Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária do 20 l (mini akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 14:38 Karlo – Re: isamik
To je druhá strana mince :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 14:16 Muž isamik [180] – Re: Karlo
Nejsou zavrhovana, naopak. Ale jsou vhodnejsi pro zkusene akvaristy, kteri vedi co a jak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 14:10 Žena Lucianetta [43] – Re: Danila
Danilo, díky (i když jsem to zaregistrovala i poprvé) ... Raviolku už jsem kontaktovala, tady jenom rozvíjím další diskuzi, než mi Raviolka odpoví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 14:07 Žena Danila [4489] - Sumci
Pro Lucianettu znovu
Danila napsala: Tak aspoň jedna rada: autorku zmiňovaného Amazonu miniakva Markétu Rejlkovou najdeš na www.akvarista.cz pod nickem Raviolka, tak se můžeš zeptat rovnou jí X-) Tím jsem taky mohla začít já osel smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 14:06 V – Re: Lucianetta
Tak v tom případě:

Kostka: Asie
- krevetky (už tam máš...)
- Kryptokoryny a "jávský mech", možná menší Vallisnerii

Nudle: Amerika
- 8 Corydoras pygmaeus (50×20 cm je pro ně asi dostatečný prostor...)
- malé Echinodory a případně Lilaeopsis brasiliensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 14:05 Karlo – Re: Lucianetta
Neboj, dobře víme, co je mini :-).
Pro inspiraci: www.pbase.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 14:03 Karlo – Re: V
Ano, to souhlasím. Nějaký čas jsem měl taky 10l. Ještě klasická elementka. V ní 4 paví očka a rostlinky, co jsem kde ustříhl a vytrhl a nebylo moc velké. A fungovalo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 13:45 Žena Lucianetta [43] – Re: V
nojo, ale pořád se bavíme o miniakváriích... mini jsou prostě mini... kdo má 400l akva, má i 30tku za mini, ale tohle zrovna nemám na mysli :)

ke tvé radě ve vzkazu... za ni děkuji, opavdu, ale opakuju, že větší akvárka pořizovat nemůžu, krom toho, k těmhle mám jakejsi "citovej vztah" a vyměňovat za jiná akvárka je prostě nebudu.

Moje prosba o radu spočívala spíš v doporučení, kam jakej "biotop", případně nějaký vhodnější minirybičky, než který jsem našla já.... to je opravdu všechno, o co žádám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 13:32 V – Re: Karlo
"Skorotřicítka" a desítka je obrovskej rozdíl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 13:04 Karlo – Re: Lucianetta
Fotka k příspěvku Moje řeč...malá akvária jsou často zavrhována a je to škoda. Každý napíše, je to malé, dej tam maximálně krevetky, kup větší.
Takže já bych asi do toho delšího dal tu "Ameriku"...trávníček z E. tenellus a k jedné staně skupinku E. quadricostatus + nějaké tenké větvičky.
Do menšího (krychlovytějšího) "Asii"...mám teď ve své "skorotřicítce" Samečka bojovnice a 5x Rasbora Hengelova...rostliny: mám "lesík" z Hygrophyla polysperma, který se snažím zastřihováním tvarovat a kus mechu v rohu a nevypadá to zle (bez filtrace, jen 11W kompaktní zářivka) - viz.foto.
Jde to, ale chce tomu dát čas a trochu péče. ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 12:55 V
Do kostky Asii - krevetky. Do zvětšené nudle Pancéřníčky malé a Tetry ohnivé. Detaily ve vzkazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 12:37 Muž motýlek [275] – minipodmínky
mám "chov" ;-) Endlerek v nádrži o 15-ti litrech, je tam asi 30 různě starých Endlerek, asi 12 menších rybek od Black Molly a asi 10 krevetek ... nemá to nic společného s biotopem, ale chci jen dokumentovat, že i v malé nádrži s minimální technikou (pouze velmi slabé vzduchování) lze vytvořit základní podmínky pro život menších druhů rybek ... z rostlinek pouze jávský mech a plovoucí riccie ... jednou týdně odsátí kalu tak maximálně třemi litry vody - výměna za čerstvou ... pokud byste někdo měl dojem, že je to na pokraji trápení, tak co se týká velikosti - dorůstají jako ve větší nádrži - i když jim to trvá déle ... čili - není to ideální stav, ale dá se to ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 12:08 Žena Lucianetta [43]
můžeme dál řešit otázku miniakva s náznakem biotopu? ;-) Nerada bych, aby se tohle téma zvrhlo v diskutování o tom, jestli místo mám, nebo ne :)

