Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 06:04 Žena jakuka [3]
Prosím, můžete mi poradit, jak dlouho roste gupka do doby, než je schopna nebýt potravou pro ostatní ryby? Je to třeba týden, dva, tři?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.08.2016 19:12 Žena drvi [2894] Re: Nikoolka
Jestli to je sama nadrz, ve ktere mas ty betty a ramirezky (viz tve dotazy v jinych vlaknech), tak bych jim moc sanci na preziti nedavala. Betty i ramky jsou lovci a poter pavich ocek pochoutka. Ale nejlepsi by bylo udelat si tady na Rybickach normalni prezentaci nadrze a nejspis by z toho vyplynula i vetsina odpovedi na tve dotazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 19:07 Žena wdenda [14] Re: Nikoolka
Prckové jsou dost chytrý (řekněme spíše, že mají dobrý instinkty), takže se zvládnou schovat. Někdy jsem je našla hned druhý den a někdy naopak až když o něco vyrostli a troufli si normálně mezi ryby. Počkej pár dní a nebo hledej třeba i ve dnu mezi kaminkama, tam občas lezou me a najdu je jenom díky rybám co je chtej ulovit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 17:23 Nikoolka

Chtěla bych se zeptat, dnes v noci me udajne porodili paví očko ( podle bříška) ale rano jsem žádné prcky nenašla. Mám dost osazene akva a na vrchu mam i plovaci rostlinky. Myslíte že se treba zachránili? Nebo jestli jsou treba tak malinke ze nejsou videt v rostlinkach? Děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 20:02 Tereza – Odlov samice
Zdravim, pokousim se po spouste let o odchov pavich ocek. S urcenim nastavajiciho porodu problem nemam ale jedna se o jinou vec. Mam mensi akvarko jen k tomuto ucelu, samice do nej byla prelovena rano. A ted k samotne veci. Samice je sama o sobe dost velka cca 4-5cm, dnes probehl jeden vrh kdy jsem nasla 9 zivych mladat a 2-3 mrtve. Bricho se zmensilo ale stale se zda "otevrena". Cetla jsem ze cely porod muze mit az 3 etapy proto potrebuji vedet podle ceho se ridit abych vedela ze uz zadna mladata neprijdou a mohu ji odlovit. P.S. Samice je svetla proto i mladata sla v brise spatne zpozorovat.
diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 20:10 - Re: rafajkl
Rovno ti poviem,že mladé gupky pri tetrách a ramirezkách moc šancu nemajú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 19:29 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rafajkl
:)
Chybná indicie, ze které jsem vyvodil "správný závěr", že máš ještě druhé akvárium :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2016 19:29 rafajkl
OK, založím ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 19:27 rafajkl Re: rafajkl
"Napsáním to mám 2" byla reakce na pestřence
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 19:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rafajkl
Ani vodu ani rostliny? Tak to ti je pro potěr gupek na dvě věci.
Ok. Dej tam štěrk, světlo a rostliny. Založ si zarostlé rostlinné akvárium bez techniky. Pěstuj "salát". Pak ho můžeš operativně, okamžitě použít na cokoli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 19:25 rafajkl
V 30ti litrovém nic nemám je právě záložní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 19:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rafajkl
Video. Takto vypadá mé 60l, které mám čistě pro gupky: www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 19:22 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rafajkl
Co je v tom druhém a jak vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 19:22 rafajkl
Mám záložní 30l akvárium(kdyby se náhodou něco stalo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 19:20 rafajkl
Mám 2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 19:20 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rafajkl
Máš malé akvárium, do kterého bys přenesl narozený potěr gupek? Pokud ne, v tomto odchováš pár mladých, ale asi to nebude slavné (50l by bylo, ale jen a výhradně pro gupky, lepší).
P.S. Taky v tomto nemusíš odchovat vůbec žádné gupky. Je tak 50:50 jestli bude celkové skóre 2-5 nebo 0.
P.P.S. Zapomněl jsem dodat, že já s těmi gupkami nemám žádné jiné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 19:19 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: rafajkl
minimálně jednoho pestřence červeného :P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 19:14 rafajkl Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Mám společenské akvárium(330l) a vněm 15parmiček mechových, 15teter krvavých, 20neonek červených, 6 pavých oček, 4 cichlidy ramirezi atd.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 18:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: rafajkl, Petr
Dej fotku celého akvária.

Porodničky, sledování jednotlivých samic, atd. - to jsou celkem zbytečné věci. Doopravdy potřebuješ solidní rostlinné akvárium, dobrou vodu v něm a slušně krmené ryby. Buď máš dobé podmínky a pak se nemusíš starat nebo nemáš obecně dobré pomínky a pak ti nic při snaze udržet mláďata nepomůže.

