Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 13:47 Gupka – Skvrny
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 13:44 Gupka – Skvrny
Tak takhle vypadá ta moje skvrna ... co myslíte ( promintě za to že je obráceně ) spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 13:19 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Gupka
Ano. Předpokládám, že máš asi žlutá pávčata nebo jinou hodně světlou barvu. Když ta samice bude nedlouho před porodem, tak budou vidět i očíčka mláďat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 13:15 Gupka – Skvrny
Dobrý den chtěl jsem se vás zeptat jestli když mají paví očka na zadku skvrnu do červeno/růžova tak jsou těhotné ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 22:06 JoKa – Re: romant
No i pro těch šest... :) A kor očka, ty si něco najdou vždycky... ;-)
Ne, mě pobavilo, jak si radil několik dní postit a pak přišli celé tři mladé a to úplně celé změnilo situaci... smich
Edit: abych uvedl ještě věci na pravou míru, ta teorie není moje, někdo jí tu prezentoval, už nevím a já se s ní pouze ztotožnil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 21:57 JoKa Re: romant
krmit je nutný, aby z nich něco bylo, jsou to žrouti a spíš vícekráte denně a mini, mini dávkama

Pro ty tři mladé? To budou muset sakra mini dávky... :) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 21:25 Žena michala [0]
Ten samec ji furt otravuje, ze ani nemuze v klidu rodit.. Jak to vubec vypada kdyz to z ní vypadne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 21:19 R Muž romant [27987] Re: michala
Stát se může cokoliv a právě na to je dobrý ten chuchvalec rostlin, ale co už uvidíš, ale žádný sypání, měj na paměti kondici akvária a upřednostni jí před několika malejma, vím je to blbý, ale je to tak, těch malejch ještě bude. Holt se učíš za pochodu, tak směle do toho. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 21:12 Žena michala [0] Re: romant
A kdyz tam nasypu to krmivo, nesezerou ty ostatni ryby ty male? Jsou schovaní nahore
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 21:01 R Muž romant [27987] Re: michala
To mění trošku situaci, vodu měnit, to je ku prospěchu, ale krmit je nutný, aby z nich něco bylo, jsou to žrouti a spíš vícekráte denně a mini, mini dávkama, tím co máš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 20:59 Žena michala [0]
Aji kdyz tam sou ty maly tak mam menit tu vodu? A nemam je krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 20:48 Žena michala [0]
Tak uz mi tam plavou 3 maly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   28.12.2013 19:11 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: michala
Máš doma čerstvě založené akvárko. Téměř holé, dala jsi tam hafo ryb bez zajetí. A ještě bys ráda odchovala nějaké mladé. Tak s tím ani nepočítej, že něco přežije (jestli vůbec přežijí i ty dospělé ryby). Jednak se mimča nemají kam schovat a jednat je to AQ čerstváček. A už vůbec ti nepomůže, když "je někam dáš". Jako odchovnu musíš mít další dostatečně velkou nádrž, což nemáš. Ta samička to má za pár. Kam bys ji asi chtěla dá? Do sklenice od okurek? Nech ji v akvárku a už s ní nemanipuluj.

