Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 77 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 10:56 Hern – Re: kikuška
Díkes :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 10:54 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: Hern
To se velice špatně odhaduje. Jednak těch mláďat bylo asi víc a skončily v bříškách spolubydlících. Nemáš tam agresivní rybky a dívala jsem se na tvé akva a je zarostlé, tak mají velkou šanci na přežití. Mojí zkušeností je, že nesežratelné je měsíc staré, zdravé paví oko Jinak toho moc nelituj, že máš jen 3, paví očka jsou jako králíci, děsně brzo a rychle se množej :) Takže, když ti nevyjde tento vrh, další se určitě podaří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2009 10:37 Hern – Paví očka
Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat : cca. před 7 dny jedna z mých samiček pavích oček porodila mladé. Mám v mém 54l AQ 8 neonek a 5 dospělých pavích oček. Ze zmiňovaného vrhu přežily 3 mladé. Jaká je procentuelní šance, že v AQ mezi starýma rybama přežijí ? Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 11:34 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: nickolka
Já je krmím žrádlem pro potěr, koupila jsem si LON Baby, není ideální, ale neměli zrovna nic od Sery nebo Tetraminu, taky rozetřu normální TetraMin na prach a dávám jim to. Malé rybičky sežerou cca to co je velké jako jejich očičko. Musí se krmit až 6x denně - pravidelně, hlavně nesmí hladovět. Taky tady někdo v jiné diskusi řešil žrádlo myslim pro malé mečovky a někdo radil uvařený žloutek. Já se dívala do chytré knihy a tam radí krmit žloutkem následovně: uvařit vejce na tvrdo, vydlabat žloutek a usušit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2009 11:15 nickolka – malinké paví očka
Fotka k příspěvku prosím o radu..mám malinké paví očka staré asi tak 3 dny..a nevím,jak často je mám krmit..prosím o radu..klidně poraďte i mimo mojí otázku..pár rad neuškodí..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 12:56 Muž Jurasek [137] – Re: Nic_kolka
Odsát vzduchovací hadičkou a co nejdříve je dát do normálního akvárka s filtrem a rostlinkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 12:04 Nic_kolka – paví očka
jo a ještě se chci zeptat..udělala jsem si tu odchovničku z té pet lahve a v tom je mám..ale už je tam docela špína a nevím,jak to mám vyčistit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2009 11:28 Nic_kolka – paví očka
Fotka k příspěvku tak už konečně..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 18:09 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: JAPS
Jak byla dlouho se samečkem vůbec nevadí ... jeden ji někde oplodnil (u chovatele, v prodejně či ten tvůj), spermie si samice ukládá do foroty, prý ji vystačí až na 7 porodů tj. téměř po celý život. Je to výhodné - kdyby při nějaké ekologické katastrofě přežilo v určitém úseku řeky pár březích samiček, třeba i jedna - položí základy nové populaci. Příroda je holt udivujícně moudrá. Gratuluju a doufám, že se miminám dobře daří... tedy při pohledu na datum tvého příspěvku už jsou skoro dospělí... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 17:32 Muž capko [40] – Re: Kačka(42838926317
Poznáš to podľa brucha,ktoré by malo byť veľké a skoro hranaté a podľa čiernej škvrny brezivosti,ktorá začína asi v polovici bruška.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2009 15:46 anitka
Fotka k příspěvku dobry den akorad se chci zeptat za jak dlouho bude mít tato samicka na fotce male a bych stihla vse pripravit
palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 11:28 callito – Re: kikuška
Vždyť já vim,už vychovávám další skoro dospělý...ale dík za útechu seš hodná love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 08:12 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: callito
Možná změna teploty mohla tohle způsobit .. nezoufej paví očka se množí jako králíci a další rybičky se jistě vydaří a budeš z nich mít radost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2009 08:11 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – porody pavích ok
Teď záleží na dalších podmínkách - čistotě vody, krmení (malé rybky nerady hladoví),aby se malé rybičky dobře vyvíjely, v každém vrhu je několik rybiček, co jsou špatné a nepřežijí. Pomáhá, že pokud je rybička před vrhnutím, tak zvýšit teplotu v akváriu o cca 2 stupně - napomůže to k porodu. Ale pozor, takovéto zvýšení teploty může vyvolat u jiné březí rybičky porod nevyvinutých mláďat, která jsou špatná. Předčasný porod může způsobit i manipulace s březí rybkou, přesuny mezi akvárky atp. Březost trvá cca 28 dní, měsíc, ale závisí na teplotě vody, v teplejší vodě se zárodky rychleji vyvíjejí a březost je kratší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2009 16:54 callito – ...
