Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 20:55 Muž Absolut [2] – Re: Yirka
to je mi jasné ale kdyz to nechám zbrousit tak bude cena skoro dvojnásobná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 20:52 Muž Yirka [9126] – Re: Absolut
Slepit to půjde určitě, jenom musíš zadat správné míry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 20:50 Muž Absolut [2] – Re: Yirka
takže když sklenářovi řeknu at mi nařeže tabulky skla a obrousí ?všechny? hrany tak by to mělo jít slepit? jestli tam nebude nejaky problem nebo tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 20:33 Muž Yirka [9126] – Re: Absolut
Jo a bočnice mezi čelo a zadní stranu a dno dovnitř (oblepit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 19:45 Muž Miras [111] – Re: Absolut
tím zabroušením určitě nic nezkazíš, ono se pak říznout není nic příjemného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2009 19:11 Muž Absolut [2] – Sklo na akvarium a lepení
chci si slepit malý biofiltr a chtěl bych se zeptat, kdyyž bych si nechal u sklenáře uřezat sklo jestli si nechat hrany nějak zabrousit nebo nechat tak jak jsou po řezu. Jestli bočnice lepit na nebo mezi přední a zadní stěnu. předem díky za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 11:54 Yana
a z coho mas urobeny kryt na akva a podstavec pod nim? Moj je zo smreku a MDF a obcas tiez pukne, ale urcite nie tak jak tvoj. mna naposledy tak vystrasilo ked betak praskol kotulku o sklo ked jej rozbijal ulitu :-D ajtak si myslim ze ti drblo v pocitaci alebo monitore a nie v akva. Kazdopadne by som kludne naspala a nenechala to tak, kym by som neprisla na to co to bolo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 11:25 Muž O.Tom [439] – Re: Yana
v PC jsem nic nenasel, kdyby to byl nejaky tranzistor ci podobne, to by se asi projevilo ihned i na funkcnosti, proto jsem doufal v kondik a tim potvrzeni ze to nebylo u akva, poprve co bych byl rad ze se mi pokazil pocitac :))

zkontroloval jsem pozadi, protoze je nalepene na zvlast skle, ktere je do akva zavesene a to je OK, budu sledovat vodu a zatim pricinu zvuku necham na tom, ze tady strasi, nic vic asi nezmuzu.

ale je to divne :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 11:15 Yana
ty si rozobral pocitac a hladal si po kondenzatoroch ci nie je nejaky odstreleny? To mohla strelit aj ina suciastka. Aj mne sa podarilo odpalit kondik na zosilovaci, ale ten este nebol v skatuli a tak boli crievka z kondiku po celej izbe, ale smrad ziaden. ono ked to bol kondik tomu pc ani nemusi chybat. Nemohla ti buchnut ziarivka alebo tlmivka? Si myslim ze keby ruplo dno uz davno by si mal zaplavu. Inac to mohla byt aj vystuha okolo dna ak ich mas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 11:01 Muž O.Tom [439] – Re: Yana
Nj, ale predstav si, ze sedis vecer u PC a najednou rana jak z kapslove pistole... a vychazi z oblasti kde je PC a akvarium... a z PC se nezakourilo tak co to bylo...

Ted jsem PC prolezl, nikde vadny kondenzator, ktere obcas mohou explodovat a udelat tenhle zvuk

Ja mam podezreni na to akvarium, ze to dno nebylo nalepene uplne presne a nejvyssi roh dna byl oproti nejnizsimu o 2 mm vys.. jenze to se sterkem v akva nepoznam...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2009 10:43 Yana
prestante strasit, byvam na 7.poschodi, a tiez mam pc hned vedla akva. Keby tu nieco tak ruplo mne, myslela by som ze je to ten panel na ktorom stojim. Zatazenie akva je 900kg/m2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 10:14 Muž O.Tom [439] – Re: geminika
akvaro 275 litru plus dekorace a kamene pozadi atd, ale podstavec je svarovany zelezny, jak pripadne praska svar nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 09:55 Žena geminika [39] - Živorodky
Len pre zaujímavosť, aké veľké je to akva? Nemohol to prasknúť podstavec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 08:43 Muž O.Tom [439] – Re: Skanky
listy, neboli take vyztuhy mam 1cm nad hladinou, vetev se tam vubec nedotyka, ta je jen zatizena kamenem. Byl bych radsi kdyby se zakourilo ze zdroje PC, ale takhle nevim co se stalo a jak to bude pripadne pokracovat... blba karma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 08:25 Muž Skanky [26] – Re: TomasOxx
karlo píše o zapřené větvy. u tebe je taky vidět nějakou opřenou větev. kouknim se do těch míst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 07:53 Muž O.Tom [439] – Re: JuraS
Topeni OK, je to funglovka eheim a nejevi znamky poskozeni :)
Mam PC hned vedle akvaria a proste ztechto spolecnych prostor vysel tento "desivy" zvuk.
