Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 08:55 Muž Yirka [9126] Re: Martin
To přece záleží na tom co ti v té nádrži plave. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 08:05 Martin – ODCHOV
Ahoj,mam pavví očka a ty my dali mladí mam je v porodničce(odchovna) a je jim asi 1měsíc a nejaký drobný kdy že mam vypustit do spo.nádrže hmm hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2015 13:59 Žena Turbínka [2558] Re: simonne33
Ne asi, ale asi určitě. Už současná osádka je podle mě za hranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 13:51 simonne33 Re: Aquasky
Děkuji, juknu na to, jinak jsem myslela koupit nějaké parmičky, ale na to máme asi malé akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 13:25 Muž Aquasky [35] Re: simonne33
jsou to rybyčky jak co na ně nasadit? :) máme tu rubriku darování a výměna přebytků, není nic lepšího než napsat daruji cca 15 pavých ok a nebo vyměním zarostlinky :) někomu jinému jistě udělají radost, a ryba co by žrala paví oka by sežrala i neony a navíc by jí to tvé akva bylo zřejmě malé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 13:06 simonne33 – Přemnožení pavých oček
Dobrý den, prosím o radu. Máme cca 50l akva a v něm 10 neonek, 4 gupky, 2 Ramirezky electric blue a 3 acistrusy. Rozrostly se nám rostliny a guky se začaly strašně množit (už jich je tak 20). Omezení krmiva/občasné nekrmení moc nepomáhá... Rostou a přibývají...
Neporadíte, co na ně nasadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 04:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: MonterMonty
Nepřežerou, ale čichavec není čistokrevný dravec, proto jich nemá tak velkou spotřebu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2015 22:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Matejqa
Jednou se i ti čichavci těch malejch oček přežerou - zvyknou si na ně že jsou součástí jejich prostředí a pak najednou zjistíš že máš v akva desítky oček a nebudeš vědět co s nimi , zas to má výhodu - pokud jsi rostlinkář , bude se kytkám dařit skvěle , neb očka jsou nejlepší hnojiči jaké jsem zatím měl hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 21:54 Muž doubler [80]
já mám jinou zkušenost.. Je ale pravda, že moji čichavci (kříženci modré a zlatého) vyrůstali společně s pavími očky a endlerkami jako sotva odrostlý potěr a přestože očka i endlerky měly už několikrát mladé, ještě jsem nezaregistroval, že by po nich čichavci šli (přitom živou potravu milují). Momentálně jsou staří asi půl roku (cca 5 - 6 cm) a nemám s tím žádný problém. Akvárium je ale poměrně hustě zarostlé a potěr se převážně drží v mechu nebo mezi rostlinkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 21:17 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: koikapor
U čichavce nepřežijí, když je velkej, tak vezme i větší,třeba měsíční potěr p.reticulata.Prostě si počká, až jednou udělá potěr chybu a vezme ho...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 16:25 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Matejqa
Ak je rastlín dosť, mladé prežijú, nie síce všetky, ale nejaké by mali, len čo myslíme pojmom dosť rastlín je dosť nedefinovateľné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 14:05 Matejqa Re: kataChlum
Tak to je na prd.zatim tam mam 2 držej se. Je to uplne bez šance ? Mam tam kořen a kout plnej kytek a skořápky od kolosu
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 13:48 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Matejqa
Čichavci ten potěr všechen sežerou, jen co vyplave z rostlinek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 13:20 Matejqa – čichavec
Ahoj,
chtěl sem se zeptat, mám akvárium 120 l. už 14 dní tam chovám bez problému 10 Pavích Oček, 5 Neonek a 2 Čichavce Modré + 2 (přísavky) Krunýřovce. Paví očka mi dneska vyvrhli mladé a já se chci zeptat jestli mi Čichavci malé rybky sežerou nebo jestli mají nějakou šanci na přežití.Přesná počet malých nevím abych si to odvodil a mám další březí takže mi brzy přibudou další. děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 21:28 - Re: ferdysek
