Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 23:49 domi – teplota
Ještě me napadlo jestli není problém s teplutou 26 stupnu (jestli nemam ubrat) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 23:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: domi
6 týdnů? Přiznám se, že jsem to přesně nikdy nesledoval, ale rostou za normálních okolností velice rychle a brzy poznáš pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 23:41 domi – dekuju
Tak dobře a kolik měsíců než poznám samičku od samecka, děkuji za rady smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 23:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: domi
Pochopil jsem... a to, co píšeš, je pravděpopodobné. Větší mečovky sežraly gupkám všechno žrádlo... i když... já nikdy mladé neodlovoval, choval jsem je s rodiči a rostli mi hezky... Však uvidíš. Kup mražený cyklop (česky buchanka) a myslím, že ti porostou předočima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 23:33 domi – male pavi ocka
Překlep jsem se NEMUZOU byt spolu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 23:28 domi – male pavi ocka
Já ještě dával rozdroleny ususeny zloudek a taky jsem zjistil ze nu můžou byt s malima mecovkama(sežrali mi půlku prcku )taky je možný ze sežrali i všechno zradlo a paví očka pak hladovjeli coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 23:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: domi
Měsíc stejně velké? To je zvláštní... já krmil gupky taky vločkovým krmivem, rozemnutým najemno, a pěkně rostly. Kupoval jsem vždy vločky od firem Tetra a Dajana a míchal je dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 22:56 domi – male pavi ocka
OK,a za kolik měsíců vyrostou a dospejou
(protože už měsíc jsou stejně velké ).jinak mockrát děkuji za ochotu odpovidani palec pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.01.2013 22:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: domi
Paví očka milují komáří larvy. Ale musí se jim vlézt do tlamky. Ale rozhodně je to pro ně skvělé krmivo, a pro mladé stačí ten mražený cyklop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 22:39 domi – male pavi ocka
Moc děkuji za rychle odpovědi ještě se chci zeptat jestli by nezrali komáři larvy love :) smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 21:18 Shagrad Re: onďa
Ahoj. Tak to ti asi neporadím, ale chci jen říct, že mám úplně opačný problém.. :-D Mi se zas kulí z 95% samečci.. ale důvod? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:52 Žena Verimmi [173] Re: domi
Přidávám se, po artémii myslím rostou rychleji, takže doporučuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:50 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: domi
Obecně rybky nejlíp rostou po živém krmení, takže pokud jim chceš dopřát, doporučuje se líhnout si artemii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:35 domi – male pavy ocka
Moc děkuji já to skusim PS.,, snad mi povirostou ,, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2013 11:20 Muž marallo [3] - ŽivorodkyRe: domi
Ja im dávam mrazený cyklop (samozrejme rozmrazený). Chutí im to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 11:03 domi – male pavi ocka
Dobrý den,chci se zeptat co mám dat malim pavím kočkám krom. vlockoveho krmiva a sušeného zloudku PS.,,moc mi nerostou,, :-O :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 12:04 Muž duko1995 [32] Re: LiborSprysl
:-D díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: duko1995
V tomto případě je to druhově daleko od sebe...takže nejspíš ne...I když možné je dnes už asi všechno smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:44 Muž duko1995 [32]
Ahojte,chcel by sem se zeptat jestli se dá skrížit plata skvrnitá s pavím očkem ? mám samca paního očka a stále plave za tou platou (samicí) otira se oni a tak ...Dekuju zatím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 22:32 R Muž romant [27987] Re: Denča
Není to žádná hitparáda, ale dvě samičky se vejdou. Jak to vypadá s další osádkou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 22:23 Denča Re: danio
Mám 45 litrů akva ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.01.2013 12:39 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: romant + Denča
Ještě je ale otázka, jak má Denča velké akvárko, aby si nedoplnila ryby tak, že by měla okamžitě přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 10:35 Muž duko1995 [32] – živorodky
