Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 11:53 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Albert
Pravdepodobne teraz už nič,ale neboj o také 3-4týždne si to devčata zopáknu.Nabudúce si ich daj do porodničky po jednom kuse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 11:52 R Muž romant [27987] Re: Albert
Udělej to jinak, zanech porodničkovejch experimentů a měj v akváriu společně se rybama hodně možností se poschovávat, ideál jsou chuchvalce rostlin, z něčeho jemnějšího a ty omladina se tam po porodu uchýlí, jde o několik kritickýh hodin po porodu a potom už jsou akceptovány a možná budou mít větší šance na to žravejm samicím zdrhnout, než v tom malým porodničkovým prostoru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 11:45 Albert – Paví Očko těhotenství
Takže myslíte, že už z toho nic nebude ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2013 11:20 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Urtman
Túto porodničku čo vidíš na obrázku od Alberta nemusíš vôbec nijako upravovať.Je to plastová škatula,ktorá má na spodu podlhovasté otvory kvôli prúdeniu vody,poter cez ne nemá a nesmie prepadávať!Mladé rybky po narodení iba klesnú dole cez vloženú plastovú časť tvaru "V"kde by mali zostať.Bohužial ten kus od výroby bohvieako neprilieha a mladé po rozplávaní sem tam prekĺznu hore k samici.V princípe bola ale celá porodnička postavená iba pre jednu rodiacu samicu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 10:56 JoKa Re: Albert
Porodnička není hloupost, ale tvé použití bylo hloupé... Když už, tak každá samice musí mít svojí, samozřejmě existují i jiné metody (podstatně efektivnější), ale koníčkáři, což bezpochyby jsi, stačí bohatě zarostlé akva a nějaká ta plovoučka...
Savan to vystihl dobře, jedna rodí mladé těm zbývajícím třem rovnou do tlamy...
Jinak bez nějaké úpravy tvé porodničky mladí většinou nepropadnou (když jsem jí kdysi chtěl takto použít, tak jsem otvory vrtačkou zvětšoval). I když se sebevíc snaží, chvilku jim trvá, než otvory vůbec najdou a většinou se stejně neprotáhnou a to nemluvím o tom, že mladému také chvíli trvá (i když se rodí živá), než se vůbec "rozkouká"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 10:24 Muž savan [622] - Živorodky
Chyba bola ich dať všetky 4 do jednej porodničky.Fungovalo to asi nasledovne:Jedna rodí a ostatné tri papají smich S tým okamžitým prepadávaním dole to tiež nieje celkom ružové,mladé sa skorej motajú po celej porodničke,dokonca sa vedia zo spodnej časti dostať do hornej čo pri účasti ostatných samic znamená iba jedno-peknú sváču
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.12.2013 23:51 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Albert
Neřekla bych, že hloupost... Vypadají prakticky skoro stejně jako před těmi 2 týdny. A jestli spoléháš na to, že mládě ihned propadne mřížkou dolů, tak jsi na omylu. Gupka se i během porodu otočí a právě vypadnuvší prtě sblajzne raz dva. Nehledě na to, že tam jsou s ní i další ;-) A nejsou tam žádný kytky, do kterých by se potěr mohl skrýt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.12.2013 22:58 Albert – Paví Očko těhotenství
To je hloupost ta porodnička (plastová krabička) je udělaná tak aby mládata propadli dolů takže je nesmysl aby snědli potěr, který se ještě nenarodil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.12.2013 22:14 JoKa Re: Albert
Vypadají spíš, že už si odrodily a dobře posvačily... A jestli byly 4 v téhle plastové krabičce, tak si tu jim sváču jenom usnadnil... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:40 Albert – Paví Očko těhotenství
Fotka k příspěvku potlesk
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 20:36 Albert – Paví Očko těhotenství
Zdravím před 14 dny jsem dal na tento tuto stránku fotku 4 pavích oček ( s tím že jsou těhotné) a že se za 14 /asi/ narodí .... vypadaj že by se měli každou chvíli narodit ???? viz foto ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 13:45 misa
děkuju za odpoved :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 13:33 R Muž romant [27987] Re: Misa
Cca do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 13:28 Misa – paví očko (grupka)
Fotka k příspěvku Muzete mi někdo prosím poradit za jak dlouho se ji narodí mláďata.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2013 12:15 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: romant
Souhlasím,předčasný porod není nic neobvyklého.Může ho vyvolat stres a taky velice často pokud se v nádrži kde se samice přeloví použije čerstvá voda a proto by se měla voda použít ze zaběhlého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:49 R Muž romant [27987] Re: malvinator
Už samotná operace přendání v sobě nese riziko, že se porod vyvolá a dopadne to jak píše Libor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:40 Muž malvinator [0]
Já jenom, že se mi to ještě nestalo kdykoli jsem dal samičku vedle do nádrže tak mi hned porodila dal jsem jí zpět do společenského akva a bylo to. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:38 R Muž romant [27987] Re: malvinator
To jo, to voni umí je zpucovat i všechny a když jich třeba nebylo tolik, tak měla sváču. je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:37 Muž malvinator [0]
Aha díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: malvinator
Vysypala nevyvinuté zárodky...může potratit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:33 Muž malvinator [0]
Ahoj, chci se zeptat je možné, že by mi mohla samička "potratit"? Večer měla úplně nacpané bříško, tak jsem ji odlovil do jiné nádrže, kde byla úplně sama a ráno se kouknu a samička je normální jako po porodu a mladý nikde... Jak je to možné přeci je nesežrala všechny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 11:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudlik
Zkuste...dost krmte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 10:49 dudlik
Můžu dát dnes narozeny potěr do akva kde je zatím pár anciků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 09:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: milovniceryb
Takova rybicky.net/atlasrostlin/riccia_fluitans by nemusela byt spatna ;-) .