Mě samička porodila dřív ale vyšli z ní takový malý špuntíci s divnou páteří..tak si myslim že by to bylo vydět už teď...a navíc žerou a maj se k světu ne?Tak myslim že budou v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 19:50 Muž . : Hunter : . [17]
po porode mali okolo 6mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2009 19:49 Muž . : Hunter : . [17] – pavie ocka
jedna samicka bola tehotna dal som ju aby porodila ale nic samozrejme vyzerala na prasknutie a vcera som ju dal este raz a porodila take kone ze z nej skoro ani nevisli najprv som myslel ze z nich nic nebude ale asi za hodinu zacali zrat a vsetky prezili .ale chcem sa spytat ci sa neskori porod nemoze prejavit v dospelosti (neplodnost,zakrpatenost alebo nejake cudne tvary) hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 12:55 Kačka
Ahoj,můžete mi prosím poradit jak mám poznat, že mi bude moje holka rodit?Ma bříško samou červenou tečku,někdy je to pozpoznatelná tečka jindy zase slité jako kdyby měla v bříšku samou krev.Těhotnou jsem jí už koupila a mám jí doma už druhý týden.Vždycky ze sebe vypustí něco jako štávičku(je to normální?) ;-) Je to muj první porod tak nevím :-O Hrozně se těším A taky partner říkal, že on když měl před lety těhule, tak měly mnohem větší břicho.Děkuji pozdrav :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 10:59 Žena Amy01 [39] – Re: kájík
ak si myslel poter, tak samček je menší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 10:50 R Muž Silent [5949] – Re: kájík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 10:38 kájík – Re: VlastaK
čawes,můžu se zeptat jak rozeznat paví očko samičku a samečka? a jestli je samička "těhotná" ??? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 21:35 S – Re jezecek žloutkový bal
ne je to neoplodnena nebo nedovyvinuta jikra ktere se dostala z tela samice pri porodu, nekdy se to stane, ale nic to neznamena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 21:30 S – teplota
ma vliv teplota vody na podil samic x samcu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 09:26 0 – Re: Nic_kolka
V Tvém případě rozhodně NE! (Nejsou uvedeny minimálně dva základní údaje). Dá se to realizovat ve větší nádrži v prostornějším síťovém "propadovém" košíku s velmi nízkým sloupcem vody v 'koši', aby padaly mladé hned přes oka pod koš a dostatek rostlin v okolí koše , ať se mladé drží mimo dosah matečných ryb. Do košíku = porodničky dát jávský mech. Pár ukázek mám v prezentaci Potok , víc neodpovídám , vypínám počítač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2009 09:05 Nic_kolka – Kolik gupek můžu dát do 1 porodničky?
Chci se jen zeptat,mám 3 těhotné paví očka,ale jen jednu porodničku..Můžu je dát všechny do jedné porodničky??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 18:17 lama – lamyyyy
hele to ze poziraj mladata je pravda....!!pokud tem velkejm samickam nedas nazrat tak co maj delat nez sezrat svoje mlady??kdyz ty velky samicky budes pravidelne krmit tak ti ty maly zrat nebudou ale jakmile jim nedas nazrat tak mas po mladejch hop potlesk jj a jak se ti narodili mlady normlane jim rozdrol zradlo na malinky kousky. :-P ale nakrm je hned jak se ti narodili..hned po narozeni musej dostat nazrat!a nejlepsi by bylo kdybys jim dal zivy zradlo smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 19:49 Muž Miras [111] – Re: kopo73
tak pokud plave břichem nahoru tak už jí asi nepomůžeš :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 18:32 kopo73 – Re: masielko
jedna moja gupka bude mat mlade,ale uz plava hore bruchom asi uz nevladze.ma dost velke brucho.ako jej mozem pomoct ?