Ahojte,chcel by sem se zeptat jestli se dá skrížit plata skvrnitá s pavím očkem ? mám samca paního očka a stále plave za tou platou (samicí) otira se oni a tak ...Dekuju zatím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 10:24 Denča Re: romant
Dííky moc za rady :-) samičky určo ještě pořídíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 10:19 R Muž romant [27987] Re: Denča
Ta první to je otázka několika dní, ta druhá má ještě čas, ta je tam zbytečně. Ten poměr kluků a holek je dobrý mít na jednoho samečka 2-3 samičky. Samci nejsou potom tak dotěrní a svůj apetit rozmělní mezi ty samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 10:13 Denča Re: danio
No chtěli jsme 4 paví očka...a v obchodě nám to prostě namichali 2 na 2 a děkuji za radu s tím mechem a růžkatcem... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 10:11 Denča – Živorodky
Fotka k příspěvku a tady ještě ta černá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 10:10 Denča Re: romant
Fotka k příspěvku No tady jsem se to pokusila vyfotit. U té černé ani pořádně nevíme jestli bude mít mladý nebo ne...tak jestli to někdo zkusíte odhadnout...nechci je tam držet moc dlouho :-O no chceme zachovat co největší počet...alespoň na poprvé...rozdáme to a pak to asi necháme přírodě :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2013 10:04 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Denča
A jaký máš poměr samic a samců? Jestli samci obtěžují, možná to bude chtít víc samiček. Nejjednodušší bude, když si seženeš pořádný trs jávského mechu nebo růžkatce ;-) Růžkatec i výborně odebírá z vody živiny, takže i kvalita vody půjde rapidně nahoru, což je velmi důležité, když máš akva nově založené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 10:02 R Muž romant [27987] Re: Denča
Nech tomu volnej průběh, oni se samy zredukují a porovnají, mladejch budeš i tak mít dost a dost. Ta přirozená redukce není na škodu. Neustále přibývající omladina bude zatěžovat vodu a bude nutný k akváriu přitupovat s větší pečlivostí a péčí. Tím Tě nějak nechci odrazovat, jenom informuji o možnostech a důsledcích.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 09:56 Denča Re: danio
Akva mám nové takže rostliny nejsou ještě tak rozrostlé a samci je nenechají být :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.01.2013 09:50 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Denča
Pokud máš v akvárku dostatečný rostlinný porost, vykašlala bych se na porodničku, malých sice přežije méně, ale zůstanou ti nejzdatnější, jak jsem už psala o dva příspěvky níž. Porodnička Ti stejně nezaručí, že samice mladý nepožere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 09:47 Denča – Těhotný rybky
Ahojky koukám, že pár z vás jsou skoro odborníci na akvaristiku. Mám těhotné dvě rybky (gupky) a už sme je dali do porodničky. Dnes je to druhý den co tam jsou, ale v oblasti akvaristiky jsem nováček. Když sem hodím fotku dokážete určit jak dlouho by to ještě mohlo trvat? díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 17:23 JaVe Re: romant
Nu, zatím se schovávají do kamínků a rostlinek, tak snad se jim to bude dařit i nadále :-) Tak děkuji za info :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.01.2013 17:21 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: JaVe
Je to taková forma přírodního výběru - rodiče pochytají a sežerou ty slabší kusy, z vlastní zkušenosti vím, že ta prťata, co přežijí prvních pár chvil po porodu už svým rodičům uplavou, pokud se mají kde schovat. Jsou sice malá, ale mrštná. Takže nezoufej, beztak brzy nebudeš vědět, co s nimi ;-) Větších mrňat, která už se jim nevejdou do tlamky si samozřejmě nevšímají. Kromě jemnolistých rostlin mohu ještě doporučit trochu načechrané klubko jávského mechu, tam se rodiče pouštět nebudou a malým ještě poslouží uchycené zbytky krmení a mikroorganizmy jako potrava :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.01.2013 17:11 R Muž romant [27987] Re: JaVe
Požírají a s jakým gustem. Jestli tam mají malý nějaký místo, kam se schovat, třeba trsy jemnolistějších rostlin, tak určitě nějaký přežijí a to požírání se většinou děje v prvních okamžicích po narození, čím jsou tzv. starší, tím mají šance na přežití větší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 16:45 JaVe – Mrňata
Ahoj, od dnešního dopoledne máme v akváriu kromě dospělých jedinců i čerstvě narozená Paví očka a ty dospělí, samičky i samečkové, po nich neustále jdou... :-( Chtěla jsem se zeptat proč to? Měla jsem za to, že Paví očka se nepožírají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 16:34 carpman
