Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 10:54 Muž miloon [4] – prasknute dno
cafte mam priblizne 50 litrove akvarium ale ma prasknute dno.uz nic z neho? alebo keby ze nalepim dalsie dno bud z vnutra alebo z vonku tak by to bolo ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 23:35 Tommys – Re: jethro
Dolní výztuhy jsem nakonec nedělal, nedařilo se mi je nařezat, je to klasika s pouze horníma výztuhama, akva na fotce leží na zadní stěně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 22:23 Muž karelpavel [18] – Re: Tommys
Jo, akvárko je na přední straně směrem dolů - trochu to mate :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2010 21:05 jethro
Možeš urobiť detailnejši zaber na hornu a dolnu výztuhu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2010 19:50 Tommys – A je slepeno
Fotka k příspěvku A mám hotovo, nakonec jsem lepil doma za tichého souhlasu drahé polovičky, silikon v obýváku není nic pro ženskou, ale nakonec mi i trošku pomohla držet což moji drahou šlechtí, vše klaplo na poprvé. Nakonec jsem nevydržel čekat na přístí týden a vše odmastil, slepil bez kolíbky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 22:04 Muž kchrz [24] – Re: Forest
Myslim že to je ještě v pohodě.
Co bys pak řekl na 1800L v paneláku :) www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 19:19 Forest – Re: kchrz
720L v panelaku je uz celkem mazec potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 17:21 Tommys – Re: soptik
Pravda, nahoře už mám lišty nalepený pár dní, 3 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 17:05 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Tommys
tu příčnou už bych zase spíš nedoporučoval, jestli máš v plánu i nahoru lepit proužky 3cm, tak třeba pro větší klid v duši je udělej 4cm, ale ta příčná výztuha hodně překáží pak v provozu - udržbě akva, už jen obyčejnej odlov rybičky se tím hodně komplikuje, sejně tak při odkalování to překáží. tady by to bylo až moc na škodu v uvážení všech aspektů.. moje akva má 2m na dýlku, tam už je to opravdu třeba a na obou stranách je stále místa dost, ale neuvěřitelně to tam překáží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 16:55 Tommys – Re: soptik
Jo díky tohle mě opravdu potěšilo, matroš bude, lepené akva bude mít nové dno, takže mi to staré doma zbylo, tak si ho poříznu, taky jsem zastáncem, co je vystužený drží, stejně tak to bylo i u podtsavce na akvárko dělanýho z obyč komody, nacpal jsem tak takový množství dřeva navíc, jako výstuh, že by to udrželo traktor a to vše jenom pro 112L, teďka alespon nebudu mít problém kam dát 160L, ještě jsem si pohrával s myšlenkou dát nahoru i příčnou výztuhu, ale to je ve stádiu, kdy nevím, protože nejdřív nádrž slepim ,pak tam položim příčnou výztuhu a zkusím do akvárka nakroutit kořen, když se mi ho tam povede nacpat i s výstuhou bude tam ještě ta.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 16:40 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Tommys
rozhodně tim nic nezkazíš když máš tu možnost hlavně bez dalších pořizovacích nákladů. já osobně jsem zastáncem toho udělat něco ještě líp než to je když je ta možnost. rozhodně tenhle přístup nepovažuju za zbytečnost. a z hlediska funkce akva tě to určitě nikterak neomezí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 16:34 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: Masarowitch
osbně si myslim že z estetíckýho a funkčního hlediska je lepší nepatrně je utopit, alespoň o tloužku eventuelně používaních skel, nebo třeba jeden cm pod okraj, aby eventuelně šplouchnutá voda ať od rybek či při údržbě, nebo ztejkání odparu po krycím skle, nemohla přes hranu akva ven, ale zarazila se o překážku. naopak čim vejš výztuhu umístíš, tim větší vejšku akva můžeš využít pro svou funkci ;-) takže bych to viděl kolem 1cm od hrany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 15:55 Muž RadekCX [219] – Re: Masarowitch
to mas tezky - myslim ze je uplne jedno jestli to je uplne na kraji nebo dva cm od nej - z hlediska namahani by bylo nejlepsi to umistit tak do 2/3 vysky (odhaduji to nepocital jsem to) steny od dna smich , ale takove akvarko by asi nikdo nechtel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 13:44 Muž kchrz [24] – Re: JuraS
Mně se v paneláku rozlepilo 320l akvarium, naštěstí jsem to zaslech včas a odteklo cca 100 l. Stihl jsem to uklidit, k sousedům jsem neprotekl. myslim coze
Nyní mám v posledním patře paneláku 720l akvaria a zatím bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 13:40 JuraS
podobná otázka se tady rozebírala už víckrát..adminové co tak to sloučit do jedné..byly tam rozebrány i pojišťovny která jak a co..např ta moje má přímo v pojištění zahrnuto pojištění prasklého akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 13:30 Muž JendaVana [22] - Cichlidy – výška hladiny v pokoji
plocha 1m2 a výška 1mm je přesně litr vody :-) takže mých 430l se do 30m pokoje dosápu někam k 15mm...
