Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 16:57 oldkiwinka
nejsem zkušený akvarista, ale když nám po napuštění začalo kapat asi 10cm od spodu, tak jsme použili tmel, takovej, co se asi po půl hodině mění v kov.Na našem balení je napsáno super TMEL. je to takový pásek, asi 12 cm velké a uvnitř je něco jako plastelýna. Stačí to tam pořádně napatlat, zatlačit do té mezery zatlačit a nechat schnout. Ale mám rámové akvárium, tak nevím, jestli to půjde na lepené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 15:01 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
pravda ano smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2007 15:01 Žena Marfi [10] – to Lucy
asi hloupý dotaz, ale jak jsi poznala, že ti teče zadní stěnou? Mám 112 a rozhodně ji neprohlížím ze všech stran, navíc mám na zemi koberec, takže loužička taky nehrozí.. ??
(ale co, stejně mi dřív prdne ten peřiňák, a pak to poznám :-D )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 13:09 Muž matlala [798] - Rostliny
přiznávám je to dočasné to zalepení taky mi to teklo zalepil jsem a 3 měsíce vydrželo a teď jsem to udělal znova a budu měnit tak to musí 2 tejdny vydržet než dojde substrát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2007 12:57 Lucy
Mám 120l. Lepení je evidentně dočasným řešením, takže si nejspíš koupím nový akvárko - a to mám před výplatou... rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2007 09:23 moribundus
zalezi na velikosti, u malych AQ (do 100 litru) bych sel rovnou pro novy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 21:50 Muž Jammes [72] - Afrika
použít proužek skla je jen dočasné řešení, pokud už to prokapává tak je jen otázkou času kdy to žačné propouštět víc, jak psal Vrubozubec: rozebrat a přelepit celý zmovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 20:11 Muž Roman [100] - Cichlidy
Pokud nechceš rozlepovat celou stěnu (i když je tio lepší), stačí si nechat uříznout cca 1,5cn širokej pásek skla a pěkně ho tam vlepit.Obyčejně ploochou na boční sklo a řezem přirazíš k zadnímu.Samozřejmostí je upuštění vody.já to takto dělal z nouze za provozu.odpustil cca 15cm vody, vlepil a za 2 dny dopustil.Ryby ok, a navíc po dolití se začli samou radostí třít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 16:29 Žena Vesnach [56] – akvarium
Zlej sen, kazdyho akvaristy! Nevim, co budu delat, az me tohle potka hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2007 14:19 Vrubouš – matlala
Matlala,je to jen docasne reseni.Nejlepsi by bylo zalepit to znova.Cele vypustit a aspon tu jednu stranu prelepit celou od vrchu dolu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 13:42 Muž matlala [798] - Rostliny
naco upuť vodu cca 2-5 cm pod místo ode teče a zevnitř po uschnutí napaplej trochu akva silikonu a ještě pro jistotu zvenku ze zadu to nebude vidět horší by bylo přední sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 13:39 Vrubouš – Akva
V bankomatu akva nekoupis,skusil bych spise sklenarstvi smich smich smich
trochu vazneji:-D:Akva vypustit,rozlepit,zalepit.Nebo koupit nove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2007 12:18 Lucy – Teče mi akva
Hilfe!!!!!! Neteče to nijak moc, spíš kape, asi tak 10cm od vrchu na zadní stěně. Jak to mám slepit??? Anebo mám letět do bankomatu a koupit nový? Je starý asi tak 10 let. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 13:45 Vitekm
Ty Tvoje "mikrosasanky" jsou láčkovci. Obvykle si to domu zaneseš spolu s kytkama. To je docela pohoda, když máš hladový ryby. Mě se dokonale osvědčili čichavci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2007 13:43 Vitekm
Pátý den po založení akvárka a opětovném promytí písku dáváš rybičky????? tone
Se ani nedivím, že chcíply. Taky jsem začínal letos v lednu, ale opravdu to chce nejdřív číst, pak přemýšlet a potom něco dělat. Bílá drť asi není to nejlepší. Mnohem vhodnější je říční písek. Optimální zrnitost 2-4. seženeš všude. Hlavně tmavší dno!!!
Taky není od věci ten písek po promytí vyvařit. Na a nakonec to nej. Rybičky nejdřív po 3 týdnech.
