Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:40 Pepan – Re-Klobis
Koukněte se za kořínek, jestli se Vám tam neukrývá nějaký Carcharodon. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 21:29 klobis
ja mam ve 12 litrovym hejno skalar a tercovcu a dari se jim ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2010 18:42 Pepan – Re-Tomm
To je logické. Pokud ta ryba ví, že jen se trochu pohne, narazí do skla, tak nevidí důvod, proč by se hýbala. Podobně blbé argumenty používají "chovatelé" halančíků, kteří tvrdí, že v domovině ty ryby prožijí celý život v šlápotě od slona. Nikdy v Africe nebyli, slona viděli akorát v zoo, ale na ekologii halančíků jsou experti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 18:33 Muž tomm [3]
taky neco prihodim mel jsem taky betu prvni jsem ji mel v 12l to mi prislo malo ani moc neplavala tak jsem ji soupnul do 25l to uz se trosku pohybovala a vypadalo ze se ji tam libi vic nez v malim a kdyz jsem toto akva rusil tak jsem ji soupnul do velkeho 70l a kdybyste vydely ten rozdil hned bylo vydet ze se ji tam libi hned plavala tam s sem a dokonce prohnala nejakou tu rybku takze zaver cim vetsi akva tim lepe ale kdyz si zaridite male akva tak max nejakou malou rybicku a nejlepe krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 18:23 Pepan – Betta
Párkrát jsem bojovnice choval a nikdy to nebylo v takovém plivátku. Pořád tvrdím, že i když je ryba pomalý plavec, malý prostor je pro ni stresující. Trpasličí živorodky se taky doporučují do malých nádrží a u mě se jim nejlíp daří ve skleníčku, kde pěstuji emerzy. Je tam asi 22 cm vysoký vodní sloupec, plocha 80x50cm a tolik mladých kolik tam teď vidím, jsem nikdy neměl. A nejlepším ukazatelem toho, že se rybám v jejich prostředí líbí, je odchov. Takže pokud se vrátím k tomu akvárku pro betty. Zkuste si zapřemýšlet, zda by pár těch ryb v tom plivátku bez problémů žil a rozmnožoval se. Optimální prostor pro živočicha není o tom, kolik mám místa na poličce medzi lampou a filodendronem. Optimální prostor je o tom, aby se ta ryba tam cítila dobře. A to miniaturní plivátko to rozhodně není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 18:03 Bulva
Bojovnice není žádný velký plavec nepotřebuje se prohánět po celé nádrži sem a tam. Prostě zastávám názor valné části literatury. Bojovnice je nejběžnější ryba do takových akvárií. Samozřejmě nikdo neví jestli jí to vyhovuje, ale pokud nemáš 400 litr, tak nevíš nikdy jestli je ta ryba spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:59 Pepan – Re-Bulva
To není o počítání objemu na délku ryby. To je o tom, že délka nádrže je asi čtyřikrát delší než je ryba a to je málo. A nějaké teoretické kalkulace na tom nic nezmění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:52 Bulva
I pokud by jsme pocitali podle pravidla 1 cm na 2 litry, tak tam má zálohu, když bude mít 6 cm. U krevetek taky nidko neví kolik potřebují prostoru. Nikdo se jich neptá na to, jestli jsou spokojené ve 12ti litrových nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2010 17:47 Pepan – Betta v akváriu
To, že se někdy samci bojovnice přechovávají v kelímcích nebo malých lahvích ještě neznamená, že je to správně. Tím, že si zvíře koupíme, za ně přebíráme odpovědnost. A i ten samec bojovnice má nárok na to, aby žil v normálních podmínkách. To je, aby měl dostatečný prostor, hustě zarostlou nádrž a samozřejmě i samičku. Prostě, aby ta nádrž, ve které bude žít, byl pokud možno co nejvěrnější výsek přírody. A nějakých 14 litrů tyhle předpoklady nesplňuje. Snad jediná rybka, která by tam mohla spokojeně žít, je živorodka trpasličí. Jeden, maximálně dva páry. Ale chovat v tom akvárku samce bojovnice, který dosáhne 6-7 cm, to je trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:33 Bulva
Já jsem teda začátečník, ale myslím, že pokud jí to akvárko pěkně upravíš a pohraješ si s ním, tak bude bettka spokojená. Betty se prostě chovají v takových akváriích. Nikdo nedá bettu do většího akvária nebo jsem to teda ještě nikdy neviděl. Je to prostě rybka samotářka do malých akvárek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:32 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Urgy
Přesně o tom mluvím... je to otřesné a když jim na to něco řeknete, pokrčí jen rameny a že je to prý normální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:29 Muž Urgy [3]
