Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 16:16 radim Re: kofejn
nakonec jsem ho nezkoušel, ale věřím tomu... ten barel na vodu je určitě ok. 200L vychází kolem 500,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2014 15:31 R Muž romant [27987] Re: buballa
Osobně bych se netrápil nějakým zátěžovým testem a rovnou hledal sklenáře k přelepení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 15:25 Muž kofejn [963] Re: radim
Malťák nebrat, koupil jsem ho na papriky na balkón a smrděl dva roky. Ten plast byl i lepkavý, tak jsme i hlínu dal raději přes igelit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 15:21 radim Re: buballa
doporučuju nějaký baumarkt nebo podobné a koupit plastový sud na vodu, nebo půjčit...Nebo jak mi doporučoval Hansel "malťák" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 13:51 amrtin Re: buballa
Jejda!a co takhle do vany,jako kapra? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 13:50 Žena buballa [0]
Diki moc, len neviem kam s rybami zatial..., mám 30 cm rybu v 15 l vode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 13:42 amrtin Re: buballa
Tak rozhodně bych to tak vyzkoušel-napustil vodou,ale plné!Nechal pár dní a když nebude ucházet,tak dovyztužit silikonem,ale nejlépe stejným.
Nejlepší by bylo ovšem(a to ať už poteče nebo ne),nechat tu jednu stěnu přesklít...protože bych se ani po té zkoušce necítil bezpečně :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2014 13:09 radim Re: buballa
podle mě by to vydrželo v pohodě, ale toto ti nejlíp zodpoví nějaký zkušený sklář lepič... vím po rozřezání akva, jak jsou ty spoje pevné
My jsme to moje rohové bouchli stejně, ale u mě se drolí celý roh :-O
možná by stačilo zevnitř nacpat další vrstvu silikonu, ale jak píšu jen tipuju... on se ti tady někdo ozve a dobré to bude uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 12:53 Žena buballa [0] Re: radim
nie, neskúšali sme, radšej, máme napustiť aspoň do polovice? poprosím o presné inštrukcie, nemám s tým skúsenosti, a som príliš zúfalá na logické riešenia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 11:35 radim Re: buballa
teče?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 11:26 Žena buballa [0]
Fotka k příspěvku stačilo by iba doplniť, dalši štvorec skla, či, nové AQ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 11:23 Žena buballa [0]
Fotka k příspěvku ešte dalšie obrázky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 11:19 Žena buballa [0]
Fotka k příspěvku tak sme asi dobačovali, pri osadení, to ***** rozzureny poprosím o rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 12:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: daja
tak buď přelepit izolepou
nebo silikonem
nebo asi nejlepší bude sklo vyřezat a vlepit nové

pokud tam není voda, je to dle mě jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 12:21 daja – prasklá stěna akvária
má také dotaz jak byste zpevnili jednu stranu akvária. je prasklá od zhora až dolů ke spoji(byla jsem "šikovná") mám v něm křečka a potřebovala bych to levně zpevnit, aby se dalo aspoň trochu omývat a vydrželo co nejdýl po hromadě. díky moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 10:59 JosefVavra Re: hostbob
každej výrobce "oficialní profi" má akvária pojištěná standardně , nemusíš si proto pojistku dělat a prodejcům to klidně vytmav, jinak nevím co je bezpečnostního na rámu z plastu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 23:30 hostbob Re: Celiny
Ano, necham si to opravit a asi budu muset drzet hubu a krok... Ale co mi stve, tak primo JUWEL mi uvedl do mailu, ze maji bezpecnostni ram, ktery neumoznuje, aby se sklo prohlo natolik, aby prasklo! I presto, ze prodejce i ja sam, jsme videli, ze nad tou pricnou vzperou je "vule" nekolik mm ... no nic! Zadnou podlozku nebudu davat, tak jak se primo uvadi v prodejnim manualu, ale budu to resit extra pojistkou na akvarko! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 21:28 JosefVavra – prasklé dno
1. skroucené sklo do číslice 8
2. kamínek pod sklem
3. špatně zvolená podložka,ta by měla být vždy měká a nikdy tvrdá
4. velké kameny a kořeny by měli stát vždy na plastové nebo skleněné podložce kterou však není dno akvária

