Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 11:02 andy Re: Zoidik
Moc děkuji já mám těhotnou rybu už 6 týdnu a má hranaté bříško a je furt na jednom místě a nehýz be se jenom ploutvý tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 09:40 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Andy
Přelov až začne vyhledávat klidné místo a bude se stranit. TO bude těsně před porodem. Když to uděláš dřív o den dva tři, tak ze změny prostředí taky začne rodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 09:38 Andy – Kdy dát rybu do porodničky
Dobrý den,
nevíte kdy mám dát těhotnou rybu do porodničky??
Chová se nějak jinak je těhotná určitě má černou tečku a nafouklé bříško
děkuji za odpověď
Andy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2012 10:55 R Muž romant [27987] Re: renej44
Jak v tomhle vlákně, tak třeba na fotkách v atlasu je samic se skvrnou březosti opravdu dost. To že se tzv. nemůžeš dočkat nemusí znamenat že Tvoje rybky nerodí, ale třeba mladý stihnou požrat, takže to vypadá, že stále nic, ale to je jenom taková úvaha, nevíme o tom akváriu nic. Možná že by nebylo od věci si zřídit prezentaci a uvést tam co nejvíce údajů, aby bylo tzv. z čeho vařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2012 10:38 renej44 – skvrna březosti
jak ta skvrna březosti vypadá?jak jí poznám?to je pořád každý,ppodle skvrny březosti.ale ona skoro každá rybka má skvrnu u zadku.mám samičky už dlouho tlusté.skvrna tam je,jako ale každá samice jí má,ale pořád nic.tak jestli je jen tlustá nebo je v tom.nevím no.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 19:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Myslím, že jsi to vystihl přesně... Toto je klasický příklad, kdy se řeší následek, ne příčina - sameček pavích ok zkouší oplodnit větší samici jiného druhu... ovšem příčinou je přerybnění nádrže, ne vada samečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 08:34 yenya Re: romant
Jo, máš pravdu. Opakování je matka moudrosti. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 08:19 R Muž romant [27987] Re: yenya
Ano, řešilo a tazatel to řeší, ale tohle je vlákno o rozmnožování pavích ok a když tady ta otázka je, tak moje odpověď je taková, jakou jsem napsal, tak to podlě mě může být. Nechci nikomu šahat do svědomí, ale tohle je klasickej příklad, často se opakujících dotazů na nějaký problém v jednom vlákně a zároveň řešení problému jiného ve vlákně sousedním a jelikož je akvaristika o souvislostech, tak je dobré si to připomínat. Možná zbytečně, ale já to tak dělám ať je to někomu příjemný či ne, to mě neptrápí, je to jedna z cest jak se dobrat řešení a funkčnosti. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 08:08 yenya Re: romant
Já už to nechtěl zmiňovat, protože napsal, že to ví a asi se to řešilo i v jiném vlákně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 08:05 R Muž romant [27987] Re: yenya
No a třeba je to tou dusnou atmosférou, která v o akváriu bezesporu bude panovat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 08:02 yenya Re: malyLibor
Samce co mám, jsou neustále v "závěsu" za samicema, chvíli tam, za chvíli "otravuje" jinou, ale pořád v "akci". Kolikrát je nezajímá ani krmení. A některý samec je i větší než některá samice a "jdou" po nich stejně ano . Mečovky jsem nikdy neměl společně s pavíma okama, mám radši jednodruhové nádrže, takže tenhle problém jsem neřešil, proto jsem viděl "problém" v samci stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 22:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lukas05
Myslím, že jsi to trefil přesně. Samec hledá rozmnožováníschopnou samici. Než to ale začneš řešit, opravdu někomu věnuj ty čichavce a skaláru... a nebo jim pořiď větší akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 19:49 yenya Re: lukas05
Tak si pořiď lepšího samce, ale jenom jestli jsi dal nějaké ty ryby už pryč, jak jsi psal v komentáři pod nádrží. Hlavně tu skaláru ano a i ty čichavce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 18:04 lukas05 – Velikost samicek
Mam problem, v aquariu mam 5 samicek a 1 samecka gupky. Ale samecek se mi otira pouze o mecovky mexicke a samicek sveho druhu si ani nevsimne. (Vodu kazdy tyden odkaluji, ma teplotu 26 stupnu) Samecka uz sem i daval na cely den do porodnicky se samickou, ale nic. Tak me napada jestli to neni pouze velikosti samicek, jelikoz jsem cetl, ze by meli byt az 2krat vetsi nez samecek. Ale nyni maji stejnou velikost jako on. A mozna proto se otira o vetsi mecovky, nebo ja uz vazne nevim. ne :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 12:55 R Muž romant [27987] Re: rybka12345
