Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:42 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: naty
No jak říkám já bych tam teda žádné nedával, ale počkej na názor někoho chytřejšího než jsem já :-D třeba bude jiného názoru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:31 naty
maniakva.sweb.cz/… Tam má dokonce 10 rybek (v tom prvním) tak si myslím že by se netrápily ne? kdybych jim tam dala víc kytek nějakou skrýš .. :) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.12.2012 20:21 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: naty
Do 12 litru bych nedával žádné rybky, to spíš krevetky nebo šneky X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:05 naty – Nebudou se trápit ?
Ahoj,mám nové 12l akvárium a nejdříve sem tam chtěla bettu ale to akva nevytopím na 25-30 stupnů...Tak sem se chtěla zeptat jestli bych tam mohla dát malé hejnko razborek ?? (dva druhy třeba po 3) :-) Ale to akva bude bez topení a bez filtru , vzduchování je možná ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 17:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beastie
Já mám v práci na stole 22litrové akvárko a v něm hejnko 11ti razborek trpasličích, 2 japoniky a nevím kolik red cherry. Razborky plavou ve spodních dvou třetinách akvária, krevetky lezou po celém akvárku. S řasokoulí jsem měl taky problém, rozrostla se ve vláknitou řasu, která mi zamořila monoselenium a jávský mech, takže jsem je musel vyhodit, ale pár snítek mechu zústalo, tak se rozrostly. Přemnožené kružníky drží skvěle na uzdě dvě heleny stejného pohlaví, takže se nemnoží. Právě proto, že mám stejné akvárko se stejnýma rybkama, jsem ti psal. Nechtěl jsem se tě nějak dotknout ani si tu hrát na chytráka, na to jsou tu jiní.
Myslím, že tvůj nápad vyměnit dno a založit akvárko znova je dobrý. Já mám v tomto akva Rataj Profi Soil a nemohu si ho do miníčka vynachválit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 15:00 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Beastie
No mi právě odešla předevčírem ampula do věčných šnečích lovišt, tak uvažuju do koupit místo ní, a jestli vubec něco :-D protože už mám celkem přešnekováno, ale myslím že na další burze zas neodolám. A jestli ti umiraji i okružáci, tak to asi fakt bude něco špatně no :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 14:50 Žena Beastie [318] Re: predator3313
Přemýšlela jsem nad tím, pokus s nerintinou nedopadl dobře, utekla, ampulárie je docela veliká a mám na ní hrubé dno, to samé tylomenie...podle počtu prázdných ulit okružáků je u mě něco špatně, takže asi nejdřív zkusím předělat dno, přidat kytky a pak se k tomuhle vrátím. Holt někdo musí ty moje chtíče krotit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 14:49 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Beastie
:-D a co nějakeho šneka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 12:42 Žena Beastie [318] Re: malyLibor
S tímhle výrokem bych souhlasila u razbory klínoskvrné nebo hengelovy, ty mám v práci, ty se opravdu i v jednodruhovce drzi skoro nade dnem a hladina je pro ne prakticky tabu. U razborky trpasličí je to ovšem naopak, v jednodruhovce nedrží hejno a drží se převážně u hladiny, do spodní poloviny se vydají jenom za jídlem a to jen proto, že tam jsou samy.

Krevety netuším, proč neprosperovaly, řekla bych že hlístice a příliš proměnlivý chemismus vody, i když půl roku vydržela naživu, nikdy se nemnožily. Navíc jsem kvůli řase musela vyházet mech i koule takže teď už tam ani pro ně není prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 11:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Beastie
Pokud se ti razborky trpasličí drží u hladiny a krevetkám se nedaří, pak je ve tvém akvárku něco špatně... Razborky obvykle proplouvají nádrž ve spodních 3/4 a u hladiny se moc nezdržují. Dokonce ani pro sušenou stravu na hladinu nejdou, počkají, až se nasákne a začne padat dolů... takže spíš než hledat další rybu bych hledal, co tm máš špatně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 11:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Beastie
Beastie napsala: Dneska ráno mě popadla touha přidat si do své "25tky" ještě něco na dno. Mám deset razborek trpasličích, co se drží hodně na hladině. Chtěla bych něco na dno, cokoliv, krevetkám se bohužel nedaří. Předpokládám že takový halančík nebo dario dario je špatný nápad, že?

Akvaristika neni hobby, ale obsese

Dario určitě...vyžaduje živé...halani také, ale ti malí se lépe dají oblbnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 10:04 Žena Beastie [318]
Dneska ráno mě popadla touha přidat si do své "25tky" ještě něco na dno. Mám deset razborek trpasličích, co se drží hodně na hladině. Chtěla bych něco na dno, cokoliv, krevetkám se bohužel nedaří. Předpokládám že takový halančík nebo dario dario je špatný nápad, že?