Asi deset gupek jsem na podzim dal do takového akvária, dobře krmil a o víc se nestaral. Aktuálně jich tam je plno. Samice nedávám pryč, vše je to na jedné hromadě a asi maximální kapacitě nádrže.

Na otázku, čím se živí gupky: Nejlepší výsledků jsem vždy dosahoval živým grindalem a najemno drcenou čistou spirulinou. Velké ryby sežerou velký grindal a malé ten malý (1-2mm velký). Jemnou drcenou spirulinu žerou všichni. Tato dvě krmiva považuji za základ. Doplňuju dalšími asi pěti různými krmivy. Možná až moc dobré pro gupky.
:)

P.S. Zarostlá nádrž nemusí být vyloženě jen proto, aby se mláďata měla kde skrýt. V mém akváriu plavou ve volné vodě vedle dospělých, krmí se vedle nich a spousta jich přežije => celkové dobré podmínky jsou nejdůležitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2016 18:51 R Muž romant [27987] Re: rafajkl
Pokud na tom nehodláš nadělat majlant, tak tu porodničku někomu daruj a zaměř se na podmínky v nádrži, ono to není jenom o těch rostlinách, je to o kvalitě vody a dostatečným futrování, tedy když chceš udělat pořádný ryby. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 18:48 - Re: rafajkl
V pôrodničke sa často samička stresuje a pôrod ešte oddiaľuje.Som tiež za poriadne zarastenú nádrž.Stačí pre gupky plávajúce ceratophyllum,pistia,najas a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.06.2016 18:43 Žena Turbínka [2558] Re: rafajkl
Tím většinou začátečník napáchá víc škody než užitku... Není nad onu zmiňovanou zarostlou nádrž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 18:39 rafajkl Re: BuldozerGT86
Jedno to není, jelikož mám porodničku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2016 18:08 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRE: Rafajkl
A není to uplně jedno kdy bude rodit? Nejvíc ti toho zachrání zarostlá nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 15:24 - Re: rafajkl
Už i takáto môže porodiť,no bude to až sa jej bude chcieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 15:18 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: rafajkl
Ještě chvíli to potrvá, až bude mít břicho hranaté, tak to má za pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 15:15 rafajkl – paví očko
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat kdy asi bude tato samice rodit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 19:31 R Muž afc1886 [14682] Re: Petr
Z atlasu-Při porodu potěr klesá ke dnu. Na dně se mu naplní plynový měchýř, díky kterému může bezproblémově plavat. Potěr ihned přijímá potravu. Krmit lze vločkami, lepší je ale prvních cca 14 dní krmit artémiíí, potěr pak rychleji roste.
Já to nikdy neřešil,jen jsem vločky trochu rozdrtil mezi prsty.A živé,jen když jsem zrovna měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 19:28 R Muž romant [27987] Re: Petr
Tak ideál je živá a jinak tím čím dospělí, jenom odpovídající velikostí do huby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 19:11 Petr Re: afc1886
Tam je cím se zivi dospeli ne mladata
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 19:09 R Muž afc1886 [14682] Re: Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 19:07 Petr – prozba
čím se živí mláďata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 18:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tchib
No kdyk jsem napsal... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 18:08 Tchib Re: LiborSprysl
Zhruba, ne doslovně. 2-3 týdny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2016 18:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tchib
Volej Delfy, tady není věštírna... ahoj (ještě 17 dní 12 hodin,13 minut,26 vteřin do porodu...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 17:57 Tchib
Fotka k příspěvku Ahoj potřebovala bych zjistit za jak dlouho bude rodit tohle paví očko. Díky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 16:30 R Muž romant [27987] Re: JitkaDD
Kvalita vody, máš tam vysoký hodnoty N látek. Chce to prezentaci předmětný nádrže, aby bylo z čeho tzv. vařit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 16:25 JitkaDD
Dobry den, potřebuji radu, jsem už zoufalá. V akvariu mam pouze ancistruse a pavi ocka. Vzdy, kdyz se narodi mala pavi ocka stahne se jim ocasni ploutev do spicky (prvni dva, tri dny zdrave vejirkovite ocasky) a po par dnech hynou. Nemate s timto nekdo zkusenost? Kde je problem? I kdyz jsem mela mrnata v jinem akva, po prendani do velkeho akvarka se situace opakovala. Dekuji za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 11:58 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: odikcz
To mohu potvrdit ten zákon schálnosti. Mě osobně je jedno kdy a jak poroděj. Výsledek se stejně dozvím u hladiny mezi plovoučkou :-D Jinak posledních 25 mladých co se narodilo tak jsem chvilku předtím čuměl do akvarka a dával jim napapat. A když jsem si odběhnul cca na půl hoďky tak tam už plavali po mém návratu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 10:51 Muž doubler [80] Re: Kdablice