Jak píše kolega a nebo se ještě všechny nenarodily a nebo už je samice vynesená a nemá jich tolik, variant je povícero.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 12:45 Muž fido16 [631] Re: rybka12345
Rodičové si zřejmě pochutnali na dětech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 12:44 rybka12345 – gupky
dnes som si v akvárku vvšimla že tam mam mlade. oddelila som rodicov a bolo tam 7 mladych preco len tak malo? :-) :-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 18:08 yenya Re: romant
Já právě čekal,jestli ještě něco napíše, tak jsem nereagoval. Já jen, že to dala do rozmnožování. Parazity jsem u pavích ok nikdy neměl, takže tenhle problém, zatím neznám (ale nikdy, neříkej nikdy - co není, může být).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 17:19 R Muž romant [27987] Re: yenya
No a nebo to můžou bejt třeba i střevní paraziti, těch možností je mnoho. Pokud bude mít dotyčný anonym(ka) opravdu zájem o nějakou radu či pomoc, tak se ukáže a třeba i nějakou tu fotku dá k dobru, necháme se překvapit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 17:14 yenya Re: Verca
S tím výkalem jsem to chtěl taky napsat, ale opice si asi krátila večer :-D , tak nám napsala, protože teď už nic neřeší ano, nebo už dokakala a možná i porodila stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 08:36 Žena Verca [2] - ŽivorodkyRe: opice
,,Nekakakala,, spíše?
Můj a určitě i ostatních akvaristů (jestli se tak můžu nazvat) tip je při spozorování skvrny nechat rybky 1 den hladovět, někdy mají skvrny i když jsou přežrané ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 22:27 - Re: opice
Žeby pôrod. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 20:09 opice – rozmnožování
moje rybka má flek a neco zní čouhalo coze :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.08.2012 16:48 yenya Re: timea
hmm Asi je, jako skoro každá. Jsou to velmi plodné rybky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 16:14 Muž koikapor [163] - divoké živorodky
času má ešte dosť, najmenej 2 týždne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 13:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: timea
hop smich smich flek má, ale jinak je celá ryba flek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 10:37 timea – tehotná gupka
Fotka k příspěvku chcem sa spýtaťči je moja gupka tehotná. Gupky som kúpila len teraz a mám ich prvý krát, tak nemám skúsennosti. hmm hmm hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 07:28 Muž lopuchojd [10] Re: fido16
Tu planuju koupit ale pockam si na zari az u nas budou akvatrhy.Jinak Egeria roste taky dost silene.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 21:55 Muž fido16 [631] Re: koikapor
řekl bych že došli živiny :-). Mě teďka též ubrala na růstu ale brutálně mi začali růst vallisnerky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 21:54 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: fido16
ta rastlina má fakt brutálny rast ale v poslednej dobe sa jej u mňa akosi prestalo dariť
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.07.2012 21:49 Muž fido16 [631] Re: lopuchojd
Jj taky se mi to stalo že jsem ji eshou skoro zlikvidoval. Jinak doporučil bych růžkatec rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum Roste strašně rychle já ho každé dva týdny vyhazuji a nechávám jej minimum v akva :-) a roste jak hloupý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 21:35 Muž lopuchojd [10] Re: fido16
No měl jsem ji vic viz uvodni foto v me prezentaci.Jeste vcera my uz zarustala tretinu akva ale musel sem ji protrhat protoze lecivo co sem pouzil na nemoc ryb ji dalo peknej zahul.Je pravda ze ted by se uz nemeli kam schovat.I tak bych to ale nechtel riskovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 21:21 Muž fido16 [631] Re: lopuchojd
Mě vždycky něco přežilo když jsem měl egerii na hladině ale to jsem měl z egerii fakt houštinu a mladý se do nich v pohodě schovali :-). Takže jestli jsi měl jednu dvě rostlinky nediv se že nevydrželi. Hlad je sv... :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 21:08 Muž lopuchojd [10] Re: malyLibor
No mel sem tam egerii a stejne nic neprezilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 17:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Maky29
