Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 22:18 Kdablice Re: Turbínka
Turbínka napsala: Není nejlepší nápad je odlovovat co téhle misky na zmrzlinu? Kdybys je nechala v pořádně zarostlé nádrži hmm

Tak ja vratim zpet.Jsou to moje prvni miminka,tak se ucim.
Diky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 22:14 Žena Turbínka [2558] Re: Kdablice
Není nejlepší nápad je odlovovat co téhle misky na zmrzlinu? Kdybys je nechala v pořádně zarostlé nádrži hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 21:36 Kdablice – Paví očko
Fotka k příspěvku Musim se pochlubit.Nakonec jsem se tou maminkou stala :) Zatim jsem nasla a odlovila 7 mimisku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2016 13:05 Muž odikcz [114] Re: Jája
Jája napsala: ... pořádně zarostlé, pak nějaká mláďata přežijí.Mně se osvědčil růžkatec. Udělá celkem rychle takovou obrovskou spletici a malý se maj hned kde schovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 11:31 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Kdablice
Ano, je to tak. Také mohla být přežraná, když jsi ji kupovala. Paví oko se dokáže přežrat tak, že vypadá jako před porodem. Ale za měsíc bude mít další mladé (i bez samce), tak si počkej. Ale chtělo by to, aby to AQ bylo dost velké a pořádně zarostlé, pak nějaká mláďata přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 09:53 Kdablice Re: Jája
Jája napsala: Samička měla sváču.

To jako,ze porodila,mne nic nerekla a sezrala mlady ju ? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2016 08:45 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Kdablice
Samička měla sváču.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 05:29 Kdablice – Paví očko
Dobre ranko.Mam dotaz.Koupila jsem si samicku,udajne brezi.Mela cerny flicek,brisko uz vetsi,ale jeste ne hranate.Dnes ale uz cerny flek nikde,mimi taky nikde.Ten flicek meni nejak barvu v obdobi brezosti? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 21:04 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Kdablice
Bříška jsou zatím nic moc, ještě vydrž, dočkáš se. Samičky budou rodit pravidelně každý měsíc. Kluka tam mají, tak mimča budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 19:34 Kdablice Re: Turbínka
Turbínka napsala: Fotky ani dodávat nemusíš, pokud viděly alespoň jednou samce během minulého měsíce budou dříve či později určitě tak říkajíc v tom.

Ahoj.koukala jsi na ty fotecky?Da se to takto poznat?
Diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 21:14 Kdablice
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak tady jsou pavi ocka.
A druhy dotaz.ty zlate ,dva druhy a nevim co to je zac.A ta samicka je take nejaka tlustoucka.Mam je tak po parecku
Diky
EDIT-Je nejaka samicka tehulka?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 21:08 Žena Turbínka [2558] Re: Kdablice
Fotky ani dodávat nemusíš, pokud viděly alespoň jednou samce během minulého měsíce budou dříve či později určitě tak říkajíc v tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 21:07 Kdablice – Paví očko
Ahoj.Jsem zacatnice a chtela bych se optat,zda-li jsou moje dve samicky pavich ocek tehulky.snad to bude na fotce videt.
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 22:01 Kiki – ahoj
dobře snad to vyjde
děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 21:43 R Muž romant [27987] Re: Kiki
Nech to na nich, oni si poradí i bez porodniček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2016 21:43 Žena Turbínka [2558] Re: Kiki
Jestli chceš mít mladé, tak posil rostliny, nech zarůst hladinu a třeba něco přežije, budoucí matku nech tam kde je. Ta porodnička není dobré řešení jak sama vidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 21:38 Kiki – ahoj
no samce mam v akva dva a co teď s ní mám dělat do porodničky se mi dávat nechce už mi v ni dvě ryby zemřeli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 21:19 Žena Turbínka [2558] Re: Kiki
Jestli už se někdy potkala se samcem, březí bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 20:17 Kiki – ahoj
a ta pod tím je březí nebo ne prý má být také
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2016 20:01 R Muž romant [27987] Re: Kiki
Jsou sežraný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 19:57 Kiki – ahoj
Fotka k příspěvku ahoj koupila jsem si od chovatele paví očko samici a s tím že je březí měla i černou skvrnu ale ještě neporodila a vypadá takhle nevím co se stalo malé v akvárku nikde nejsou je to ta hubenější
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 19:06 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Gabby a Aditour
V jednom vrhu mohou být jak samci, tak samice a mladé mohou mít i různé otce. A tu genetiku zas tak vážně neberou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 16:21 JoKa Re: Gabby a Aditour
Není problém. S největší pravděpodobností stejně ten samec a samice co už máš jsou bráchové a ségry, pokud si je kupovala najednou z jednoho akva... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 15:26 Gabby a Aditour – Roozmožování
Ahoj, zajímá nás, jestli mohou být rybky z jednoho vrhu společně (samci a samice) a jestli nevadí, když se mezi sebou navzájem množí, nevíme, jak je to s genetikou u ryb.. Rybka ještě neporodila a jelikož nemáme moc zkušeností, obrácíme se sem :)
Děkujeme za odpovědi.
Gabča a Adélka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 08:40 Gelly Re: Falcon
Dej jí do porodnicky dříve já to taky dělám a mám 30 miminek od pavích oček palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 12:02 Muž DaveLister [478] Re: Urtman
"Neposkvrněné početí", odborně tedy partenogeneze, je u některých zvířat (někteří plazi, hmyz...) celkem běžné. U některých druhů dokonce nejsou známí ani samci. V pražské ZOO se tak množí například varanice Aranka www.zoopraha.cz/…

