Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 74 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 23:03 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: vaclav
Koukám...
Děkuji! :-)
Už je to tak - nedávno jsme si tu vyměňovali s jedním kolegou názor a mám podezření, že se mu ten můj moc nelíbil... :-D
Jistě víš, o co šlo - vyjádřil jsem jakési mírné pochyby o tom, jestli za vymizením řas z nádrže osvětlované 8xx může být jejich výměna za Philips AQUARELLE. A také naději, že pokud by se taková souvislost prokázala, pak by se stal "objevitel" takového "úkazu" bezesporu "hrdinou pro široké akvaristické masy"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 22:26 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: navik
...můžete trošku blíže specifikovat pojem "rázněji sáhnu do kytek" (mám si pod tímto pojmem představit razantní probrání řekněme 50% zelené hmoty spojené s významným zásahem do dna či nějaký delikátnější zásah?)...
Odhaduje se mi to velmi těžko, ale řekněme, že jednou zhruba za dva měsíce mě "tma" v akváriu, "lehce strádající" rostliny a zelené přisedlé řasy na čelním skle donutí vzít do rukou nůžky a zredukovat kytky tak, aby bylo vidět, že do 112 lt akva svítím aktuálně - POZOR! už "jen" :) - 5x 18W... :-)
"Hmota", kterou přitom odstraním, by mohla představovat (omlouvám se, ale opravdu jen ztěží hádám!) nějakých 20-30(?)% celkového objemu.
To je, samozřejmě, důležitý údaj, ale osobně si myslím, že významnějším v tomto smyslu je fakt, že se při tomto zásahu rostliny "seknou", a to bez ohledu na to, "kolik hmoty" odstraním.
Žádné razantnější zásahy do dna přitom neprovádím, pokud za ně nepovažuji spíš sporadické "přesazení" několika málo stonků rostlin v rámci jakési úpravy vzhledu akva.
Co se týče stabilizace akva, obávám se, že tato trvá nějakých +- čtrnáct dní... Pak následuje období, kdy akva "hladoví" po N-látkách - rostliny bují a neměřitelné je i NO3...
Pak přichází fáze "přerůstání" kytek, mající za následek, že si rostliny (až na ty "navrchu") začnou stínit a situace se pozvolna opakuje... :-)
Vždycky, když musím rostlinky poměrně "razantně" dopovat živinami, si říkám - teď je čas na "decentní" použití nůžek. Vždycky to ale nějak prošvihnu... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 21:49 Usine – Re: Sid
Koukám že ti někdo pořádně ubral body, tak se to snažím napravit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2009 21:46 Usine – Re: Sid
Odkaluji do hloubky 5 - 10 cm a při tom se zvedne přeci jen nějaké nečistoty. Odkalovací zvon nemá jen tu stranu kde je proud vody, ale i tu vnější a nedokážu si představit že když ho zasunu do dna že nezvířím okolí. Filtr čistím při odkalování jednou za 3 - 5 měsíců, ale vždy jen jednu ze tří komor. To je velká výhoda otevřených přepadových filtrů. Úbytek bakterií je znát pouze v případě kdy je molitan vyčištěn chlorovanou vodou, to potom se doba čištění zkrátí skoro na polovic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 21:46 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
:-) Asi si rozumíme, jedná se o rozumnou "intenzitu" údržby. ;-)
Vnější filtr u Skalárka jsem měl otevřený naposled před rokem a čtvrt..., + vnitřní "ometu a promíčknu" od drobných lístků zběžně tak jednou za dva až tři měsíce (o praní se tedy nedá hovořit), ale v přední části dna kde podávám krmivo odkaluji pravidelně...
Omlouvám se za rozvíjení OT, ale Vaše opakované pozorování zvýšeného obsahu N-látek mne zajímá - můžete trošku blíže specifikovat pojem "rázněji sáhnu do kytek" (mám si pod tímto pojmem představit razantní probrání řekněme 50% zelené hmoty spojené s významným zásahem do dna či nějaký delikátnější zásah?) a jak dlouho trvá stabilizace do normálního stavu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 21:21 Muž Miras [111] – Re: Sid
říkáte 2 roky nehrábl do dna, věřím že je to pravda, ale nějak si nedokážu představit, kdybych 2 roky nehrábl do dna já, tak je dno samej bordel, že by se na to nedalo ani koukat, nemluvě o rybkách, už by asi nebyly :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 21:14 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: navik
Bakteriální povlak na povrchu dna "drží" relativně pevně, takže bych se neobával toho, že při běžném odkalení jej zdecimuji...
