Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2010 15:42 JuraS Re: sculp
nejlepší rybičku pro tebe seženeš v obchodě pro děti..takovou tu plastovou do vany..ani nemusíš nic studovat, pořizovat jí žádné životně důležité vybavení a určitě se nestane, že by jsi se za týden ptal na nějakou triviální záležitost kterou si můžeš přečíst v hromadě již zadaných materiálů v odkazech..jsem ostrý ? souhlas !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2010 15:29 Žena Linduš [166] Re: sculp
a jaké rybky bys chtěl do těch šesti litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 15:20 sculp – Nebo jinak ;)
Tak jsem se rozhodl, asi si poridim mensi rybky nez Betty a objednam si www.e-akvaristika.cz/…. Pak tu dokoupim rostliny, vitaminy, kameny a jidlo, aby se rybky meli co nejlepe. Co myslite, to uz by slo? X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 09:15 Žena Frissky [5] - Asie
Dobrý den, chtěla bych se zeptat co povíte na moje plánované osazení zakládám mini akva 20l s dekoracemi to bude tak 18l ... Chtěla bych pořídit krevetky jednoho nebo dva Otocincluse a nějaké razborky (barmskou nebo trpasličí) chtěla jsem jich dát 5 ale četla jsem že by se měli chovat min po deseti aby nebyli tak plaché... akva vypadá zatím takto www.akvarko.cz/… (fotky jsou v deníku) zajímají mě hlavně ty razborky mám je vůbec pořizovat...akva bude hodně zarostlé.. (aspon podle plánu =D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 08:29 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Re: Utahraptor
Nemusite se hned rozcilovat - klidecek, pohodicka a bude lepe.. diky za reakce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2010 07:57 Žena Utahraptor [91] – Re: Premda84
Želva??? Do 20ti litrů??? OMG!!! Leda ta vápenitá, co se dává do želvárií na úpravu vody, nebo si v hračkářství kupte gumovou.... rozzureny

To jste liní číct nebo co?? Do takhle malých akvárek je několik vhodných rybek, pak by tam šel rak nebo šnek, když vás teda jako krevetky neberou... a nebo si do toho nasypte barevné skleněné kamínky a můžete to mít jako zajímavou dekoraci, v ložnici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2010 06:06 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: obok
Není to malé pokud tam máš jako já Živorodku trpasličí.
Co dát do týhle velikosti akvária se tu a v tomto vlákně omylá pořád kokola. Stačí si to jen pročíst no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2010 01:10 Muž radogr [0] - Živorodky
čo tak gupky? max 2 hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 22:27 obok
Co takhle vodu :-D:-D....nebo bettku...je to dost malé na rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2010 19:58 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Co do 20litrového akva?
Ahoj,
chtěl bych se s Vámi poradit co byste do mého 20litrového dosavadního akvária nově umístili - v příštím týdnu se rybičky budou stěhovat do zbrusu nového a většího... :-)
A tak si lámeme s přítelkyní hlavu co do něj... krevetky nás moc neberou - napadla nás nějaká želva ( želvička.. ) či něco podobného... nejlépe třeba i oku lahodícího - poputuje do ložnice ( nejspíše X-) ) díky...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 09:49 sejnatko – Re: zoo
juj, já teda taky nemám zrovna největší akváritum jen 60l. Ale 12 litrů je opravdu maloučko. K tomu si vezmi že ti část objemu zabere štěrk a květiny. To bych si pořídila max. 1 samečka a 1 samičku pavích oček a oni by se ti krásně rozmnožili a donutili by tě si pořídit větší akvárium potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 17:26 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Sid
Kdyby můj největší Ancík byl v takové louží, tak se tam ani jednou neotočí. A kdyby sebou dvakrát mrskl, tak jak to umí, byl by na suchu.
Je to jako chovat krokodýli ve vaně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 15:19 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Eff
Budou! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 15:18 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Lukáš
Nebudou lepší tři čtyři pancéřníčci Corydoras habrosus nebo Corydoras hastatus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:56 Lukáš – 20l aqa a 1 ancistrus
Zdravím,chtěl bych se zeptat jestli by do 20l aqa byl vhodny 1 ancistusek, zadne dalsi rybky by tam nebyly.pouze rostlinky a nejaky filtr.
diky Lukáš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 17:48 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: JirkaHonč
Jiro na chatu se ti to snazilo vysvetlit kvantum lidi. Hejno znamená víc než pár! Do takto malých akvárií je nejlepší nedávat ryby vůbec :-D A když tak minimum. Dyt vy tam chcete mít ryb víc než já měl ve 100l ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 17:36 Muž MarcoKing [32] - Tetry
2 ani 4 neni hejno...je tu takova zalozka s nazvem "Ryby" tak se tam zkus mrknout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2010 17:18 Muž JuraH. [5] – Rybky
A co říkáte na toto: 3 paví oka 4 neonky 2 fantomi červení 2 ancitrusi 25l akvárko ??? prosím o odpověď a předem říkám že se plánuji zbavit těch pavích ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 16:49 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: Aky111
Jestli dáš toto všechno do 20l akvárka, tak už stačí jen uvařit a zamíchat.

