Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
Teď tam mám 2 samičky a jednoho samečka, tak snad to bude ok. Jinak se chci zeptat, mám tady jednu šedou samičku a pak pár žlutých. Zase z toho budou šedé či žluté nebo jsou i jiné barevné varianty?
no, u živorodek to bývá spíše opačně, samečci prohání samičky, proto by mělo být vždy u živorodek více samiček než samečků

spíše byl nemocný - to vídám často, když se rybka začne stranit a být celkově línější, tak ji ostatní pošťuchují - asi aby to rozhýbala

ale to se mi stalo snad pouze jednou nebo dvakrát, že by to rozplavala

Když jim naroste ocas

ahoj chci se zeptat kdy na miminech poznám závojovou formu
PROČTI SI TAK DVĚ TŘI STRÁNKY PŘED TOUTO.. A BUDEŠ VĚDĚT
Dobrý den... Mám příjemný i nepříjemný problém...

včera večer se mi narodili živorodky pavích oček... Než jsem je z té spleti dostala spoustu bylo sežraných tak jsem vyndala trošku vody z akvaria do sklenice a dala je do nich. Mám v ní čtyři.

a potřebuju vědět co ted s nimi? Já ani nevím jak je mám krmit, kdy je můžu dát zpět do akvarka a jak jim udržovat teplotu atd.. jeden má černou skvrnu na ploutvi. Ta j okolo při větším pozorování rudá takže budu mít samce ale já se ptám.. Prosím jak se o ně starat? Já nechci aby zemřeli. Díky moc všem..

U čerstvě narozených gupek to nepoznáš, nicméně pokud dobře krmíš a rychle rostou, v měsíci už jsou rozdíly v tvarech vidět a v 6-8 týdnech již se mohou samečci i zbarvovat. (A ve třech měsících už do toho zase dokážou mydlit sestra, nesestra)
Edit: ještě pro pořádek dodám, že pokud chceš odchovat a později odchovávat pěkné velké rybky, tak je právě dobré co nejdříve pohlaví oddělit a počkat až jedinci řádně dorostou a dospějí. Vrhy jsou pak násobně větší.
Ne, to nepoznáš tak brzo. První rozdíly v pohlaví jsem u sebe pozoroval jestli se dobře pamatuju, tak asi po dvou měsících
jde poznat pohlaví již 3 dny po narození? .. př.: mají delší ocásky ,, průhledné "... kdy přichází 1 zbarvení u samců?
Po porodu je vývoj již prakticky ukončen - tzv. karty jsou rozdány - to už se toho s pohlavím moc udělat nedá. Až na malé výjimky těch "pomatených", kterým se nelíbí být holkama a chtěj se stát většinou ne moc pěkně vypadajícíma klukama. Takže trochu se dá manipulovat s vývojem prostřednictvím pH jen před porodem.
Odkalovat klidně můžeš a hlavně nezapomínej na pravidelnou výměnu vody, prostě dobrou hygienu. To krmení podávej častěji v menších dávkách, omladina je velmi žravá. Ty samičky v té 5 lirové lahvi klidně s tím vzduchováním můžeš mít, za pár dní mladý, když budou krmený poporostou a budeš je moct dát spátky. Jakmile budou rybky o trošku větší tak už se bude moci krmit třeba nasekanejma(rozmraženejma, propláchnutejma) patentkama.
Doporučil bych na sací trubku filtru nasadit kousek molitanu nebo alespoň kus silonky aby nedošlo k nasání potěru.

a ještě jednu

díky za rady ... manžel mi přiveze baby krmivo pro ryby ... už jsem mu volala ... ale dám jim i ty vločky..už jsem jich napočítala přes 20 .. asi byly ještě na dně..

Krmení žloutkovou mlhou vypovídá o tom, že se jedná o rozmělněný žloutek vajíčka uvařeného na tvrdo. V případě tvých živorodek bych však jednoznačně upřednostnil na prach rozdrcené vločkové či granulované krmivo. To vajíčko příliš kazí vodu a je daleko větší nebezpečí úhynu.
O ovlivňování pohlaví nic nevím, to je už pro mě vyšší dívčí. Navíc si myslím, že je to blbost, ale tohle je otázka na LiboraSprysla, ten by odpověděl nejlépe. Odkalovat pravidelně ať mají čistou vodu a nehromadí se jim tam nějaké NO2 a tomu podobné svinctva co by je mohly zabít. S kulatýma porodničkama nemám moc dobré zkušenosti, když jsem tam měl kdysi mladé, tak mi přišly všechny že byly takové ohnuté. JEstli to bylo skutečně tím nevím, ale myslím že jo. Když potom byly v kostce, tak byly téměř všechny v pohodě. Vajíčkem zabila? No nevím, co mi líčil otec, tak za mlada mladé ryby krmil jenom vajíčkem. Asi celé, nevím, jak jsem psal, o vejci jsem jenom několikrát slyšel, ale odzkoušené nemám, používám rozdrcené vločkové krmivo téměř na prach.
to je super . v zoo prodejně mě řekla že musí mít baby krmivo že bych je vajíčkem natvrdo zabila

