Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:50 Petr – gupky
Pozná se to tak že mají na konci břícha černou skvrnu březosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 14:48 Danča – jak se pozná jestli jsou těhotné nebo nejsou
Dobrý den chtěla by jsem se zeptat jak se pozná u gupek jestli jsou těhotné nebo přežrané
:-O ,včera jsem odchitila dvě malé rybky smich a nevím jestli nějaké tam ještě přibydo,protože ještě mám třii tlusté samičky ze čtyř že by sem je k nim přidala nějaký kdyby se tedy narodily,
Děkuji. X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 16:55 Radys Re: kikuška
Mám druhé akvárium na dospívání mladých ryb. :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 16:29 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Radys
Ha, brzy už nebudeš tak šťastný z narozených pavích oček :-D
spíše nešťastný, kam je dát :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2011 13:26 Radys – Radys
Konečně mám osum včera narozených pavích oček. potlesk hop :-) Jooo,mám svoje první narozené rybky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 22:04 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: dusky
a je opravdu gravidní? někdy se rybka straní a má velké břicho když má infekční vodnatelnost. Je akvárko v dobrém stabu? Koukni se jestli nemá zježené šupiny
Ale třeba to nic nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 21:29 Žena Linduš [166] Re: dusky
nerodí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2011 21:06 dusky
: preco mi gravidna gupka nechce zrat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2011 19:51 Muž MilosD [1] - Živorodky – Porod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 19:41 Žena jamap [11] - ŽivorodkyRe: bluemonster
Huste...konečně jsem viděla jak vypadaji očka u nenarozeného potěru!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2011 18:21 JagerMaister
;-) youtu.be/…
toto je tehotnosť ludia

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 15:41 JagerMaister
tehotná je ... radšej ju daj do porodničky ... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2011 15:14 Pavel – je těhotná?
Fotka k příspěvku Ahoj chci se zeptat jestli je to paví očko na obrázku těhotné nebo ne .Jestli jo tak kdy bude cca rodit.Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 10:16 R Muž romant [27982] Re: Designer
Já ten Tvůj článek nenašel, jinak bych Tě propagoval. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2011 10:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kačulík
Tak ja si prihreju polivcicku :-) .

rybicky.net/clanky/650-porodnicka

V takove porodnicce par dni klidne vydrzi, neni to totiz az tak maly a stisneny prostor. Kdyz se da nejaka rostlinka, rybky jsou v takove porodnicce klidne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 20:35 R Muž romant [27982] Re: Kačulík
Projeď tohle vlákno a odpovědí na Tvůj dotaz tady najdeš jistě vícekrát. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 20:33 Kačulík Re: romant
moc děkuji za návod.Ted jen poznat kdy se chystá rodit a snad těch prcků budu mít více
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 19:09 R Muž romant [27982] Re: Kačulík
Na to aby se Ti dařilo odchovávat větší počty budeš potřeovat porodničku, třeba tokovouto www.tatrapet.cz/…, ale když si to zadáš do vyhledávače, tak Ti vyjede spousty odkazů. Ten potěr pavích oček s největší pravděpodobností požírají očka samy.
EDIT: Tady je článek na výrobu jednoduchý porodničky rybicky.net/clanky/567-Vyroba-jednoduche-porodnicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 18:59 Kačulík Re: Kačulík
technická chyba mám 160-ti litrové akvárko né 16-ti litrové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 18:57 Kačulík Re:
Dneska jsem objevila ve svém 16-ti litrovém akvárku jedno miminko pavího očka.už z dřívějška mám dvě,které se mi začali zbarvovat.Nevím jak to udělat aby se mi rodilo íce miminek.je to sice podruhé co jsem objevila miminko ale i tak mě zaráží že vždycky jen malý počet.V akvárku mám paví očka,neonky červené,3razbory a 2 ancitrusy.Tak by mě zajímalo jestli mi ty miminka nežerou třeba ty razbory.Prosím poraďte Kačulík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 06:33 Muž Miras [111] Re: tominko03
ještě má čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 23:02 tominko03 – otaska
nemám na fotoaparáte nastavení dátum a teraz čo ja len potrebujem vedieť či ich mam dať do pôrodničky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 20:18 tominko03 – otaska
Fotka k příspěvku este jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2011 20:16 tominko03 – otaska
Fotka k příspěvku cavte potrebujem poradit kolko jej to bude este trvat mam ju dat do porodnicky ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:23 Žena simka894 [0] Re: romant
hmm stydim dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:18 R Muž romant [27982] Re: simka894
Co, třeba se podívat do atlasu ryb. ;-)
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 20:15 Žena simka894 [0] Re: Mery
neviem ti odpovedat ako dlho to bude travt, ale chcela by som este vediet ake velke su tie male??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 17:31 Mery – rodenia gupiek
Moja gupka už rodí vyše dvoch hodín a iba dve malé porodila a ešte stále má brucho :) dokedy to bude trvať,??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 21:07 Václav Rybníček – guppy
straní se od ostatních..co sem tak sledoval tak si zapluje do porostu a tam v klidu pouští mladý.. řitní otvor má takovej špičatej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2011 15:16 Žena simka894 [0] Re: Václav Rybníček
je to dost dobre vidno?? prave jedna moja caka kazdu chvilku male a ja len chodim a zazeram, ale uz 2 den nic a nic ... :-( ... a este by ma zaujimalo ake velke su jej male gupčata :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   31.03.2011 09:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Miras
No jo, ale co bys tady cekal? Tema se jmenuje "Gupka (paví oko) - rozmnožování", takze se da cekat, na co se tady kazdy zepta. A dokonce nelze ani vsechny tazatele obvinit, ze si nic nenasli a nectou, maji sve prvni rybicky, cekaji prvni mlade, tesi se, chteji o tom psat, ptaji se i na to co vedi, jen jsou v pocatcich zmateni.