Akvaristika neni hobby, ale obsese

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2012 23:32 Žena Danila [4489] - SumciRe: kangaroo2
Do akvária Biorb doporučuji ryby vůbec nedávat.
Problémy s tímto akváriem řeším v obchodě minimálně třikrát týdně a jsou prakticky neřešitelné a ten, kdo podlehl a koupil si ho někde v petku, si následně rve vlasy...

Je to designově krásná práce, ale to je taky to jediné. Nedá se tam dát písek - pouze velké valouny, údržba a čištění filtru probíhá systémem - všechno vybrat, vyndat..
Rostliny tam nezasadíte, ta představa je naprosto nerealizovatelná....Peklo.
Reklama hýřící superlativy o tom, jak skvěle je to vymyšlené je naprostej blábol.
Celkově je to akvárium (neakvárium) k ničemu.... tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2012 22:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: zuzua
Máš to dobře vymyšlené. palec Určitě bych poslechl Adama a dal bych raději 10 ks krevetek. Vyber si nějaké méně náročné, z vlastní zkušenosti bych ti doporučil Neocaridiny Red cherry, Sakury nebo zelené palmaty, moc pěkné jsou i White pearl nebo Blue pearl.
Razborky jsou vynikající volba, jen místo razborky bornejské, která je přeci jen poměrně velká a potřebovala by miníčko spíše okolo 40-50 litrů bych ti doporučil razborku trpasličí (Boraras maculatus) nebo razborku kalimantanskou (Boraras merah). B.merah je sice trošku hůř k sehnání, ale např. v Bráníku je mívají a Danila je určitě schopna ti je sehnat. Razborky bornejské (B.brigittae) sice nabízí hodně chovatelů i Hornbach, ale ani jedna není B.brigittae, nýbrž B.uropthalmoides. (mám je taky doma) Ty jsou sice taky moc krásné, jsou oproti B.brigittae poloviční, ale jsou velmi plaché, v takhle malinkém miníčku by se ti hodně schovávaly. B.maculatus i B.merah jsou naopak rybky velmi zvědavé a někdy budeš mít pocit, že ne ty je, ale ony pozorují tebe. Mám je v práci ve 22 litrovém akvárku na stole a tak vím, o čem píšu. Když tak koukni do mé prezentace a budeš-li mít dotazy, rád ti poradím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2012 16:37 Muž snehulda007 [850] Re: Adam
Já bych byl zezačátku opatrný co do počtu,něco se pokazí(u 20litrů stačí i maličkost) a bude nešťastná. Jestli budou mít podmínky tak se rychle namnoží a když se něco pokazí tak umře 6 krevetek a ne 20. Já jsem začínal se třema cherrynama jen tak na skoušku a za ten rok co je mám jsem jich už víc jak 100 rozdal. Opravdu není kam spěchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2012 16:28 Muž Ad@m [1051] Re: zuzua
Inak krevetiek môžeš dať kľudne aj vyše 10 ks ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 16:06 R Muž romant [27987] Re: zuzua
Může být. K té rovnováze přispěj častou výměnou vody, zvláštěpak v začátku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2012 15:55 zuzua – razborky a krevetky
Ahoj, ja uz jsem to tu resila a takhle jsem myslela finalni verzi. Do 20l s hodne rostlinkami (dousky, liliovnicek, anubisy,drobnokvetka,....) sem myslela ze ted dam krevetky (tak 6kusu) a pokud se zacnou mnozit a hezky prospivat (tim padem by mela byt voda v rovnovaze) rada bych pridala tak 8kusu razborek bornejskych. Myslite ze by to mohlo fungovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   14.08.2012 10:27 Muž Ad@m [1051] – Re: kangaroo2
Ak tam nedáš živé rastliny, tak tam nedávaj nič. Ani si akva nekupuj. Ide o to, že do 15 l sa vojde maximálne jedna bojovnica, ale živé rastliny sú potrebné. Bez živých rastlín je problematické vytvoriť a neskôr udržiavať biologickú rovnováhu aj vo väčšiom akvárku, nehovoriac o tak malom akva tone . Hlavne si toho hrooozne veľa prečítaj ano . Ak tam dáš veľa rastlín a budeš čítať a čítať a čítať, ako som Ti už písal, môžeš sa rozhodnúť pre chov nenáročných druhov krevetiek ako Red Cherry. Ale to tam už nemôžeš mať Bettu. Ešte k tomu môžeš si kúpiť v Hornbachu za 200 kč 12 l akvárko a keď do neho dáš tmavý jemný štrk, veľa živých rastlín a krevetky Red Cherry, bude to krášliť interíer omnoho viac než hentá blbosť ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 09:12 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ivaha
Jinak k tomu, co psala petulinakk - i větší akvárka se dají najít trošku "designovější" - viz třeba sety od Dennerle nebo od Blau, vypadají pěkně a vybavení v setech by mělo být slušný. A s např. 30 litrama už se dá vymyslet víc. Nebuď línej si trošku pohledat na internetu i tady.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.08.2012 08:55 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kangaroo2
To bylo na mne? :-|
Dostala jsem se sem večer jen na chvilku, takže to nepřeháněj, buď tak laskav.
Dala jsem Ti nějaký tipy k přečtení - atlas a to vlákno ve fóru - četl sis tam? Pokud bys to udělal, teď už bys jistě měl pár představ, jaká rybka by do 15 l šla a mohl by ses zeptat konkrétněji. Nebo mám ty ryby jako projít za Tebe a naservírovat Ti to na podnosu? Číst umíš - tak čti a pak se zeptej znova na to, co Ti nebude jasný - a tuhle radu píšu už podruhý.
Za mne - je to tak na tu bettu. Mám jí taky v pidiakvárku a nic dalšího k ní nedávat. A bude se Ti takhle malý akvárko špatně udržovat. Jestli to má bejt Tvoje první akvárko, rozhodně bych volila něco většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 08:39 kangaroo2
Hlavně že máš čas ohodnotit. co? A moc neporadíš. Jenom háníš palec :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 23:25 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petulinakk
pěkně napsáno palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.08.2012 22:23 Žena petulinakk [2016] Re: kangaroo2
15l bude pro naprostou většinu ryb koncentrák... přežijou tam (nějakou dobu), ale spokojené tam zrovna nebudou...