:-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 12:50 Wotan – Rad si vase syrotky prevezmu
Kdo nevi co s mladejma tak je nadelte me ja uz se o ne postaram :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 11:23 MartinPHX – Re: gubbka
A jaký počet samcu máš vuči samicím?!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2009 11:05 gubbka – gubka
prosim potrebujem pomoc,moje gubky , samci maju obkusane chvosty. a neviem ako mam tomu zabranit.dakujem ... :

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:23 masielko
Gupky nerodia naraz,rodia kazdé 3-4 týždne približne 10krát do roka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 18:20 Muž metal [96] - Cichlidy
za pol roka nebudes vediet co snimi.chytro sa mnozia,ja ich pouzivam ako zivu potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 18:16 Muž radogr [0] - Živorodky – Re: metal
kamosovi malymi doplnim akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 17:51 Muž metal [96] - Cichlidy
to spravis super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 16:46 Muž radogr [0] - Živorodky
tak to spravím tak že už gupku nedám do porodničky a nechám v nej len tých 5 malých a som zvedavý kolko ich prežije v akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 16:00 Muž metal [96] - Cichlidy
nejake male pozere ale vzdy ostane dostatok malych co preziju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 13:15 Muž jajaapaja [174] – Re: radogr
Ty malé nemusíš odlovovat. Kupka je nežere já je ani do porodníčky nedávám a roděj se přímo v hejnu kupek.A to tam mám odstavenou samičku Bojovnice.A drobotina si velice dobře plave mezi nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 12:52 Muž radogr [0] - Živorodky
no ok tak ju idem pekne zase odlovit do porodničky, malé dám do malého akva a dám tam vodu z velkého
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 12:28 Farrael
Živorodky nerodí najednou. Porodí mladé, když jim prasknou jikerné obaly. Takže ty pomalejší, co ještě se "neprokousaly" ven tak má stále uvnitř sebe. Mimoto živorodky si spermatické buňky samečka uspoří. Takže může být i bez něj těhotná znovu a znovu několikrát. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 12:22 Muž radogr [0] - Živorodky – Ako dlho rodí gupka?
Včera mi gupka porodila 5 malých a potom 12hodín nič tak som ju odlovil s pôrodničky. Dnes ked som ju pozeral tak má stále zadok čierny a je dost tučná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 16:26 callito – Re: amirinda
Chápu že tim by se 'porod' urychlil.Ale že by většina umřela? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 16:11 Muž JAPS [4] – porod
Nechci zakládat nové téma a tak se podělím tady. Začátkem prosince jsem dcerce do malého aqva (30 litrů) koupil v jednom nejmenovaném obchodě 4 Paví očka,párek Mečovek a dva Ancistrusy. V aqa už byly 3 Střevličky chycené v rybníku. Po dvou dnech pravidelně jedna mrtvolka denně, jako na běžícím pásu postupně umřely 3 Paví očka, Mečovky, Ancík a jedna Střevlička.Nic jsem nezjistil nač mohly zemřít. Nepomohly výměny vody a ani léčení preventinem. po posledním úmrtí jsem počkal asi 14 dní a dokoupil 3 platy.A konečně k jádru věci: VČERA SE MI NARODILO U POSLEDNÍ SAMIČKY 5 PAVÍCH OČEK. Samička byla se samečkem v prodejně a potom jen 3 dny u nás a stačilo jí to k oplodnění. nikam jsem ji nepřelovoval a drobečci umí pěkně mrsknout ocáskem,aby se schovali do rostlin před matkou. Ostatní osazenstvo si jich nevšímá. potlesk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 15:06 Muž Miras [111] – Re: callito
no mě se to podobné stalo u měčovky, taky bylo jen pár živích, u mě to bylo pravděpodobně že jsem jí přendal do studenější vody, takže nějaký šok :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 14:34 callito – .
Takže,věc se má tak.Dneska naše těhulka porodila. hop Jenže přežilo asi jedno mládě(to nejmenší ze všech) A mrtvolky ostatních sourozenců se válejí po porodničce.A tak se chci zeptat.o s eprostě občas stává nebo sme něco zkazili?Vim že se blbě ptám ale chci to vědět-pro příště. ;-) A..když ještě hodinu po porodu polehává,znamenáto že neskončila? smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 19:27 ježeček – Je tohle žlutkový bal?
Fotka k příspěvku Dneska mi jedna z těhulek v rodičce porodila.A krom rybek jsem našel na dně tot.Je to onen žloutkový bal?Nebo je to něco jiného?Jo a může samička rodit celou noc?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 14:54 Muž Miras [111] – Re: euro
no tak to je těžko říct, ale jestli myslíš že už budou malé, dal bych jí radši rovnou do porodničky, já je tam mám třeba i týden než porodí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 12:00 euro
poradi mi niekto spravanie gupky pre porodenim???uz ma cierne pri zadku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 17:02 Muž Patris [1]
blackmolla rodí druhé malé, už dobu.. kouká ocásek a porad se hejbe.. ale jak kdyby se samička nesnažila.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2009 16:29 Muž Miras [111]
no já je většinou nechám tak 3-4 hodky od toho co začaly rodit v porodničce a pak je přandavám , ale většinou tak do pul až hodky je po všem :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [77] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=3801