Alespon si to myslim, proto bych se bal vsechny tazatele hazet do jednoho pytle (i kdyz nektere by asi pomohlo jen zaskrtit a pak teprve do pytle), kazdy se obcas dokaze zeptat tak, ze se ostatni nestaci divit, staci mit jen "vhodny den" :) .

Pokud by u rozmnozovani Pavich ok slo o neco vic, nez jak nasekat libovolne mlade a byt rad ze vubec, myslim ze nic nebrani zalozit tema "Gupka - genetika", nebo tak nejak podobne, posilat si tam kdo ceho dosahl, co s cim a jaky je vysledek, hezke obrazky a zkusenosti... Jen se bojim, ze ackoli by tam pak bylo co cist, a mohlo by to byt velice zajimave, ze by tech prispevku bylo jako safranu, par do roka, mozna i vinou toho, ze ti kdo maji sposuty akvarii, ktere nutne potrebuji ke smysluplne cinnosti treba ohledne slechteni a udrzeni barevnych forem, nemaji moc casu na neco jineho, treba psani sem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 19:28 Muž dvorak [94] - Rostliny
Deathbull napsal: 4-6 měsíců na rozeznání pohlaví u gupek? Tak to jsi krapet vedle...teda spíš víc.

Jo, omlovám se, spletl jsem si to s Mečovkou ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 19:26 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: dvorak
4-6 měsíců na rozeznání pohlaví u gupek? Tak to jsi krapet vedle...teda spíš víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.03.2011 18:59 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: tominko03
určitě to tu je už několikrát zmíněno!!!!
ale, do akvárka? Snad jsi je neměl někde na suchu!!! coze :-D :-D
Ne - nejspíš myslíš z porodničky do společenského. Tam je můžeš přesunou kdykoliv:
1) pokud netrváš na tom aby ti přežili - můžeš tam prcky dát ihned a některé dospělé rybky si na prccích pošmáknou
2) pokud chceš novou generaci - tak je přesuň do akvárka v momentě, kdy dorostou do takové velikosti, aby ho (prcka) hnedka rybky ve společenském akva nesnědly. Dá se to odhadnout. Mrkneš jak má zrhuba velkou tlamku největší rybka a to už odhadneš, jestli se tam nejmenší z prcků vleze ;)
3) pokud chceš přesunout jen některé, vyčkej, až budou mít prckové 4-6 měsíců, kdy už půjde rozeznat pohlaví a pak můžeš přesuunovat jen pohlaví té barvy, které chceš ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2011 17:46 Muž Miras [111]
přátelé nezlobte se, ale mě už toto vlákno pomalu přestává bavit číst, vždy bych se rád podíval co je nového a ono je to pořád dokola, ty samé dotazy, které zde jsou už milionkrát sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 14:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Václav Rybníček
Zatimco jini musi makat, to je teprve nadhera... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 14:05 Václav Rybníček
Právě sleduju rodící gupku je to nádhera!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 21:13 tominko03
ake stare gupky mozem dat do akvarka ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 14:57 Radys – Radys
Já sem ji pustil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Gunguy
To mas pravdu ze zalezi, ale aby porodila jen 8x, to by bylo jiste malo, urcite je i prumer vyssi ;-) . A co Platy koralove, jak rostou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 22:31 Muž Gunguy [2] Re: jakub
hmm to záleží na taplotě, genofondu, chemismu vody, pritomnosti samcu....

