Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2016 18:28 R Muž afc1886 [14681] Re: Maq
Podívej,já se tady nebavím o zašlápnutém slimákovi na zahradě,ani o zabité mouše.Ryby se do záchodu nesplachují,ani mrtvé a ani živé.Tak bych to ukončil,nechci plevelit téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 18:13 Maq Re: afc1886
Tak to mně zas nepřijde normální takové "problémy" řešit. Nebo jinak: V epoše politické korektnosti se blbne docela masově, takže jsem možná výjimkou.
Když zabiju mouchu, taky ji vhodím do záchoda. Je to taky nenormální? A onehdy jsem na zahradě nedal pozor a zašlápl jsem slimáka. Budu za to stíhán?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2016 18:07 R Muž afc1886 [14681] Re: Maq
Kam je vyliješ?Jestli tam,kam si myslím,tak mi to nepřijde normální.A ještě k tomu to radit dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   18.11.2016 18:02 Maq Re: afc1886
Vyliju je i s tou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 17:55 R Muž afc1886 [14681] Re: Maq
A co potom s nimi,když je odsaješ?Moc nechápu,co tím chceš říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 17:42 Maq Re: Suntour
Já vždycky odsaju nějaké prcky při výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2016 08:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Suntour
Těch možností je povícero,
-chov pouze populace složené ze samců
-vynechat krmení stávající populace, na určitý časový ůsek,kdy budou nuceni vyhledat potravu v čerstvě narozených jedincích
-pořízení ryby predátora,který vám bude redukovat počet narozených mládat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 08:41 Muž Yirka [9126] Re: Suntour
Ta poslední věta i slovo jsou správně. Je to tak, od určitého počtu se populace prakticky zastaví. Zastaví se však stejně na počtu, který je dost nadlimitní a udržet ho znamená rozhodně daleko větší potřebu )držby nádrže.
Proto není špatným řešením mít tam nějakého přirozeného predátora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2016 06:59 Muž Suntour [4] – Opačný problém - nerozmnožovat
Ahoj, při rozjezdu našeho akva jsme dostaly pavi oka. Z mládí jsem věděl, že se množí i ve flašce od okurek. Ale k věci. Oka se nám nekontrolovatelně množí. Až si říkám, že to nebyl dobrý nápad si je pořizovat.
Jak regulujete populaci ? Ano darovat, ale nikdo to nechce.
Někde jsem četl, že se nemají odlovovat a že se populace sama ustálí. Zreguluje.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2016 21:33 R Muž romant [27987] Re: Nikoolka
Dávat substrát(předpokládám výživný) k živorodkám je pěkná hloupost, to akvo je v podstatě časovaná bomba a je(bude) otázkou času kdy to tzv. bouchne. Plastových hrůz tam vidím ještě více než kolegové, no, nic moc změna, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2016 21:25 Maq Re: Nikoolka
Proč je to akvárium pro gupky a další živorodky, když jsou v něm i neonky a betta?
Ubrat ryby, přidat rostliny.
Ten červený kousek plastu neškodí, je to estetická vada, která Vám časem dojde, a nebo třeba ne. Znal jsem jednoho, který akvaristiku vzdal, ale potápěče s pokladem si vystavil aspoň na polici, protože byl přece tak krásný... Byl to dospělý člověk, inženýr. hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2016 21:06 R Muž afc1886 [14681] Re: Nikoolka
Pořád ta samá připomínka.Přidat rostlinky a ubrat rybičky.Ještě bych vytáhl tu červenou plastovou rostlinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2016 20:26 Nikoolka Re: Maq
Fotka k příspěvku Tak akvarium pro guppky a par zivotodek skoto dokončeno :) jeste musim sehnat par rostlinek od neho treba z protru a bude hotovo. VYmenila jsem celkove dno dala jako zaklad substrat potom červenou zulu a na vrh keramzit. Mela jsem to štěstí ze keramzit jsem zalila žhavou vodou a plavali asi cca 3 kuličky takze nohli hned do aq:) dneska jsem zkoušela delat i co2 z kvasnic ale nechala jsem ti jen asi 3hodinky. Nemam zase tolik rostlinek zatím tak aby me nepomreli rybky :( fotecka jak to vypada zatim.. Nejake připomínky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 23:10 Maq Re: Nikoolka
Výborně!
Paví očka většinu krásy prostě dědí po rodičích. Šlechtí se podobně jako psi a koně. Šlechtění gupek je práce pro profesionály, my ostatní spoléháme na to, že když se prckům dobře daří, budou pěkní po rodičích.