pokud jste toto vše splnil pak je to na výrobci
ovšem nesmíme zapomínat na to že 60% lidí si akvárium koupí u prodejců , 20 % lidí si jej nechá slepit ( hlavně co nejlevněji ) u všech možných sklenářů
pár lidí si jej slepí sama a jen asi 15% lidí si jej nechá udělat u profi firmy

je zajímavé třeba to že přímo u mě se lidi mají obavu třeba jen přeptat na cenu, ale u prodejce kterému akvária dodávám, zaplatí i o 100% více :-)
hold žijeme v Kocourkově

v každém případě tu podložku pod akvárium i podkládání kořenů a kamenů nezanedbávejte a lépe více než méně, 2cm polystyren pod malé akva nebo karymatka a pod velká akvária klidně i 3cm nebo 2x karymatka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 20:36 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Já totálně zapomněl, že je to Juwel stydim u toho samozřejmě vím, jak je to řešený - stojí tady vedle mě. Ale to pořád odpadá jen jeden argument. Nerovnosti, průhyb nebo proražení např kamenem zůstávají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 20:21 georg Re: Ičin
Ono je to ale tak, že ty akvária od Juwelu, mají okolo dna plastový rám, takže jestli tam nějaká podložka je nebo není, je úplně jedno, protože to dno je podloženo pouze po obvodu a uprostřed tou příčkou. Zbytek dna je ve vzduchu - buď přímo nad stolkem neba nad tou podložkou,kterou tam event. vložíš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 19:25 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Podložka, nepodložka tohle nic neřeší. Vždycky to bude chyba instalace a obhájí si to. Jedině, že by prováděli i instalaci na místě. Tam by se to snad dalo. Ale jinak to vždycky uhrajou na špatné umístění - průhyb "stolku", kamínek, šíkmá plocha, pád předmětu,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 18:59 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: hostbob
Necetl jsem celou diskuzi ale co jsi pouzil jako podlozku pod akvarium? Pokud by jsi pouzil podlozku zakoupenou spolu s akvariem (u stejneho prodejce) tak by ta reklamace podle me po pravni strance prosla. Pokud bys to fakt chtel resit, nech si vypracovat znalecky posudek (ja platil za posudek mobilniho telefonu 1500) a s timto posudkem jit za prodejcem, pokud by byl posudek v tvuj prospech, pohrozil bych pravnikem...Je fakt, ze te to bude stat nejake penize navic, ale muzes taky usetrit za nove akvarium.. Ber ale v potaz, ze zijeme v Absurdistanu...bohuzel :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 18:49 Muž rriki [818] - CichlidyRe: hostbob
Dno nikdy v životě nevyreklamuješ,protože praskne špatným uložením a když ne tak stejně nikoho nepřesvědčíš.Opravit to nech, to je hrača a bez strachu, :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2013 14:51 Žena vpaula [0] Re: hostbob
A že je to hodně blbý pocit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 15:42 hostbob – Praskle akva
Mno nic ... Takze ASI spatna konstrukce se nevztahuje do zaruky... Tak mam smulu, 6000 v prdeli, opravovat to nenecham, pac tomu neverim! nechci se kazdy rano budit s pocitem, ze mam mokro pod nohama ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 11:09 hostbob Re: vpaula
Jo.... poridim nove, ale rozhodne ne od te stejne firmy! Myslim, ze nebudu hanit vyrobce, ale prodejce spis, pac tohle by melo jit za nim .. Dle jejich vyjadreni ta vzpera je na miste jen z duvodu, ze drzi ten lem na svem miste?!?! nechapu, proc tam teda je .. Hlavne ta vzpera je cca 0,7cm vysoka, takze se to sklo kolem ni "krouti"! A jako nahodou to praskne u ni ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 11:01 Žena vpaula [0] Re: hostbob