Nevim odkud jsi, pokud nemas, v Praze mohu trs darovat treba hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.12.2013 17:09 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: milovniceryb
Jenom bych dodal že by v akvárku měli být převážně plovoucí rostliny.Potěr pavích oček se zdržuje a hledá útočiště spíše pod hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 15:01 milovniceryb Re: romant
Tak děkuji a budu doufat. :) hop potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 14:56 R Muž romant [27987] Re: milovniceryb
To je taková ta tmavá tečka u zadečku, jenž se postupem času, jak se mladý rybky v rybě vyvíjí, zvětšuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 14:51 milovniceryb Re: romant
OK. :) A ještě jeden dotaz. Co je ta "skvrna zralosti"??? PArdon že se ptám, ale jsem v tomto oboru úplný lajk. Chovám spíše Betty. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.12.2013 14:49 R Muž romant [27987] Re: milovniceryb
Aničko, malyfranto, eriko, Tino, losice, Hanko nech jí tam kde je, to bude pro vás všechny to nejlepší a čekej, ono se to nějak vyvine a třeba se i na vánoce dočkáš omladiny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2013 14:43 milovniceryb – Bude - nebude
Ahoj, mám v akváriu samičku pavího očka, kterou jsem nedávno koupila. Má veliké břicho, když se na ní dívám zvrchu jevětší než ona a je takové stříbrné. Má v bříšku mladé, nebo jsem jen paranoidní? A jestli ano, mám ji nechat v akváriu kde mám hodně rybek, ale taky hustou spleť rostlin, nebo ji mám dát do sklenice? Děkuji za odpovědi. Milovniceryb. :) smich Moc bych byla ráda za rychlou odpověď, díky.

Veselé vánoce vám všem!!!!!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 22:17 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: mata
Ano,Paví očka s endlerkama se křížit můžou.Endlerky s Black mollama ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 21:41 mata – křížení black moll a endlerek
Zdravím, chci se zeptat Paví očka s Endlerkama se kříží. Jde mi o to jestli se budou křížit také Endlerky s Black mollama? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:25 Muž malvinator [0]
Aha, díky za odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:15 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: malvinator
Tady záleží jestli máš 2 barevné formy u kterých by se v potomstvu mohlo oběvit cokoliv,spíš by to byl ale takoví mix.Pokud by to byla ale 1 chovatelská forma,by potomstvo mělo být samci po samcovi a samice po samicích.Samci jsou oproti samicím vždycky podctatně barevnějši,což je u ryb běžné aby se líbili samicím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:04 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: malvinator
Ťažko povedaŤ, ale samice sú menej farebné normálne, môže to byť normálna samica k samcovi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 20:02 Muž malvinator [0]
Ahoj chtěl jsem se zeptat, když mám matku obyčejnou nebarevnou a otec je hodně barevný jaký budou jejich malý taky obyčejný?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 21:21 Gondal – Paví Očko těhotenství
14 dní to je dobrý, a za jak dlouho se jim stráví žludkový ... a čím je krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 21:17 R Muž romant [27987] Re: Albert
Mají čas, tak 14 dní.
Edit: Snaž se trochu sám hledat, vše máš před nosem. rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 21:13 Albert – Paví Očko těhotenství
A na jak dlouho by jste to viděl ( narození ), už je mám ve skvěle vybaveném akvárku , jako porodničce ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:52 R Muž romant [27987] Re: Albert
Všechny v tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 20:14 Albert – Paví Očko těhotenství
Fotka k příspěvku Jsou všechny těhotné nebo některý nejsou ????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:54 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Albert
Jojo, to poznáš, koukni třeba sem :)
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Albert
poznáš, když se na ni podíváš zepředu, tak bude vypadat jak krabice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:53 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Albert
Ta porodnicka ma byt v akvarku:-D ale to snad vis.. Postupem casu, az ziskas urcitou zkusenost, tam budes davat samici par hodin pred porodem. Za predpokladu, ze rybka bude rodit za dva az tri tydny, bych ji tam dal az za ty dva tydny, myslim si, ze kdyz ji tam das kousek egerie nebo jine kytky, ze tam ten tyden v pohode vydrzi...Po porodu ji das zpet do akva, z porodnicky vytahnes dno (tu jakoby prepazku uprostred) a prcky v ni nechas..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:51 Albert – Paví Očko těhotenství
Dobře :-D a tak když na ní poznám zhrahatění tak do porodničky ---
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:49 Muž martin386 [17] - ŽivorodkyRe: Albert
Myslím si že ne, nebude tam snad na pořád ne ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:48 Albert – Paví Očko těhotenství
Fotka k příspěvku A není to pro Paví očko trápení když je v tak malém prostoru ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:47 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Albert
Podle me je 25-26 ideal pro ocka, doporucuju nezvysovat skokove teplotu, me se stalo, ze jsem to chtel uspisit, zvysil teplotu a rybka porodila nevyvinute jikry, proste to nech na prirode, az to prijde tak to prijde... rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:42 Albert – Paví Očko těhotenství
Takže když budu mít 26-27 ??? tak seta se narodí dřív a nemohli by jste mi sem dát fotku hranatého bříška ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:39 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Albert
ma brezi skvrnu (cerny flek na zadku), ale jeste neni baculata, jak bude mit tesne pred porodem, tak bude mit jakoby hranate brisko, rybka se bude snazit nekam schovat, 2-3 tydny je muj odhad, hodne zalezi na teplote vody

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=1001