Mečovky a molly se chovají v zásadě stejně, ale jsou větší. Všechno je s nimi úměrně větší.
Pokud jde o kanibalismus, myslím že rozhodující jsou úkryty pro čerstvě narozené mladé. Do stáří několika dnů potřebují úkryty v houští rostlin. Potom už jsou hbitější a podle toho i odvážnější.
S počtem a velikostí dospělých živorodek úměrně vzrůstá riziko sežrání, a taky vyhladovění mladých. Když dosáhnou určitého počtu, ztráty se vyrovnají přírůstkům.
Zkrátka - přidejte rostliny. V té Vaší devadesátce stačí několik gupek, za pár týdnů budete mít plno prcků, za tři měsíce pomalu víc ryb než vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 22:31 Nikoolka – prestavba akvaria
tak dnes jsem po Vasich radach udelala z akvaria smiseneho jen akvarium pouze pro guppky a par dalsích zivorodek :) Chtela bych se timto zeptat jak docílit toho aby mlade ocka byli pestre a s dlouhymi ocasky:) nejak snizit teplotu vody? a mohly by mi molly nebo mecovky snist male od guppek? A jsou molly ,mecovky tezke na chov a rozmozovani? Dekuji za rady :
)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   02.11.2016 12:20 Maq Re: Nikoolka
Já bych to viděl jinak. Ryby Vám neutečou, život je dlouhý a můžete jich během let vyzkoušet spoustu. Když to ale všechno nacpete dohromady, bude to jenom "plavat" a hynout, časem Vás to otráví a necháte toho.
Každá ryba žádá něco jiného. Naučit se rybám rozumět, to je akvaristika. Ony se za to odmění, ukáží Vám, jakou mají povahu, osobnost, "rodinné" vztahy, atd.
Gupka je jedna z možností. Je vhodná pro začátečníka, protože Vám promine některé chyby a přesto bude prospívat. Užijete si zábavu s jejím množením a hodně se s ní naučíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 10:05 Nikoolka Re: Maq
Já právě nevím. Jelikož se mi moc líbí Betty a cichlidy tak mám problém od nich ustoupit a nahradit je gupkami. Kdybych chtěla jen gupky co bych k nim mohla dat? Pancernicky zelený, ancitruse, platy, neonky black Molly mecovky?? Nevím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 07:22 Muž Yirka [9126] Re: LiborSprysl
Ano, vypadlo mi slůvko "Zmíněná" tak mě můžete ukamenovat a navzájem si popalcovat. ;-)
Ale praktickou a použitelnou radu jsem na rozdíl od vás dal jen já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 19:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maq, Nikoolka
Mám podobné akvárium, jako Maq, jen funguje od konce minulého roku. Zrovna dnes jsem dělal video, jak se gupky krmí: www.facebook.com/…
Nikoolka, rozumím, že chceš mít hodně různých rybek, nebyl jsem jiný (začínal jsem s akvaristikou asi v patnácti). Časem jsem ale dospěl do stavu, že se mi líbí přesně to, co popisuje Maq. Gupkám se doopravdy daří. V nádrži s x dalšími druhy ryb by se jim tolik nedařilo a mohl bych cpát porodniček, kolik bych chtěl, přemýšlet kolik bych chtěl. Pokud mají rostlinné akvárium pro sebe, rozmnožují se a nemusím vůbec nic řešit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   31.10.2016 19:33 Maq Re: Nikoolka
Prohlédl jsem si Vaši prezentaci. Rád bych Vám nabídl alternativu:
V polovině září jsem si založil nové akvárium. Na začátku října jsem do něj "na záběh" vpustil šest (2+4) pavích oček. Za ty čtyři týdny jich tam mám počítám šedesát. Bez nějakých porodniček či čehokoli. Jsou tam prostě jen gupky a hromada rostlin.
A teď si zkuste sama odpovědět na otázku, zdali by Vás takové akvárium, ve kterém se daří a rozmnožuje byť jen "začátečnická" gupka, nebavilo více než ten Váš mišmaš vzájemně se k sobě nehodících ryb, ve kterém jenom přežívají a svoje přirozené chování Vám nikdy neukážou. (Plus nevhodní plži a dekorace.) Co říkáte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2016 14:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
On Jirka občas zkratkuje do nepřesnosti, ale jsme ve vlákně o očkách, tak budeme doufat, že nemyslel živorodky obecně, protože jinak by jeho tvrzení vskutku nebylo pravdivé a byla potřebná tvá korektura...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2016 14:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Yirka
-Anotace-
-živorodka je velice široký pojem,
-proto bych v případě uvádění tvaru břicha, přiřadil spíše drud ryby ,ke které se to přímo vztahuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 14:13 Muž Yirka [9126] Re: Nikoolka
Máš v nádrži velkou všehochuť, což není moc dobré. Ale budiž.
