Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 15:38 R Muž romant [27987] Re: Turbínka
Já to vidím stejně, ale když se někdo dotazuje, co mu uklidí dno od bordelu, tak tam předpokládám, že se těch šenků chytne a bude to zase o té údržbě, neúdržbě a problémek je na světě. Tím se nikoho nechci dotknout, jenom holt mám takový zkušenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 15:35 Žena Turbínka [2558] Re: romant
Já si na jejich pomoc ve 12 l u potěrových 13 sličenek nemůžu ztěžovat. I když je pravda, že dělám to cos radil v předchozím příspěvku ob den 1/3 vody a luxování dna. Ale je fakt, že levatky hnojej fest a větší kousky předhazuju Helče. Ok, beru tedy zpět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2014 15:31 R Muž romant [27987] Re: Turbínka
Tady nebudu ani s těma okružákama a levatkama souhlasit s těma výrazněji ne, produkují toho bordelu taky docela dost a je to 10 litrů a je tam 25 malejch ok, takže jde fakt o tu čistotu, tady se nebavíme o tzv. trvale funkčím akváriu, ale pouze účelové nádrži, tedy tak k tomu přistupuji já a tak to i praktikuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 15:24 Žena Turbínka [2558] Re: misolouny
Dej tam okružáky a levatky, ty se o zbytky skvěle postaraj. Nepřidávej dalšího špindíru do tak malého objemu ;-) Sice by je nesežral, ale nedělej to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2014 15:22 R Muž romant [27987] Re: misolouny
Tak to ani omylem nedávat. Tu nesežranou potravu za tebe nikdo neuklidí, tu klidně denně stahovat ze dna, odkalovat a taktéž klidně denně měnit min. 1/3 objemu vody, to častý krmení je samozřejmostí, jinak z těch ryb nic nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 15:16 misolouny Re: romant
čus, je to nádrž cca10l, plave jich tam momentálně cca25 (týden starých) mně se spíš jednalo o tu potravu co nesežerou a jestli ten acistrus je nesežere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2014 15:04 R Muž romant [27987] Re: misolouny
Bude to ještě více zatížená nádrž, to bych nedělal. Jakou nouzovku prosím, ale dlouhodobě bych to nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 15:01 misolouny – mladé pavi očka vs ancistrus
ahoj, mám dotaz, můžu dát do malého akva kde mám tzv školku pro paví oka jednoho ancistruse at požírá přebitky potravy? nebo sežere mladé oka? děkuji za odpověd coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 08:12 Žena kataChlum [129] - divoká paví očka – žravost samic
Není gupka jako gupka. Některé žerou mladé ve velkém a jiné vůbec. Já jednou měla takové pěkné žluté z dovozu někde z Asie. A i velká samice měla max. do 20ks mladých a jen co je porodila, tak se otočila a sežrala je. U nich jsem měla úspěšnost přežití tak max. 2 mladých z vrhu. Byly děsně žravé a šly úplně po všem. A třeba taková divoká forma, ty mám celou dobu v akvárku, pak se narodí mladé, nic je nežere a ani na ně neútočí. Samicím je jedno, že tam vedle nich plavou čerstvě narozená mláďata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 07:57 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Petr
Já bych to řešila asi takto: Samičku nechat v akvárku co nejdéle, než se začne chovat ,,divně,,, to je začátek pro porod. Tím,,divně,,mám na mysli, že začne být agresivnější na ostatní ryby v akva, bude se je hubou snažit odstrčit, bude hledat klidnější a zarostlejší místo.(Pokud jsou už vidět oči, tak bych to tipovala tak max na tři dny do mláďat, ale záleží na okolnostech, stresu, potravě, teplotě vody apod.)Před porodem má mít hranaté břicho.Jakmile se začne chovat, tak jak jsem psala, tak jsem ji odlovila do síťky připevněné k akva a dala jí tam kvanta jávského mechu. Ta síťka má asi objem 2L, ryba nemá šok z přendání úplně někam jinam - je ve stejné vodě - složení, teplota. Tím se zmírní stres.A jakmile je těsně před porodem, tak se i sama zklidní a pak začne rodit.