Čím bezpečnejšie sa budú cítiť o to viac sa ti namnožia.Nikdy som to neriešil a chovám mlade i staré spolu v jednej nádrži.Dospelé sa množia natoľko,že ani všetky mladé nestíhajú požrať.Mám ich ako maku a neraz som gupky rozdal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 20:42 ferdysek Re: deck
Máme právě akvárko 50 l pro mimina kde jsou teda i rostliny, ale akvárko jěště není moc zarostené. Byli v něm dva panceřníci kropenatí a 1 ancistrus a z novoročního potěru cca 20 kousku zbyli 3 kousky. Tak jsme je teda přehodili do společenského a uvidíme co bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 16:13 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: LiborSprysl
Jak jsem psal, záleží, jak je akva zařízené. Mě potěr spí převážně na rostlinách. Když spí na dně a jsou tam ryby, co tam po tom dně rejděj, tak potěr lehce vyplaší. Prostě silnější jedinec přežije a slabší je jako dobré krmivo ano Dobře osázené akva=vždycky někdo přežije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 15:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: deck
Thorakát zcela jednoznačně! Pávčata spící na zemi a plovoucí u hladiny. Je to sumec lovící...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 12:37 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: ferdysek
Já bych to nějak neřešil. Ancíka bych se nebál vůbec a pancík žere ze dna, k hladině se jde jen nadechnout. Někdy si zobne i z hladiny, ale jestli nějaký ten potěr slupne, tak to budou stráty minimální. Dost záleží, jak máš akva zarostlé, jak velké, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2015 10:34 ferdysek – dotaz
může ancistrus nebo panceřníček kropenatý požírat potěr gupek??? Děkuji za radu
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 21:27 Muž TRULY [164] Re: Turbínka
mam v rezerve 40l kde mam 8 malych mecunov a 15 antikov a pohoda. Do 12l by som dal vodu z hl. akva a zabehnuty rezervny filter z velkeho akva. Ona si zatial klud nehlada to zrejme robia tesne pred rodenim. Teraz je len strasne nenasytna a nervozna hladom. Ak som ori akvarku tak.sa ide zblaznit jym nenasypem jedlo a to nerobila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2014 19:48 Žena Turbínka [2558] Re: TRULY
Ano, vzhled krabice, hledání nějakého klidnějšího místa jsou jisté známky porodu. Odlov je pro rybu stres, také nevíme jak moc je ta tvoje 12 l nádrž zaběhlá a vhodná jako porodnička. Než začneš přelovovat a vyvádět, odpověz si na otázku, mám kam dát mladé? Opravdu chci všechny? Nebo to nechám na přírodě, aby přežila jen ta nejsilnější oka? A pozor, i mamina si může pochutnat na vlastních mladých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 19:45 Muž TRULY [164]
Zdarvim. Dnes som čítal na anglickýc weboch ohladom gupky a jej množenia. Dočítal som sa tam aj to že v posledných štádiach pred vrhom rybky je, že bruško začína mať tvar ´´krabice´´ a mení sa aj apetít rybky, čiže gupka začína žrať viac + je viac rozrušená. Presne toto teraz vidím u tej svojej. Máte niekto podobné skusenosti? Nie je riziko odloviť ju a dať napr. do 12l akva ak chcem zachrániť čo najviac malých?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 16:23 Ptáčková – těhotenství
Dobrý den, já by jsem se chěla zeptat jak se pozná, že je (paví očko) ryba těhotná? Předem moc děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2014 17:37 Tom mmm Re: PavíholkaXXL
No to nebude jsem biolog a poznam to!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.09.2014 18:30 JoKa Re: DANMAZUR
Panebože to už si tu řešila milionkrat.Vetsinou rodí navečer a v noci.Hlavně ji nedávej do žádné porodnicky.Ve stresujícím prostředí umí porod zadržet až na několik dní.A někde jsem četl že nekomu v břiše paviho očka (byla v porodnici q z toho vystre3sovana)mláďata zatrvadla a mláďata s matkou zemřela.

:-) Dane, ty jsi "kouzelný", je to tak půl roku, co jsi se tady ptal úplně stejně (jenom to bylo tuším s mečovkou, to už si nejsem jistý) a odpovídali jsme ti, jako ty teď... :-D
Nicméně jsem rád, že jsi si z toho něco odnesl a přiučil se...