to Motýlek: díky X-) ono už to u nás vypadá zase jinak, něco ubylo (velké akvárko), něco přibylo (morče, nábytek)... musíme holt dělat kompromisy, než budeme mít na větší bydlení ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 12:04 Muž motýlek [275] – Re: V
viděl jsem její mininádrže asi před půl rokem na vlastní oči ... je dost šikovná, aby zvládla náznak biotopu i v jejích podmínkách ... ostatně - všechno musí být někdy poprvé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 12:00 V – Re: Lucianetta
Tak se zkus doma porozhlédnout, jestli by se nenašlo lepší místečko, kam by se ta padesátka vešla.

Mini akva nezavrhuju. Sám mám jednu destítku (viz profil), jenom dost pochybuju o její vhodnosti pro rybky, takže plánuju krevetky (Neocardina). Ale je pravda, že když jsem v sobotu viděl Hornbachu Galaxky, tak mě to malinko nahlodalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 11:43 Žena Lucianetta [43] – Re: V
no, to by bylo fajn, ale větší akvárko si do bytu už bohužel nenacpu sad

jinak stabilita malých akvárek, která se pořád kritizuje a shazuje, není takovej problém, jakej z něho ti s velkýma akváriema dělaj - jedno akvárko mi funguje rok a druhé půl roku - obě bez filtru. S řasami jsem problémy neměla, vyhýbaly se nám i nemoci...

Teď nechci nic víc, než vyměnit rostliny v každém akvárku podle místa výskytu (dobře, biotop by to nebyl), a stejně rozumně tomu přizpůsobit i nějaké, opět opakuju, vhodné rybky.. Taky neříkám, že tyhle rybky, co jsem vyjmenovala, jsou konečná sestava a ty tam "nějak nacpu" tak jako tak, to ne :-D Předělat akvárka plánuju až tak v lednu, ale chci si zatím vytvořit pár možných variant a stihnout to prodiskutovat, než se do toho pustím ano

Takže ocením veškerý postřehy, rady a nápady, jak v rámci mých možností udělat mini Ameriku a Asii... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 11:20 V – Re: Lucianetta
V takových prckách se bude biotop dělat těžko. Když se podíváš i jenom tady do atlasu, tak např. pro Galaxy se doporučuje hejno 10 ryb v nimimálně 30 litrech. Požadavek na 50 litrů u Corydoras pygmaeus mi přijde trochu přehnaný, ale má své opodstatnění. U Endlerek je trochu rozporuplný popis: hejno min. 6 ryb, pro pár stačí 12 litrů.

Do toho menšího (kostky) by asi bylo rozhodně lepší dát jenom krevetky.

Ve větším (nudli) by bylo rybkám líp, ale zase objem je hodně malý... Možná tam dát menší hejno Galaxek - řekněme půl tuctu.

Spíš bych ale doporučoval pořídit si jedno akvárium příhodnějších rozměrů - klidně běžný set 54 l (60×30×30 cm). Bude to mnohem jednodušší pro tebe (stabilnější ekosystém), hezčí na pohled a komfortnější pro rybky. V tom setu se bude snáz dělat Asie - je tam víc na světlo nenáročných rostlinek (Microsorium, Cryptocoryne, "Jávský mech"). A když tam dáš třeba krevetky a hejno Razbor klínoskvrných...

Akvárium 60×30×35 ... <700
Osvětlovací rampa 60 cm ... <400
Zářivka 15 W ... 100
Filtr ... <500
--------------------------------
Celkem ... <1700

