Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 22:39 JosefVavra Re: Yirka
to je opravdu hnus a pokud je štípanec něak blbej může se lehce stát že se to i rozjede
a to není bubákování jsem sklenář a vím dobře co se dá a co ne:-) za ty prachy by se dalo udělat u kde kterého výrobce i se zárukou a pojištěním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 22:33 JosefVavra Re: Olinkas
6mm je ale vhodná velikost pro tak malé akvárium a výška 40cm je tabulkově 6mm tak čeho se bojíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 21:24 Olinkas – fólie na sklo
Mohla bych se vás zeptat, mám akvárium 80*30*40. Tloušťka skel je 6 mm, napadlo nás dát na sklo bezpečnostní fólii proti prasknutí (hlavně proti dětským útokům tone ), máte s tím někdo zkušenosti??? Kde to koupit, jakou a jak to nalepit? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 17:47 Muž Yirka [9123] Re: tomaslitomerice
Bublinky na skle jsou určitě normál, ale to "oštípání" je opravdu u nové nádrže zrůdné. Já bych to viděl na slevu tak 30%, přičemž daleko radši bych měl 100% kvalitu za normální cenu. Obchodníka, pokud to je opravdu jeho vina, bych se snažil přitlačit tím, že mu uděláš patřičnou "reklamu" na nejsledovanějším akvaristickém webu.Vím, že to může znít trochu jako vydírání, ale někdy platí "na hrubý pytel hrubá záplata".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 15:51 tomaslitomerice Re: Hansel
Samozřejmě že to zkusím, ale moc tomu nevěřím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 14:46 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: tomaslitomerice
A nezkusil si se s tím hned otočit a jít to vrátit případně vyměnit ? Je jasné že ti můžou kdykoli říct že se to stalo při převozu a podobně (v tu chvíli bych mával tim pochybnym slepením s čímž si nemoh ty nic mechanicky udělat), ale sem tam se najde i rozumnej člověk kterej by ti vyšel vstříc. Rozhodně to stojí za pokus už jen proto že v obchodě máš větší šanci něco ukecat než kdybys to kupoval přes internet. Osobně bych z toho asi zas takovej strach neměl ,nijak fatální mi to nepřijde (ten silikon těžko soudit), ale dát za to plnou cenu a nemít krásný nový čistý akvo ... to bych se ... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:23 tomaslitomerice Re: jamajcan
JJ, ani nevíš jak to mrzí mě že jsem si toho nevšiml... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 13:19 jamajcan Re: tomaslitomerice
Škoda,že jsi si toho nevšiml hned,když jsi to kupoval.Vypadá to jako opotřebené zboží/vím,že jen poškozené/.Já bych za toto plnou cenu určitě nedal,je to jasná partiovka.Radit ještě něco více,to bych si nelajznul,protože přece jen,není to 54l akva. a následky nějaké nehody můžou být katastrofální.Osobně mi prasklo 200l akva./ne v lepeném spoji/,doma v baráku a už nikdy,takže si na nádrže dávám bacha.Držím palce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 12:59 tomaslitomerice – ...
Tak se chci zeptat, jestli si myslíte po shlédnutí fotek jestli by mělo být vše ok. Mám prostě strach tak se nedivte. K akvaristice se vracím po několika letech a nemám s tímto zkušenosti. Dřív u nás byla akvaristika v pohodě a dnes si člověk za 4800,- přiveze domů takovýhle AQ. Na ty boční hrany chci ještě silikonem přilepit PVC profily: za prvé kvůli tomu oštípanému sklu a hlavně kvůli tomu, že mám malé děti tak aby tam nebyla ostrá hrana...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 12:55 tomaslitomerice – ...
Fotka k příspěvku A tohodle jsem si všiml po napuštění. U toho zadního rohu mi přijde, že je málo silikonu.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 12:54 tomaslitomerice – ...
Fotka k příspěvku tohle je dno...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 12:53 tomaslitomerice – ...
Fotka k příspěvku Tohle je hrana boku na kterém to stálo..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 12:51 tomaslitomerice – ...