Živorodka před vrhem zásadně změní tvar bříška do hranata. Často jsou u světlých barev vidět i očka potěru. A nakonec se samička začne stranit. Tyto podmínky je třeba odpozorovat a pak není problém ji den dva před vrhem separovat.
Do nádrže zpět se mladé dávají ve velikosti, kdy se nevejdou do tlamky největší rybky v nádrži.
Šneci se přemnožují při překrmováni.
Nejlepší řešení ale bylo již napsáno. V zarostlé nádrží vždy něco musí přežít, zvlášť když se tomu pomůže plovoucími rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2016 14:11 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Nikoolka
Díval jsem se, jaké akvárium máš. Mnoho ryb. Dokud si nezařídíš další akvárium, do kterého budeš moci mladé rybky přehazovat hned, jak je zaregistruješ, nemáš nejmenší šanci mladé odchovávat (ok, možná jedno mládě jednou za půl roku přežije).
Klidně cokoli o objmemu 10-20 litrů, klidně na okno, bez filtrace, do toho chomáč ceratophylla, které už máš. Nevadí, když se v tom nebude hýbat voda. Klidně víc takových nádržek. Pět, šest, osm mláďat se v tom dá perfektně vykrmovat, dvě, tři, čtyři dospělé gupky v tom dlouhodobě vydrží (až vyrostou, můžeš je házet zpátky). To je cesta.
Já mám podobných karanténních nádrží asi pět.

P.S. Pokud se ti přemnožili šneci, moc krmíš, přečti si: scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.10.2016 12:39 R Muž afc1886 [14681] Re: Nikoolka
Nejde poznat na co se ptáš,ale já bych porodničku vůbec neřešil.Není nad pořádně zarostlé akvárium,kde se malé rybky schovají.Vždycky se některé zachrání.Stejně jich časem bude tolik,že nebudeš vědět co s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 12:17 Nikoolka
Ahoj chtěla bych se zeptat mám těhotná gupky a objednala jsem si porodnicku a odchovnu porodnicka je oddělena a odchov na je neoddela porodnicka :) tak jak poznán kdy tam samičku dat a kdy poznam kdy dat male z porodnicky do odchovny a kdy je z ni vyndat do spol akva :) mám to smíchané proto jsem zvolila porodnicku :))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 15:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sron
Já mám nastaveno 50 příspěvků na stránku a takových je tu už 86. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 15:19 Sron Re: vaaclav
Myslíš, že jsem neroloval? Roloval jsem a pročítal :-) ostatní uživatelé ovšem nemají moji rybku. Zmátlo mě to, že u mladých rybek nemusí být pravidelem "hranaté bříško".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2016 14:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Sron
Stačilo ale zarolovat po stránce a zjistíš že na to samé se ptalo už stovky lidí před tebou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 14:21 Sron
Díky za reakce, pouze jsem chtěl včasně reagovat, abych nepodcenil přehození do odchovny. Ryby mám teprve cca 1 měsíc, proto se ptám. Proto také zatím nemohu posoudit zda chtějí či nechtějí dělat mladé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 13:24 Muž LiborSprysl [9015] – Re: wdenda
wdenda napsala: Ano, ale to už je hraní se slovy. Myslela jsem tím, že se množí jak... prostě moc. Omlouvám se tady za nejasný komentář. stydim

Já to beru. :-) Jen dodám, neplatí to ani u všech ok stejně... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 13:19 Žena wdenda [14] Re: LiborSprysl
Ano, ale to už je hraní se slovy. Myslela jsem tím, že se množí jak... prostě moc. :-D Omlouvám se tady za nejasný komentář. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.10.2016 13:16 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: wdenda
Reagoval jsem, protože podobnou otázku vidím celkem často a myslím si, že ti, kdo se takto ptají, opomíjejí podstatu. Řeší nějaký tmavý flek, ale pokud se jim živorodky nemnoží, spíš měli by řešit jiné věci ve svém akváriu. Já se zaměřuju na ty "jiné věci" a v reálu se mi množí živorodky všude, kde si myslím, že by se množit měly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 13:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: wdenda
wdenda napsala: Otázka zněla - je nebo není těhotná, ne zda z toho něco bude či ne. Každopádně přenecháme zkušenějším, to určitě. Mě osobně i s jinými rybami prckové přežijí. Samozřejmě cílený chov nemám a co přežije, to přežije.