Ono to není jen o velikosti ryby, neplatí vždycky že malá rybka=stačí malé akvárko, jak by se zdálo... některé rybky (třeba právě neonky) jsou plavci, a pro spokojený život prostě potřebují nějaký prostor... když nebudou spokojené, nedokážou Ti to říct...

Chápu že vybíráš co se ti hodí do interiéru, ale dají se pořídit i jiný pěkný akvárka, a taky i tady platí že jaký si to uděláš, takový to máš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2012 20:25 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kangaroo2
Těch moc nebude, nemám teď čas, ale použij v atlasu vyhledávání podle velikosti nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 20:17 kangaroo2
líbí se mi ta bojovnice, a kdybych chtěl třeba více rybek do 15l, tak netuším, které by to mohly být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2012 20:12 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kangaroo2
Neonky do 15-ti litrů v žádným případě. Je tady atlas ryb a rostlin, tam se podívej na nároky toho, co by se Ti líbilo a pak se zeptej znova ano
Jinak je zde diskuse "Ryby do mini akvária (do 20 l)", tu si můžeš pročíst.

Možná by se to mohlo i sloučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 20:02 kangaroo2
ok, a co neonky?A názvy rostlin? díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2012 19:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kangaroo2
Probůh, tak tam dej aspoň živý rostliny a NE umělý ne Potom si tam můžeš pořídit třeba beťáka - jednoho (!).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 18:48 kangaroo2
Já vím, ale tohle by mi vyhovovalo, do interiéru
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.08.2012 21:17 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: kangaroo2
TOHLE za dva a půl tisíce? coze Tak to potěš koště hmm
Za tu cenu se dá pořídit akvárium třeba 3x větší, včetně vybavení a živých rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.08.2012 07:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: kangaroo2
Plastové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 22:19 kangaroo2 – Rybky do AKVÁRIA BIORB FLOW 15 l ?
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně výběru rybek do avária : www.onlinekrmivo.cz/…
chci si pořídit akvárium biorb 15l a vůbec netuším jaké rybky do něj.
v akváriu nebude ani jedna živá rostoucí rostlina, tak se chci poptat jestli tohle rozhodnutí je reálné?
a hledám rybičky které by byly velmi čistotné
nechci aby se rybky v tom akvariu trápily, takže hledám alespoň pár jmén rybek, kterým by to až tak nevadilo.
byl bych moc vděčný za jakou koliv odpověď či radu
předem moc děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.07.2012 10:33 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: tosomja
Katastrofa! A ještě to doporučuješ tone
Když už navštěvuješ tyhle stránky, tak si je laskavě taky pročti, jak říká Yirka. Když začneš u atlasu ryb, hned uvidíš, co máš blbě (hodně blbě). :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.07.2012 09:17 Muž Ad@m [1051] Re: tosomja
tosomja napsal: Ja mam v 20l akvarku 2 mecovky 2 dania 2 tetry neonove 6 gupiek 1 labeo bicolor 1 parcievnicek 1 prisavka thajska, 1 molly black, 1 molly gold. Daj si take tiez!
Je to krasa
Dúfam, že je to nevydarený vtip tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.07.2012 08:52 Muž Yirka [9123] Re: tosomja
Už podle předchozích příspěvků jsem si říkal, že se nám tu objevil nějaký nový element. Doporučuji ti přečíst si hodně témat zde na fóru. Především pak však: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.07.2012 08:33 R Muž Silent [5949] Re: tosomja
Tak jestli máš ve dvaceti litrech opravdu cos napsal tak potěš pán bůh. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -14   30.07.2012 08:29 tosomja – To si daj:
Ja mam v 20l akvarku 2 mecovky 2 dania 2 tetry neonove 6 gupiek 1 labeo bicolor 1 parcievnicek 1 prisavka thajska, 1 molly black, 1 molly gold. Daj si take tiez!
Je to krasa

