Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 18:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tom
Neboj, gupky patří k jedněm z nejodolnějších rybek. Pokud je voda v pořádku, nejsou v ní žádné jedy, je v ní dostatek kyslíku, pak se nemusíš bát. Smaička vydrží a mladé taky. Ať se ti daří a rybky ať plavou rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 17:51 tom
mel jsem strach aby neumrela na zmenu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 17:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tom
A proč by neměla? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 17:00 Tom – těhotná samička
Včera jsme si koupil v obchodě samičku a je zrovna těhotná,tak jsem ji dal do 2.akvária má tam dost rostlin a kameny a filtr myslíte že tam vydrží až do porodu? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 17:32 Muž LiborSprysl [9015] Re: Glaos
Glaos napsal: to je fakt ze to zalezi ale kdyz to bude mit bez zmeny tak by to tak melo byt jak jsme psali my vestci :-D reknete sam ?:)
Já bych ji již v tento čas zavřel do klece, protože ji nemám čas hlídat každý den... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2012 14:52 yenya Re: Ronaldo
Koukám, že nás tady nějak "taháš za nohu"-viz tvoje (kdoví jestli) prezentace no . Nejdříve chceš poradit a za chvíli už rady rozdáváš. V prezentacích máš taky plno "chyb". Filtr, ryby nesedí, stojan (ano, ale stůl), pozadí máš, napíšeš ne atp.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 13:59 žýzdezd Re: Drahoš .
to už jse sice viděl ale super práce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 13:55 Muž Drahoš . [389] - Rostliny – tak vypadá gupka když má rodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 12:43 žýzdezd Re: luzakovaeliska
počkej ještě tak 2-4týdny záleží na velikosti a váze.Čím je tečka černější tím se víc a víc bliží porod.Ty mláďata potřebují trochu teplejší vodu než dospělé,ale až porodí musíš je od sebe oddělit jinak je ty větší ryby sežerou:-D A až trochu vyrostou můžeš je tam zase dát. Dokáže porodit až 45 mláďat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2012 12:35 žýzdezd Re: Yirka
Děkuji moc pomohlo mi to perfekt apoň už o nich něco pořádného vím děkuji moc,to jsem potřeboval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 12:23 Muž Yirka [9126] Re: Ronaldo
Než se tady trošku zorientuješ, tak jeden ze zdrojů informací: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2012 12:21 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
to je fakt ze to zalezi ale kdyz to bude mit bez zmeny tak by to tak melo byt jak jsme psali my vestci :-D reknete sam ?:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 12:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Podstatou Liborova příspěvku je "změna podmínek", to je to co může porod ovlivnit, vyvolat ho a to že bude samice rodit tzv. po částech v několika dnech, to je taktéž normálka. To časem odsleduješ. ;-)
Díky za výklad...já to adresoval těm dvěma věštcům, ty tazatelce smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 12:14 žýzdezd – Těhotné paví oko
Před 6.dny jsem si všiml,že má rybička nafouklé bříško a že má u řitního otvoru černou tečku,fotku dodám co nejdříve ;-) Porodničku ale mám ale nevím jest-li tam mám i samičku s mláďatama mám obavy že je spolkne.Takže asi po porodu hned odchytit samičku že? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.07.2012 12:08 R Muž romant [27987] Re: luzakovaeliska
Podstatou Liborova příspěvku je "změna podmínek", to je to co může porod ovlivnit, vyvolat ho a to že bude samice rodit tzv. po částech v několika dnech, to je taktéž normálka. To časem odsleduješ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 12:06 luzakovaeliska Re: LiborSprysl
Teď jsem z toho jelen :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.07.2012 11:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: luzakovaeliska
Musím říct, že jste borci... smich Co když tazatelka vymění vodu, oteplí se nebo dojde k nějaké další změně? Vysype se klidně pozítří...Navíc ...dnes si může odrodit mladé tři, pozítří pět a vysype se v neděli... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 11:56 luzakovaeliska Re: Zoidik
Díky, beru na vědomí, budu to sledovat a pak jí přelovím tedy jinam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 11:55 luzakovaeliska Re: Glaos
možná špatná fotka ze špatného úhlu :-) Ale uvidíme, díky za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 11:55 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: luzakovaeliska
Nejlepší fotka by byla z boku, ale taky bych jí dal ještě tak týden až 10 dní. Nimcéně jak tady již bylo několikrát zmiňováno, ideální čas na přelovení je, až samička začne vyhledávat klidné nerušené místo a bude stranit ostatním rybám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 11:51 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: luzakovaeliska
Ja bych ji dal jeste alespon tyden zase nejak extra hranata mi neprijde ale to je muj dojem :)tak at se dari
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 11:47 luzakovaeliska – Prosím o radu
Fotka k příspěvku za jak dlouho by mohlo rodit Paví očko vlevo? Už týden čekám a hlídám a stále nic. Hranaté bříško už má.