:) se teď musím smát, vždyť jde očividně vidět, že někde se stala, byť milimetrová, chybička a pak jen stačilo, aby vše trochu zapracovalo a voalá.... Nu což, když neuznaj, tak se spláče nad arogancí a vyhozenými penězmi a v případě člověka, který prostě akva chce, ať z jakýhkoliv důvodů, půjde a pořídí nové. I když věřím tomu, že se najdou i tací kutilové, kteří by si s tím nějakým způsobem poradili ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 10:54 hostbob Re: Ičin
Jo, mohla, ale tomu jsem predesel ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 10:51 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: hostbob
co ta komoda, nemohla se prohnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 10:27 hostbob Re: dimmur
Oni jsou prodejce celych setu, uz jsem to rovnou poslal i do Juwelu, pac cele tohle stalo na komode!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 10:12 Muž dimmur [283] Re: vpaula
pokud berou sklad a oni lepi akva, tak jsou vyrobcem a ruci i za skla, pokud by kupovali cela akva jiz slepena, tak nejsou vyrobce... pri prebirani akva se musi akva prohlednout, takhle to urcite budou hrat na to, ze jste to udelal Vy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 09:56 hostbob Re: vpaula
Fotka k příspěvku Mno .. pry se na tohle nevztahuje zaruka, kdyz to praskne nad vzperou! ?!? Coze? tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 09:52 Žena vpaula [0] Re: hostbob
Tak mě napadá, pokud dostávají skla od někoho jiného a nemají svou vlastní výrobu, tak doopravdy za vady skla (na to by se nejspíš vymluvili) nemohou. Ale zase mohli dát možnost obrátit se právě na onoho výrobce skla. Holt, všude se najdou nějaké kličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 09:26 hostbob – Praskle akva Rio 180
Tak pokracovani praskleho akva je takove, ze firma Stöckl neuznava reklamaci praskleho akvaria na spodni strane, ze toto neni vada kvuli ktere by se melo menit ci vracet penize ci akva! Uz se s tim pry setkali a i dokonce Juwel jako takovy toto neuznava ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 14:07 hostbob Re: Designer
Ja vim, ze by asi stala v klidu na svem miste .. :-( Ale zas nemam tolik prostoru na tolik vody! Staci takhle plnej byt! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 14:29 Muž ludvik [1082] Re: Mislow
Silikon :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 14:00 Muž Mislow [304] Re: ludvik
No, zatim to drzi, tak uvidime. Ahoj, co by jsi doporucil jako vhodnejsi lepidlo? :-) Pro priste .... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 11:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hostbob
Ta 240l nadrz by Ti ale nepraskla, protoze to by byl uplne jiny kus a nemel by vyrobni vadu, nebo by sly udalosti jinak a neco by se proste stalo a nestalo (treba nejake zrnko pisku nekde atp.), takze ta 240l nadrz by Ti tam stala doted a bez problemu :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 11:35 Muž ludvik [1082] Re: Mislow
Tohle olepení prasklin se sice dělá docela často, ale rozhodně bych to nedělal epoxidem. Ten je po vytvrdnutí tvrdý :-) A skla akvária pracují, sice ne moc, ale trochu jo. Ať už tlakem vody, nebo teplotou. Měl bych opravdu velký strach, že to nevydrží a lepidlo praskne.

