Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 09:37 Muž Yirka [9123] Re: marcel ružička
Z té fotky není vidět, jako tlošťku ten kousek má, tudíž těžko posoudit. Jinak pozor na jednotky. Tloušťka skla je určitě 0,8cm, neboli lépe 8mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 22:30 marcel ružička – praskle akvarium
Fotka k příspěvku Ahoj všem koupili jsme akva,síla skla je 0,8mm 150litru,v krajních v rozích ve spoji je kousek odštípnutý dal sem silikon,a kousek skla přilepil nevím zdali to bude držet děkuji,za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 19:04 Hasic
Též jsem o tom slyšel, ale spíš vzniknou nějaké netěsnosti jen... Máš vcelku nové akva, vůbec bych se toho nebál dalších 10 let :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 19:03 Žena mia [11] - Živorodky
takze nemam cistit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 19:01 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: mia
Ahoj,
prošlo mi rukama už hodně starých akvárií, ale pokud je silikon správně udělaný, tak prorůstání řasy nehrozí. To si spíš ublížíš tím čištěním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 18:57 Žena mia [11] - Živorodky – bojim sa aby neprasklo sklo
ahijte minule som cistila akvarko, a citala som aj tuna nejake clanky o tom ako moze riasa prerast cez lepenie-silikon a je velmi zle, akvarko praskne, toho sa desim....STAVA SA TO CASTO???? ja mam 30 litove lepene akva z ochchodu zatim ho mam dva roky, riasy pravidelne cistim,predne a bocne skla, ale zadnu stenu nechavam zarastenu -neodstranujem riasy pre ancistrusov ...minule som si vsinla ze riasy rastu vsade aj pri tych rohoch kde su spoje lepenie a bjim sa aby neprerastli???ako to mam cistit? ziletkou sa okolo silikonu bojim cistit, tak som pouzila zubny kartacek, ale ta riasa aj tak zo zilikonu nechce ist dole...poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 21:03 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Lucka
pokud to sklo není oslabený na 1-2mm nebál bych se toho... Kdybych chtěl mít jistotu, tak akvárko vypustím, plpnu tam silikon a po zasschnutí zase napustím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 18:47 Lucka Re: Zoidik
Zoidik napsal: Ja bych se toho nebál. Na starém akvárku jsem toho měl celkem dost. No já nevím mám strach zdá semi že vté dírce je asi malinkatý kamínek nebo nějaké smítko..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 17:50 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Lucka
Ja bych se toho nebál. Na starém akvárku jsem toho měl celkem dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2013 16:45 Lucka – Prasklina
Fotka k příspěvku Ahojte před dvěma dny jsem si přestěhovala akva a napustila a dnes jsem objevila takovou prasklinu. není to přímo na dnu ale jeto na okraji skla ne uplně na dně. poradíte mi co stím?nepraskne to?fotka je sice trošku tmavá ale jde to poznat. prosím poradtě
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2012 17:11 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Jurda
Nic zvláštního se nestalo,prostla řasa sklem.Vypustit ,odříznout očistit,odmastit a znovu slepit.Práce cca 30 min. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 13:11 Muž Jurda [0] – odlepení rohu akvarka
Vcera mi zniceho nic zacalo tect akvarko, jeste ze jsem u toho byl... Povolilo predni sklo v levem rohu. Nevite cim to mohlo byt?
1.) Měl jsem v obou prednich rozich celkem dost ras, ktere jsem tam nechaval, protoze to vypadalo zajimave.
2.) Nebo to mohlo byt zpusobeno vibracemi z magneticke sterky? Sterku jsem pouzival tak co 2 tydny na predni sklo...
Takhle vypadalo: rybicky.net/nadrze/16257