EDIT: A co bys skutečně měla udělat? Přečíst si jak se postupuje při zakládání akvárka,jak akvárko funguje, jak se provozuje, co obnáší chov ryb - prostě vše, co je potřebné, aby AQ FUNGOVALO, JAK MÁ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 18:55 Žena michala [0]
Nemam odchovnicku? Mam ji pak do neceho dat? Nebo nechat v akvarku s neonkama, pancernickama a ancistrusem? Jak to vubec vypada kdyz rodi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 17:33 Žena michala [0]
Fotka k příspěvku Prosim vas za jak dlouho asi porodi? (dnes sme ji koupiĺi)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 14:36 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: LiborSprysl
To jsem si uvědomila taky...ale pozdě...No pokus č.2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 12:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikola90
No proto se dávají zvlášť panenské samičky a k nim se pustí samci, po nichž chci potomky... ;-) Ne že by to byla záruka, ale linie se začne někam ubírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 12:26 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: LiborSprysl
Takže až bude jasný kolik je samic a kolik samečků :) Ok tak to si počkám :-D Já že bych chtěla mít čisté linie..I když nevím no každý rodič je jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 12:16 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: Urtman
Mláďata mám v malých vytíračkách(6l+3l) pak mám velký který jsem rozdělila na 2části plastovou sítí a přichytila silikonem tam mám halančíky a gupky a pak mám menší a tam mám čtveráka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.12.2013 12:11 JoKa Re: Albert
Aj ta krajta... Evidentně jsi nepochopil nic z toho, co tady zaznělo...
Zeptám se takhle, ty zamýšlíš se odchovem oček živit, že vytváříš takové porodní šílenosti? Jestli ano, tak se nechytáš, jednak na to nemáš kvalitní materiál a jednak tě spláchne konkurence. Už jenom tady na fóru znám dva lidi, kteří to dělají a jednoho, který by z fleku mohl a jejich odchovy jsou podstatně kvalitnější...
Jestli ne, tak potom opravdu tuto snahu nechápu...
PS1: Máš vůbec kam dát mladé?
PS2: Tu cenovku, opatřenou z druhé strany lepidlem, jsi jim tam nechal schválně??
PS3: Asi tě budem muset také zavřít do místnosti 2x2 metry s nějakou ženskou a dokud nebudete mít 3 děti, tak tě nepustíme ven...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2013 11:54 R Muž romant [27987] Re: Albert
A to jako tam ty ryby budou tři neděle? Nechtěl bych bejt samička oka v tom petcentráku. :-O Ale je to marný, je to marný, je to marný. hmm Už to neřeš a nech tomu volnej průběh a uvidíš, že se dočkáš a radost budeš mít ještě větší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 11:49 Albert – Paví Očko těhotenství
Fotka k příspěvku A druhá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 11:49 Albert – Paví Očko těhotenství
Fotka k příspěvku Takhle jsem to pořešil dobrý né. Do 2l petflašky jsem udělal díry na dně ... a přeřízl na polovinu a mám z toho dvě porodničky ....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 23:43 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
tak mám zkušenosti, snažil jsem se selektovat dvě varianty oček, mladý jsem dával do jednoho aqwa a dnes nemám ani jednu, ale dvě nový smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 23:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: půlpy
Je vidět, že pán mi rozuměl lépe.... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.12.2013 23:36 Muž půlpy [2131] Re: Urtman
když pohlavně dospějí, může být už pozdě, to už samičky mohou být v tom, ale jak píše Libor Sprysl : vidět pinďoura - přeloženo - začnou být rozdíly u řítní ploutve,a tělo a ostatní ploutve jsou ještě bez náznaku vybarvení a já to většinou propásnu smich
takže stále u nich pozorovat řitní ploutev ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 22:55 JoKa Re: LiborSprysl
palec pivo

Edit: Jasně, dá se to říct i jednoduše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 22:54 JoKa Re: Nikola90
Prosím tě, kam ty ryby všechny dáváš? Píšeš úplně všude... smich Ne, sranda... ;-)

Tu selekci uděláš, až když ty druhy a typy uvidíš, od sebe rozeznáš... Většinou už je vidět vše, když pohlavně dospějí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 22:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nikola90
Když je vidět na piňďourka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 22:47 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – cílená selekce
Ahojda

