Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prasklé sklo a jeho lepení

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Prasklé sklo a jeho lepení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2009 01:56 dratyk
MiHI napsal: nechat tak 1-2,5 mm vrstvu silikonu. Hm...tak se poptej profíků jak to lepí - na krev!
A to zabroušení myslíš vážně? Že to nedrží? Zkus někoho, určitě se třeba něco nového dozvíš, čus ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 23:28 Muž Jammes [72] - Afrika – re Mickey
na větší nádrže (od 600 l výš) používají Perenátor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 21:25 RAP – Re: RAP
rybicky.net/k/osobni/7348.jpg zde je to vidět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 21:19 RAP – Re: JuraS
Ano, silikon má větší výdrž v tahu(skla okolo dna). Jinak už jsem několikrát psal, že u velkých nádrží při použití tzv. skládaného dna, se lepí stěny na i okolo dna. Nebo se přilepí výztuha podobně jako nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 18:36 Muž Yirka [9118] – Re: Marri
Jdy o to jak rozumíš slovu bezpečnostní. Bezpečnostní je právě proto, že se po nárazu rozsype na tříšť a neublíží, nikoliv proto že by mělo nějakou extraodolnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 16:37 ondra08 – Re: Mickey
je to v celku jedno, akorát když podkládáš potom akvárko tak když jsou všechny tabule přilepeny na dnu tak to podlož spíš dno, ale když máš nalepené okolo dna tak to podlož okolo(v tom spoji), protože to má tlak ne tak na dno jako na boční stěny. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 14:57 Muž Wrata [21] – Re: Page
To sklo narezat a tuba lepidla(od 120do 190kc jak kde) bude drazsi nez si to akva nekde koupit. To tatovo lepidlo bych radsi nepouzival, nevis,co se z nej uvolni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 13:12 Muž Mickey [6] – Re: JuraS
Akva by mělo mít rozměry 160x60x70 12mm sklo na manipulaci jsi pujčím takové ty přísavky na sklo.Na lepidlu bych nerad šetřil,vůbec ale netuším které se řadí mezi ty nejlepší???Pokud se to takhle dá posuzovat?

Další věc je to zajištění akva po slepení,takovéhle akva se bude asi muset lepit postupně(ne na jedou)když vemu v ůvahu hmotnost skla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:56 JuraS – Re: Mickey
Mám na filtr akvarijní lepidlo od den braven..porovnával jsem ho se saudalem a saudal byl o pár korun dražší jinak kvalita stejná..musel bych se podívat doma ale tuším, že tam byla maximální délka 160 cm a výška 60 cm..tak mě zajímá čím to budete lepit...a jak technicky zajistíte manipulaci se sklem a upevnění skla při schnutí..já teď na doporučení odsud použil obyčejné zavařovačky s vodou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:51 Muž Mickey [6] – Re: JuraS
Mě ho nebude lepit firma ale budu ho lepit defacto já s chlapem co už nějaké to akva slepil a přelepil.Určitě by bylo lepší nechat si ho slepit ale cena bude o 2/3 větší než co dám za sklo+práce.
Tak si tyhle věci musim zjistit sám..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:51 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Akvarijní stěny mám nalepeny na dno (spodní sklo na něm je přední a zadní stěna a mezi nimi jsou boční vlepené) zatím drží a to musím zaklepat + výztuže na přední a zadní stěně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:50 Marri – Re: ghostik
No tak samo že by to nebylo příjemné, já jen že bezpečnostní sklo a takovej binec z toho byl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:46 JuraS – Re: Mickey
mělo by to být okolo dna, někde tady bylo psáno, že silikon má na tento směr tahu větší pojivost..ale to bude vědět ta firma určitě, však na to bude dávat záruku..na lepidle co mám doporučují akvaria do maximální délky a výšky stěny, za větší ani výrobce neručí takže budou muset použít nějaké speciální lepidlo co se v obchoďáku na normálním stojanu u lepidel nevyskytuje...si myslímm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:43 JuraS – Re: ghostik
To co mám spíš udělá kostičky 5*5mm*tloušťka skla..nebo tak nějak..copak jste nikdy neviděli u chodníku vykradený auto s rozbitým sklem..?? tyhle střepy jsou právě dělaný tak aby nikoho nepořezali..neměli by..jako když ti prolítne předním sklem kámen od náklaďáku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:41 Muž Mickey [6]
Měl bych dotaz.Budu si nechat lepit nové akva.Je lepší na dno nalepit boční skla nebo skla okolo dna?Všim sem si že u německých akva to je okolo dna.

