Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 12:58 Žena Dona [5] - MiniakváriaRe: Maky29
Pokud chcete, aby mladé rybičky přežily, vylovte samici a nechte ji porodit v jiné nádrži. Mladé dejte do velého akvária až dorostou do nesežratelné velikosti. Nebo se to dá řešit nějakou závěsnou porodničkou-odchovničkou. O chlazení akvária a různých vychytaných větrácích se tady ve fóru píše. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 12:26 Žena Maky29 [20] - Živorodky
No tak ted nevim co delat :-D Ale asi je fakt, že kdybych se skalárů zbavila, tak za chvilku nebudu vědět, co s těma očkama coze A hlavně jsou to pěkné rybky. Akvárko mám nové asi tak měsíc a půl, tak musím ještě dokoupit nějaké rostlinky, protože jich tam moc není a k tomu mi je ještě začali okusovat (potvůrky).
Poradíte mi ještě co s tou teplotou vody? Dnes se zase ochladilo, a tak to klesa na 26. Nemůže jim to kolísání teploty ublížit?
Jinak vám všem děkuji za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 06:58 Muž Ad@m [1051] Re: Maky29
Skaláre si na mladých určite pochutia. Ja keď som ich choval, tak keď black molly rodila skalár prišiel k nej a čo z nej vypadlo hneď zožral, malé nemali čas sa niekde ukryť. Ale aspoň sa ti Gupky nepremnožia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2012 06:25 yenya Re: Maky29
Skalár ti to bude papat, nic nezbyde. Já bych potřeboval pár skalárů půjčit, nebo ti tak 300 pavích juniorů můžu dát ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2012 06:24 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
Potvrzuji, skaláry se při lovných výpravách na paví oka dovedou pěkně sešikovat do nějakého kompaktního útvaru a znemšovat manévrovací prostor a posléze si pochutnat. Prostě týmová práce co slaví úspěch. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2012 05:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maky29
Skalára patří mezi "inteligentní cichlidy". Viděl jsem onehdá jich pět v jednom šiku "natláčet" mladá pávčata do kouta a tam je zobat... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 23:13 HaDaS Re: Maky29
Záleží na mnoha okolnostech. Když máš skaláry a čichavce, tak předpokládám, že máš minimálně 150ku. Pokud je tam hodně hustých rostlin, tak pravděpodobně pár kousků může přežít. Moc šancí jim ale nedávám. Kvůli živorodkám bych se skalár a čichavců nezbavoval. Založ si prezentaci a bude možno radit fundovaněji. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:28 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: Zoidik
omlouvám se, ale psala jsem to na mobilu a ten není tak přehledný jako PC, tak jsem si myslela, že se to předtím nezobrazilo a tak jsem to zkusila ještě jednou :-)
Jinak díky za odpověd :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2012 21:26 Žena Maky29 [20] - Živorodky – Není voda moc teplá?
Ahoj, mám březí rybky (gupky) a v těchto teplých dnech se voda v akvárku z nějakých 24-26 stupňů oteplila na 28 (snad to stoupat už nebude). Nemůže to rybkám ublížit? A je Možnost vodu nějak ochlazovat? Jsem začátečník a na první mrňouse se těším a doufám, že mi nějací přežijou a nebudou všichni sežraní :-O
A ještě k tomu žrání malých rybek - skaláři a čichavci jsou asi určitě největší hrozbou pro ty malé, co? Budou mít alespoň nějakou možnost přežít třeba ukryté v rostlinkách, nebo je lepší se těch čichavců a skalárů zbavit? :-(
Díky za odpovědi ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 07:41 yenya Re: Maky29
Ta má času dost, 2 týdny určitě, ale spíše skoro 3 týdny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 07:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Maky29
Dotaz stačí v jednom vláknu ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 01:43 Žena Maky29 [20] - Živorodky – Kdy asi porodí? :)
Fotka k příspěvku Ahoj, dokážete někdo odhadnout, kdy asi tak porodí tato rybička. Pro jistotu jsem ji odchytila do porodničky, ale nerada bych ji tam držela zbytečně. Černou tečku březosti mají asi další čtyři samičky, ale nemají zatím tak velká bříška jako tahle. Těch černých bříšek jsem si všimla asi tak před 2 nebo 3 týdny. Ale před měsícem jsme zařídili nové akvárko, tak jsme je možná už ,,těhotné,, koupili, ale nevěnovala jsem tomu pozornost, tak nevím zda už těhotné byli či ne.