To by byly fajn vánoce, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 10:58 Muž filipsi [1295] – Re: Lucianetta
+ jeste doporucim hezke clanky v e-casopise akvarium, jen bohuzel nepamatuju, ktere(a) cislo(a)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 10:52 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Lucianetta
Tak aspoň jedna rada: autorku zmiňovaného Amazonu miniakva Markétu Rejlkovou najdeš na www.akvarista.cz pod nickem Raviolka, tak se můžeš zeptat rovnou jí X-) Tím jsem taky mohla začít já osel smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 10:50 Žena Lucianetta [43] – Re: Danila
děkuji... totéž tobě ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 10:45 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Lucianetta
Máš ty pravdu,rozhodně si ale nemyslím, že by byla neplnohodnotná ( mám miniakva dvě, ale jsem srab, tak jsou bez ryb). Ať se daří ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 10:38 Žena Lucianetta [43] – Re: Danila
no... já nechci být nevděčná, ale opravdu bych raději radu někoho, kdo i miniakvárka bere jako plnohodnotná akvária - nemyslím si, že pro VHODNÉ druhy ryb je to malé, viz www.sweb.cz/… (tady hodně často zmiňované stránky, co se miniakvárií týká) třeba v tom prvním akva, které je rozměry skoro stejné jako má moje akva, je 10 pancéřníčků a 4 rasborky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 10:31 Žena Danila [4489] - Sumci
Ahoj, jedno akva má 10 a druhé 15 litrů? to je možná na ryby malé... ;-)spíš na nějaké zajímavé druhy krevetek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 10:00 Žena Lucianetta [43] – Rada - reorganizace akvárií
Ahojte, mám 2 cca 12-15 akvárka, kde se různě měnily rybky.. chtěla bych pozměnit současné osazenstvo (momentálně 1 betta, 2 endlerky, 4 krevetky), přikoupit pár minirybek a udělat si biotopní akvárka (Asie, J Amerika).
Hodila by se mi rada především od někoho, kdo má s miniakvárii zkušenosti....
Takže, k dispozici mám akvárka, co mám v profilu. V jednom akvárku bych ráda měla krevetky a hejno rasborek galaxy (nebo možná mix rasborek galaxy a barmských), ve druhém bych chtěla mít pár pancéřníčků (corydoras pygmaeus), teter ohnivých (hyphessobrycon amandae) a zbylé 2 endlerky. Rostliny dám samozřejmě taky podle biotopu, výběr z menších. Má otázka: jedno akvárko je podélné, druhé je spíš "krychlička". Který biotop je vhodnější umístit do kterého akvárka (které rybky mají radši delší akvárko)?
Děkuji za radu X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 16:53 Novypes
No možná na vytření betty, ale jsem začátečník tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 08:00 Muž Radek [3]
Proboha proč???? Proč si nepřečteš možná i desítky podobných vláken se stejnou otázkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 07:24 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové ryby – Jaké ryby do 16L ???
;-) Čau všichni,
chtěl bych se zeptat jaká ryba by byla v hodná na vitření do 16litrového akva 40x20x20cm popřípadě jaké rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 15:55 karelin
to bych neřek. už tam mám 2 a není to ani čtvrt akvárka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2008 11:23 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
hmm bude věčí než to akva hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 19:06 karelin
NE! kupim si tlamovce a to bude lepší :-D :-D smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2008 18:36 vitek38
tyjo .. to neni mozny ... tak tohle kazdeho vyprovokuje ... to je chovani ročního dítěte .. " Já chci , já chci " dyť to tvoje akvárko stačí jen dát na sporák, přidat koření a asi tak 30 minut vařit na silný plamen. To je pro ty rybky jako vězení, ti tam chudáček neonka uplave 3cm a narazí na sklo. A jestli budeš mít Ancáky tak ti ti chcípnou na ndeostatek jídla protože ten ti ty řasy ( jestli tam nějaký budou ) sežere za 2 minuty. To není možný proč si nenecháš poradit ? ... kup si pro ně alespoň akvárko 30l a nech to tak jak to je ! tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2008 14:00 nejim – Re: vitek38
11 litrové akvárium užívám jenom k vytírání rybek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 21:52 vitek38
.. tak to tam nech a dej tam max 2 rybky a proboha nic tam necpi ! Dyť ty ty rybky v tom akvárku týráš do akvárka 72l se má dát max 38 rybek podle tvejch počtů bys do 72l akvárka nacpal 108 rybek.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 15:57 karelin
už tam mám pozadí a řasokouli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 19:17 Žena pavliina [50] – Re: stoki
Nektere miniakvaria, co tu jsou prezentovana, jsou fakt dost podarene ;-) Chce to jen mit cit a nedelat z miniakva rybi polevku :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 17:24 stoki
Jsem sice začínající akvarista, ale neumím si představit jak v 11 l akva. bude topítko, štěrk, nějaká rostlina a ještě ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 16:34 vitek38
já dávám přednost tichému akváriu a celkem rozumným cenám mě filtr+topení stál okolo 1000Kč do 72l akvária. Později hodlám zavést přírodní "pískový" filtr který se mě zdá velmi levný.
A mimochodem ... množství ryb se u většině případů púočítá na 1cm ryby na 1-3l vody.Neonkám stačí 1L ovšem neber si to tak že 2 neonky narveś do petky a budou tam spokojené. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 16:30 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: chicko
"na ventil kašli" - i když na úrovni hladiny, tak bez ventilu bych asi nespala hrůzou, komu kdy vyteklo hadičkou akvárko na podlahu, ví že to za těch pár korun stojí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 16:24 karelin
uvažuju o tom že si atmana nechám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 15:51 Muž Jurasek [137] – Re: isamik
Dva dny jsem se moc nevyspal, pak jsem si zvyknul. Měl jsem atmana AT1500 za pár korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 15:43 Muž isamik [180] – Re: chicko
U motorku za 150Kc asi nespis, vid :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 15:10 karelin
díky za rady potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 06:53 V – Re: chicko
Otázka je kolik hadičky dostaneš k bublifuku. Navíc já ač nejsem stár, tak jsem stará škola: pamatuju bublifuky rafinovanějších konstrukcí než se používají dneska a k těm se žádná hadička nepřibalovala. Končily přípojkou pro hadičku, která nevedla dovnitř: tam byl jenom kanálek vytvořený přímo v těle střední části filtru. Ta střední část byla "univerzální" a na ni se nasazovala dolů perforovaná trubka pro nasazení molitanu a nahoru trubka k hladině. Rozměry a tvar dle potřeby.