Je tady někdo zkušenej kdo poradí a zná tuhle problematiku?Bylo by to na nádrž cca 600l???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:38 Muž ghostik [81] – Re: Marri
Tak by se ti libyl jeden treba 30cm spicaty strep zabodnuty zkrz ruku ?
A nebo mit po kuzi stovky malich strepu kteryma nic neprobodnes a reznou ranu udelas jen nejaky ten mm do hloubky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:32 Marri – Re: JuraS
Jak to tak čtu, mi připomnělo, jak jsem nesla tabuli bezpečnostního skla v rukách, jsem to zvedla a vybuchlo mi to v rukách na milion kousíčků v rukách zapíchané... bezpečnostní no :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:26 JuraS – Re: mirlun
to co mám je sklo z autobusů..mám strach, že to není klasické tabulkové sklo, ale takové to co se po nárazu rosype na kostičky..no a pro pokus o řezání skla které jsem v životě nedělal jsem raději zavrhl a řešil to se sklenářem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 12:00 Muž mirlun [48] - Rostliny – řezat jde
Fotka k příspěvku 6mm tloušťka, 50cm délka řezu, spíš lomu :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 11:54 JuraS – Re: Zdenek58
Dělá i akvaria, ve vitríně jedno zrovna mají ve slevě a taky šlo poté co mi napsal, že mi filtry nedodá slepený aby mi nařezal sklo...a rozdíl 1,5 cm snad umí změřit i podle hodně blbýho metru..a pravý úhel je snad pravý podle každého úhloměru..poukazuju jen na totální šmajd práci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 11:41 Zdenek58 – Re: JuraS
Sklenářství Tobiáš Nymburk dělá skleníky... Akvárium bych jim asi nesvěřil ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 11:31 JuraS
Doplním, že jsem si vytiskl e-mail a odpověď..v e-mailu se ptám na to jestli mi vyrobí filtr o výšce 500 mm, délce 500 mm a šířce 150 mm. K tomu mi přišla odpověď , že tak vysoké a úzké akva vyrábět nebude..papír do kterého mi sklo zabalil použil zároveň pro náčrtky ze kterého je viděl že musel být hodně sjetý když z 500 mm se stalo 485..navíc boční strany mají rozdílnou délku...jedna je 485 a druhá 500..a navíc ta delší neví co je to pravý úhel..těším se na to až mu to tam v pondělí odvezu a budu chtít z5 peníze..za takový šmejd..v práci mám hafo tabulí skla mohl jsem si to upižlat sám a k tomu jsem odbornou firmu jiří Tobiáš - sklenářství nymburk rozhodně nepotřeboval..dám vědět jak jsem uspěl..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 18:27 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
No nevím proč tady řešíte 12 L akva, když takové akva stojí u nás v akvaristice 120 Kč, i s vrchním krytem, nějak to nedává smysl, obzvláště když spešl lepidlo na lepení akva stojí jak kde od 130 - 160 Kč, a to nepočítám ten nářez skla atd., pochopil bych to u akva např. 300, 800 či více litru ale u takového mini škopku to je asi zbytečné řešit, pokud o ovšem nechcete přesně na míru, která je např. atypická .... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 08:17 JuraS
To all..v rozhovuru mi potvrdil, že plánku rozumí a že si to spočítá sám..to proto, že jsem při kreslení nevěděl jaké sklo má k dispozici....tím dremlem a diamantovými frézkami jsem na skleničce udělal normálně zářezy a díry..točí na 35000 otáček..ten řaz by byl nahoře, nic se na to lepit nebude..jde o to, že nahoře budou 2 strany vyšší o 1 cm...no napadá mě řešení, že nahoru dám z plexi dekl co bude mít pant na jedné té straně a bude zapadat tak, že vlastně vršek bude vyrovnaná "krabice"...řezání nepřipadá v úvahu..už tak to budu lepit ve sklepě v sušárně na zemi na papundeklových krabicích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 01:02 Štěpán
JuraS napsal: Jsem na prášky !! I když jsem sklenáři poslal rukou nakreslený plánek s vysvětlivkami a v emailu slovně popsaný princip i ten plánek...