A ještě by jsem se chtěla zeptat z jakého důvodu může být v porodničce jen jedna rybka?
Díky za odpovědí
;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 17:17 Muž MichalK [16] Re: LiborSprysl
Jo díky, ten článek už jsem četl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 10:38 Muž Jiri_99 [425]
Zjistil jsem, že tři samičky ze čtyř mají u řitního otvoru černý flíček. Ale mladé určitě nemají, čím to? A jak bezpečně poznám, že to na ni přišlo. Respektive, kdy už je čas ji přelovit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 05:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichalK
Sice mnozí mají dojem, že to není pravda, ale zkuste si přečíst článek Mohou se paví očka přemnožit...bude vám ten mechanizmus o dost jasnější. Všechny živorodky rodí především s ohledem na podmínky v nichž žijí a nelze se řídit nějakými časovými údaji, neb nic není na den přesné...(To je zkratka pokud číst nechcete smich )Endlerka je také paví očko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 17:57 Muž MichalK [16] Re: LiborSprysl
Jojo, to je mi jasné že to není na povel :-D jen jsem myslel jestli je to návazné, nebo to v ní prostě může být libovolně dlouho a třeba po třech týdnech od posledního porodu se to v ní nějak oplodní a pak až se začnou plůdky v samičce vyvíjet (omlouvám se za hloupost mého dotazu, ale vůbec nevím, jak tyhle záležitosti fungují a s živ. endlerovou nemám vůbec žádné zkušenosti). děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2012 17:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichalK
Trochu záleží na náladě rodičky...jaké má žrádlo, jakou teplotu, jakou vodu... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 17:24 Muž MichalK [16] Re: LiborSprysl
Dobře, tak jestli to chápu správně, jestli březost trvá 25 dní tak třeba za 50 dní od oplodnění by měl být druhý vrh jo? nebo je tam ještě nějaká mezera?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 16:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: MichalK
MichalK napsal: Dobrý den, chci se zeptat, živorodka endlerova taky vydrží oplodněná na několik vrhů jako paví očko? děkuji
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 16:41 Muž MichalK [16]
Dobrý den, chci se zeptat, živorodka endlerova taky vydrží oplodněná na několik vrhů jako paví očko? děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 21:32 Muž Jiri_99 [425] Re: spajk17
To doufám.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2012 21:27 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: kačulinka
paví očka se ti ešte rozmnoží hodnekrat...je to takovej plevel hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 21:15 Muž Jiri_99 [425] Re: prasan
A já zrovna myslel, že spíš samec..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 21:04 - Re: Jiri_99
Skôr samice.Samce majú plnú hlavu párenia.Ale nie všetky samice mladé požierajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 20:55 Muž Jiri_99 [425]
Kdo žere mladé víc? Samec, samička či nastejno? Děkuji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 13:12 R Muž romant [27981] Re: kačulinka
To vůbec nevadí, jsou to rybky velmi plodný a na příště už budeš třeba lépe připravená. X-)
Edit: rybicky.net/forum/5458
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 13:09 kačulinka
Děkuji, mam jich jen 4 asi jsem si toho všimla pozde, budu se snazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2012 13:05 R Muž romant [27981] Re: kačulinka
Já jsem Ti odkaz na tyhle vlákna nedával proto, aby jsi do každýho psala svůj dotaz, ale tu odpověď si vyhledala, protože zde je uvedena bezpočetkrát. Neber to nějak zle, ale mělo by to patřit k základnímu postupu při získávání informací na tomto fóru. Prostě nejdříve hledat a potom se ptát. ;-) K Tvému dotazu. Pokud jich chceš odchovat co nejvíce, tak to bude nejúčinnější bez přítomnosti rodičů. Několikrát denně krmit a pravidelně měnit vodu a odkalovat dno, prostě udržovat danou nádrž v čistotě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 12:53 kačulinka
Ahoj prosím vás právě se mě vylíhli paví očka a chci se zeptat zda li je mam nechat u rodicu a nebo je oddělit aby je nesnědli?? a jak se mam o ně starat o ty malé??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 12:21 R Muž romant [27981] Re: kačulinka
rybicky.net/forum/1728
rybicky.net/forum/208
Edit: Prosím správce o sloučení. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 12:15 kačulinka – paví očka