Cenu hadičky jsem napsal za 3 m, což je celkem přiměřená délka, pokud chceš strčit motorek kousek od akva. Proto jsem taky přidal zpětný ventil - ne vždy máš možnost dát motorek nad hladinu. I když je pravda, že jsem celá dlouhá léta měl kompresorek na zemi metr a půl pod hladinou a po zpětném ventilu jsem ani nevzdechl. Holt nerozvážnost mládí. Naštěstí jsme měl kliku a nic se nestalo. Není důvod kvůli pár bůrám riskovat poškození čehokoliv (v lepším případě motorku, v horším navhlnutí nejbližší skříně a pod.).

Nejlevnější motorek jsem viděl za 180 na netu, v okolních akvaristikách jsem se nedostal pod 190.

Ceny jsou z "nejbližší akvaristiky" (tm). Na internetový ceny zapomeň. Nebo myslíš, že se vyplatí zaplatit poštovné (většinou od 120 Kč nahoru) kvůli úspoře 30 nebo klidně 100 Kč? Nebo platit benzín nebo autobus za cestu do dalšího města?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2008 06:37 V – Re: karelin
Jo, ale taky odvádí mnohem horší práci. Ono zajistit v akváriu rybičkám i rostlinkám kvalitní prostředí něco stojí. V lepším případě tě to stojí jenom čas a práci, v horším peníze. Tomu se nevyhneš. To už si konečně uvědom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 23:18 marsz
Ty různé motorky jsou ale pozor docela hlučné. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 19:12 Muž chicko [124] – Re: V
škrtítko 3Kč, na ventil kašli a dej morůrek na uroveň hladiny, hadičku dostaneš k bublifuku(35Kč) přibalenou a za 30Kč bys pořídil 5 metrů čemuž neřikám kousek ;-) , motorek ti bude stačit za 150Kč...tak ty ceny tak nepřehánějte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 18:12 karelin – Re: V
tak ten filtr do 30L byl levnější :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 18:06 V – Re: karelin
Bublifuk 30-50 Kč, motorek 180-200. K tomu kousek hadičky kolem 30 Kč, škrtítko asi tak 15 a zpětný ventil odhadem za 40 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 17:57 Žena Naďa [33]
bublifuk 50 + motorek nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2008 17:52 karelin
to jo, ale já bydlím v ČR a neplatím SK :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 39 40

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 45376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4363-ryby-do-akvaria-do-20-l-mini-akvarium?od=1551