Mám doma gupky a zajímalo by mě za jak dlouho se dělá selekce mláďat pro chov(dneska mi jedna samice vyprdla cca10 prcků) a ráda bych si udržela typ ocásku a druh gupy.Dík :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 20:37 Albert – Paví Očko těhotenství
Děkuju ta odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 20:25 JoKa Re: Albert
Dobře, už tě tady trápili dost dlouho... Řeknu to asi takhle, i když se ti pokusím odpovědět, dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, má odpověď tě pravděpodobně stejně neuspokojí...
S jistotou ti řeknu, že ta úplně nejvejš už porodila a ostatní posvačily. Ta úplně vpravo už také něco vrhla. Nevím, jestli byla první a už má v sobě další, nebo nevyvrhla všechno...
A ty ostatní dvě mají čas. Dle mého týden, spíš i dva...
Takže mé doporučení je vypustit holky z té plastikové hověziny, vypsat si inzerát, že bereš jakékoli přebytky rostlin, nejlépe plovoucích a zarolovat kolečkem myši směrem dolů. Budeš mít dost času, tak čti a studuj... ;-)
Ať se daří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2013 20:23 Muž dudak [1885] Re: Albert
březost trvá +- jeden měsíc, záleží na teplotě a dalších faktorech, tak si to spočítej. místo spamování tu na fóru se stačí podívat někam do atlasu, nebo přečíst toto vlákno pořádně. Z těch fotek ti nikdo nic přesně neřekne, může to bejt druhej tejden po nažrání, nebo klidně čtvrtej s prázdným břichem. Kdybys jim radši připravil pořádné podmínky a nestresoval je v takovém malém prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 20:05 Albert – Paví Očko těhotenství
Fotka k příspěvku S tím souhlasím, ale když nejsem zatím tak zkušený - tak potřebuju pár rad od těch zkušenějších .... třeba za jak dlouho porodí ???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 17:24 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: romant
Přesně tak,akvaristika je o trpělivosti.Když jsem začínal nebyl jsem jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.12.2013 16:42 R Muž romant [27987] Re: Albert
Už ty odpovědi nevymáhej a ryby sleduj a uč se, to je totiž to nejlepší co může bejt, vycvičit si oko na to, aby jsi to za nějakej čas dokázal rozpoznat sám, budeš k tomu mít ještě bezpočet příležitostí. Nech tomu volnej průběh a pamatuj si, že kdo moc chce, tomu to nejmíň jde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 16:24 Albert – Paví Očko těhotenství
A jak dlouho asi ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 16:18 radim Re: Albert
tak nic..ještě si počkáš :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 16:09 Albert – Paví Očko těhotenství
Tak co ??? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 15:38 Albert – Paví Očko těhotenství
ANO choval je se samci a ted byly asi 14 dní v karanténě .... takhle vypadaj po 14 denním oddělením ... tak co myslíte ???? kdy porodí jestli vůbec ?? ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 15:32 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Albert
Pokud je chováš společně ze samci,tak v sobě mláďata mít budou a nebo aspoň jejích zárodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 15:21 Albert – Paví Očko těhotenství
Fotka k příspěvku Takže má v sobě mládata ???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 13:10 Albert – Paví Očko těhotenství
To ale právě nemají ... viz fotky dole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 12:41 Muž Yirka [9126] Re: Albert
Kupodivu tak, že mají menší až zcela splasklé bříško.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 12:34 Muž visek [75] - Tetry
mam akvarko 240 litru.mam na hladine ostrihane kytky .jsou tam videt male molinezie a pavi oka.zadnou porodnicku nepotrebuji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 12:10 Albert – Paví Očko těhotenství
A jak poznáte že mají už odrozeno ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   26.12.2013 13:34 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Moje řeč, kdo není produkční velkoodchovávatel, nač se trápit s porodničkovejma vopičárnama. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.12.2013 13:31 JoKa Re: amazonia
Jasně, více cest vede do Říma. Pokud by ovšem chtěl, aby takto fungovala ta kupovaná, bude si jí muset poněkud více upravit...
Jinak porodničky jsem přestal používat, objevil jsem totiž ameriku. Nasekal jsem do vytíračky tolik plovoucích kytek, že se tam holky skoro nehly a tadá, úbytky minimální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2013 13:13 Muž amazonia [58] - Živorodky

Tyhle porodničky nejsou příliš praktické.Já jsem si dělal porodničky sám že jsem si slepil 4 stěny ze skla a na dno jsem vlepil síťku z umělé hmoty,provlékl jsem drát a v horní části jsem si udělal 2 háčky na zavěšení.Do vnitř dám klidně 3 - 4 samice a úplně v pohodě.Rodící samice rodí většinou nad tou mřížkou a jak mládě vyprcne,tak proletí mřížkou do bezpečné zóny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 13:02 JoKa Re: savan
ktorá má na spodu podlhovasté otvory kvôli prúdeniu vody,poter cez ne nemá a nesmie prepadávať!

Ano, pokud jí použiješ třeba ve společenském, kde jsou ostatní ryby a je nežádoucí, aby je žrali jiné ryby... Pochopil jsem, že Albertovi jde ale o to, aby naopak mladé propadli do prázdného akva a byli v "bezpečí" před samicemi... A právě na to jsem reagoval tím upravováním. Mladá oka jsou většinou tak velká, že tím vůbec nepropadnou, proto, když už jí chci takto použít, musím ty otvory zvětšit...
Alberte pochopil jsem tě správně? Chtěl jsi to takto, aby mladí propadli z porodničky do volného akva??

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=951