Ahoj prosím vás právě se mě vylíhli paví očka a chci se zeptat zda li je mam nechat u rodicu a nebo je oddělit aby je nesnědli?? a jak se mam o ně starat o ty malé?? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 20:59 tutuna – Ivoš a yenya
Moc děkuji za vaše názory :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 20:58 tutuna Re: Ivoš a yenya
Moc vám děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 20:54 TomasP – Pavi ocko :)
Fotka k příspěvku bry vecer chtel jsem se zeptat je mozne ze u samecku paviho ocka mizi cerny flicek u ocasku ?? mam takove dva a nvm zda to neni na skodu jinak vypadaj pekne zdrave
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2012 20:51 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: tutuna
Hele, to neřeš, ona si to odrodí až přijde její čas a že by v ní zatvrdli prckové, tak toho se opravdu bát nemusíš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2012 20:50 yenya Re: tutuna
Tak jí nech v akváriu, nic se jí nestane. Jen bude méně malých. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 20:46 tutuna – dotaz
Ahojky, chtěla bych se poradit, koupila jsem paví očka a dvě byly "v tom" jedna vrhla už za dva dny a u ta druhá už tam je dní 5 a nic, vím že to záleží na tom jak dlouho je v tom, ale příjde mi jí líto že se v té sklenici před porodem asi stresuje...navíc jsem slyšela o tom že to v ní může "zatvrdnout" a vůbec neporodí...?!nešlo by to z ní nějak vyhnat a urychlit to (třeba teplotou)?Jedu na dovču tak by se mi dost ulevilo, ale samozřejmě je nechci trápit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 11:20 Muž Sprachys [48]
tak je to necelý 2 měsíce a jeden ze 3 prcků se začíná vybarvovat na samce, jinak gonopodium u něj rozpoznám už déle než týden...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2012 16:41 Aanonym – paví očka
tak jsem měl v nádrži odlovené 2 samičky gravidní... cca po třech týdnech už to opravdu byly sudy...porodnička se jim nelíbila a tak jsem neměl tu trpělivost je nechávat trápit tam...pustil jsem jednu k malým ancitrusům...jiné ryby tam nemám... začala druhý den pomalu vypouštět jikry(mláďata)...druhou jsem měl ještě v porodničce...zmapováno mám 13-15 kousků :-) ...hodně jich proháněla a tak jsem ji radši honem dal zpět do velkého 250L akvárka...tu druhou taky, protože mám akvárko 12 litrů a rybky bych později nerad splachoval...takže jsem spokojený z přírůstku:-)))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 11:36 Muž EiFFeL [39]
ještě vydrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 10:49 Muž Sprachys [48]
zdravím, za jak dlouho se vybarvují mláďata endlerek po narození? nebo kdy se dá rozeznat pohlaví?... už mám 3 mladé asi měsíc a pořád pohlaví nerozeznám a barvy se neobjevují.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2012 07:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: BDL
Tahle tečka není tou správnou skvrnou, která by měla indikovat blížící se porod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2012 00:38 BDL – Březost?
Fotka k příspěvku Zdravím,
nedavno jsme koupili silver molly. A jedna se mi zdá nějaká větší mohutnější. Mohla by mít mladé? Z jedné strany má vidět černou tečku, ale z druhé ne. Na fotce to neni tak zřejmé v realu je to znatelnější. Dík za reakce!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 21:11 R Muž romant [27981] Re: Kocajs
Obden 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 20:52 Kocajs – Samička
Jak často bych měl tu vodit měnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 20:20 R Muž romant [27981] Re: Kocajs
Měnit, měnit a zase měnit vodu společně s udržováním dna v čistotě a přežití bude možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 20:19 Kocajs
Dobře díky, a přežije samička a pak potěr bez filtru?Je to 12 litrovka to je moje poslední otázka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2012 16:55 Muž Hanzy [31] Re: Kocajs
Vajicko bych uplne pustil z hlavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 16:05 R Muž romant [27981] Re: Kocajs
Třeba tetramin, na ten vaječnej žloutek bych v tomto případě nepoužíval, to je spíš k použití pro vykulenej potěr z jiker, než pro živorodky, jetřeba s ním provat obezřetně, neb to velmi kazí vodu a předávkování může mít neblahý následky. To krmení je dobrý provádět několikrát denně v měnších dávkách a nezapomínat na pravidelnou hygienu nádrže a častěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2012 15:40 Kocajs – gupka
A jaké vločkové? A to vejce můžu teda taky? Díky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=1851