Známé je to i u některých (pa)ryb www.livescience.com/… Našel jsem i zmínku o partenogenezi u pavích oček, ale je dost stará, tak bůh ví jak to je www.nature.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 21:45 JoKa Re: prasan
To mě taky napadlo, ale ten článek hovořil přesně opačně, že prý normálně porodí a tak... Proto mě to zajímá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 21:38 - Re: Urtman
Zo zárodkami v tele z ktorých by bez oplodnenia samcom nič nebolo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 21:35 JoKa Re: grunda
pokud nebyly samičky a samci v oddělených nádržích, tak ano, je

Někde jsem četl, že samice oček už se březí rodí, to znamená, že nemáš úplně pravdu, nicméně budu rád, když to někdo objasní... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 18:04 R Muž romant [27987] Re: Jan Černý
Zaregistruj se, zřiď prezentaci předmětný nádrže a tyto zápisky si dávej do deníku, tohle není chat ani facebook. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 17:56 Jan Černý
Ano už mám krásných 31 rybiček hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 21:32 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Jan Černý
pokud nebyly samičky a samci v oddělených nádržích, tak ano, je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 21:27 Jan Černý
Potřeboval bych poradit,koupil jsem si v obchodě samičku pavího očka a myslím si že je březí,ale nejsem si jistý jestli mám pravdu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 11:31 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Danarny
děkuji ale je to taky docela dálka :) kdyby to šlo nějak poslat tak bych neváhal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 11:05 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Danarny
Osik u Litomysle :-) da se to zjistit lehce z profilu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 10:41 Danarny Re: Amatértom
Nepíšete odkud jste, ale v Mladé Boleslavi dělá Moskvy Radek Kout, pokud budete mít zájem, kontakt do pošlu zpráv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 23:16 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Amatértom
Moskvy jsem videla v Praze v hospode na akva srazu, coz je pro tebe daleko. Na burze v Celakovicich jsem videla cerny gupky, ale prisly mi dost maly. Snad ti tu nekdo poradi neco blizsiho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 16:19 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Bella
jo s tím počítám, toužím buď po moskvě, nebo blue japan.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 15:29 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Amatértom
Kdyz schanis chovny par, tak ti asi nejde o obyc gupku z akvaristiky?

V tom pripade by to chtelo specifikovat presneji co chces - divokou formu, nebo np. Moskvu, leopard, kobra, albin full red, triangl, s mecikem... a ja nevim kolik ruznych variant je... protoze chovatele se specializuji. A pocitat s tim, ze samec + 2 samice muze byt vydaj i 200,- 300,- (ted teda doufam, ze nekecam, tuto cenu jsem videla kdysi na nejake akvaristicke akci, ale uz je to par let...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 14:19 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – chovný pár
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, kde by se dal sehnat chovný pár pavích oček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 18:57 Emasue Re: DaveLister
DaveLister napsal: To dost zalezi na tom, zda jsou spicate protoze jsou slepene do spicky, nebo je to prirozeny tvar. Nektera ocka spicate ocasky maji. Udelej fotku.

tady je: rybicky.net/nadrz/24931/2.jpg…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 18:48 R Muž romant [27987] Re: Emasue
Pokud se jedná o nádrže v prezentacích, tak je to klasickej problém, nestíhající filtrace, málo prosperujících rostlin a ne zcela vhodnýho dna a to se rovná, problém s N látkama a tam hledej příčinu těch špiček. Začni měnit vodu, vícekrát týdně, vyřeš účinnou filtraci a vyměň to dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 18:44 Muž DaveLister [478] Re: Emasue
To dost zalezi na tom, zda jsou spicate protoze jsou slepene do spicky, nebo je to prirozeny tvar. Nektera ocka spicate ocasky maji. Udelej fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 18:41 Emasue Re: afc1886
Krunyrovce mam v obou akvarcich. (Ancistrusy). Ale jde mi o to, ze opravdu nektera pavi ocka maji spicate ocasky a nektere roztazene. Muze to byt tim, ze spicate ocasky maji budouci samecci? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 14:57 R Muž afc1886 [14700] Re: Emasue
Fotka by pomohla.A ten krunýřovec tam už není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 13:40 Emasue – Spicate ocasky u mladat pavich ok
Ahoj, mam male akvarko predelane na odchovne, jsou v nem pouze mlade pavich ok.

Ale ted jsem si vsimla, ze nektere maji spicate ocasky a nektere roztazene (jako samice). Je mozne, ze jsou nemocne? Nebo to ma jinou pricinu?

Dekuji, jsem z toho drobet zmatena :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 22:23 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Maruška
většinou když lítá nahoru a dolu, nastává její čas a brzo se vysype.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2016 21:39 Maruška – paví očko v březí
Dobrý večer potřebuju poradit jedna z mých gupek je nějaká divná aspoň mi to tak přijde všechny ostatní jsou tak nějak v klidu čekám že každou chvilkou porodí ale ta jedna co taky čeká mladé mi už druhý den litá jako šílená náhodu a dolů okolo filtru ani nemám šanci ji kontrolovat pupík. Jsem začátečník tak nevím co to může znamenat jestli ji něco trápí či je to nějaké znamení? Předem děkuji za vaše rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2016 02:30 Googlik234 – Málo rostlin....mam ji dát uz do jiného ak?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co myslíte??za jak dlouho?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2016 22:28 Žena Turbínka [2558] Re: Mirka77
Až to přijde, tak to přijde, samice bude hranatá, hranatější, narvaná k prasknutí a potom prostě "praskne". Ryby asi nemnožíš na kšeft, ale jen tak pro zábavu, tedy jim dopřej dobré podmínky, nech akvárium hezky zarůst, aby si rodící samice našla klidné místo, hodně plovouček a pak i nějaký ten potěr přežije :-) Ten potěr tam dej až se ostatním nevejde do tlamy, ale zamě už těch 6 ok je strop v takovém plivátku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=551