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 13:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Zoidik
Mně když se rozlepily akvárka tak jsem to řešil podobně jako ty - ořezat žiletkou do čista do čista, potom lněnou utěrkou odrbat a nakonec jelikož jsem spíš kuchyňka než domácí kutil odmastit jarem. Na nové lepení už jsem nepoužil transparentní, nýbrž černý silikon a musím říct, že drží a že se mi líbí ten černý spoj víc než transparentní. rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 11:46 yenya Re: Zoidik
Já to čistil benzínem nebo lihem, a pro jistotu odmašťoval vždy perchlorem. Přesně je to asi Perchlorethylen technický a spoje drží v pohodě, nikdy mi neprorostla řasa mezi sklo a lepidlo. Zkus se zeptat ve sklenářství. Já to tam před lety okoukal takhle;-) . Ať se dílo podaří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 10:57 R Muž Silent [5949] Re: Zoidik
Já odmašťoval vždycky technickým lihem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 10:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: yenya
Včera jsem odříznul žiletkovým nožem odlepenou stěnu akvárka. Zbytek toho lepidla, nebo tmelu nebo čím to tam bylo nalepené odškrábu nožíkem nebo hadýrkem odrhnu, to problém nebude, ale čím byste doporučili odmastit? Technickým benzínem (prej se do něj dodává nějaká olejová složka, tak asi to vhodné nebude) nebo nějakým lihem třeba? S čím máte zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 16:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: yenya
Ď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.07.2012 15:27 yenya Re: Zoidik
Normálně přilep tu starou stěnu. Dobře očistit a hlavně odmastit, bez problému! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2012 07:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Když to tady tak trochu pročítám, tak pokud bych chtěl přilepit zpět rozlepenou stěnu akvárka, tak doporučujete postiženou stěnu odfiknout, nechat si uříznou u sklenáře novou a nalepit černým silikonem. Pokud bych se tu stěnu pokusil odříznou, důkladně očistil a nalepil zpět pomocí silikonu, vadilo by to něčemu? Nemělo by ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2012 21:05 Muž Shrimpman [36]
Mno když to vidím, tak zásadně nekupovat sety, zejména ty polský. Akva jedině od místního sklenáře, s pěkně předimenzovanou tloušťkou skla. Když jsem tuhle viděl 112 litrů ze 6mm skla, který nemělo horní výztuhy, jak bylo vyboulený o dobrej půlcentimetr, toho bych se asi fakt bál. tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:58 Muž fido16 [631] Re: corydoras
Jak moc prasklé fotka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 20:48 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...
Je možné slepit prasklé boční sklo u padesátilitrového akvária ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 14:58 Muž Masoxik [12] - Cichlidy
to si nemyslim ze je idealni napad. pokud posilim vrsek, tak mi to pozadi bude nadzvedavat celou zadni stenu a bojim se ze povoli spoj dole u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 13:58 HaDaS Re: Masoxik
Nalep ji na stávající vzpěru. Vymezení vyplň akvaristickým lepidlem taktéž. Dilatace je dilatace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 12:53 Muž Masoxik [12] - Cichlidy
ikdyz je fakt ze se to pozadi mohlo roztahnout nacucanim a tu vzperu zlomit.
pri lepeni na to budu pamatovat a necham tam par mm mezeru, ale zase mi tam bude zalejzat poter :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 11:05 Muž Masoxik [12] - CichlidyRe: HaDaS
myslis ze od toho pozadi? pozadi je lepene ke sklu, ale je fakt ze uplne volne pod tou vzperou neni. mno uvidime, uz se mi u sklenare reze 10ka sklo, tak ho nalepim o malo vyse aby pozadi do toho netlacilo. jen doufam ze neni to pozadi odlepene a nesnazi se vyplavat :(. to nevim jak bych to lepil kdyz tam mam priserky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 08:52 HaDaS Re: Masoxik
Primárně bych se zaměřil na to pozadí. ;-)
Je tam hodně napasované, že?
I když kolegové mají nejspíš pravdu, mne to připadá jako prasklinky vzniklé jinými silami nežli průhybem zadního skla. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 12:07 Muž Masoxik [12] - CichlidyRe: Michal J.
To je fakt. dik za radu. odpustil jsem 30% vody a zitra si sezenu novou vzperu radsi o 1-2 mm silnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 12:03 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: Masoxik
Ved som napisal, reklamacia je ta najhorsia moznost ;-)

Ak je prehyb 1mm, vystuha si stale plni funkciu. Ak by nebola, mozno by bol prehyb fatalny (predpokladam, ze by vystuha povolila cela naraz a neviem ako by sa zachovalo sklo, ak by sa tak rychlo prehlo. Ale to je len teoria, mozno zla). Zatial teda aj prasknuta vystuha drzi, plni si funkciu. Ale nikto ti nezaruci, ze o hodinu, den, tyzden,mesiac (a mozno nikdy) nepovoli este viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 11:38 Muž Masoxik [12] - Cichlidy – prohnuti v praskline
prilozil jsem k zadni stene metr, ktery ma rovnou plochu a na krajich akvaia je mezera mezi stenou akva a metrem 1mm, tak mi prijde ze to prohnuti je minimalni ikdyz je vyztuha prskla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 11:23 Muž Masoxik [12] - Cichlidy – silikon
jaky je rozdil mezi cerny silik. a pruhlednym? mam doma tubu toho pruhledneho, muzu ho na to pouzit?
zitra si nekde necham uriznout pas skla asi o 1mm tlusci a nalepim ho tam.

jaka by mela byt mezera ve spoji, kdyz to nema byt nalepene uplne fest?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 11:06 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Masoxik
Doporučil bych to opravit co nejdřív ;-) Stalo se mě to samé, ten průhyb byl takový, že jsem upustil okamžitě půl akva, a hned druhý den se to předělalo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 10:40 Muž Masoxik [12] - CichlidyA vadi to?
Reklamaci si nedokazu predstavit. Jsem z Prahy a kupoval jsem ho v Ostrave(na akva byla 30% sleva). A pokud uz bych ho tam nejak dopravil, tak budu cekat nez to opravi. Co potom s rybama, filtrem atd...