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 09:44 Přemek Re: seic
Dobrá tedy:-) díky moc, pořídím jich vícero:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 09:03 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cosmogagy
- ne nadarmo je doporucovano min. 10ks krevet i do mensiho AQ :-)
- ve vetsim 37/54L tech 10 ani neuvidite, dokud se nezacnou mnozit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 23:43 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Přemek
neboj se jich tam klidně nacpat minimálně 6, a klidně i víc ;-) rybičkám vadit nebudou.. naopak - sežerou zbytky krmení co rybky nechaly, popapaj i nějaký detrit, i tu řasu nějakou sežerou.. krevetky jsou v akva moc fajn :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 23:28 Přemek Re: vlacek
Já jsem právě četl na horacovoakvarium.cz , že mu krevetky vždycky parádně vypucovaly zařasené anubisy. Taky bych jich radši více, ale mám jen 19tku a v ní už razborky skvrnoocasé a pancéřníčky třískvrné, tak nevím kolik si jich tam mohu dovolit dát těch Red Cherryn. Někde jsem četl že jeden pár na 12 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 14:36 Muž vlacek [402] Re: Cosmogagy
Take nechapu, kdyz nekdo doporucuje krevetky na rasy. Podle mne nemaji zadny pozorovatelny vliv na rust/nerust ras... Neritka tim, ze je vetsi mene leze po rostlinach, clithon je v tomto take lepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 14:27 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Přemek
když dáš cherryny jen dvě, nepočítej že ti tu řasu z listů anubiasu zlikvidují ;-) jsou malinké a až takoví řasobijci to nejsou.. řasu papají taky, ale jen jako součást jídelníčku, ne že by se na ni zaměřovaly.. nebál bych se jich tam dát klidně pro začátek alespoň 6, a ony se ti ještě namnoží :-) já jich v 54ce mám asi dvacet, a víc by mi vůbec nevadilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 14:10 Přemek
btw. v ZOO Braník mají krásnou červenou variantu neritin:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 14:03 Přemek
Díky za rady a chválu na akva:-) Tenhle týden tam ještě přidám Echinodorus Leopardi, aby se pěkně zazelenalo:-) Chtěl bych tam koupit ještě 2 Red Cherry, hlavně z důvodu toho, že jsou údajně nejlepší na zařasené starší listy u Anubiasů. Uvidím co zvládne neritina či clithon ( podle toho co seženu:- ) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 13:25 Muž vlacek [402] Re: Cosmogagy
OT - Tak to musel byt extrem s temi rasami. Me jednou na 14dni vypadla neritka z akva a to slusne zarostlo. Kdyz jsem ji nasel a vratil, dala pekne zarostle pozadi naprosto do pucu do tydne. Take zalezi na druhu a veku neritky, kazda se chova trochu jinak. To, ze byla hladova urcite sehralo roli. Jinak se da dokrmovat okurkou nebo spirulinovimi tabletami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 13:22 Muž vlacek [402] Re: mtbuko
OT - nesezere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 13:12 Muž mtbuko [0] - Rostliny
Spapa Neritina aj žabí vlas ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 12:41 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: vlacek
s tou neritinou bych až tak nesouhlasil - mám jednu v 54L a mamina jednu v 33L... a vyčistit ho pokud je zařasené za pár dní určitě nezvládne - ozkoušeno po tom co v obou akva nastal boom řas.. neritiny jely jako kombajny, všude byly čisté "cestičky", ale nárůstu nezabránily.. kdyby mělo akva 20L, stejně to nebude ta jedna asi stíhat :-)

Ale při normálně fungujícím akva s troškou řas je opravdu neritina schopná tu padesátku udržet v čistotě, to ano :-) Po tom co se mi povedl boj s řasama vyhrát a přestaly masivně růst, tak neritiny jen uklízej tu trošku co tam roste, a vpohodě stíhají :-)

Přemek má ale pěkný akvo s trochou řas, tam bude Clithon dobrá volba :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45367x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-akvaria-do-20-l-mini-akvarium?od=901