Sklenáře nezajímá princip a plánek, sklenáře zajímá seznam s přesnými rozměry, co má nařezat. Když žádnej takovej seznam nedostal, tak se nediv....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 21:56 RAP
Ono totiž není vidět. :-D Ta trocha místa za tu účinnost se vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 21:09 Muž Blade163 [0] - Rostliny – Nezarovnany silikon
Fotka k příspěvku Ahojte,dneska som si bol po akvarium 60X40X36 u sklenara.Ked som dosiel domov tak som zistil ze silikon neni zarovnany a pretrca.Da sa to nejak doma upravit alebo to bude treba prelepit tu je foto.
Diki
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:09 Usine – Re: JuraS
Zkus si to nařezat sám. Stačí diamant drobet voleje a nějaké zbytky skla. Začni ze slabým, to jde dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 20:03 Usine – Re: milan
Nikdo ti ho nenutí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 17:23 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Tak, tak, dremelem s kotouckem ti moc sanci na uriznuti skla nedavam. Nehlede na to, ze na tom pak nebude silikon drzet.
A to je duvod, proc nesetrim a davam prednost komercnim resenim, pripadne dodavce hotoveho "na klic" ;-). Nervy a cas jsou k nezaplaceni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 16:58 milan – filtr
vaclav napsal: Já to slepil taky naráz ale byl to pěkný vopruz hlavně jsem těch příček měl trochu víc. :-) takové monstrum bych si do bytu rozhodně nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 16:32 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: JuraS
no nevím jak ty,ale já bych mu to jel (asertivně ;-) ) omlátit o hlavu ne

možná to je taky jeden z těch důvodů, proč si vše raději sám spočítám a objednávám skla s přesnými rozměry...

c) bych jako tak velký problém neviděl...

k řezání skla - nevím, jaké s tím máš zkušenosti, ale sklo se obvykle neřeže, protože už jen velké vibrace na nerovné ploše či zoubek na kotouči může nejspíš způsobit mikroskopické trhliny ve skle... ale osobně s řezáním skla zkušenosti nemám, spíš jen nedůvěru.

Tak jako tak, ta cena za sklo se ještě zvětšila oproti odhadu, což mi už ve výsledku přijde jako dost "solidní" cena. Takže bych se s tím neštval, nepřidělával si žaludeční vředy, šedivý vlas a riziko infarktu, ale jel bych sklo vrátit a požadoval to, za co jsem zaplatil. Co by to bylo za přístup, když někdo odvede špatnou práci, zaplaceno za to dostane a potrestán budeš ty? Za své peníze máš nárok chtít dobře odvedenou práci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2009 15:48 JuraS
Jsem na prášky !! I když jsem sklenáři poslal rukou nakreslený plánek s vysvětlivkami a v emailu slovně popsaný princip i ten plánek, i když jsem s ním pak dost dlouho telefonoval..tak když jsem si dnes jel pro nařezané sklo tak jsem z hrůzou zjistil, že mi filtr nařezal tak jako by měl ležet naplocho 50*50 a na výšku 15...po 2 hodinách mi volal, že to opravil..odvezl jsem si domů za 840,- kaček nařezané tabulky skla abych následně zjistil, že :
a, příčky jsou naprosto na p....protože jsou o 3 cm užší než vnitřní prostor filtru..
b, dvě boční strany jsou naopak o 1 cm delší respektive vyšší než čelní a zadní strana..
c, místo 5 ky skla mi vnější sklo udělal z 6 ky a příčky jsou z 4 ky..až moc bytelné..

volal jsem mu hned jak jsem vyběhl ze sklepa kde není signál..ještě že tak jinak bych do toho telefonu tak zařval, že by mu praskl bubínek...mám chuť mu jet vymlátit všechny okna ve výloze jak mě nas...štval jo a není to žádnej amatér akvaria lepí...
tím pádem budu lepit po částech..hezky pomalu..ten přebývající 1 cm skla raději odříznu enž abych mu to zase dával opravit...mám na to dremela a diamantové kotoučky..kdybych chtěl udělat díru do skla tak ani nepotřebuju sklenáře...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 15:00 Muž kristian [80] – Re: JuraS
po 24 hodinach je dostatecne zavulkanizovany na dalsi praci, ale az po 48 hodinach mozno nalevat vodu. Takhle sem postupoval kdyz sem lepil a zatim vse drzi.