Pokud jsem to v 1. větě odhadnul správně, tak si asi založení akvárka zopakuješ brzy znovu. Přeju hodně štěstí a brzy se pochlub fotkama. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2007 17:28 georg – bili svinstvo na skle
Čaues lidi , zalozil sem nové akvárko(80l),jako základ na dno sem koupil bilou drt,a do ni zasadil 3 méně rostlé rostliny a pěkné keramické úkryty,i po důkladném proprání se mi v akvariu udělal bílej zákal.Ryby(2 páry Agasisek,chovný párek skalárů,a nějaký živorodky)sem tedy nechal přes noc v belíčku.Vodu sem honil přes nový,dost výkonný filtr s aktivním uhlim,druhý den se mi to zdálo good , a tak sem ryby přelovil do nového.Z prvu se nic nedělo ale den na to mi chcípla samice skalára,točila se dokola jak otrávená,samec ještě žije ale dělá cukavé pohyby jak ploutvema tak i plave,nežere, a ty samý příznaky má jeden z dominantních samců agasisek,furt se skovává přitom dříve hrdě projížděl celé akvárko.Už je to pátý den a voda je na pohled čistá ale na skle a rostlinkách se coby usadilo,vypadá to jako mikro sasanky,světlé malé,a jsou všude,i na rostlinkách.NEWIM CO MAM DELAT . . .PORADTE PROSÍM.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2007 14:50 Karl – Karl
Díky všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2007 12:28 Petr – Sklo
oprava, omlouvám se. Ne CIP, ale pochopitelně CIF.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2007 12:26 Petr – Sklo
Na krycí sklo se zaschlým bílým povlakem se mě nějlíp osvědčil manželčin tekutý CIP a houbička. Sklo umyju v koupelně a pořádně opláchnu čistou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2007 12:23 smejd
Na bílé svinstvo na vrchním skle určitě kyselina citrónová,používám ji taky na konvici a jde to jako v reklamách na CILIT BENG :-D.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2007 10:30 Sidonius – Kyselina citrónová
Ještě lepší a bez nutnosti větrat je potravinářská kyselina citrónová. :-)
A nejen na sklo... ;-) Třeba na vodní kámen v rychlovarné konvici. Nezanechává žlutavé zbarvení, nečpí, vodní kámen odstraňuje velmi účinně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2007 08:38 Muž wayn [79] – ocet
Dobré je to nejdřív nechat v octové lázni. Je ale třeba koupelnu zavřít a hodně větrat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2007 04:29 Havel-st – krycí sklo
Hodím si hadr do vany, na něj postavím sklo, podepřu ze spodní strany dlaní a odrbu tvrdým kartáčkem na ruce.
... ale jsem celkem izolovaný samouk, možná je na to něco lepšího :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2007 00:09 Karl – ???
Mně by spíš zajímalo,jak očistit krycí skla od toho bílýho bordelu,nějak to nejde.
To je vodní kámen? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 19:06 Anonym
magnetickou sterkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 19:06 Anonym
magnetickou sterkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 18:25 s
jinak zatím dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 18:22 Anonym
No..něco vyzkouším.. hmm snad to pomůže, kdyžtak budu křičet smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 18:13 Muž matlala [798] - Rostliny
ja pouřívám ph mínus nebo acidon da se ještě použít sůl nebo ocet ale potom umýt teplou vodiu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2007 18:09 s – Sklo
Jak mám očistit řasy ze skla..škrabkou, to vím, ale jak..abych nepoškodila sklo.. :-( ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 10:26 Vodník – .
Stojí tak asi 100 kč, přesně nevím. Lepit nemůžu, mám jen 5 cm ke zdi a s akvárkem teď hnout nemůžu, leda ho vypustit a vyndat písek hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 10:16 Muž pantany [7] – dotaz
re: vodnik:
takze ked to ide dole, tak to je o.k. neskusal si to znovu nalepit? sklo ti to lepidlo moc nezaspini? co to lepidlo stoji? teda zhanam ho uz dva tyzdne a stale bez uspechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 10:09 Vodník – .
Odlepit to jde, vydává to takovej zvuk při odlepování, přetržení nehrozí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 10:03 R Muž Mrakoplash [1776] – oil
Ja sem ji nenamacel vubec jen sem ji tam proste prilepil izolepou :) proto je tak spatne videt ale to mi moc neva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 10:01 Muž pantany [7] – maly dotaz
mrakoplash: o.k. skusim teda olej, a daval si aj po obvode izolepu? bubliny sa ti netvoria?

vodnik: a da sa potom este odlepit? alebo to je uz na trvalo, teda na stalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 09:50 Vodník – .