DO takto malécho akvárka bych dal maximálně několik pavích oček z ryb zmiňovaných a ty krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 16:32 Žena ustavprochore [567] – Re: Aky111
Tak přidám ještě jednu inspiraci: www.minifische.de.
Jinak ten časopis od "filipsiho" je č. 3.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 16:11 Muž filipsi [1295] – Re: Aky111
Zustal bych u pouze jednoho druhu rybek (inspiraci hledej traba na www.vivarium.cz ryby do miniakva (+ konzultace s atlasem), nebo v pdf casopise Akvarium na www.akva.sk (uz nevim, ktere cislo, clanek rybky do miniakvarii) + pripadne krevetky k tomu.
Z druhu, co mas vybrane, bych tam nedal ani jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 15:57 Tóna
Ahoj, tak do 20litrů bych doporučil jen ty krevetky.Cihlidky potřebují více prostoru a rádi si zobnou malé krevetky.Prostě cihlidky a neonky bych dal do větší nádrže. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 15:54 Skorica
tam budou jako sardynky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 15:53 Aky111 – Jsou tyto rybičky to pravé do 20l akvária ?
Fotka k příspěvku Ahoj ahoj prosím vás potřebuji vědět jestli se tyto akvarijní ryby : 6 neonek obecných, 3 paví očka-živorodky duhové, 3 cichlidky ramirezovi + Ostaní- 2 Krevetka Caridina cantonensis var. Crystal Red hodí do 20l akvária a nesní se navzájem ? Předem díky za odpovědi ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 17:42 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lin
Ten bonsajík je super, nechat obrůst jávou, honem do Baumaxu jestli tam nemají nějaký ten kmínek v zásychu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 23:35 Lin – Re: Dreamdiver
nevím, jestli mi sem půjde odkaz, ale tohle mě úplně dostalo

http://www.aquascapingworld.com/gallery/images/1/1_Syrah_Large.jpg

nejsem tak dobrá, ani nebudu a krevetkám by se to asi moc nelíbílo ;-)
no, dokud nejsou, můžu experimentovat stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 20:10 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Dreamdiver
ADA AMANO Odhadem tak 150 000 ,-

potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 20:04 Muž Yirka [9126] – Re: Fritol
Přečteš-li si tento velmi pěkně udělaný článek, zjistíš že ne. www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 19:53 Fritol
Můžu si do 20l akva dát pár čichavcú zakrslých??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 16:34 Skorica
OK.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 16:32 Žena bluedream [245] – Re: Skorica
Bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 16:29 Skorica
Sli by dat ke krevetkam galaxky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 16:12 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: Lin
Jako drobnou inspiraci přikládám odkaz www.blueaquarium.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 09:16 Lin – Re: paia
díky, díky, díky :-)
předěláváme postupně tři místnosti, takže to místo hned nebude.
přesně takhle jsme přenášeli větší akva, nesmí se chvátat, pak to jde ;-)
nadch mě aquascaping, tak než budou rybičky, můžu si hrát :) ono to bude stejně trvat delší dobu, než se dostanu po krevetky, neb tady v okolí prostě nejsou. a o razborkách radši nemluvím
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 23:36 Muž paia [3] – Re: Dreamdiver
na otíky jsem koukal v Hornbachu u Pet Centeru a je to taky jeden z mých favoritů na rybky ke krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 23:33 Muž paia [3] – Re: Lin
Klidně ho založ, ale bez ryb a alespoň nějaké základní filtrování. Až to budeš potřebovat přenést, tak si vypustíš vodu do kýblu, kytky to chvíli bez vody přežijí a akvárku se při přenosu snad taky nic nestane, když budeš opatrná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:54 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: Lin
Místo bych udělal hned a hned založil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:16 Žena bluedream [245] – Re: Lin
Já bych se radši deprimovala pohledem na suché akva, než pak na prasklé akva ;-) . Ono přenášet ho s pískem, nějakou tou vodou, ... není to pravé ořechové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:14 Lin
díky vám všem za rady
dotaz už není aktuální. miniakva nebude :-(
neplánovaný sled událostí mi vnutil novou padesátku :-D
zatím na něj není vhodné místo, ale ono se udělá.