Díky, mám prostě jen strach. Je to 340l AQ a ta představa, že rupne... :( Přidám ještě pár fotek, protože v akvaristice kde jsem ho kupoval ho měly postavené na bok a je tam pár oštíplých kousků skla. Bohužel jsem si toho všiml až doma....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2013 12:31 jamajcan Re: tomaslitomerice
Z důvodu větší hustoty vody než vzduchu je v akváriu s vodou,vždy vetší tlak,než vně akvária.Tzn.že síly působí směrem ven z akvária.Tím pádem je vyloučeno,aby při netěsnosti vnikal vzduch do akvári,ale naopak teče voda ven.Takže to vylučuje možnost špatného slepení.Bublinky jsou s největší pravděpodobností způsobené chlorem rozpuštěným ve vodě.Až chlor z vody vyprchá,tak se již tvořit nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 12:30 Muž Yirka [9123] Re: tomaslitomerice
Bublinky na skle i spojích jsou průvodním jevem KAŽDÉHO čerstvě napuštěného akvária. Za pár dní zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 12:19 tomaslitomerice – Těsnost AQ
Zdravím mám dotaz na zkoušku těsnosti akvária. Koupil jsem si nové akvárium, napustil ho do půlky. Voda už je tam 1 den, zjevně nikde neteče. Chci se zeptat na ty bublinky co neustále vznikají uvnitř na spojích(rozeženu je a za chvíli jsou tam zas) Tak nevím jestli je dobře slepený.. Možná je to blbá otázka, ale nemám zkušenosti, tak poraďte prosím...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 06:31 Muž Spiike [63] Re: DrChila
Ahoj,

Kameny jsem zkoušel (konkrétně břidlici a nějaký křemen) břidlice celkem držela dokud se nerozpadla na jednotlivé plátky. A křemen mi nedržel možná sem ho ale jen blbě očistil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 22:03 Muž DrChila [243] Re: Celiny
taky bych se toho nebál... kdybyste viděli mí:-D ulomenej roh mám hezkyjen silikon a drží:-D
Technická otázka ale jestli jdou přilepit k sobě kameny tim samim silikonem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:53 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: spermikromik
ta toho bych se nebal:) podle me je to v pohode, mel jsem stejne akvarium a mnohem vice uvaleny roh a drzelo to skoro 10 let:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:48 spermikromik Re: Celiny
plus.google.com/…

Zde je více fotek. Snad to již bude jasné. Pokud akva stojí, je to boční zadní dlouhá strana.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:39 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: spermikromik
a to sklo co je na te fotce jakoby nahore je nalepene z boku ke dnu a nebo je postavene hranou ke spodnimu sklu (dnu)? edit: zkus nafoti jeste z druheho uhlu, ale podle te prvni fotky bych se nebal to napustit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:32 spermikromik Re: Celiny
Je to na spodní hraně, která je osazena v rámečku. Řekl bych, že do silikonu to nezasahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:27 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: spermikromik
na ktere je to hrane? zasahuje prasklina nejakym zpusoben do silikonu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:16 spermikromik – Ulomený kousek skla
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu ... chci si znovuoživit akva, které bylo odstaveno a zjistil jsem nemilou věc, že kousek skla je ulomeno. Podotýkám, že akva je 30x30x60 a je umístěno ve 2 cm podstavci. Šli byste do toho a nebo raději ne? Více dle fotek. Díky za radu.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 19:24 Muž Yirka [9123] Re: ferkov
Orientační cena třeba zde: www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 19:16 ferkov – Re: Yirka, rriki