A jelikoz se z PC nezakourilo, obavam se o akvaro :( Hned me vcera napadlo to dno, ze nebylo zcela presne nalepene a kdyby prasklo, mozna bych to ani nemusel poznat kdyz je akva na takove te penove podlozce, mohla by to slusne tesnit. No dnes rano po noci kdy jsem se nervozne pravaloval a moc toho nenaspal me napadla dalsi vec a to podkladove sklo na pozadi z kamenu, mno omrknu pozadi a kdyz nic nenajdu, jdu odhrabavat sterk ze dna..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 07:28 JuraS
Kdyby ti prasklo sklo tak bys to poznal zakrátko..i malá prasklina se tlakem vody rozjede..neodešel ti v akva nějaký elektrický spotřebič ? Topení, čerpadlo..tipoval bych topení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 06:44 Karlo – Re: TomasOxx
Mě takhle jednou rupla podélná skleněná výztuha. Měl jsem o ni zespoda opřený kus větve, aby nevyplaval. Jak ale sákla vodu, tak začala bobtnat a tlačila proti výztuze až praskla. Naštěstí to bylo jen pár centimetrů od okraje, takže to funkci moc neporušilo, ale ten zvuk byl přesně jak popisuješ - ostrý a dost hlasitý. Hned jsem začal hledat kde to teče. Od té doby dávám dobrý pozor, kde co opírám :-). Držím palce ať je to taky jen nějaká prkotina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 05:50 Muž Miras [111] – Re: TomasOxx
každopádně pokud prasklo, tak by měla začít ubejvat voda, je třeba to řádně pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 02:51 Muž O.Tom [439] – zvuk praskajiciho akvaria ?
Si tak sedim vecer u PC a najednou ostra rana, jako kdyz bouchne kondenzator, ale z niceho se mi nezaclo kourit a zadny smrad po spalenine, je mozne, ze by to bylo dno akvaria ? a jak by se takova vec projevila ? dno mam obestavene skly a nevidim na nej, ale vim ze nebylo zcela rovne s hranou bocnich skel a byl tam asi 2mm rozdil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 11:07 R Muž Silent [5949] – Re: Mrakoplash
Tak, tak. Správná poznámka na místě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 11:06 Muž jaa [5] – Re: Haimdol
moc diky za rady...............tak v prvom rade zmeram to sklo a nad rozmermi toho akva dooost pouvazujem............este raz diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 11:05 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Haimdol
... a mimo jiné se budou špatně řezat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 11:03 R Muž Silent [5949] – Re: jaa
Do oken se dává sklo podle velikosti plochy tabule buď 3 nebo 4 mm. Pokud to chceš dělat z těchto skel tak bys měl udělat jiný rozměr. U 4 mm maximálně 50x35x35 a u 3mm 40x30x30. Ještě upozornění. Okenní skla byla po dlouhou dobu vystavena teplotním výkyvům a slunečnímu záření proto počítej, že jeho kvalita a pevnost bude výrazně zmenšená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 10:57 Muž jaa [5] – Re: Haimdol
no ja som ho chcel skor z klasickeho skla ake je v starych oknach(asi 20rocnych). Pred casom sme totiz menili okna a sklene tabule z tych starych sme si odlozili, len este som nemeral aku ma to sklo hrubku.............to akva bude cisto na technicke uceli(karantenka pri nakupe alebo lieceni, prípadne vytieracka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 10:53 R Muž Silent [5949] – Re: jaa
Kvalitní ploché sklo bez kazů. Sklenáři by ho měli běžně mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 10:52 Muž jaa [5] – Re: Haimdol
floatu??? prepac, ale toto neviem co je.........nejake speci sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 10:41 R Muž Silent [5949] – Re: jaa
Slepil bych ho z 5 mm floatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 10:33 Muž jaa [5]
chcel by som si zlepit akva 50x45x45 (sluzilo by ako karantenka).........z jak hrubeho skla by malo byť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 16:33 Muž zikyc [79] - Sumci – Re: Haimdol
jj v tomhle případě to fakt musí bejt peklo ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 10:21 R Muž Silent [5949] – Re: zikyc
Plocha se řeže dobře, ale zkus do něj vyříznout mluvítko, nebo nepravidelný tvar. To je porod. Pár let jsem sklenařinu dělal a connexu jsem se vyhýbal jak to jen šlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2009 00:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: zikyc
Vám dvěma jak doma nepraskne co měsíc jedno akvárko, tak nejste asi ve svý kůži :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2009 00:14 Muž zikyc [79] - Sumci – Re: Haimdol
když jsem koukal jak sklenář porcuje konex tak bych neřek, že je to nák horší než klasika sklo, jen se to hold musí naříznout z obou stran.