Pavíholka: roluj směrem dolů a odpovědi nalezneš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2014 19:53 Muž DANMAZUR [20] Re: PavíholkaXXL
Panebože to už si tu řešila milionkrat.Vetsinou rodí navečer a v noci.Hlavně ji nedávej do žádné porodnicky.Ve stresujícím prostředí umí porod zadržet až na několik dní.A někde jsem četl že nekomu v břiše paviho očka (byla v porodnici q z toho vystre3sovana)mláďata zatrvadla a mláďata s matkou zemřela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 09:33 Žena PavíholkaXXL [7] Re: PavíholkaXXL
Fotka k příspěvku a tady druhá samice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 09:33 Žena PavíholkaXXL [7] – Paví očko
Fotka k příspěvku jak tak koumám a koukám tak má jedna moje gupka(březí) hranatější bříško a nevím kdy porodí... ještě se v tom nevyznám,jak to poznat atd... přikládám foto jestli si budete vědet rady tak napiště kdy asi vrhne :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2014 13:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ota
Čím ich kŕmiš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2014 15:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: ota
Nie, nemusí byť čierna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 13:43 ota
U řitní ploutve už rodila a zase čeká ta červená tečka se my nelíbý
má tam být černá ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 11:39 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: ota
a kde přesně máš namysli??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2014 10:38 ota – paví očko
Co to znamená když má samice místo černý tečky červenou
????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 17:25 Muž TitanArmy [4] Re: Štefan
Takže ta samička asi půjde do stavu offline že? Raději ji už mezi ostatní nedám. Jen mě napadlo. Mohlo se třeba stát, že neodrodila vše a něco v ní zůstalo? zdá se mi, že má pořád ten černý flíček. Tak rybka už se skoro nehýbe. Jen odpočívá na listu co plove u hladiny. Když klepnu do skla-skoro žádná reakce. Když na ni trošku šáhnu, tak má tendenci trošku plavat, ale nic. Co s ní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 17:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Štefan
Už mám osmou generaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 17:11 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
u mně už je také klid, samce jsem nechal dožít, samice odešly a mladé skončily v mrazáku. Nakonec je sežral laboratorní potkan :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 17:08 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: romant
uvažuješ stejně jako já :) ale je to jen domněnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 17:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Štefan
Samice byly moc mladé, nebo moc staré...V případě mladých to chce chovat je nějaký čas bez samců...Staré do chovu moc nejsou...Jsou tu teď docela dost přešlechtěné potvory...Mám je také a dělaly to rovněž...Už je to v cajku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 17:07 R Muž romant [27987] Re: Štefan
Genetická chybka? Přešlechtěnost? Opravdu nevím, jenom uvažuji nahlas.
Edit: Rada od praktika už je tu a máme po teoretizování. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 17:02 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: romant
Před nějakou dobou jsem se snažil rozjet chov modré formy gubek. Jedinci v pohodě, ale po porodu šla nejdříve do kytek první samice a za ní všechny ostatní, které porodily. Samci bez problémů, samice které nerodily také. Prostě úhyn byl pouze u samic které porodily. Odchoval jsem mladé a když dospěly, situace byla stejná, jako u jejích matek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 16:52 R Muž romant [27987] Re: TitanArmy
Vynesená samice, nebo naopak nějaká prvnička co to prostě nezvládla. Půjde kukat, tedy s největší pravděpodobností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 16:30 Muž TitanArmy [4] – rada
Ahoj. Byl jsem 4 dny pryč. Ryby krmeny byly. Jedna má březí gupka porodila. Našel jsem cca. 4 malinké rybičky.( zbytek asi sežrán ) Jenže ta gupka co porodila je nějaká divní. Skoro neplave, je pořád u hladiny. Poloho taková, že ocasní ploutev je směrem dolů a hlava nahoru. K tomu je mírně nakřivo, jakoby levou stranou padala dolů. Vyjmul jsem ji teda z akvária a dal do karantény. Teplota v akváriu 26°C. Zbytek rybek je bez problémů. Co by této rybce mohlo být? Jinak teď si ještě všímám, že v té karanténě je na dně a pohyb taky nulový.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 09:05 Muž P [125] - Betta splendensRe: PavíholkaXXL
Stres.. Pokud na ní často civíš, zkrátka se lekne a couvá, až není kam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 11:58 Žena PavíholkaXXL [7] – Paví očko
Tak už je v porodničce a proč vráží zadečkem do stěny ?zacouve a vrazí zadečkem do stěny porodničky.... je to normalní ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.07.2014 15:33 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Gravidita trvá přibližně 4 týdny, dle stáří, kondice, stresu, prostředí atd. se může časový údaj lehce lišit od průměrné délky trvání těhotavství. Jak neslyšíš poprvé: Dej jim čas :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 15:30 Žena PavíholkaXXL [7] – Paví očko
tak už mám gupku 3 týdny od porodu a muže to trvat ještě déle třeba až 4-5 týdnů ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 05:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Surdo
Surdo napsal: ak máš aj samca tak určite je březí
v akva kde je samec som ešte gupku ktorá nebola březí nevidel :)

Ještě málo jste viděl... smich images.google.com/…

Tento typ samců to má dost složité... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 23:31 Tess17
Samečky mám 2, ale samičku jsem koupila teprve dnes. Proto ta zvědavost. Jsem začátečník. Děkuji moc za Vaše odpovědi :)PS: Za tu kvalitu fotky se omlouvám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2014 23:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Surdo
Není podmínkou aby byl samec. Už si ji v tom stavu mohla přinést.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=701