Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 95 Žádná další stránka   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2006 11:24 Thom@s – paví očko
Ahoj... mám na vás dotaz. Už pár dní mám samičku pavího očka v samostatném akvárku, protože bude rodit. Dnes ráno jsem se probudil a viděl jak prohání malou rybičku. Zatím jsem objevil jen jednu... vím, že ostatní mohla už dávno sežrat, ale mě se zdá, že ta samička je pořád plná. Není možné, aby jich porodila jen pár a za chvíli pokračovala? Díky za odpovědi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2006 09:51 neo – gupky
Do toho akva nekupuj nic, na 1 gupku připadá 3l vody na neonku 0,5l a ještě dve malé rybky. Další nekupuj vypnou proud a udusí se ti to tam ne ne ne no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2006 08:51 Vrubozubec – pavi oka
U me to zase bylo tak,ze kdyz sem odchovaval poter,mel sem u neho teplotu pres 28°C a asi z 300 kusu bylo takvych 280 samcu...Samicky byly jen zridka...
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2006 08:43 Ivča – akvárko
Mohli byste mi prosím poradit?Mám 7l akvárko,větší doma mít nemůžu a chtěla bych se zeptat kolik max. v něm můžu mít rybiček.Teplotu vody mám 23.Mám i vzduchování.Mám v něm 2 neonky a dvě nějaké malé rybky.A chtěla bych si pořídit ještě 2 paví očka a možná i nějaké další rybky.Děkuji za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2006 20:33 jammes – mimina
záleží na velikosti samice, větší může mít i těch 200, ale většinou mají míň tak 40-60, březost trvá 4-5 týdnů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2006 18:41 Janik – mimina
ja sem mela u velky samice tak 10 - 15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2006 14:40 neo – na tohle jsem se taky ptal
Na tohle jsem se taky ptal a killer který má doslova farmu na živorodky mi řekl že průměrně kolem 90-ti ale jak se můžete dočíst v atlase tak dospělé samice mývai i 200 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2006 13:20 Pepino78 – Pavi ocko
Zalezi na velikosti samice, ale pocitej tak kolem dvaceti, rozhodne ne jedinacka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2006 12:13 iri – Pavi očka - porod
Ahoj - prosim Vas - kolik tak miminek rodi jedno pavi ocko najednou??? Mam dojem, ze jedno, ale jista si nejsem... Uz se mi mimina zacinaj tlacit v sadkach...Tak abych vedela, jak casto a po kolika se mi rozmnozi!!! Diky za odpoved!!! X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2006 18:41 911 – Gupky
Pokud je chceš jen rychle namnožit, tak radši vyšší...okolo 26´C. Pokud ti jde i o jejich vzhled (velikost) a délku života, doporučuji kolem 23 - 24´C. Ryby rostou pomaleji, ale narostou větší a déle ti vydrží. S tím počtem mladých je to různé. Malá samička může vrhnout klidně jen 20 mladých, opravdu povedená klidně 150. Většinou ale tak 60 - 80...
PS: Gupky se netřou, jsou to živorodky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2006 19:53 neo – kolik
A kolik mývaj mladých?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2006 15:36 neo – -
Jaká je nejvhodnější teplota ke tření?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2006 14:15 911 – živorodky
Z plastového pletiva o velikosti oka do 1cm vytvoř válec o průměru asi 10-15 cm, ten by měl být pevně zasazen do dna a přečnívat až nad hladinu.Mladé se do něj ochotně ukryjí a přežije jich několikanásobně víc. Taky je dobrý nechat odstát vodu při výměně, gupky jsou dost citlivý na chemikálie (chlór).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2006 12:19 neo – vzruso
No kvuli bette si tam chci dát živorody aby měla živou potravua trochu si zalovila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2006 12:16 Muž vena [52] – odchov
Tak pak pořádně zarostlé akva a mladý po narození odlovit.