no ted jsem ho dal na tu skrinku. Nevím nevím, velikost tvar dobrej, ale nejak mu neverim... No na začátečníka jsem si vzal asi velkésousto. na kolik by vyslo nechat udelat stejny aby mi slo na podskrin? rozmery to ma delka 2m vyska 0.7m vypoukla predni strana na krajich 40cm veprostred 55cm. Ostatní příslušenství snad mám, V cene jsem mel tu orig. dřevěnou skříň včetně komplet rozvodů a časovačů, Filtraci Eheim Professionel 3, Co2 sycení od Dennerle s automatikou, 3d pozadi, 2x topení 300w, podlahove vytapeni od Dennerle, Osvetlení 2x Dennerle Tropical,nějaké UV na úpravu vody ani nevím co to je, 3x akvarijní kořeny velikost cca 45cm jako cena byla na zacatku dobra, bohuzel samotny akva je ted v .....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 18:49 Muž Yirka [9123] Re: ferkov
Když už to máš doma tak si sežeň sklenáře, který ti to sklo doma vymění. Když už jsi do toho investoval tolik, tak to doraž na úrovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 17:48 Radim Re: Ičin
dveře jsou balkonové ze zahrady přímo do kuchyně šířka 80 cm. Je mě jasné že to nebude jednoduché, stojan je z jeklu 30mm, délka kolem 27 metru.A jak píšeš dva to budou muset oběhnout, ale kdyby se to neslo i s rámem, tak dva to budou moci položit v kuchyni na podlahu a ti zbylí dva budou držen jen malou váhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 17:15 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ten stojan je z čeho, že má do 50kg?? To se mě nezdá. Pod takové akvárko to možná bude o něco horší. Ono i těch případných 300kg už je pořádná nálož, když se s tím má člověk pohybovat. Balkon je vyřezaný nebo jak to budete tahat přes něho? Co průchod dveřma? Máte rezervu 13cm, takže se člověk s akvárkem neprotáhne. Takže buď to bude stěhovat víc lidí nebo to bude držet míň lidí, než to každý z vás někudy oběhne. Těch 50m se vám pekelně pronese
OT : né nadarmo se taková akvária slepují na místě. S tím sklem je ten transport trochu složitější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 17:00 Radim
akva je 316x60x67, váha skla dělá kolem 250 kg. Stojan do 50 kg, když odmontuji dvířka atd. Bude nás šest, poneseme to přímo deset metrů do auta a potom asi 50 metrů do šopy, kde si ho nachystám a potom jen přes balkonové dveře, přes kuchyň do obýváku, naštěstí se nikde nebudeme muset točit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 16:54 Muž RadekH1 [129]
I tak je to dost, Díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 16:53 Muž rriki [818] - CichlidyRe: RadekH1
Ne, necelých 400 kg i se vzpěrami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 16:36 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
eště množství písku ;) možné to počítá i s pár kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 16:32 Muž RadekH1 [129] Re: romant
Dík :-) vyšlo mi, že i s vodou když to má objem 1300 litrů asi 1990 kg. Když tedy odečtu 1300 kilo za vodu je to zhruba 700 kilo jen sklo. Je to možný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 16:20 R Muž romant [27983] Re: RadekH1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 16:17 Muž RadekH1 [129] Re: Radim
Radim napsal: no mě čeká o víkendu převoz skoro 1300 litrového akva, které jsem koupil použité, tak se děsím toho převozu. Doufám, že nás na naložení a vyložení bude stačit šest chlapů a že to někde neťukneme. Dlouho jsem přemýšlel, jestli do toho vůbec jít, ale chtěl jsem si kupovat nové a toto o délce 316 cm i se skříňkou,krytem a osvětlením mě vyšlo na 6 litrů. Ještě musím před napuštěním zkontrolovat pojistku.