tu v Žiline je to najčastejší pohľad na Bojovnice. je to hrozné, keď vidíš ako je 5cm rybka uväznená v 2 dcl vody....Bil by som tých predavačov.... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:14 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Yirka
Neříkám, že je správné je takto přechovávat, jen je to velmi časté zrovna u bett...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:06 Žena Bára [2] – Re: Yirka
kdyby to bylo na mě tak bych tam dala maximálně ty krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 17:00 Muž Yirka [9126] – Re: Darsilius
To ale nemyslíš moc dobře. Něco jiného je obchodní balení, přepravní balení a pod a něco ZCELA jiného je životní prostor. A btw, v kamenné kavaristice, kde bych viděl rybky (jakékoliv) v kelímku od jogurtu bych si v životě nic nekoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 16:57 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky – Re: Pepan
Myslím, že pokud v akvaristikách mohou betty být v kelímcích od jogurtů po dobu několika měsíců i déle, 14l pro ně bude rájem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 16:55 Žena Bára [2] – Re: Pepan
do atlasu jsem se podívala a je tam 10-20l. Vím že 14l je málo ale jiná ryba mě nenapadla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 21:29 Pepan – Re: Bára
Podívejte se do atlasu, jak je velká bojovnice, porovnejte ji s tím akvárkem a potom raďte. Vždyť to je pro tu rybu vězení. Jak by bylo Vám , kdybyste celý život ztrávila v místnosti asi 6 x 6 metrů????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 21:13 Žena Bára [2] – Re: Jarik
1 samce betty splendens nebo krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 14:31 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku Ahoj co by ste dali do akvarka s.23cm h.21cm v.30cm cca 14litru za rybu?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 11:40 Pepan – Re - Semtex
Já je mám ve skleníku s kytkami a vypadají, že jsou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 08:39 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Pepan
Sehnat je není problém. Stačí se mi ozvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2010 00:35 Pepan – Re - Raviolka
Jo, je to nádherná rybka, i když v akvaristikách není k vidění. Takže sehnat ji, je trochu problém, případně sehnat pár jedinců na osvěžení krve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 23:33 Žena Raviolka [2154] – Re: Pepan
Ale jo, to já vůbec nezpochybňuju. Každý máme jiné zkušenosti a je jen dobře, že si tady o nich můžem dát navzájem vědět ;-)
Jinak i kdyby docházelo prostě k "stop stavu", stále si myslím, že to není žádná nevýhoda formosek...
Mám tuhle rybičku hodně ráda palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 17:02 Pepan – Re - Raviolka
Mi se skutečně stalo, že díky nahuštěné obsádce se trpaslíci v menším akvárku přestali množit. Musel jsem odebrat větší část hejnka a pak se množení normálně rozjelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 11:27 Žena Raviolka [2154] – Re: Pepan
Ted si nejsem jista, jak si ten "optimismus" vylozit. Mam za to, ze tu padaji rady ohledne vhodnych rybek do 18 l akvaria a tou formoska podle me jednoznacne je...
Ja mam s nimi zkusenosti v akvariich 12-20 l a jdou vyborne, jsou v kondici a pekne se mnozi. Ze obcas nejake odlovim je myslim normalni - ono je taky spousta zajemcu o ne, takze to nevidim jako nejake negativum, naopak. Nikdy to nedoslo tak daleko, ze bych musela odlovovat, protoze se uz nemnozily, ale proste mi pohled na tak prerybnene akvarium "nedelal dobre" ;-)
Myslim si, ze rozmnozovani ryb k akvaristice taky patri a 90 procent lidi potesi, najit obcas nejake prcky :-) Prave proto doporucuju formosky vic nez treba ty zminovane borarasky. Vybrat si ale musi kazdy sam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2010 03:00 Pepan – Re - Raviolka
Ani s těmi formoskami bych to neviděl tak optimisticky. V tak malém akvárku musíte redukovat jejich stav. Pokud je jich hodně, přestanou se množit (snad stres) a pomůže radikální snížení počtu ryb v nádrži. Je to moje vlastní zkušenost. Takže dneska je mám v skleníčku o ploše 80x50cm,kde je asi 25 cm vody a mám tam kolekci akvarijních kytek v květináčích. Tam vypadají snad nejspokojeněji a množí se perfektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 21:42 Žena Raviolka [2154] – perfect fish for nano ?!?
Semtex napsal:
...
a nebo něco z tohohle:
fishaliciousfish.blogspot.com/…