nejspíš to řekla aby prodala

jo to vajíčko strouhat celé ? i s bílkem?
jo ještě se chci zeptat když jsem je tam ráno našla kdy jim můžu odkalit dno?mají ho celkem zaneřáděné.. mám je cca ve 20l AQ....a jak je to s biofiltrem k malinkým a jak ovlivnit pohlaví .. jestli už je u nich dané .. měla jsem samičku v 23 stupňové vodě malušcí ji tam mají taky 23 stupňů.. nechtěla bych jen samičky, samečci musí mít prý teplejší vodu.. Měla jsem tam 3 samičky těhotné.. malouchů mám kolem 20 ....samičky jsem odlovila až ráno.. dvě do 5 litrovky zavařovačky a tu po porodu jsem dala do společného aq k ostatním.ty dvě zatím nerodí .. dala bych je klidně do porodničky ale tu jsem půjčila synovci a o mojí výrobě jsem tu už psala .. dopadla katastrofálně .. chci se zeptat zda těm těhotným stačí jen vzduchování a odkalovat . malouchům zůstal filtr atman 0100 i vzduchování..
Ano, i vajíčkem uvařeným na tvrdo a na jemno nastrouhaným se dá rozkrmovat.
www.youtube.com/… PŘIDÁVÁM VIDEO a zároveň se chci zeptat co tam znamená to vajíčko natvrdo?? tojim mám dát místo baby krmení??
Já je krmím pokud možno na prach rozdrceným sušeným krmením. Sice artemie by byly lepší, ale stačí to.
muráá máme miminka .. čímpak a jak je krmit
Skvrnu březosti má prakticky každá samička, daleko lepším znakem blížícího se vrhu je krabicovitý tvar těla a chování, kdy se rybka straní někde v rostlinách či u filtru. Jak to vyčíhneš poprvé, při dalších vrzích to docela bezpečně poznáš.
podle skvrny březosti

Prosím poraďte kdy poznám, že mám samičku oddělit, aby mi neporodila do velkého akva? Ráda bych se už dočkala nějakých svých malých rybiček.
Můžeš jim o 2 stupínky přitopit a uvidíš, co se bude dít. Já bych si pořád myslel, že to bude rozhoupaná voda. To akvárko je 3 neděle "starý" a je tam dost rybek a to zdatných producentů odpadu. Jako další možnost by se nabízela, že se chystá rodit a hledá si místo, ale z té fotky má podle mě ještě čas. To, že je opravdu nějak nemocná se taktéž nedá vyloučit. Těch možností je opravdu docela dost. Výměnama vody nic neskazíš, měl bych neustále na paměti, že jde o čerstvý akvárko. Určitě by tam slušelo více rostlin, to jsou dobří pomocníci se stabilizací nádrže.
tak jsem vyměnila... jaká je pravděpodobnost že by šla spíš za světlem a teplem z něj?

Vyměň ta dva belíky hned a uvidíš jestli se odlepí od hladiny.
zapla jem vzduchování ... ostatní ryby ožily a plavou jako kdyby si něco dopřály .. akorát to paví oko furt to samé.. zítra zahájím plán B .. výměna vody..
Ano, ta pravděpodobnost je zde vysoká. Je to čerstváček s rybí osádkou a pokud se neprovádí v této krizové fázi častá výměna vody, tak je možné hromadění dusitanů a na to reagují rybky shlukováním u hladiny a mají snahu se nadechovat nad hladinou. Vyměnil bych 1/3 vody a takto postupoval i náledujících několik dní. krmil bych velmi málo, klidně obden a do akvária nijak nezasahoval.
nově založené AQ mám 2-3 týdny ... je to opravdu tou vodou?
Teplotu bych nechal. Vyměnil bych část vody a uvidíš jaká bude reakce.

mám těhotné paví oko, a chová se divně v nádrži mám 23C a plave stále ke světlu a k hladině... možná by nebyla špatná větší teplota vody, nebo proč to dělá?
Tak tak a jestli chceš mladé dochovat, tak šup s něma někam do bezpečí
Výborná poznámka. Jenom bych si dovolil ještě doplnit. Nejdřív odroluj, a pokud si nejsi jistý/(podle nicku)á, tak polož otázku, dej fotku a doplň větu, dle mého názoru....ale jenom se chci ještě raději ujistit.

i tato rybka... co vy na to ? poradíte?
Další fotky už nepřidávaj, odroluj tímhle vláknem a za chvilku už budeš lehce poučenej začátečník.


raději přidám i další fota .. ona se mi nezdá jen jedna

ahojky, jsem začátečník a tak by mě zajímalo zda čekat nebo nečekat na rybky

díky

Az se zacne stranit a jakoby se schovavat,tak je cas
Většinou začne vyhledáva klidné místo na porod
A jak poznám čas porodničky
no, moje mečovka i paví očka dokážou mít ještě jednou takové břicho a ještě týden nerodit, takže nevím, ale mylsím, žečas porodničky ještě nepřišel

Přidat reakci
1 ...... 96
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 156427x