Při "běžném odkalení"... Nemám nic proti. :-)
Psal jsem něco v tom smyslu, že bych nedoporučoval probírat důkladněji dno a zároveň prát filtrační vložky...
Asi jde o to, co si kdo představí pod odkalováním a praním filtračních náplní; já měl na mysli takové to rozrytí dna s hloubkovým probráním a převrstvením dna. Podobně důkladným pak i to proprání médií.
Jsem ochoten připustit, že ani taková důkladná hygiena nemusí nezbytně narušit proces nitrifikace akva. :-)
Už proto, že - jak jsem uvedl - sám mám s takovým počínáním minimum aktuálních zkušeností. hmm
K takové úvaze jsem se nechal svést jinou zkušeností - opakovaně sleduji, že když ve svém akva rázněji "sáhnu do kytek", objeví se mi jak NH4/NH3, tak NO2... :-O A to jsem skoro 2 roky nehrábl do dna (krom občasného zasazení nějakého stonku kytky) a zhruba rok a půl nečistil filtrační náplně... :)
Je ale možné, že se pletu. hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 19:38 Muž Miras [111] – Re: daver
no to maj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 19:35 daver – Re: Miras
ale všechny živorodky když jsou těhotné mají po nějaké době? nafouklé břicho jako balón nebo snad ne :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 18:58 Muž navik [908] - Sumci – Re: Sid
Side mimořádně s Vámi nemohu souhlasit. Bakteriální povlak na povrchu dna "drží" relativně pevně, takže bych se neobával toho, že při běžném odkalení jej zdecimuji (i když při běžném odkalení rovněž nedostávají moje filtry zabrat, jak jste glosoval dříve :-)). Přiměřené (s důrazem na toto slovo) promnutí filtru jistě také ne. Takže jejich současné ošetření při údržbě mne o klid nepřipravuje. Zde může katastrofa hrozit snad jen u akvária, které je tak jako tak "na hraně".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 18:18 Muž Miras [111] – Re: daver
u všech, ale ne u všech je to vidět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 18:10 daver – otázka
chtěl bych se zeptat nevíte jestli u všech živorodek když sou těhotný se dělá tzv.skvrna březosti. :-O ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2009 09:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Miras
Jedno přísloví říká: "Co je dovoleno Bohovi, není dovoleno volovi"... :-)
Jinými slovy - někdy to vychází, někdy to vyjít nemusí.
Kdo chce mít klid, tyhle věci nekombinuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 06:03 Muž Miras [111] – Re: Sid
no já při odkalování dna propírám i filtr ve vodě z akva a vše v poho, takže nevidím problém, všichni tady obecně říkají že se to nemá, ale moje zkušenost je opačná ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 22:55 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: vaclav
To by mě zajímalo proč nečistit i filtrační náplně. Většinou při odkalování dostanou filtry pořádně zabrat.
Zkouším si představit, jak se musí odkalovat dno, aby se touto činností zaneřádil filtr. Pravdou je, že jsem už dva roky dno neodkaloval, (od založení akva :)), ale jestli se dobře pamatuju - když jsem dříve dno sem tam někdy odkalovával, potom tak, že čurbes šel do odsávacího zvonu, ne do akva... hmm
Ale každý máme asi jinou metodu... :-)
Ten důvod, proč "neprobírat" důkladněji dno a zároveň neprat filtrační vložky je riziko snížení objemu nitrifikačních bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2009 20:59 Usine – Re: daver
Odkalovat stačí 1 x 14 dní. Měnit vodu ale můžeš každý týden, hlavně u menších akvárií. Já to do nedávna dělal i u svého akvária. Je to také prevence, jak proti nemocím, tak řasám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 20:48 daver – odkalování
myslíte že odkalování dna stačí 1X za 14 dní ;-) :-( :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 20:45 Usine – Re: Sid
To by mě zajímalo proč nečistit i filtrační náplně. Většinou při odkalování dostanou filtry pořádně zabrat. Dělám to běžně, je sice pravda že ne pokaždé, protože odkaluji jednou za 14 dní a filtr čistím v podstatně delším intervalu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2009 20:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: daver
Chtěl jsem reagovat na tento váš příspěvek, místo toho jsem vám dal "palec hore"... :-D
K věci:
Je třeba si upřesnit, co si kdo představuje pod pojmem "odkalovat dno". Pokud jde jen o odsátí nečistot ležících na dně bez "rozrýpávání" dna, pak jej praktikujte třeba při každé výměně části vody.