P.S.: vyfoceno špatným foťákem, vypadá to jako bych měla zakalenou vodu :-D :-/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 11:06 žýzdezd Re: romant
hotovo děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 11:00 Marek Re: romant
A ty mláďata jedí normální jídlo pro ty větší??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 10:59 R Muž romant [27987] Re: Marek
Udělej pro nás pro všechny jednu věc a tou je zaregistrování se a zřízení prezentace s předmětným akváriem, kam se snaž uvést co nejvíce informací, aby ten kdo poradit chce a umí měl snažší pozici. ;-)
Edit: Bude se to odvíjet od velikosti nádrže a počtu ryb. Mladý můžeš normálně krmit drcenejma vločkama, ale častěji, ideál je v několika denních dávkách, akvárko udržovat v čistotě, pravidelně měnit vodu, čím víc ryb tím častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 10:57 Marek Re: romant
Jo děkuji za odpověď není to pro mě žádný problém,ale že akorát mám víc samců.Ale to není problém mám dvě akvária tak je rozdělím.A jak dlouho rostou ty mláďata a kolik jich porodí???? Akorát mám obavy že budou velké ztráty. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 10:54 Marek Re: Zoidik
Jeden samec má ukoslou ploutev nevíš čím to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 10:48 R Muž romant [27987] Re: Merek
1 kluk na 2-3 holky, do porodničky až se bude samice stranit houfu, klidně i se zdržovat více u dna, hledat si místečko a hlavně to sledovat a dostaneš to za pár měsíců do oka, kdy je ten správnej čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 10:46 Merek – Paví oko
Chtěl jsem se zeptat jestli má být více samců nebo samic???? Jo a ještě kdy mám dát samičku do porodničky????? Nebo jak to poznám????
děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 10:44 Marek Re: Zoidik
Děkuji moc,ale fotka bude později děkuju moc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 09:32 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Marek
Většinou 3-4 týdny, ale chtělo by to fotku. Těsně před porodem bude až bude vypadat jako krabice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 09:18 Marek – těhotné paví oko
Mám paví očko které má nafouklé bříško a má černou tečku,pozoruji už to 10.dní
Nevíte jak dlouho to trvá než porodí??.A Mám porodničku 5 litrovou stačí to???