nevím, jak ostatní, ale já osobně jsem viděl "porod živorodky v přímém přenosu" zatím jen jednou (!!) za zhruba rok a půl, kdy chovám endlerky - odhaduji, že z několika desítek "porodů", které proběhly v mém akváriu.. Nicméně nádrž mám opravdu hodně zarostlou, takže pro samičky není problém se někde schovat - jak před samci, tak před zvědavým akvaristou ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 09:12 Muž odikcz [114] Re: Kdablice
Kdablice napsal: Ptam se proto,ze jsem to chtela jen videt.neprijit o to.Tak dekuji za rady.Toho chcete dosáhnout jak? Budete 24 hodin denně zírat do akvária? Nebo si myslíte, že Vám tady někdo řekne přesně den, hodinu a minutu? Zákon schválnosti stejně říká, že si jen na chvilku odskočíte a tehdy se to stane. Já je mam už spoustu let a celej proces jsem snad nikdy pořádně neviděl (stejně jako páření). Prostě jen když je ráno a večer krmím, tak najednou vidím, že tam jsou zas další malý a bohatě mi to ke spokojenosti stačí.
Takže zajistěte rybám nejdřív kvalitní podmíny pro život, hezky se o ně starejte, pozorujte je a třeba budete mít štěstí.
PS: Pokud chcete vidět vše, tak si pořiďte vedle akvária kameru s nočním viděním, která bude data ukládat na disk počítače, kde si to pak můžete kontrolovat.
PS2: Ale veřte, že není příjemný pohled, když ryba (které fandíte) "vyprdne" malou a hned vzápetí ji jiná (nebo ta samá) sežere ... to se prostě děje a nic s tím neuděláte ... to je pak opravdu lepší se těšit až z toho, co přežije a v dobře připravené nádrži, toho přežije víc než dost ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 19:59 Kdablice – Paví očko
Ptam se proto,ze jsem to chtela jen videt.neprijit o to.Tak dekuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2016 19:53 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Kdablice
Ještě to bude chvíli trvat. Místo toho neustálého pozorování ryb bys měla pořídit hromadu rostlin, jestli chceš, aby něco z potěru přežilo.
A jak je to AQ vůbec velké, že se tolik snažíš o odchov. Docel bych si tipla, že je moc malé a nejsou v něm vhodné podmínky pro chov živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2016 19:53 R Muž romant [27987] Re: Kdablice
A proč to odhadovat? Proto aby jsi samice cpala do nějakých porodních krabiček? Zapomeň na ty vopičárny, vytvoř podmínky v akváriu, měj tam hodně rostlinných houštin a omladina bude přibejvat. :)
Edit: To dno je dost eklhaft, natož pro takový špindíry jako jsou oka, to se časem zanese tak, že to bude zahnívat a bordýlek z toho efektivně nedostaneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2016 19:50 Kdablice – Paví očko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojky.
Da se odhadnout sím,kdy to bude?A ta na posl.fotce neni tak brichata,ale vypada ze je take.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 17:35 R Muž romant [27987] Re: kataChlum
To jinak nejde, tedy u mě rozhodně ne. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 17:05 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: romant
Jsem čekala, jestli se tady nááhodou na tu vodu ,,někdo,, neozve :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 16:17 R Muž romant [27987] Re: kataChlum
Nejen to kvalitní krmení, ale taky kvalitní vodu, bez častých výměn pořádný oka nikdy neuděláš. Čím více su futruje, tím víc se voda kazí a v těch 20 litrech to bude na denní výměnu oné pověstné 1/3 objemu s odsátím bordelu ze dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2016 10:45 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: Kdablice
Moc to hrotíte... Mám Endlerky tygří a včéra se mi narodilo opět cca 10ks jsou to prvorodičky tak proto tak málo. Vše to přežilo a mám tam cca 10ks dospělích z toho 4 samice. Když budeš mít dostatečně zarostlou nádrž tak to přežije snad vše jako mě. Mám tam taky nějakou plovoučku kde se ty mimina drží po narození. A když něco nepřežije tak to nehroť. Za chvíli nebudeš vědět co snima. Já jich tam mám už pár desítek a další 3 samice by měli rodit do 14 dnů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2016 09:28 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Kdablice
Jakmile je vrátíš po odlovení opět do akvária( kde jsi je našla ), tak je samice sežere. Pokud ty malé chceš teď opravdu zachránit, tak jim pořiď další nádrž, nemusí to být akvárium (ze skla). Stačí plastový box kolem 20ti litrů, tam ti povyrostou a pak je můžeš dát do akvária k dospělcům.
A až budou další mladé, tak je neodlovuj a nech je v pěkně zarostlé nádrži, určitě v mechu a nebo růžkatci něco přežije. Důležité je i kvalitní krmení aby očka dobře vyrostla.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=501