Jakmile porodí všechna mláďata, přendám ji zpět. V porodničce je tak max 5h od začátku(starší samce mi rodily mláďata i po 3 najednou, takže to byla občas docela rychlost.) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2014 04:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: MonterMonty
MonterMonty napsal: A i další problém že samice požere svoje mladé taky než ji stihneš odlovit , nepředpokládám že ji budeš hlídat 24 hodim ...
Máte trochu popletené a špatně odsledované kolego... smich až na velké výjimky (někdy to dělá třeba L.nigrofasciata a podobné rybky, které mají jen málo mladých), rodící samice oka, nebo třeba mečovky, bezprostředně, a několik hodin po porodu, své mladé nesežere. Je to dáno tím, že rodí poměrně dlouho hodně mladých, a potřebuje dost dlouhý čas na to, aby zrekonstruovala svou porodem zdevastovanou fyzičku. Takže není třeba plašit nutností okamžitého odlovu samice.
Mám to dost odsledované, protože rodím samice, na jejichž potomstvu mi záleží více, v kýblích s umělými kytkami. Dokonce pokud vrhnou přes noc, tak se ani se svítáním ještě nic neděje...Když dojdu do rybárny, samici odlovím a ztráty jsou 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 19:38 Muž patamatix [408]
Jak říkají,nechat to na přírodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 19:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Petr
A i další problém že samice požere svoje mladé taky než ji stihneš odlovit , nepředpokládám že ji budeš hlídat 24 hodim , to by musela být spešl porodnička , ne jen malé akvárko nebo takovej ten nesmysl co se zavěsí na hranu akva , nevím jak moc zarostlé akva máš , já ne zas tak moc a potěru je pořád na rozdávání ... strč tam kus jávského mechu, na hladinu třeba pistii , tam se schovaj , pár hodin po porodu už je potěr tak čilej že požíračům s přehledem uteče ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 19:31 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Petr
Mam stejný názor, ale ještě záleží s jakýma rybama ty Gupky máš. Když se ti narodí v porodničce, tak by jsi stejně měl mít nějaké malé akva, kam potěr dáš, aby vyrostl. To už si rovnou zařiď ještě malé akva na odchov X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 19:30 Petr Re: MonterMonty
Bohužel to nemůžu ostatní je vždy hned sežrali samci i samice.. akvarko mám zarostlé maximálně a nepomáhá to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 19:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Petr
nechal bych ji tam kde je , pokud je akvárko trošku zarostlé potěr se schová, přelovováním se zbytečně ryba stresuje a může předčasně rodit , příroda je mocná čarodějka a poradí si ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 19:17 Petr – Samice - porod
Zdravím mám jednu samičku která je dosti tlustá a když koukám na její zadeček jsou tam melé oči rybyček je čas jí dát do porodničky? nebo jak poznám kdy bude rodit nechci o ně přijít a porodničku mám připravenou.Jak dlouho může být samička v porodničce ? Nechci aby to ryba pošla... třeba stresem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2014 12:36 Muž Yirka [9126] Re: luckyway
Klidně. Jakmile samička již někdy vrhla mladé, vždy existuje možnost dalšího vrhu. Zvláště při změně podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 12:21 Muž luckyway [5]
Mam takovy dotaz. Vim, ze po oplodneni muze samicka porodit i vicekrat za sebou. Je mozne aby se tak stalo po ctyrech mesicich? Odlovil jsem samicky nekdy na konci rijna a prendal do jineho AQ. Vcera jsem je zase pripustil k sameckum a svete div se v prazdem AQ mi plave pidi gupka, nekolik dni stara. Co vy na to? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 18:02 Muž patamatix [408]
Já bych Nikolu už nechal být,už ví že takhle né ne Jsou lepší metody,viz predátoři. (příroda si poradí) ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2014 17:55 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Nikola90
Vždy pri, lepšie povedané pred kúpou treba si položiť otázku, čo potom. Ak mám podmienky a miesto pre ne, tak je to v poriadku ak nie, tak kúpim iný druh rýb. No ak očkám neviem odolať, tak k ním dokúpim prírodzeného predátora.
Ber to ako radu, určite nie ako poučovanie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 10:21 JoKa Re: Nikola90
buď je nechat vyprdnout v akváriu, kde je dospělci sežerou
Toto je řešení, které by ses tady dočetla, evidentně si to neudělala...