Hezký výkon :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   29.07.2012 17:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lopuchojd
Ideální je mít v akvárku nějakou tu houštinku z rostlin, hlavně drobnolistých, a ony se ti tam zašijou a přežijou v pohodě. Lepší než jakákoliv porodnička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 13:13 Žena Maky29 [20] - Živorodky
Tak ráno jich tam ještě pár bylo. Napočítala jsem jich 31, plus jedna byla nějaká zdefornovaná, tak jsem ji dala do velkýho akva a za okamžik byla zbaštěná :-( :-) Asi můžu čekat další, protože má pořád bříško :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 06:04 Muž lopuchojd [10] Re: malyLibor
No nemoc je snad zazehnana ale o to my neslo.Odlovil jsem je a dal do kelimku proto aby mi je ostatni nesezraly.Uz sem mel nekolik vrhu a z tech sem v akva videl najednou max. 3 ks a i po tech se brzo zaprasilo.Neresil sem to a bral to jako spestreni krmiva protoze bych pak nevedel kam s nima ale ted bych je chtel odchovat a nwm jestli nepotreebuju neco specialniho.Kelimky jsou docasny, nemel sem po ruce nic jineho a pravdepodobne si poridim nejakou tu odchovnicku, nebo jak se tomu rika, na rybi poter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 22:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Maky29
Nech se překvapit. Když bude mít klid, půjde jí to líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 22:34 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Já na ní jen občas mrknu jak jí to jde a to je vše:-) Tak ráno uvidím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 22:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Maky29
Přes noc ti jich pustí ještě hromádku a zítra možná bude pokračovat :-) Klidně je odlov a nech ji už v klidu. Ještě ji v noci čeká perná práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.07.2012 22:13 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Tak to jsem ráda, že je tam můžu dát :-) Mrňousů je v tuto chvíli 21 a pořád je to není vše, tak jsem zvědavá, u jakého čísla skončí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2012 22:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Maky29
To klidně můžeš, nesežerou je... a za den už je nesežerou ani jejich rodiče... jakmile se rozplavou a zjistí, co jim hrozí, nenechají se sežrat. Ale ve tvém akva by jim hrozilo nebezpečí spíš od mečovek. Ty maj ty huby přeci jen větší a hladovější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 21:56 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Můžu ty rybky, co se těď narodily dát ke dvěma asi měsíc starým? Netuším, jestli by je dokázali sežrat? Jsou sice větší, ale do tlamy by se jim snad nevešli hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 21:41 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: malyLibor
S tím krmením máš asi pravdu, když se nad tím zamyslím (bude dostávat níň hmm ) Ale přece to neuklidim s bobkama, aby na tom zaschli :-D Fůj smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 21:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Maky29
Jestli v ní byly zbytky potravy, znamená to, že krmíš moc :-) A bobky nikomu nevadí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.07.2012 21:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lopuchojd
No, já nevím, já nikdy malé gupky neodlovoval a vždy jich dost přežilo. Pokud máš v akvárku nemoc, nepomůže ti žádný kelímek. Pokud už nemoc ustoupila, jsou kelímky taky zbytečné, protože malé gupky se o sebe postarají samy a zvládnou to. Já bych se bál, že mi v kelímku uhynou kvůli nedostatku kyslíku, stresu, snadnějšímu množení bakterií at... Ale to je moje zkušenost, třeba má někdo jinou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 21:29 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: malyLibor
Jen jsem ji vyplachovala, protože v ní byli bobky a zbytky potravy. Je to ta malá plovoucí porodníčka. A navíc jsem myslela, že ji rovnou vemu a uklidím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 21:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Maky29
Klidně i dva dny. Proč bys tu porodničku čistila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2012 21:25 Žena Maky29 [20] - Živorodky
Jo a abych nezapoměla dodat, tak v té porodničce lítá jak splašená a i se nažrala

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=1651