co treba 8 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 21:23 Muž Miras [111] Re: jakub
je to nějakým způsobem podstatné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 20:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jakub
To je spise matematicka otazka. Rekneme, ze samice se dozije pri stalem rozeni 2 roky. Rodi velmi zhruba co mesic. Zacina rodit dejme tomu ve tretim mesici, kdyz pozdeji, dozije se spise vic, tedy bych si myslel. Rekneme 24 porodu za zivot bude prumerne odpovidajicich, kdyz vezmeme jako nejaky zaklad, ze vydrzi zhruba 2 roky rozeni, ovsem samozrejme pri dobre peci.

A maximum? Tezko rict, to si netroufnu ani odhadnout. Copak, mas v akvarku nejakou rekordmanku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 20:34 R Muž romant [27982] Re: jakub
Když víš, že můžou rodit cca od třetího měcíce života a že doba březosti trvá měsíc, tak už si do vzorečku stačí dosadit dobu života samiček pavích oček a výsledek Ti vyjde. Vycházeje s předpokladu, že jssou samičky neustále se masečkama a tím pádem neustále těhotný. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2011 20:17 jakub – otaska
kolko moze gupka za svoj zivot mat najviac pôrodov ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 20:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Nepamauji si, ze by mi kdy Pavi oko rodilo nejak po castech, ale je take fakt, ze jsem je nikdy nejak systematicky nemnozil.

Co se ale tyce jinych zivorodek, treba Plat koralovych, nezazil jsem nikdy takove "trouseni mladych", vzdy se narodily vsechny mlade v nejakem intervalu mezi porody zaroven, zadne rozeni mezi, ani par kusu, vzdy vsechno zaroven. A ono pri rekordu 109 mladych od jedne samice na jeden vrh, si nedokazu ani predstavit, ze by neco jeste samice rodila mimo.

Zkratka to trouseni mladych se mi nezda, nikdy jsem to nepozoroval, ale pravidelne porody vsech zaroven v docela pravidelnych intervalech, jak byvaji popisovany, jsem sledoval mnohokrate.

Co na to dalsi chovatele zivorodek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 20:32 Muž Peparafan [4] – romant
Myslím že tímto je to vyřešno a pochopeno ;-) X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2011 18:09 R Muž romant [27982] Re: Peparafan
Ono se to bude velmi těžko určovat i když budou ve skleněným akva a bude na ně lépe vidět. To, že porodila teď nějaký počet mladých ještě neznamená, že za příkl. 2-3 dny nemůže porodit dalších x mláďat. To kolik a kdy bude rodit je dáno podle doby kdy byla oplodněna. Když víjdeme z faktu, že když je samička v přítomnosti samečka, tak jí nedá pokoj, tak se jistě můžeme dočkat jakéhosi permanentního období těhotenství přerušovaného porody, dle dní olpodnění. Takže jsem se takto jednoznačně :-D snažil odpovědět na tu nejednoznačnou otázku. :) Nebo je to obráceně? Nechť si laskavý čtenář vybere. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 17:54 Muž Peparafan [4] – Paví oko
Chtěl bych se zeptat zrovna jsem připravoval porodničku ( 5l zavařovací sklínka na dně s jemným štěrkem a jednou rostlinou, nahoře rozříznutý konec od PET flašky s nadělanými díry od hřebíku dost velké aby mladé utekly od samice) a když jsem odcházel to zrobit samička ještě mladé neměla ale cca za hodinu jsem přišel a všiml jsem si jedne malé rybičky u hladiny a tak jsem okamžitě už dal samičku do porodničky a asi hodinu sledoval akva a nakonec jsem jich našel 10. Štěstí že ryby jsem nakrmil než jsem šel mraženými patentky a to dneska hodně takže byly přežrané a mladé nelovili. Chtěl bych se ale zeptat jestli mám ještě čekat od samičky další mladé a nebo za tu hodinu už vyvrhla všechno co měla v sobě. Nepoznám přes Pet flašku a sklo jestli má ještě břicho velké nebo ne. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 22:19 tomas
Fotka k příspěvku toto je ona ;-) :-O :)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=2201