(430l/30m2 v mm)

a nestrašte mě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 13:20 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Marta
ted me ale napada, ze kdyz je v tom zahrnuta vytekla pracka, to pojistovna sousedum skodu zaplati, tak by melo byt i akva. kazdopadne v jedne starsi knizce jsem cetla, ze si clovek ma spocitat, do jake vyse to vylite akvarko v pokoji bude a do te vyse dat vsude igelit a na nej polozit koberec. prislo mi to fakt vtipny, co treba s dverma tam vubec nebylo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 13:17 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Marta
2.920,- rocne, ale mam v tom pojisteny i byt. uvidim, co mi napise pojistovacka, do kolika penez hradi sousedy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 13:10 Muž Marta [4] - Cichlidy – Re: gaume
Jasný a kolik platíš?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 11:55 Žena gaume [26] - Živorodky – Re: Marta
no ja to pojistila u Uniqy, teda rozhodne ne takhle levne :-) i kdyz ve srovnani s konkurenci to bylo nejlevnejsi. a vim, ze ve smlouve se resi, ve kterem patre bydlim, pojistna castka je na byt a na vybaveni, priznam se, ze nevim, jestli i na sousedy, co jsou pode mnou, napisu pojistovacce :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 11:38 Muž kortezhugo [983] – Re: karelpavel
...no to akva je starsie ako ja a "Nevypadá to spíš na vadu při výrobě skla ? to vypadá jako vnitřní bubliny které vypadají jako praskliny" - je to nieco take a co sa pametam tak su tam od "zaciatku"...to je este z doby ked sa sklo "nekupovalo" ale "zohnalo" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 11:15 Muž Marta [4] - Cichlidy – Re: riso
A u jaké pojištovny si to pojistil??A to je na všechny škody vzniklé prasknutím nebo jen tvoje??Jde mi o to třeba stim panelákem uděláš škody sobě a třeba i těm pod sebou tak jestli to vyplatí jen za tvuj byd nebo i tem pod tebou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 10:56 Muž Masarowitch [24] - Rostliny – Výztuhy
Co si myslíte o umístění podélných výztuh u horního okraje akva, je rozdíl mezi jejich umístěním na upnej okraj akva, nebo třeba centimetr - dva pod okraj??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 09:08 RAP – Re: Tommys
Výztuhy na dně určitě vadit nebudou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2010 06:44 Tommys – výstuže na dně
Můžou nějak v konstrukci akvária 80x46x45 sklo 6mm dxšxv vadit výztuhy na dně?Pásy dejme tomu 3cm po obvodu dna lepené plochou na dno a hrananou na boky akvária?Zbylo mi doma nějaký sklo, tak bych je nařezal z toho, asi to bude trošku zbytečný, předimenzovaný, ale to by mi ani tak nevadilo, stejně jako vyšší dno, akvárko bude mít i horní výstuhy na přední a zadní straně 1cm pod okrajem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 21:19 Libor123 – Re: tomashod
Ahojky.