Já to dělal tímhle a mám tam hrozně bublin(už od nalepení), ale to asi že jsem to zprasil, to nebude lepidlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 09:27 R Muž Mrakoplash [1776] – tapetka
Misto vody pouzij stolni olej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 09:25 Muž pantany [7] – lepidlo JBL fixol
caute kolegovia - akvaristi!

mam na vas jednu otazocku. ake mate skusenosti s lepidlom JBL fixol ktore sa pouziva na prilepenie vonkajsej tapety na stenu akva. zaujima ma ci po pouziti tohto lepidla sa da tapeta dat dole, alebo uz to nejde. prosim poradte. tapetu som osadil tak ze som ju namokril vodou, ked sa prilnula o zadnu stenu tak som pravitkom povytlacal jednotlive bublinky + po obvode prelepil izolepou. lenze po urcitom case mi tam vzniknu bublinky a je to take trosku nepekne. zas na druhej strane ked mi narastu rastlinky tak to nebude ani vidiet. co by ste odporucili? dakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 20:35 Štěpán – .
Ví někdo, odkdy bývala akvaristika na ulici Pohraniční stráže, teď Eliášova v Praze 6? Koupil jsem si tam akvárium - část stojanu, když tu prodejnu rušili. Letos jsem ho rozebíral - bylo už omlácený a myslel jsem, že bylo nespolehlivý, ale jak to DRŽELO, tomu jsem nevěřil. Málem jsem si uříznul ruku než se mi ho podařilo rozebrat. Nevím jak se dají porovnat současný silikony a tehdejší... Ale tamten byl bílej a dost tvrdej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 20:25 Havel-st – 25let
Mám nejstarší dvě, asi 36 l karanténky, přibližně 25 - 27 let, lepené Cenusilem z DDR za 5,80 Marek a drží.
... pravda, bezpečí, jako s křidélky to už dávno není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:17 vik-a – teda
no ja ho uz mam davno a preto sa radsej pytam aby som na to bola pripravena!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:16 Štěpán – .
Balda, u koho jsis to akvárko nechal dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:13 Žena Kate [10] – praskne?
Ježiši, začínám mít docela strach o svoje akva!!! coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 19:10 vik-a – akva
A stalo sa niekomu ze mu to neprasklo viac nez 5 rokov??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2006 19:04 Muž Jirka [10] – .
Tak to je na prokopnutí pana nelepiče!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 18:09 Tomas4343 – .
Lepené na zakázku. Stáří asi tak 2 týdny X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 18:02 Muž Jirka [10] – Balda
Pokud bylo starší tvé akva,spíš to byla řasa...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 17:59 Tomas4343 – .
No právě, že jsem pod tím měl pětku polystyren, takže tím to nebylo... Začalo to téci ve spodní přední spáře. Nejspíš to špatně slepili... Ale bylo pěkný to pozorovat. Nejdřív takovej malinkej potůček, kterej se rozšiřoval a rozšiřoval až to teklo podél celé strany smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2006 17:57 Muž Jirka [10] – ve 3 ráno
Mě začala ve tři ráno téct šedesátka.Naštěstí mě to probudilo,spím a zdá se mi ,že mi někdo čůrá v pokoji na podlahu,plovoucí(asi proto,mě to vzbudilo).Byl jsem v polospánku,si říkám kravina a usnul jsem zas a ,když to bylo asi po třetí rosvítím a koukám na akva a ono v něm míň vody,pořád mi to nedocházelo!Až pak si říkám sakra co ten zvuk a z boku kam jsem neviděl pramínek vody,fakt,jak když někdo čůrá,chvilku trvalo než mi to seplo!:-)
Pak už klasika,hurá pro kýbl a odsát zbytek vody.Teklo to uprostřed,netěsnost,bylo lepené průhledným silikonem a řasa udělala své.Nechal jsem tam cca 10l,aby to do rána počkalo,pro jistotu stáhnul lepenkou strany k sobě a začal tančit s hadrem po podlaze,aby se mi nezvedla,nebo nerozlezla.I ,když je plovoucí asi na vodu není:-)No po hodince honění 30l vody po podlaze jsem šel klidně spát :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2006 17:19 neo – ..
A na čem akvárium bylo?? Jetli bylo na stolku nebo tak tak stačilo zrnko písku, a akvárium prasklo. proto doporučuju po akvárium polystiren nepo něco podobného. Vyvarujete se aspon takovému ''hezky'' ztrávenému večeru. ;-) ;-) :-D :-D :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [32] 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858-praskle-sklo-a-jeho-lepeni?od=1551