Edit: koukam nekdo byl rychlejsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 14:58 R Muž Silent [5949] – Re: JuraS
Vulkanizuje přibližně 2mm za 24 hodin (závislé na teplotě a vlhkosti okolí). Takže s rezervou bych to nechal stát před další manipulací asi 48 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 21:38 Usine – Re: MiHl
Jak píše JuraS jsou to čeřící přepážky (okysličují vodu ve filtru).
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 19:59 JuraS – Re: vaclav
Nebudu dělat čeřící přepážky..vyřeším to tím, že jsem kupil dneska placatý vzduchovací kámen..dám ho pod bio-hmotu a slabý kompresor bude dávat dost bublinek na vývoj potvůrek..to co plánuju je to, že si nakreslím na papundekl přepážky v rozměru 1:1, vyříznu je do stejné hloubky, zasadím tam sklo (těch desek papundeklu budou 2 a další na příčné držení tvaru)..to na boku pojistím lepící páskou aby to nepohlo..mám připravenu šablonu filtru 1:1 na papíře...dám to pod sklo, podle čar nanesu lepidlo..no a na to posadím celý ten zpevněný forichtung....napadlo mě to když furt skládám kompy jak jsou všechny ty věci dnes v tom papundeklu tak hezky zpevněný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 19:53 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: vaclav
Hádám, že ty zdvojené příčky jsou pro obrácení směru toku vody...
Proč je ale ta poslední ztrojená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 19:37 Usine – Re: JuraS
Fotka k příspěvku Já to slepil taky naráz ale byl to pěkný vopruz hlavně jsem těch příček měl trochu víc. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 19:10 JuraS
Skla jsou objednána..udivuje mě, že nemá čas..a pak že je krize když si u něj lidi z celý republiky objednávají skleníky a pergoly svařované plazmovým hořákem...dnes jsem koupil lepidlo...celou velkou kartuš cca za 170,- kaček v obi od fy. Den Brawen..rozřezal jsem v práci bednu od monitoru a vybral z ní i polystyreny..jestli se mi povede co zamýšlím tak de-fakto slepím většinu filtru naráz..všechno nafotím a udělám nějaký článeček kterak dělám věci naprosto poprvé a takové které by mě před měsícem nenapadli ani ve snu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 16:39 Žena konvalinka [41]
Ja jsem si pred pul rokem koupila taky uz starsi akva pres inzerat. Ten clovek tvrdil, ze ho mel v provozu 4 roky. I kdyz teda je poskrabane, ze vypada na vic jak ctyri roky v provozu. Musim priznat, ze se teda fakt desim te predstavy, ze bych prisla z prace a mela tech 200 L rozlitych vsude kolem. Pri kazdem cisteni prohlizim v panice rohy, jestli to nekde nerosi. Nevite nekdo, jakou zivotnost (da-li se to vubec nejak odhadnout) muze mit takove akva? Nebo spis ten silikon, nez treba zacne povolovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 13:40 Žena Danila [4489] - Sumci – Re: Katka
Vyhoď to akvárko a pořiď si nové ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 13:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: kristian
Já to jako problém nevidím, když je to zkušený sklenář jako ten můj. Tomu stačí říc co chceš a ten co to neví, tak mu to řekneš a on je nestrhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 12:50 Muž kristian [80] – Re: ČUPR
Pokud jde o 25L nadrz tak to zase tak hrozne nebude. Bublinku ve skle uz sem nevidel pekne dlouho, ty se snad nachazejí jen v dratoskle. Problem je jen se hranama ktere sklenar ztrhne a pak to spatne drzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 11:31 Muž ČUPR [204] - Tetry
Jen POZOR na sklenáře!
On je totiž sklenář a SKLENÁŘ a sklo a SKLO! Dej pozor, aby ti neprodali nějaké sklo, se kterým běžně zasklívají třeba sklepní okna. Nepoznáš ani při pozorné kontrole pouhým okem bublinku ve skle, kaz apod. Rozhodně bych nešel za sklenářem, který pouze řeže skla na zakázku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 10:48 Muž kristian [80] – Re: Katka
Nebo odlepit prasklou stenu akva a nalepit novou. U sklenare nechat uriznout za par korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 10:28 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Taky, pokud jej nechceš vyhodit, tak zkus se zeptat ve sklenářství jestli by ti to prasklé nevyměnili. Mě to vyšlo u 20l na 30 kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 09:43 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Katka
Já kdysi svojí neopatrností ťuknul 100 litrové akvárium a raději jsem ho celé rozlepil, přebrousil hrany, očistil, odmastil, dal nové sklo a znovu slepil silikonovým lepidlem. U těch 25 litrů bych neváhal s vyhozením do kontejneru na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 09:39 Muž ČUPR [204] - Tetry
marsz napsal: To je nadělení. Nevím teda, jestli jsou aspoň i sousedi vytopení? Nějaké podrobnosti by byly zajímavé, jojo. Mám zrovna ve vaně 54-litrové, které sem dostal před dvaceti lety a asi pět let provozoval. Už je v něm den voda a zatím neprasklo. :-)
20 let staré a 54 litrů? Tak šup s tím někam do kontejneru, nebo ho věnuj nějakému teraristovi, nebo spíš na džungarského křečka... A ve vaně máš doufám měkkou podložku - to není zrovna nejlepší místo na zkoušku těsnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2009 09:05 Muž filipsi [1295] – Re: Katka
Vzhledem k cene 25l akva bych ho vyhodil. Spravit pouze prelepenim zevnitr dalsim platem skla.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 32 33

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 38058x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3858-praskle-sklo-a-jeho-lepeni?od=1151