Ák gubka ma brucho k prasknutiu je to zalezitost par hodin, alebo niekedy je to aj tyzden cakania? Uz vcera a predvcerom som myslel ze porodi a ona nic. Moze byt sposobene tym, ze voda bola preliecovana Malachytovou zelenou, a vymenou vody, ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2013 10:47 David Re: Hubas
Když máš takové podmínky k chovu je lepší, tam dát rybičky jednoho pohlaví a odpadne ti starost, stres a zklamání s potomstvem. Já bych tam nechal jen toho beťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 22:23 Hubas – Moje zkušenost
Letos jsem se rozhodl, že si na koleje do Olmíku pořídím menší akvárko(37l) pouze s 3ma gupkama a jedním samečkem bety. Netrvalo to dlouho a jedna samička byla v tom. Nádrž sice poměrně zarostlá, vozil jsem tam pravidelně přebytky z domu, ale i tak jsem nechtěl riskovat že mladé beta sežere. Takže jsem vyřešil provizorní nádržku-plastový šuplík z ledničky, asi 4-5 litrů. Po týdnu, během dne samička porodila 2 rybky. Víc nic, břicho pořád narvané k prasknutí. Čekal jsem další týden, nic. Mezitím sameček uhnal druhou samičku. Před Vánocemi jsem ji vrátil zpátky do původní nádrže, protože jsem tam 14 dní nebyl tak aby netrpěla v porodničce. 14dní starý potěr vydržel bez krmení. Po příjezdu pořád nic. Banděro nacpané. Další víkend jsem přijel a už bylo po porodu. Na všem si beta pochutnala. měsíční potěr jsem chtěl dát do akvárka, jednu rybku jsem vylovil jen jsem jí pustil, hned byla pryč. Takže přežila jen jedna, která si pořád lebedí v šuplíku z ledničky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.01.2013 21:34 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: carpman
Filtr nevadí, naopak je potřeba, aby kvalita vody zůstala zachována. Porod se nesnaž nijak urychlit, mohla by taky porodit mrtvé mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 16:18 carpman Re: koikapor
Dikes, ale nevadi im svetlo, a ani filter ze?? Je v porodnicke v akvarku medzi ostatnymi rybami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2013 16:12 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: carpman
neurychluj, chce to len kľud a čakať, menej často u mňa rodili cez deň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 16:07 carpman – Rozmnozovanie gubky
Je potrebne k rozmnozeniu aby gubka v porodnicke mala klud, alebo jej nevadi ani svetlo ani pohyb- rusno v okoli akvaria? Kedy zvykne rodit? Aj cez den, alebo vacsinou v noci? Cim urychlim jej porod? :-D Ma uz druhy den velikanske brusko a nechce sa jej nejako.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2013 15:38 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
No dobře, tak tedy ta gonopodia :-D Příště se polepším, sice vím název, ale trošku jsem to odflákla, no stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:55 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
někdo má rád básníky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.01.2013 11:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: danio
danio napsala: Že ano? :o)) Také jsem podle tvaru těla chvíli hádala, ale ty gonopody mu prostě nikdo neodpáře :-)

"Nikoliv to játro, ale ta játra Mirečku..."...nikoliv ty gonopody, ale to gonopodium... smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 10:27 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: LiborSprysl
Že ano? :o)) Také jsem podle tvaru těla chvíli hádala, ale ty gonopody mu prostě nikdo neodpáře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 07:12 Muž půlpy [2131] Re: LiborSprysl
jen vrámci rybiček ;-) ale i tak krásně rostlí samečci pavích oček dlouhý 8cm co jsem viděl poprvý a naposled(doufám , že ne)v ZOOBráník vloni v červenci a bohužel nekoupil, dodnes lituji :-( chtěl bych mít tuto krásu doma - živorodky jsou hold nejkouzelnější a nejhezčí rybky potlesk až pak jsou čichavci a skaláry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 05:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Janča
Janča napsal: Tak a tu je ta údajná holka :-(

Ovšem podle stavby to velmi pravděpodobně holka ve skutečnosti byla nebo měla být...Tyhle hochy v chovu moc nemám rád...jen málokdy se prosadí proti svým kolegům...Jsou to ideální ryby na výstavu nebo pro lidi, kteří chtějí mít vše obrovské smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani?od=1401