Musím se taky opakovat, ale na tom seznamu je minimálně 40 procent ryb naprosto nedostupných a dalších 40 procent úplně nevhodných do dvacetilitrového akvária, o kterém je tady řeč. Za tím si stojím. Tohle bohužel není žádné vodítko, které by bylo vhodné doporučovat. Autor vytáhl snad z Fishbase (neúplný) seznam ryb o velikosti 0-4 cm, což o jejich vhodnosti do nanoakvária mnoho neříká.

Jedním dechem dodávam, že odkaz na lepší seznam nemám... a taky bezvýhradně doporučuju Heterandria formosa, ty jsou fakt skvělé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:48 Pepan – Re: janishQa
Zkuste se trochu vcítit do situace těch ryb. Jestli skutečně velikost Vaší nádrže bude pro ně dostatečná a nebo jestli to nebude jenom trápení. Sám plánuji taky jedno doslova nano, které bude v jedné akumulátorce a možná tam dám pár krevetek, ale určitě ne ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:24 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: janishQa
Držel bych se toho, co napsal Semtex. A nezapomínat na minipancéřníčky Habrosus, Hastatus, Pygmaeus - neocenitelní údržbáři ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 19:20 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
No ony tyhle divočácký živorodky mají cyklus teplo a zima, takže pokud se drží v teple tak jim dojde perioda a pak se dlouho nic nenarodí, dokud nepřijde zase další cyklus ochlazení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 17:21 Muž Urgy [3]
Ja mám v miníčku Razborky Galaxy a Razborky BOrnejské, vrelo odporúčam a možno zopár krevetiek. Tie platy radšej niekomu daj...
rybicky.net/atlasryb/razborka_galaxy
rybicky.net/atlasryb/razborka_bornejska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2010 16:28 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
píši tto sem pokaždé, když vidím pokaždé takové podobné téma. Je to tak časté, že by se mě vyplatilo trvale copy/paste.

My máme v miníčkách Živorodky trpasličí a Borarasky Brigittae.

a nebo něco z tohohle:

fishaliciousfish.blogspot.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 14:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lila1
nojo ale u zivorodek je potiz ze za chvili jich mash desne moc a nevish kam snima... chce to nejaky druh ktery se postara o potomstvo sam.... napadaji me nektere druhy rasborek, ale ty se blbe schanej pripadne nejaky halanciky....
no ispiraci najdesh zde maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 14:55 Žena Lila1 [31] – Re: Trabant
O těch pavích očkách píší 20 litrů pro 1 samce a 2 samice rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2010 14:50 Trabant
Ja bych tam platy vubec nedaval.Spis bych dal na dno cca 4-5 pancernicku panda nebo 3 krunyrovce jednopruhý a potom,když teda chceš živorodky,tak 4-7 pavich ocek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 14:07 Žena Lila1 [31] – Re: janishQa
Ahoj, trocha z teorie - o tvých platách pestrých se píše, že potřebují 30 litrů na 1 samce a 2 samice. Takže spíš ne dalším platám. I když já bych neměla moc mluvit, mám 2 mečovky v 37l :-( (nevědomost), a to tam nejsou sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 13:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: janishQa
ty platy potrebuji vetsi akvarko!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2010 13:11 Muž dvorak [94] - Rostliny
Toto tema se tu probiralo už několikrát!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.03.2010 13:03 janishQa – jaky ryby do miniakvarka
mam akvarko 18l a vm ze je fakt malinky :-O mam tam dve platy a nevim jestli si do tak malyho akvarka muzu poridit jeste par dalsich. poradte prosim :-( hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 19:15 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bulva
To jsem právě psala, někteří útočí, někteří ne. Já měla zkušenost, že neútočili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 19:12 Bulva Re: Linduš
a je mozne ze by zacal samec utocit i na dospele ocka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 19:10 Žena Linduš [166] Re: Kristýna
to je asi taky různé, ta moje betta nenechala na živu nic menšího, nakonec začla dlabat i měsíc starý potěr. jak jsem psala, je to samice, takže nebyl vůbec žádný problém s jinými rybami, nehájila si teritorium.
osobně bych do tak malého akva nedávala betty samce+samice, jsou to dost konfliktní ryby vůči sobě. někteří psali, že jim dokonce samice zabila samce a že samec užene samici je podle diskuzí víc, než časté.
ale nechovám je, tu jednu jsem pořizovala hlavně pro práci, kterou odvedla výtečně, takže mě berte s rezervou. jen předávám, co jsem vyčetla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 19:03 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bulva
Dala bych samce betty. Jsou hezčí a lépe vyniknou :-).
jj, přesně tak, přežije pár mláďat. Pávata jsou nenáročná. Akorát by bylo dobré jim to umělé krmení nadrtit. A nekrmte jen vločkami. Přidejte třeba i granulky. Můj beťák miluje lupínky, ač jsou pro ryby, které žijí u dna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 19:00 Bulva Re: Kristýna
To vyhozeni samozrejme neznamenalo ze bych ji splachnul myslel jsem zanest ji zpet do zvyerimexu nebo podobne reseni :-D Dobre takze kdyz dam 1 samce paviho ocka a 1 samicku paviho ocka a jednu (samicku nebo samce?)betty tak mi to zajisti to, ze par mladat sezere, ale nektere by prezit meli? Jeste muze je vsechny krmit tim smradlavym krmivem? i mladata ocka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:57 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bulva
Samozřejmě, že ne vyhodit smich On by si je někdo vzal :-)
Bojovnice bych dala jednoho samce a 2 samice. Když jsem mu dala jednu, honil jí po celým akvárku...
Endlerky bych dala také 1+2
Paví oka, kdyby se snesli s Bettou, tak 2 paví oka (1+1) a 1 bettu. Víc bych neriskovala, trochu potěru přežije. Ale určitě né všechen :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:52 Bulva Re: Kristýna
to jsem taky nasel, ale nema pro me vyznam kupovat vetsi akvarko pokud vubec nevim jak mi to pujde. Navic zatim doma neni tolik mista a mamka nejak moc nadsena neni budu na ni muset zapracovat a postavit ji pred hotovou vec :-)

Ale uz at to vyresime prejdeme k poctu tech rybek. Rekneme teda ze tam dam treba zivorodku endlerovu. Kolik jich tam mam na zacatek koupit? 1 samce a 2 samice nebo vic?

V pripade ze bych tam dal pavi ocko a betty tak pokud by se nesnaseli dobre, tak bych jednu musel vyhodit teda, jestli to dobre chapu, jine reseni asi neni :-)

nebo bych tam mohl dat samce a samicku bojovnice a proste doufat ze zvladnu odchyt na jeden nebo kolik to bylo jak jsem to cetl.

Co je podle vas nejlepsi pro zacatecnika z techto moznosti. Opakuju ze chci aby se mnozili, ale ne moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:46 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bulva
Je lepší začít vždy s velkým akváriem. Lépe se udržuje a potřebuje většinou méně péče, protože se v něm nehromadí tak rychle škodlivé látky ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:42 Bulva Re: díky
dekuju vám všem. uz to vsechno ctu. Neni to lehke takhle vybrat, kterou rybku. Nechci je po tydnu lovit mrtve ven, chci zacit s necim mensim a postupne treba prejit na vetsi akvarium, ale mam v tom uz ted bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 18:41 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bulva
Pak mě napadá snad jenom kombinace nějaké živorodky a zkusit jak se bude snášet s bettou. Pokud by se snesli (některým lidem se snáší, některým ne), pak by se betta postarala o potěr živorodek. Sežrala by ho. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45375x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-akvaria-do-20-l-mini-akvarium?od=1201