A nebo odlovit samičku před porodem,ale to podle mě nemá cenu.Betta taky potřebuje náký vzrůšo a drobet si zalovit.Jinak jestli tě zajímá šlechtění výstavních gupek tak to bude lepší sáhnout po literatuře to už je věda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2006 12:06 neo – predatori
Tak to bude menší problém ja mám v tom akva bettu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2006 12:03 Muž vena [52] – triky
No musíš mít pár a sem tam je nakrmit :-) a taky je dobré mít akva bez případných predátorů a hodně zarostlé pak se nemusíš o nic starat a za chvíli nebudes vědět co s nima. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2006 11:35 neo – Živorodky
Prosím napište všelijaké typy a triky kolem rozmnožování gupek všem dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2006 19:15 hana – gupky
ksr-diky. me rekli v obchode ze mam nechat akvarko jen 1 den.premyslela jsem o tom jestli to nebude klima .bydlim totiz na sardinii v italii.je mi to divny v praze jsem chovala gupky a mnozili se sami a zili.mela jsem uplne normalni akvarko.ted jsem si poridila akvarko s filtrem a s topenim.voda ma 26 stupnu ph 7.5.takze vse v pohode .fakt nevim dnes rano jsem mela dalsi 2 mrtve samicky.prikoupila jsem dalsi gupky.ted jich mam 7.2 samecky a 5 samicek tak doufam,ze mi neumrou.jeste jsem se chtela zeptat jak se pozna ze je samicka tehotna.moje maji vsechny cernou tecku u zadecku.kdy poznam ze je mam dat do porodniho boxu?porad te mi prosim diky hana X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2006 10:52 KSR – Čekat
Než dáš rybičky do akvárka měla bys asi tři týdny akvárko nechat komplat zaběhnout,a pak tam teprv dát rybičky,ale tím to asi nebude zvlášť,když jsou to gupky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2006 00:29 hana – gupky
ahoj pred 3 dny jsem si koupila akvarium ma 21 l.vcera jsem dala 8 pavich ocek do akvarka.6 samicek a 2 samecky.dnes rano jsem nasla 1 samicku a 1 samecka mrtve.nevite nahodou nekdo proc?mam ovzdusneni akvarka a topeni ma 25 stupnu.ahoj diky za odpoved X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2006 15:35 Voloďka – paví oka
Slyšela jsem že pomáhá regulovat ty přemnožený rybky třeba skalára. Ale nevím, zda Ti je bude pouze regulovat. Osobně si myslím,že Ti je spíš úplně všechny sežere....ale nevím-třeba ne! A určitě nějaké takovéhle větší ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2006 15:27 Lukáš – paví očka
mám takový dotaz ? za jak dlouho vyrostou malé (narozené) paví očka a budou pak schopné k rozmnožování? díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2006 11:30 xkymi – pro ja
No ja bych dal pryc nejake samecky a misto nich bych dal samicky,protoze samci uhoni samice k smrti.Mej pocet asi tak na 6 samic nebo 8 a 3 nebo 4 samci.Muj jedne samec dokaze oplodnit i 4 samicky a kazda ma pak okolo 100 mladat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2006 10:20 Michal – ja
Ahoj mam asi 15 pavích oček a z toho 2 samičky samci mi je pařad honí samičky jsou pařad na jednom místě co s tím mám udělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.12.2005 09:36 xkymi – mnozeni guppek
Mnozeni gupek neovlivnis,pari se totiz sami.Samizi pred porodem poznas lehce,je zavalitejsi a vetsi nez same,brisko ma skoro az do hranata a na zadku ma cerny flicek.Samice rodi od 20 do 70 mladat,zalezi na jejim zdravi a kondici.Mlade samicky rodi mene mladat nez ty starsi.Pavi oka ziji cca 3 roky a pak zemrou.Samice muze po jednou oplodneni samcem rodit treba i 5 a vzdy porodi tak 50 mladat.

upraveno: 31.12.2005 08:37 GMT

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2005 18:34 wiku – množení gupek
Je ta skvrna březosti asi 4mm velka na obou bocích mezi břišníma a řitní ploutví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2005 17:34 rrrybicka – hfhdfdf
Jo,ty jsou zivorody,potrebujes par,rostlny nebo porodnicku.Udrzuj 22-26°a samicku tehotnou poznas podle skvrny brezosti.(cernej flek na zadni casti truppu.)Maly se rodej cca za 3 tejdny.Preji hodne uspechu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2005 16:48 wiku – mnoožení gupek
Zdarec,poradí mi někdo jak se rozmnožují paví očka?
Potřebuji vědět jak se pozná že samička bude mít mladé a jak dlouho to trvá od páření do doby než se narodí malí.
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2005 14:01 onďa – paví očka(gupky)
Zdravím všechny kolegy!Potřeboval bych poradit ohledně rozmnožování pavích oček...Spíše by mě zajimalo jak docílit toho,aby se narodili jak samičky,tak hlavmě samečkové...problém s rozmnožováním u tohohle druhu ryb moc nemám, ale hodně se mi rodí samičky a samečkové skoro vůbec...Čím to je?Teplotou?Nebo složením vody?
Dík předem za rady!
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [95]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=4701