Mám zrovna loni koupenou 480 litrovku a můžu říct i když je koupena jako starší, tak jsem objel silikonem pro jistotu co nebylo vidět. Ale je to bez problémů. Naprosto v pohodě. Neměl bych strach. Ale pro jistotu bych objel silikonem všechny spoje. Ta trocha silikonu za to stojí. Hodně zdaru. Libor ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:47 miso21
no odfot to lepsie a pak uvidime ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 20:45 Muž riso [129] - Cichlidy
zrovna minuly tyden jsem si to nechal pojistit, stoji to 80 Kc rocne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 17:39 Muž karelpavel [18] – Re: kortezhugo
Nevypadá to spíš na vadu při výrobě skla ? to vypadá jako vnitřní bubliny které vypadají jako praskliny ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 16:57 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: JuraS
tvarem to spíš vypadá na terárko, když řikáš že je to profi práce, pokud to neni akva na zakázku. lae výrobci na tenhle objem už používaj sklo 6mm, výztužema rozhodně nic nezkazíš a jsou tu i větší dobrodruzi ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2010 16:43 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: jethro
jasně to je taky pravda, pak už většinou bejvá otázkou jeho správné umístění - dostatečně tuhej stojan a minimum případu se pak týká unavy materiálu aj. neřikám že to je záruku toho že ti akva praskne, ale rozhodně je to zaručenej krok bejt k tomu o dost blíž než s vetší tlouškou skla. akva ze slabýho skla ti toleruje méně hříchů při jeho umístění jeho provozu, zkrátka mi to přijde jako zbytečný risk nebo nevhodné šetření investic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 16:29 jethro – Re: soptik
soptik,pišeš tak akoby nikomu nevytieklo akva,ktore ma skla tej spravnej tloušťky podla tabulek..a problem je ten,že mne to funguje niekolko rokov ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 09:55 RAP – Re: JuraS
Já nevím, 80litrů z 4mm skla. Asi bych nalepil ty pásky nahoře. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 07:02 Muž karelpavel [18] – Re: JuraS
Já si myslím že to vydrží, teda pokud je to dobře slepené.Sklo je dost pružné,ale přece jen pro klid v duši - co ho napustit ve vaně a nějakou dobu ho tam nechat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 06:51 JuraS
Dobré ráno...
Včera jsem koupil cestou aukro.cz akvárium 45*45*40 (tvar co potřebuji pro párek disků) za velmi mírnou cenu. Prodávající mi nedokázal říci k čemu sloužilo a kdo v něm případně "bydlel", byl jen prostředník. Doma se mi nezdála jeho váha a tak jsem vzal šupleru a zjistil jsem, že je sice profesionálně lepeno, ale že je z tabulí skla 4mm..
tak se ptám...vydrží tlak vody ? mám se pokoušet ho nějak zpevnit například pásky nahoru a dolů a případně přelepením rohů ? a nebo oželet ty peníze a někomu ho prodat pro křečky nebo na kytky ?
napouštění vodou udělám na balkoně...kdyby prasklo tak se stane jen to, že budu uklízet sklo..ale riskovat se mi to nechce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 23:36 Muž kortezhugo [983] – Re: Diego
Fotka k příspěvku ...toto je ten moj vrchny 200vka - 160L vody a tie 3 "ciari" alebo praskliny su starsie ako ja a su "zvonka"...ale uz som to spekuloval vymenit...predsa len je to sklo uz dost doskrabane za tie roky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 23:22 Muž kortezhugo [983] – Re: Diego
:-( -tak to je sila a mal si to aj slusne podlozene...-muselo tam vzniknut daake "divne" pnutie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 23:14 Muž Diego [72] – Re: kortezhugo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 23:10 Petr5 – Re: tomashod
Kamaradovi prasklo v pestirne akvariunm 500l.Mel v tom alty,ale byl vedle v mistnosti tak ryby zachranil.Vyska nadrze byla jeden metr a praskla zadni stena!Byl to prej docela mazec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 23:09 Muž Diego [72] – Re: kortezhugo
Prasklina byla přes celou zadní stěnu (napříč).Akvárko starý 10let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 23:07 Muž kortezhugo [983] – Re: Diego
Diego - co prasklo? sklo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 23:04 Muž Diego [72] – Re: tomashod
Udělal jsem si vlastnoruční skřínku podobnou od Juwelu rio,naplnil na ni 100l akvárko aby pořádně sedla a akvárko do druhýho dne prasklo (zadní stěna),Skřínka přežila bez nabobtnání (ani nevím,jak je to možny,má obyčejný hrany apod.) a parketová podlaha taktéž bez větších škod. ;-) Bydlím v přízemním rodinným domě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 23:04 Muž karelpavel [18] – Re: tomashod
To ví dobře Invalida smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 23:03 Muž kortezhugo [983] – Re: tomashod
...udrzi v pohode... X-)
1.akvarium "nepraska"
2.stat sa to moze...