Já bych ovšem nechal přelepit raději celou tabuli. Ne jenom tu prasklinu. Jsem ovšem docela paranoik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 10:16 Muž Spiike [63] Re: hostbob
No jediný důvod proč by to prasklo zrovna na vzpěře je že ten set byl blbě vyrobený a nějak se to zkřížilo. A váha vody dodělala zbytek. Na tohle je dobrý mít pojištění a reklamovat to výrobci. Ten sice bude tvrdit že to jejich chyba není ale za pokus to stojí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2013 10:06 Muž Mislow [304] Re: hostbob
Stalo se mi, ze jsem koupil 780 l akvko z druhe ruky. Pri prevozu nebo manipulaci, nevim jak se to stalo mi prasklo sklo skoro po cele siri akva. Koupil jsem kvalitni epoxidove lepidlo, vse dobre ocistil. Nechal si ve sklenarstvi uriznout sklenenou tabuli 1 cm tloustky pres celou sirku akva tak aby prasklinu presahovala aspon 5 cm na kazde str. Nejprve jsem celou prasklinu "prolil" epoxidem a pak tabuli s pomoci zase epoxidu prilepil pres prasklinu na dno. Po zaschnuti jsem to cele obtahl akvarijnim silikonem. Je to tak 3/4 roku a zatim drzi. Pro jistotu jsem po stranach akvaria na skrin (domaci vyroby)namontoval s pouzitim silnych sroubu drevene hranoly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 23:44 hostbob Re: georg
Ja si taky nemyslel, ze me tohle potka... Manzelka je na prasky, dva byty sousedu mokry a ja nasranej! Ryby akytky v lavorech, flexi v kyblech ... Necekal jsem, ze sklo pukne zrovna v miste nad tou vzperou... Kurwa fix!!! Budu resit a informovat! Jo a mimochodem... 240l jsem chtel uplne puvodne! Nedokazu si
predstavit tu spoust...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 22:55 georg Re: hostbob
coze Mám Juwel 240, momentálně do něj jen chystám vodu na výměnu v jiné nádrži, tím chci říct, že se střídá plné/prázdné, mám ho tři roky a nic takového mě naštěstí nepotkalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 21:21 hostbob
help ... prasklo mi akva Juwel Rio 180l na spodku .. u te vzpery a nejspis na protejsi strane se odlepilo cele sklo! Uz se tohle nekomu stalo? tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2013 09:08 JosefVavra Re: Olinkas
v Zoo se řeší ochrana akrylátu folií na auta :-) ovšem musím dodat že to není skrze ochranu před prasknutím ale před návštěvníky a jejich klepání na akrylát a to třeba i klíčema nebo prstrýnkama

jinak bezpečnostní folie vám aplikuje každé větší sklenářství ale stojí to ranec to upozorňuji do předu
počítejte že včetně aplikace a dopravy to je okolo 1000kč za 1m2
aby se jednalo o bezpečnostní folie měli by mít sílu okolo 1mm
ale časem se zeškrábe a bude ji potřeba vyměnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 22:12 Muž Lucky005 [197] Re: Olinkas
tak ja bych se osobne obratil na nejakou firmu z okoli viz muj odkaz a zeptal se, treba mailem co by mi doporucili pro zabezbeceni akva, podle me budou mit vice informaci a zkusenosti, pokud nenarazis nahodou na nejakeho odbornika tady na foru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:43 Olinkas Re: Lucky005
link na google je super, díky
jsou ale různé materiály fólií, s různou propustností, s různou tloušťkou, odrazivostí a stupněm bezpečnosti a teď raď rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 21:37 Muž Lucky005 [197] Re: Olinkas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2013 20:33 Olinkas
Nebojím se o tloušťku skla, ale bojím se mých malých raubířů, že mi do toho něco hodí a sklo rozbijou. Napadlo mě, že bych si na přední sklo dala fólii, ale nevím, kde to sehnat a jak se to lepí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2013 22:42 JosefVavra Re: Olinkas
aby jsem vám dodal odvahu tak například mám na dílně akvárium 90x45x40cm z 8mm skla bez vzpěr a je napuštěné 3cm pod okraj a sklo se ani nehne
nebo akvária 145x60x30cm napuštěné podobně a stojí jen na bocích nejsou tedy na žádné podložce

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858-praskle-sklo-a-jeho-lepeni?od=151