Jen pro zajímavost, dokážete někdo odhadnout váhu takového akva? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 16:08 Muž rriki [818] - CichlidyRe: ferkov
Za to by jsi měl nový chce to lépe počítat za darmo to bylo drahý.V loni v lednu jsem stěhoval z Uherskýho Hradiště do Domažlic rybárnu 100 000l a zadarmo !!!!,protože to nikdo nechtěl a ve finále to vyšlo na 35000kč. Jinak to akva se musí rozříznout bok byměnit .Pokud chceš mít doma opičárnu a to sklo přelep ideál je nechat ho prasknout do konce ,roztahnout a prasklinu slepit k sobě tam kde touž roztahnout nepude to přelepíš proužkem skla a nahoře iděláš boční vzpěru a nebo dáš bok ještě jeden, no opičárna je obojí.Do pěstírny jo,ale domů ani omylem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 15:57 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Radim
Já ho stěhoval 2x a pokaždý se nakonec muselo rozřezat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 15:56 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ten stojan vám přidá nezanedbatelnou váhu! Nemyslím si, že budete schopni to nést. Jak už bylo psáno - i samotné akvárko bude ořech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 15:53 Radim
já spíš uvažuji, že bysme to nesli zrovna na stojanu- je jeklový obložený dřevotřískou- tu bych asi odšrouboval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 15:30 R Muž Mrakoplash [1776] Re: romant
Na tuhle velikost je to spíš nutnost :-) Ona ta manipulace bude i tak docela "oříšek" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 14:42 R Muž romant [27983] Re: Radim
Jako výbornej pomocník jsou sklenářský přísavky na nošení skla, pokud nemáš, tak je někde zapůjčit se vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 14:32 Radim
no mě čeká o víkendu převoz skoro 1300 litrového akva, které jsem koupil použité, tak se děsím toho převozu. Doufám, že nás na naložení a vyložení bude stačit šest chlapů a že to někde neťukneme. Dlouho jsem přemýšlel, jestli do toho vůbec jít, ale chtěl jsem si kupovat nové a toto o délce 316 cm i se skříňkou,krytem a osvětlením mě vyšlo na 6 litrů. Ještě musím před napuštěním zkontrolovat pojistku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 14:12 ferkov – oprava
No to je to ze jsme ho stehovali do auta v 5 lidech.. ono to vozit ke sklenari je problem.. No zavezt zpet 600km taky nebude to pravy orechovy.. Budu to muset nejak opravit. Mela to byt dobra cena teda dokud jsem nezjistil az na miste ze to ma tu prasklinu sad bohuzel jsem projel 4000,- Kč jen za cestu a tak jsem zacal kalkulovat zda to neni naprd se vratit prazdnej zpet. no nechal jsem se zlomit na slevu 1400,- Kč takže to mohu eventualne dat do opravy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 13:59 Muž fido16 [631] Re: ferkov
Akva jim zavez zpět a kup si nové akorát ti tímto přidali problémy. Já bych jim akva vrátil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2013 13:19 Muž Rida [85] - CichlidyRe: ferkov
Přiklonil bych se k tomu co říká Yirka....

S prasklinou 10cm ode dna nahoru bych vůbec neuvažoval o tom to napouštět, 600 litrů na podlaze není zrovna málo. Jak tě utvrdili že to neteče? Ukázali ti to? Na plně napuštěném akva? ;-) Zkoušeli to oni sami? Počítám že ne když jim to prasklo při manipulaci....

Něco tam vlepit je polovičaté řešení, dle mého. Stejně by ta vlepená stěna musela být schopna nést plnou zátěž, té prasklé bych nevěřil. To už je myslím lepší dát tu boční stěnu úplně novou. Myslím že u tak velkého akva není moc prostor pro experimentování "třeba to vydrží".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.02.2013 12:35 Muž Yirka [9123] Re: ferkov
V tom případě jsi ho měl dostat skoro zadarmo a když si netroufáš sám, tak bych ušetřené peníze věnoval na opravu u sklenáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 11:26 ferkov – Prasklá boční stěna
Ahojky, tak se mi podařil skvělý kousek. Jel jsem si pro akva na inzerát a tam se dozvěděl , že při manipulaci se jim udelala prasklina na boční stěně cca 10cm směřující ode dna nahoru. Samozřejmě mne utvrdili že to neteče ale ... Vzhledem k rozměrům, síla skla 12mm, 2m délka, 70cm výška předek vypouklý takže 40 - 55cm šířka to má něco přes 650l a ten tlak mi to určitě otevře. co s tím? Celý bok si vyměnit netroufám, napadlo mne, že bych koupil sklo 12mm ve velikosti vnitřního rozměru a zevnitř ho tam přilepil. Stačilo by to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 10:28 Muž Yirka [9123] Re: marcel ružička
Viděl jsem již spoustu otlučených nádrží fungujících dlouhá léta. Ale může to být, pochopitelně kus od kusu jiné. Nezbyde ti než to risknout, což jsi už vlastně udělal. Přeju ať ti to vydrží. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 10:23 marcel ružička Re: Yirka
Dobrý den,je to 8mm,a děkuji že jste napsal,byl to takoví větší střípek okolo 4cm na výšku,a na délku asi 3-5mm ve spoji.Chyba že sem to nevyfotil před tím než sem to slepil :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858-praskle-sklo-a-jeho-lepeni?od=201