poraďte prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 18:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Afim
Přesně, jak psal yenya, jen to upřesním. Samička začne tloustnout a objeví se jí ta černá skvrna. Bříško má takové zaoblené. Pár dní před porodem jí to bříško jakoby "zhranatí", je takové ... no prostě jakoby hranaté. V tu chvíli ji dej do porodničky. Ale ono se nic nestane, ani když ji tam dáš o pár dní dříve, bude-li porodnička dostatečně prostorná a když jí do ní dáš ještě nějakou plovoucí rostlinku nebo kousek růžkatce nebo nějakého stolístku nebo jiné stonkovky. Klidně tam vydrží i několik dní, než porodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 14:19 Afim – Re:yenya
aha dobře díky moc :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.07.2012 14:10 yenya Re: Afim
Ty samice musí být takové jako "krabice" a hlavně v oblasti řitního otvoru (ta tmavá skvrna), jsou vidět i ty malé rybky (těsně před porodem), když se pozorně díváš. Mám samice (starší), které jsou absolutně tlusté a mají ke stovce mladých. Když jsou mladší, tak "hranatí" trošku méně, ale i tak jsou takové dost plné, nafouklé. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 14:06 Afim – porod
Ahoj jak poznám, že gupka bude rodit?Jde to poznat i podle něčeho jiného než podle tečky u řitní ploutve?Třeba že je hodně "tlustá"?Chtěla bych si totiž vyrobit nějakou porodničku jako je tahle:http://rybicky.net/clanky/567-Vyroba-jednoduche-porodnicky, ale nevím právě, kdy bych tu samičku měla oddělat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.07.2012 16:50 Muž Ad@m [1051] Re: Ytsatsad
Samec nesamec, je to prirodzená potrava a s tým nič neurobíš. Ale aspoň sa Ti guppyny neprmnožia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 22:25 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Ytsatsad
Čerstvá potrava, je čerstvá potrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2012 22:17 Ytsatsad – Pomoc
Pomozte! Muj betak mi zere Ty Mali mrnousky, ale je to kluk takze by to nemel delat. Nevi te co s tim? Prosim porad te co nejdriv. DIKY !!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 06:28 jamajcan Re: Maky29
Přesně jak říka yenya.Taky tak připravuju krmení pro mladé,když zrovna nekrmím živým,nebo mraženým.Jinak Vipan je výborné kvalitní krmivo,kterým krmím jako základním.Rozdrcené je určitě vhodné i pro mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 06:23 yenya Re: Maky29
Jo, to stačí. Dřív jsem si na mlýnku na mák to jemné krmení vyráběl, suché dafnie, nítěnky, Lon Mix, Tetra Min vše se krásně semlelo na prášek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 19:52 R Muž romant [27987] Re: Maky29
Bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 19:52 Muž Yirka [9126] Re: Maky29
V domácí nádrži s potěrem pavích oček je to opravdu běžný způsob krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 19:45 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: yenya
Jo, a taky jsem rychle jela do akvaristiky, abych koupila těm malejm nějaky krmeni pro male rybky a pani mi řekla, že klidně můžu nadrobit vločkové krmení, kterym krmim ty velké (Sera vipan). Bude jim to stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2012 18:48 yenya Re: Maky29
Tak to je opravdu různé. některá to "dá" během hodiny, některá to "tahá" na půl dne. Když se kazí počasí, je to většinou rychlejší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 18:42 Žena Maky29 [20] - ŽivorodkyRe: yenya
Druhá modelka ještě nic, tak netrpělivě čekám :-) Jak dlouho může trvat jedný rybce, než porodí všechny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 18:21 yenya Re: Maky29
Tak to pondělí sedlo. Ať jich máš hodně. Když vidím, že některá rodí, tak ostatním hodím krmení a oni si jí nevšímají ano A druhá modelka nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 18:09 Žena Maky29 [20] - Živorodky
Tak už to vypuklo potlesk Bohužel mám zatím jen dva prcky. Netuším kolik jich bylo. Začala mi rodit ta, kterou jsem nechala ve velkym akva v porodničce, a když jsem se odpoledne podívala, tak jsem tam zahlédla asi 4 mrňouse. No a tak se z nich raduju a pozoruju je a najednou vidím, jak ty hladový skalary vyzobly dva prcky z té porodničky :-| Břicho má pořád černý tak asi ještě něco bude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 21:25 Muž půlpy [2131] Re: lopuchojd
dávám Ti plně za pravdu, kde jsem se ptal u nás v Lb kvůli ampulárkám odpověděli mi to samé smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2012 10:02 Muž lopuchojd [10] Re: yenya
Tak to se mas ze je mas kam dat.Ja sem se na to to ptal u nas ve zveraku a ze pry od lidi brat nemuzou, ze maj sveho dodavatele.Jinak bych je urcite taky rad zkusil odchovat, ale pak bych nevedel co s nima tak to nema cenu. :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=1751