetku i rybky, ampularie sly k zabkam, zebru mam jednu u zabek a ted marne shanim dalsi.

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 22:16 Sidonius – To zoo
I ta nejmenší akvária mohou být fascinující. Ale jak jsem napsal - není každému dáno... :-)
A co ty krevetky? Já mám teď na pracovním stole "mini-pidi" (a skoro se bojím dodat - kouli hmm ) s bandou krevetek a denně si najdu chvilku, abych se kouknul, jak si vegetují... :)
Prča je, když je chytne blbá a začnou závodit. smich Tlupa krevetek se žene jako o život v nekonečném akváriu. A berou to po směru hodinových ručiček (severní polokoule... smich ), a to tak dlouho, dokud jedna nezabloudí a neotočí to do protisměru... Pak nastává zmatek. :-)
A taky tam čučím na neritinu a dva výrostky ampulárie...

To 007: palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 21:06 zoo – to sidonius - pokracovani
puvodne jsem myslela jen na krevetky a hlavne kytky, asi u toho nakonec zustane, ale chtela jsem zkusit i maly rybky.

mela jsem jeste 45 l puvodne rybicky pak zelvy, jednou jsem ho pri myti rozbila, od ty doby maj zelvy velky akva (95x36x32)
no a na vetsi pro rybky zatim nemam moc mista..

no jo, kazdej se jednou sekne a chybama se clovek uci, no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 21:03 zoo – to sidonius
diky ´za zastani´
prave lukas me insiroval, ze bych si mohla poridit mini akvarko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 20:12 Sidonius – To Pantany
:-)
"...neviem kto je lukas ale podla toho sa do akvaristiky rozumie tolko ako 5 rocne decko..."

Mno, bylo by dobré aspoň trochu se informovat ještě před tím, než vyslovíte podobný závěr...
Zkuste si prohlédnout tyto stránky:

http://aquabox3.blogspot.com/

Na malé dítě to docela ujde, ne? (Ale máte pravdu - Joseph Ratzinger bude jistě koránu rozumět více, než běžný člověk... :) ).

http://showcase.aquatic-gardeners.org/2006.cgi?&op=showcase&category=0&vol=0&id=61
:-)

Ale doporučení ke koupi většího akva je podle mne na místě. Každý neni Lukáš Podhola...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2006 08:05 Muž pantany [7] – co?
do 15l 10 neonek ajeste neco. a v aquaboxu III mel lukas taky 10 nebo kolik mikrorazborek.

neviem kto je lukas ale podla toho sa do akvaristiky rozumie tolko ako 5 rocne decko. teda ako papez do koranu :-)

rataj ze na jednu neonku rataj aspon 2 litre, to je fakt minimum. ked tam chces dat 10 neoniek tak to je kolko litrov? minimalne 20l. odrataj vrstvu strku a podobne tak ti vznike ze to 15 litrove hovno ma cisty objem tak 10 litrov takze je to defakto o com? o ....

rada:
kup si akva aspon 50 litrov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 19:28 zoo – vsem
nerikam, ze chci prikupovat dalsi rybky, jen kdyby to bylo pro tyhle nevhodny, tak bych tam dala jiny, a tyhle bych dala kamosovi. jakej je rozdil ´mezi 12 a 15 l. tady nekdo nekomu radil (nemuzu to zpetne najit) do 15 l 10 neonek ajeste neco. a v aquaboxu III mel lukas taky 10 nebo kolik mikrorazborek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 18:50 super_ski – hmm...
Já bych do toho akqua dal snad jenom krevetky jiny ryby by se tam trápily. tone tone tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2006 17:38 Žena azalka [38] – katunka
Křečka můžeš pouštět proběhnout po místnosti, což u rybek nemá patřičnej efekt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 16:26 ježek – 12 L ?
...leda sardinky-uzený... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 12:46 ►MICUS◄ – už nic
Už žádné další ryby do takové krabičky!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 11:49 Žena katunka [158] – azalka
Podle mě do 12ti litrů nepatří ani křeček!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 09:57 Žena azalka [38] – zoo
To nemůžeš myslet vážně - 6 ryb a ještě chceš přikoupit neonky (hejnovky)..?! Kubišovou na tebe, páč tohle je trápení zvířat. no ne Pořiď si něco většího a tohle můžeš používat jako karanténu nebo porodničku. Nebo si kup křečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2006 08:04 Muž pantany [7] – coze 12 l?
ako tu uz bolo spomenute, do tak maleho akva teda ak sa to vobec moze pomenovat akvarko nepatri ziadna ryba!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [39] 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45370x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-akvaria-do-20-l-mini-akvarium?od=1901