Znovu opakuji, když nevíš co s mladými, nemnož...
Mladé rybky, nechtěné, použité jako příkrm, je zcela normální a běžná praxe, dělá to každý a kdo tvrdí, že ne, tak lže!! A to je přesně to řešení, za které ti nikdo nevynadá. A neříkej mi, že v tvém okolí nebydlí majitel skaláry??
Cíleně ryby killovat, to je hnus... Navíc bys je aspoň mohla poslat na druhý břeh, než do potrubní pošty... Doufám, že v příštím životě budeš ryba a někdo tě spláchne, ať si to zkusíš, jaké to je...
Končím debatu na toto téma, je to hnus a zkazilo mi to náladu hned po ránu... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 10:15 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Urtman
Ježiš to néééé...ale mezi tím než by je někdo nebo nikdo koupil/nekoupil by se narodily další a další a pak babo raď co s potěrem, buď je nechat vyprdnout v akváriu, kde je dospělci sežerou nebo nevím.Teď mám očka po dlouhéééé době naštěstí a budu selektovat.Tak mi rovnou poraď teda jak vyselektovat pro chov a co s těmi dalšími co v chovu nebudu chtít hmm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.02.2014 10:08 JoKa Re: Nikola90
Když se ti narodí štěňata a nikdo je nebude chtít, tak je utopíš?!?

Toto vlákno si zcela jistě četla podrobně. Kolikrát zde zazněl dotaz (z mých úst minimálně 3x) víš vůbec co s mladými? Nebo zde také zaznělo nemnož, pokud nevíš co s nimi...
A neříkej mi, že když je odneseš do akvaristiky v pytlíku na zkrmení, že si je žádná nevezme, tomu prostě nevěřím...
Nehledě na to, že do záchoda nepatří mrtvé ryby, natož živé!!!

Edit: a ty se nepřiznáváš, ty tady dáváš patamatixovi rady co s nimi má dělat a chlubíš se, jaké si vymyslela řešení!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 09:59 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Urtman
Aspoň se přiznám.Ve zverimexech je nechtěli, na inzerci se mi nikdo neozval a z místních taky ne a ani jako krmivo pro ryby a v akváriu jsem neměla žádné dravé ryby.Tak mi pověz teda co jsem měla dělat, když zájem byl nulový nu-lo-vý :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 09:56 JoKa Re: Nikola90
už by mě nebavilo je umrtvovat
měla jsem v akváriu jen kluky, holky jsem spláchla
Toto myslíš vážně? A tím se tady věřejně chlubíš?!? Já bych se styděl a rozhodně to nedával na net, ještě se u toho vyfoť a loupni to na FB!! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 09:54 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Filip
Ahoj Filipe, taky se mi narodily očka a mám je v porodničce.Taky jsou lednový.V akváriu mám samé mírumilovné a neagresivní ryby(teda podle atlasu a netu), ale stejně je tam budu dávat až budou cca 1 cm velcí.Takhle jsem to udělala s mláďaty před těmahle a žijí všichni.Ale záleží jaké ryby máš v akváriu..to je pravda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 09:51 sura145 – Dotaz
Ahoj lidi narodili si mi malý pavý oka, tak jsem dal vedle do nádrže a mužu k ním dát Ancistruse nesežere mi je ? Díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -9   09.02.2014 09:51 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: patamatix
Jako krmivo proč ne taky. Mám čtverzubce zelené a na youtube jsem viděla jak si dospělci podali i neonky. Takže když by se hodně přemnožili a už by mě nebavilo je umrtvovat tak je budu házet do akvária čterákům.Taky řešení.Jednou jsem to nemohla už vydržet a měla jsem v akváriu jen kluky, holky jsem spláchla :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 09:48 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Lenicka92
To jo ale detrit v akvárku je hnojivo pro kytky :) Já mám dvě trojce pavích oček 2 samičky a 4 kluky, kluci jsou po dvojicích stejný druh ocasu i barvy a jsem pyšná na moji samičku, která ani jednou nesežrala mláďata.doufám že samičky po této holčině to podědí taky.Můžeš zkusit třeba gavůnky,parmičky,sekavce,...těch druhů do začátku je hodně to se neboj na výběr je toho dost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 09:02 Filip
Mám v akvarku neonky a paví očka. Ok díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 09:00 Muž Yirka [9126] Re: Filip
Jde právě o to, které ty ostatní ryby jsou. Některé požerou i dospělé.