filipsi, tak s tou pevností je to jasný že 6mm konex má menší pevnost než 6mm klasika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 20:54 Muž filipsi [1295] – Re: zikyc
Ja myslim, ze tohle foliove sklo je na tom s pevnosti hur, nez stejna tloustka skla nefolioveho. Vyhoda je jen v tom, ze to folie podrzi pohromade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 20:32 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Haimdol
to Zikyc: já ti ty experimenty asi brzo zatrhnu smich smich
to Haimdol: koukám, že se ti zážitky s connexem vryly do paměti smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:28 R Muž Silent [5949] – Re: zikyc
To je fakt. Ta folie je pevná jak židovská víra smich . Porcovat connex je docela zážitek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:25 Muž zikyc [79] - Sumci – Re: Haimdol
přesně kvůli tomu jsem to risk, páč jsem věřil, že to ta folie udrží. je dobré vědět že se na to dá spolehnout smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:20 R Muž Silent [5949] – Re: Danila
No jo. Alespoň že ten connex drží pohromadě a ta polyvinylbutyralová fólie nepropustí vodu :-D :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 19:16 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Haimdol
Přesně tak, ale aspoň jsme to zkusili smich smich Není nad osobní zkušenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 17:11 Muž Miras [111] – Re: zikyc
no pokud nejde to staré oříznout tak na něj jen vlep nové sklo, pravda získá to na váze, ale účel by to plnit mělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 17:09 Muž zikyc [79] - Sumci – Re: Haimdol
já vím, ale chtěl jsem to zkusit X-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 16:59 R Muž Silent [5949] – Re: zikyc
To je nejspíš bezpečnostní vrstvené sklo Connex. Ze šestky connexu dělat dno nebylo zrovna moudré. Obří nádrže se sice dělají z lepených skel, ale tam jde o úplně jiné šíře skel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 16:49 Muž zikyc [79] - Sumci – Re: filipsi
přesně tak, ale není to podomácku, nevím už na co to tenkrát bylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 16:48 Muž filipsi [1295] – Re: zikyc
To ma to akva dno jen 2x3mm slepene folii? Podomacku slepene folii, nebo nejake zvlastni sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 16:37 Muž zikyc [79] - Sumci – Re: RAP
z mobilu by toho moc vidět nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 16:34 RAP – Re: zikyc
Hoď foto, ať můžem coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 16:30 Muž zikyc [79] - Sumci – Re: Yirka
no ono se to říznout takřka nedá, ale to je jedno, tak trochu jsem s tím počítal, že se to stane. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 16:10 Muž Yirka [9126] – Re: zikyc
Pech, velkej pech. Já bych to zavčasu řešil uříznutím a vlepením další vrstvy dna, riziko pozdějšího prasknutí bez nějakého opatření je značné. OT - prasklo to samo z ničeho nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2009 15:34 Muž zikyc [79] - Sumci
V akvárku 2,2 m mi prasklo dno , jsou tam dvě trhlinky asi 70 cm dlouhé, drží to jen folie mezi dvěma 3 mm silnými skly. Co mám dělat????? sad sad Zatím to neteče....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 21:49 Muž Yirka [9126] – Re: jaa
Dívám se na to tak, že když tam je chyba ve spoji, spravíš ji a objeví se vedle. Lépe spravit teď než potom již zařízené a zajeté. Ale konečné rpzhodnutí bude stejně na tobě, protože ty to vidíš na vlastní oči a můžeš posoudit kvalitu lepení.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858-praskle-sklo-a-jeho-lepeni?od=951