Pokud si pod pojmem "odkalovat dno" představujete "probírání" dna odkalovacím zvonem, pak toto neprovádějte zbytečně často. Takový zásah je na místě, až když jedno slehlé nebo evidentně silně "zaneřáděné" detritem. V tomto případě se však nedoporučuje zároveň čistit filtrační náplně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 20:01 Muž Yirka [9123] – Re: daver
Určitě tím svým svěřencům uděláš radost. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2009 19:55 daver – Re: Yirka
Yirko už sem se rozhodl budu měnit vodu a odkalovat 1X za 2týdny vždyť vlastně při tom odkalování čistíš tu vodu a pak tam musíš dát novou neebo ne? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 18:23 Muž Yirka [9123] – Re: daver
Rozhodnutí je na tobě, mně se to nezdá nejlepší. To odkalování v měsíčním intervalu lze ještě akceptovat, protože závisí na stavu nádrže, parametrech vody, počtu ryb atd. Ovšem výměna vody je nedostatečná, já bych měnil 1/3 v intervalu nejvíce 10 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 17:54 daver – Re: Yirka
Yirko já odkaluji 1X za měsíc mám 100l AQ to snad stačí měsíčně půl vody a odkalování. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 17:32 Muž Yirka [9123] – Re: daver
Výměna vody měsíčně je příliš dlouhý interval, u menších akvárií do 50l nutné týdně. Vůbec nepíšeš že bys odkaloval....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 17:00 daver – dík
jo díky za radu.ale co dělám špatně denně kontroluji funkčnost přístrojů,týdně urvávám shnilé listy,měsíčně vyměňuji polovinu vody,mám v akváriu filtr,topítko,vzduchovač,teploměr tak co dělám špatně :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 15:12 Muž avast [49]
ondra chtěl prostě říct (napsat) ve zkratce že máš jenom krmin, nic víc, nic míň..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 15:09 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: daver
Když už ti umírá tak se nedá nic dělat, jen vylovit a vyhodit. Ale když budeš často zasahovat, tzn. měnit vodu, přesazovat kytky, přelovovat ryby apod. tak ti budou umírat častěji. Zkus si vytvořit prezentaci kde budeš mít uvedeny parametry akvárka a osazenstvo, pak se líp radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 15:00 daver – Re: ondra
jak jako bez zásáhů prosím vypiš já sem z toho trochu vynervovaný protože byla tak pěkně baculatá a měla všechny znaky těhotenství a teď tohle tak tomu moc nerozumím tomu bez zásahu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 14:55 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: daver
To bylo něčím jiným. Zkus je chvíli (několik týdnů) nechávat bez zásahů, kromě krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 14:50 daver – umrtí
Chtěl bych se zeptat je možné že těhule nepřežije kvůli tomu že je těhotná.Já měl jednu s takovým velkým hranatým břichem a s dvěmi skvrnami po boku a pře chvílí sem ji vyndal jelikož plavala bříškem nahoru sad sad sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 12:25 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: daver
To krmrní omez na minimum. I když dáš jen špetku tak malá rybka z toho sní jen část a zbytek tam zůstane. Z druhem krmení si nedělej starosti, gupky vyrostou téměř na čemkoliv. 24 °C samozřejmě stačí, ale dej si pozor na kolísání teploty, na to jsou citlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 12:22 daver – foto
večer kolem 8 zašlu foto miminko pavího očka. :-) 3koda že sem jich nestačil odchytit víc ale jenom jednu. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 12:20 daver – stáří
ještě ani nevím jak je ta rybka stará ale má tak 0,7mm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 12:18 daver – teplota,jídlo krmná dávka
já mám v té vodě kde mám tu pidi rybku 24 stupňů myslím že to stačí ne.Zdá se mi ale že ta rybka moc nejí a že vůbec neroste.Dávám normální vločkové krmivo, rozdrcené úplně na minimum a ještě tam dávám patentky jumbo.Krmím 2X denně a to pokaždé špetku protože se mi podařilo odchytit jenom jednu malou paví očku takže si myslím že to stačí.Prosím odpovězte na mé domněnky. ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 12:17 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: daver