Obecná poučka zní, že mohou přijít dohromady v době, kdy se větším rybkám nevejdou do tlamky. (Platí hlavně pro dravce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 08:56 Filip
Zdravím, chtěl bych se zeptat mám malé paví očka narozené kolem 29.1., mám je umístěné v nádobce v akváriu tak, aby je nepožraly ostatní ryby, za jak dlouho je můžu přemístit do akvárka, aby to přežily ? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 08:35 Lenicka92 Re: Nikola90
No pro příště už vím, že si je nepořídím, nejen že strašně moc rodí, ale taky pěkně kadí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 23:04 Muž patamatix [408] Re: Nikola90
Já mám druhé akva a tam je rádi vidí ;-) Ale ještě raději je mají v bříšku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 23:02 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Lenicka92
No u oček to je jasný :-D ty prdí mladý pořád.Ale co do začátku taky dobrý.Jen stačí třeba jedna samička a ta pak ti vyprdne 20mláďat jako mě teďka. Pokud se nechceš věnovat jejich chovu tak jak radějí ostatní.Já ty moje budu selektovat na chovné kousky.Takže mi jich pak zbyde třeba míň.Taky možnost.Nebo příště volit jiné rybky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 22:28 Lenicka92
To víte s akvaristikou jsem začala teprve před 2 měsíci a nečekala jsem, že se mi ty moje rybky začnou tak nekontrolovaně množit :-D tak nemám ani zkušenosti s tím co s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 22:26 Lenicka92 Re: invalida
Dobře, tak zkusíme pár dní nekrmit, pokud to nevyjde tak je zkusím dát na tu inzerci. Dík za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 22:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lenicka92
Existuje spousta inzertních servrů ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 22:22 S Muž invalida [3881] Re: Lenicka92
Inzerce tady...jako krmný je vezme někdo z okolí rád. A nebo pár dní nekrmit..)úžasnej redukční činitel v nádrži. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2014 22:19 Lenicka92
Zdravím, obracím se na vás o radu. Ve velkém akváriu se mi už po třetí rozmnožili paví očka. Ze začátku je z velké části požrali ostatní ryby, ale teď už jich jsou nejspíš přežraný :-( Nebo jsou tak rychlí, že jim stačí utéct mršky :-D .Je jich cca. 40. Nevím co s nimi. Akvárium nemám zas tak velký, abych je mohla mít všechny a ve zverimexech jsem se už ptala a nechtějí je. Poraďte co s nimi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 22:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: cezarmilan
souhlas , dost slušné hnojivo ,a potěr se postará i o případnou řasu, máme v odchovničce tak vypulírované kytky že by mohl i Dennerle závidět :) , akorát to chce hlídat chemické přihnojování a co2 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 21:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MonterMonty
Ani nie, rastlín, že nieje kde plávať. Pripravujem akvária na emerz pestovanie, tak ich tam niejako poumiestňujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 20:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: cezarmilan
v podstatě pokud se podaří je odlovit co nejdříve , tak je slupne myslím i neonka nebo jakákoli stejně velká rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 16:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: malyLibor
Keď tu čítam dotazy typu pomôžte sad neviete čo môže byť mojím rybičkám :-( , tak mám obavy to dávať začínajúcim. Predátor by bol pre ne určite lepším riešením ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2014 10:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: cezarmilan
Můžeš je za korunu (nebo 10centů) prodávat začínajícím akvaristům. Uděláš jim radost. Zadarmio bych je nedával, většina lidí si neváží toho, co dostane zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:59 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MonterMonty
Nemám vyloženého predátora, mám tam pri nich moliny a im tiež utečú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:59 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
A ta nejkvalitnější :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: cezarmilan
Živá potrava pro větší ryby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2014 21:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MonterMonty
Dokážu utiecť, ale ak majú priestor a hlavne kde, to je určite tvoj prípad, môj tiež. Rovnako to nerieším skôr naopak, čo stým? :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=851