----------------------------------------------
ak je to dobre "spravene" nie je coho sa bat... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 22:57 Žena bluedream [245]
Panelák to udrží a co se týká strachu z prasknutí .... každé akva může prasknout. Ono stačí i 100l, aby to zničilo např. skříňku nebo podlahu. 500l by (když by člověk nebyl doma a rychle nezasáhl) vytopilo i lidičky bydlící pod ním. Pokud se člověk bojí co by kdyby ... nej je pojištění ;-)
Ale pokud je akva nové a dělané někde, kde to umí, něco vydrží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 22:28 tomashod – Prasklo Vám, nebo známým velké akvárium ?
Ahojte a dobrý den,

chtěl bych se zeptat, chtěl bych si pořídit akva kolem 500 litrů do paneláku, přečetl jsem si, že by to měl panel udržet :)...další otázka je co udělá několikset litrů, když praskne akvárium, stává se to? stalo se to někomu? jak to dopadlo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 18:08 Muž Darsilius [9] - Raci, krabi, krevetky
Dobrý den, je v hodné lepit akvarium z kaleného skla ? nebo je zde nějaké nebezpečí ? dají se napřiklad kombinovat typy nekalene a kalené ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 17:47 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: RadekCX
stačí strčit pouze kousek špendlíku pod sklo, ne aby projel až na druhou stranu, pak ani nemusíš dodatečně zalepovat žádnou dirku, stačí jej vyndat po pár minutách, ne až to uplně vytvrdne, jinak protlačení skla zkrz lepenou vrstu až na sklo chce víc energie, takže když si dáš bacha, nestane se to jen tak, ten špendlík je spíš pomucka pro větší jistotu přesnosti lepení a nemusíš se bát tlačit když přilepuješ další tabulku skla. nevim jak profi, ale já lepil akva najednou s minimálníma pauzičkama, tak aby se i spoje pokládaly do čerstvýho lepidla a vše se pořádně spojilo, myslim že napojování na vyzrálej spoj neni uplně nejlepší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 17:39 Muž soptik [40] - Rostliny – Re: jethro
myslim že zbytečný je měnit plovoucí podlahu, malovat sousedům ve spodním patře a případně jim kupovat nějaký ten nový el. spotřebyč, to je opravdu zbytečný, jít do hospody a tam se za 500kč ožrat do němoty je taky opravdu zbytečný, ale investovat do akva o pár set kč víc nikdy neni zbytečný! obzvlášť u akva 100x40x30 a sklo 3mm bylo velice rozumný ušetřit těch pár kč! zeptej se tu pár lidí (bohužel si nevpomenu na žádnej nick) kterým podobně ošizený akva fungovalo bezvadně měsíc a hlásali tu podobně jako ty, jenže problém je že jim fungovalo jen ten měsíc a šlo se vytírat a schánět nový akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2010 15:54 Muž ampik [2] - Rostliny
budu lepit pricky do filtru, a v garazi mam nepouzitou plechovku technickeho benzinu.
cetl jsem ze se to tim da odmastit, ale neposkodi mi ten benzin silikon co je v akvariu od vyroby?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858-praskle-sklo-a-jeho-lepeni?od=601