Ptej se čti a nelekni se. A hlavně se nenech odradit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 12:14 daver – dík
jsem zatím začínající akvarista takže moc vlastních zkušeností nemám :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2009 08:37 Žena pavliina [50]
Jestliže je to ochovná nádrž pro paví očka, tak topítko být nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2009 08:16 Muž Yirka [9123] – Re: daver
Záleží na tom co v ní chceš odchovávat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 08:04 Muž ondra [168] - Živorodky – Re: daver
Teplota by ti neměla klesnout pod 20 °C. Růžkatec je vhodný, doporučil bych Pistii, protože vyčistí nádrž od dusičnanů a těch nadělají paví očka dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 23:29 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: daver
samozřejmě nemusí být topítko ale je to lepší a nevím jestli růžkatek je to pravý ale určitě bude jelikož to má jemné listy, ale použil bych jávský mech je na to jak dělaný ale chtělo by to nákej trs
nebo se prodávají porodničky které se nechávají v společenském akváriu a umístí se do toho oplozená samička tesně před vrhem a je tam takovej rošt podkterej se nedostane a máš odchov tak 90% a stojí do stovky jak kterej no nákého de dát i 2 samičky a dá se to odělit překážkou a podobně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 21:52 Muž VVV111KKK [61] – Re: daver
Moje zkušenost : ohřívání být nemusí pokud máš akva při pokojové teplotě od 22°C. V mém pokoji je 24°C a proto ohřívač nepoužívám. Ideální je krmit tak týden živým krmením. Já dávám plankton. Nejlepší jsou prý ale černé komáří larvy. Potom vyměň část vody a uvidíš, že se samci budou moci před samicemi zbláznit. (Je nutné mít samce a samice-dá se lehce poznat). Dál jsem nevolil přelovování a porodničku ale velké množství růžkatce, který zaplnil jednu polovinu akva. Do týdne tam bylo 30 maldých. Teď jsou měsíc staré a začínají být rozeznatelní samečci.
Hodně štěstí. Stačí vytvořit podmínky. drobotině, aby se měli kdy schovat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 21:28 daver – nemusí být
ta odpověďstačí sem na ten e-mail nemusí být ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 21:24 daver – blbá otázka
ahoj chtěl bych se zeptat jestli vadí že nemám v odchovné nádrži pavích oček ohřívač vody.Jo a eště bych se chtěl zeptat jak je možné že sem po porodu našel jen jednu rybičku.A za jak dlouho tak ty rybičky vyrostou do normální velikosti.Dík.Jo a ještě by bylo lepší kdyby jste mi odpověď napsali na e-mail Zak.genius@centrum.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2009 21:16 daver
chtěl bych se zeptat jestli vadí že v odchovné nádrži vody nemám ohřívač vody.Prosím odpovědi mi zasílejte na e-mail Zak.genius@centrum.cz.Prosím na ten e-mail.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.07.2009 16:10 Žena eleonen [10]
Tady jsem nasla zajimave video. Pro ty co jeste nemeli rodici gupky :-)
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 13:29 Michelle051
myslim že vela z vas so mnou suhlasit nebude lenže mne sa gupky strašne množia..a myslíte že ako vhodný ehm nooo redukovač počtu gubiek by bol rajovec dlhoputvý ??? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2009 12:50 Muž DavidDizzer [26] – Re: eleonen
j tak to je těhotná! se máš ;-) za nedlouho bude rodit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 12:44 Žena eleonen [10] – tehule
Fotka k příspěvku Mám tuto samičku ani ne týden už má takové břicho:-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 22:55 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: vhisky
Mali pancici mozna ryby nezerou, ale moji 10 cm thokarati (pancernicek kropenaty) si dokazi mezi sebe nahnat malou (2cm) mecovku a sezrat ji. Nastesti jsem je videl jen 2x, tak doufam, ze to neni jejich hlavni zabava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 19:11 Muž vhisky [45]
když náš potěr přežije 3dny, tak už ho ostatní nechávají v klidu(5živorodek a pancíky nepočítám, páč ti ryby nežerou).. jen teda musím říct na doplnění, že naše živorodky jsou tak 4cm veliký ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [74] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=3651