Nejsem si jist, ale nemelo by to vadit, ne? Tim ze se zadni stena vybouli pri tlaku vody, tak se ta vyztuha vlastne svira do sebe a tedy zadni stena je porad drzena. nebo doporucujete ihned odpustit vodu a rychle vyresit?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 01:12 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: Masoxik
Ak si akvarko kupoval ako nove, je este v zaruke. Cize reklamovat. (asi ta najhorsia moznost).

Pravdepodobne bolo akvarium zle zlepene a medzi zadnou stenou a vystuhou neostal priestor na pracovanie skla (jeho prehnutie). Sklo sa pri napusteni nadrze trosku prehne (menej ako bez vystuhy) a ak bola vystuha nalepena moc natesno na sklo, praskne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 23:33 Muž Masoxik [12] - Cichlidy
Fotka k příspěvku jeste jedno foto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 23:32 Muž Masoxik [12] - Cichlidy – Praskla zpera na 200L kavariu
Fotka k příspěvku Prosim lidi potrebuju rychlou radu.

mam akvarium 205l s vypouklym celnim sklem.
zadni stena je rovna a nahore je nalepena podelna kolmo lepena vystuha.
objevil jsem ze na teto vystuze jsou, zhruba uprostred jeji delky, 3 praskliny.

JE to velky problem? jak je mozne ze to prasklo? to prece neni mozne.
co stim? akvarium mam teprve rok.
prikladam foto:
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2012 23:30 Muž grunda [1781] - Cichlidy
to jsem rád ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 23:27 Muž frantisek [0] - ŽivorodkyRe: grunda
to de! ani nevíš jak si mě potěšil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 23:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: frantisek
haha akvaristika, myslýš, že tam jsou odborníci. Ne, jen obchodníci. Stejně to pošlou sklenáři a daj si na ti velkou marži nebo ti budou chtít prodat nové.
Jinak slučuju, bylo to tu mockrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2012 23:24 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: frantisek
netuším, ale sklenář by to měl dát v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 23:19 Muž frantisek [0] - ŽivorodkyRe: grunda
tssss, tak to nedám ani náhodou, stratil sem se už u čtvrtýho slova navíc nevim jestli je tady v CB je nějakej sklenář (já teda žádnýho neznám) a co to donést rovnou do akvaristiky at to spravi? to by nešlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 23:16 Muž grunda [1781] - Cichlidy
vem žiletku, odřízni spoj(silikon), zajdi ke sklenáři, nech si uříznout sklo, dojdi do obchodu, kup silikon(černý), očisti spoj od zbytků silikonu, nandej silikon, přilož sklo, znovu silikon, prstem udělej oblinu, nech uschnout, dej vodu. hotovo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.02.2012 23:11 Muž frantisek [0] - ŽivorodkyRe: grunda
počkej hlídám zloděje v obchodě, neumim rozřezávat akvárko, jak se to dělá a čim? a jak to pak napojim? jako lepidlem nebo čim???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 23:04 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tu stranu která je uražená vyřízni, kup novou, spoj pořádně očisti a přilep nové sklo, hotovo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 22:57 Muž frantisek [0] - Živorodky
Fotka k příspěvku snad to půjde opravit - prostě sem tady chtěl ukázat všem že to taky umim a nakonec to akvárko nedonesu ani domu, to snad uš neni ani náhoda.... fakt všechno je protimě spražený! nejradši bych si jednu fláknul
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 22:56 Muž frantisek [0] - Živorodky
Fotka k příspěvku je to fakt škoda :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 22:55 Muž frantisek [0] - Živorodky
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 22:54 Muž frantisek [0] - Živorodky – uražený kousek skla - prosím nemazat
nevim jak to popsat, prostě sem si dneska koupil starší akvárko 100x50x40 (prostě pořádnej objem)!!! a jak sem s tim letěl po schodech honem to zařídit, tak sem si v zatáčce urazil kousek skla o zábradlí za vítahem, chtěl bych to nějak spravit, ale vůbec nevim jak na to, uš sem taky volala kámošovi a ten mi řekl at to vihodim :( to fakt neni jiná možnost? na to akvárko sem se strašně těšil a taky sem za něj dával 700 Kč což neni málo a cestou sem si ho rozmlátil. navěděl bi někdo jak to spravit aby to zas tak moc netaklo? zatim to teda neteče, ale prej to poteče :( Chtěl bych poprosit všechny kdo mi to zase smažou, jestli by mi to tu chvilku nechali, jestli se najde něko kdo bi mi to pomohl opravit. jestli se mi to povede, tak sem dám fotky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 15:51 Muž 000 [2] Re: VladimirGregr
Celé akva bych postavil na osb desku o ploše 2m čtverečních,která by "měla" váhu roznést.Nejlíp si raději zjistit druh a nosnost toho stropu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 13:48 Muž VladimirGregr [10] - AfrikaRe: 000
000 napsal: Jestli bude váha akva cca 1200 kg a bude rozložena na plochu 2m čtverečních tak podle platných norem by to měl žel.bet.strop udržet.Pokud byl podle norem stavěn. Statika je moje práce ano

Tak plocha není 2m ale neco pres metr, protoze rozmer je 200*60.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858-praskle-sklo-a-jeho-lepeni?od=251