dobře, zas mám otázky. můžu dočasně "zajíždět" bez techniky? myslím tím jen štěrk, rostliny, popřípadě jednu, dvě rybky a jen část vody (aby se dalo přenést, až se uvolní místo)?
suché akva je deprimující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2009 10:51 Muž Dreamdiver [258] - Miniakvária – Re: Lin
Já mám ve 20l s krevetami dva otocincluse (krunýřovec jednopruhý), jsou to moc milé rybky. Mně se vůbec neschovávají, pořád šmejdí po akva, luxují sklo, listy na dně..už si zvykli i na malé tabletky co občas dám krevetám. Nutno podotknout, že při tahanici o žrádlo mají krevetky navrch:-)
Případně bych doporučil micro razbory (klasika). Já se rozhodoval zda otíky nebo razborky - ale protože jsem dříve sehnal otíky, bylo rozhodnuto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 21:03 Lin – Re: Sid
nevím proč, ale po těžko dostupných rybkách nějak netoužím. přesto mě těší každý váš návrh i popis. člověk se má pořád, co učit ;o)

a když už jsme u toho, otec má už delší dobu akva bez rybek a vypadá to, že by je tam zas rád měl.
má asi 35l, zatím jen s ampulárkou. samozřejmě výběr je čistě na něm (nejspíš betu), přesto bych se chtěla informovat, co by se hodilo k beťákovi do takové litráže? nenáročné a běžně dostupné (jak jinak) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:56 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lin
Aha! Tak to nebylo na mě... :)
Já už se těšil, že jste uviděla krásu těch živorodek svítivých na první pohled. :-)
Ale jak píše Bluedream - minirasborky vypadají taky dost dobře a jsou mezi nimi takové, kterým se ani vylíhlá krevetka do tlamky nevejde! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:56 Lin – Re: bluedream
barmská je nádherná, díky moc hop
ještě to nastuduji, času dost. ráda se podívám i na další
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:53 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lin
Pokud se ptáte mě, pak odpověď zní - nemám. (Resp. mám, ale zájemců je vícero. :-))
Dnes jsem na ostravské burze viděl formózky (Heterandria formosa). V době, kdy jsem tyto rybky choval, ještě svět o sladkovodních krevetkách nevěděl... :) Ale pokud se dobře pamatuji, jsou to rybky velmi mírné a jako společníky ke krevetkám bych si je uměl představit.
Ovšem vždycky bude existovat riziko, že se krevetky nepřemnoží tam, kde budou rybky, kterým se vejdou do tlamky... :-O Proto je také v podobných případech nutné poskytnout krevekám dostatek úkrytů, aby byly zajištěny alespoň nějaké přírůstky. (K "velkovýrobě" krevetek je lepší žádné rybky nepřidávat.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:52 Lin – Re: Sid
no, tak ta mě moc neuzajala, ani nevím, jestli by se tu vůbec dala sehnat :-(
o množení mi moc nejde, spíš, aby se neposvačili dospělí.
asi není tak lehké najít vhodnou (hodnou) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:48 Žena bluedream [245] – Re: Lin
Nebo nějaké malé razborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:46 Lin – Re: Sid
mrknu na ní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:45 Lin
tak jsem na ně koukla, jsou krásní, ne že ne, ale... nemáte ještě něco "na skladě"? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Lin
Zkuste něco méně obvyklého. :-)
Já mám s krevetkami živorodku svítivou (Poeciliopsis prolifica)a množí se spokojeně jak krevetky, tak rybky.
Ačkoli to tak podle fotky ve zdejším atlasu nevypadá, (málo rostlin = otevřený prostor), jde o rybku poměrně atraktivní. Její černý pruh na boku skutečně při "správném" dopadu světla "svítí"... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2009 20:39 Lin
mrknu na ně

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45375x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-akvaria-do-20-l-mini-akvarium?od=1301