Otázka tak sice zněla, leč odpověď byla ... Každá která prošla kolem samce aspoň jednou je těhotná ... a to není pravda. Ale máte pravdu, přenecháme to zkušenějším ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2016 13:08 Žena wdenda [14] Re: LiborSprysl
Otázka zněla - je nebo není těhotná, ne zda z toho něco bude či ne. Každopádně přenecháme zkušenějším, to určitě. pivo
Mě osobně i s jinými rybami prckové přežijí. Samozřejmě cílený chov nemám a co přežije, to přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 11:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: wdenda
wdenda napsala: Každá která prošla kolem samce aspoň jednou je těhotná. I kdybys samce neměl, dokáže si to 'schovat'. Každopádně bych i řekla že je, ale ještě to chvilku potrvá, než budou. Počkej až bude opravdu kulatá.
Je vidět, že všechny možnosti logiky nemáte spočítané, protože byste toto tvrdit nemohla. Pravdu má Jirka. Důležité je množí se-nemnoží :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.10.2016 11:23 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Sron
Považuji za zbytečné uvažovat "je těhotná/není těhotná". Lepší je uvažovat "množí se/nemnoží se" (případně "množí se dobře").
Úspěšnost chovu svých živorodek posuzuji podle zaplněnosti akvária :).
Samozřejmě jim na to musím dát podmínky a ideálně chovat je bez jiných ryb. Když s nimi budou jiné ryby (čím víc, tím hůř), míra úspěšnosti klesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.10.2016 11:07 Žena wdenda [14] Re: Sron
Fotka k příspěvku Každá která prošla kolem samce aspoň jednou je těhotná. I kdybys samce neměl, dokáže si to 'schovat'. Každopádně bych i řekla že je, ale ještě to chvilku potrvá, než budou. Počkej až bude opravdu kulatá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 09:53 Sron – Samice Paví oko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Myslíte, že je samička těhotná? Černou tečku trochu má, ale hranaté bříško nemá (četl jsem, že to není pravidlo u mladých samiček). Velká je cca 2,5cm. PS: kytku z košíčku vyndám. :-) Díky za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 13:58 Muž janesik1xjakep [63] Re: jakuka
A zkus akva osadit třeba zakucelkama, nebo egeriema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 13:56 Muž janesik1xjakep [63] Re: jakuka
Pokud nemáš příliš silnou filtraci na hladině, tak ti doporučuji pistie ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 13:26 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: jakuka
Kdybych věděl jak se jmenuje ten plevel co plave u hladiny tak ti ho doporucim. A nebo když se kouknes do mého Akva endlerka tygři tak tam mám rychle rostoucí kytku a tam se prckove schovávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 12:31 Žena jakuka [3] Re: BuldozerGT86
Kdybych měla pořádně zarostlou nádrž, tak to neřeším, už jsem byla svědkem, jak je jiné ryby sežraly, prostě se moc neschovaly.Pomalu to zarůstá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2016 10:59 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: jakuka
Ve filtru v jiném akvu je nacházím furt. Mám tam Scarlety ( vyšlechtěná forma). Ono taky záleží na tom osazenstvu. Možná bych je mezi Skalary pustil tak po měsíci neli déle. Ty ryby nejsou blbý. Dokážou se schovat teda pokuď maj kam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 10:57 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: jakuka
mladé endlerky mi přežívají u skalárů, jelikož mám hodně zarostlou hladinu a vždycky nějaká unikne pozornosti, takže vytvoř vhodné podmínky a nech to na přírodě ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 10:29 Muž janesik1xjakep [63] Re: jakuka
Dost záleží, jaké ryby myslíš. Ale po 2-3 měsících už má dospělou velikost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 09:50 Žena jakuka [3] Re: BuldozerGT86
Díky, já potřebuju vědět, jak dlouho asi trvá, než trochu naroste. Včera jsem čistila ext. filtr a našla tam to mimi.Jsem si řekla, že ho přece nemůžu hodit, jako potravu skalárům, když přežilo ten filtr( je to takový malý Nemo :-) )a jelikož nemám jinou nádrž, tak je v hlavní,ale v síťce aby na něj ostatní ryby nemohly.Tak chci jen vědět, jestli má cenu to chvilku vydržet, nebo ho raději podarovat.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 08:00 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: jakuka
Wendy má pravdu. Pokuď je necháš v nádrži ty mimina tak to chce hodně kytek kam si zalezou. Mám Endlerky Tygří ve 170l a žijou tam mezi dospělíma. Nějaké ztráty? Možná ano ale při tom množství mi to moc nevadí. Momentálně jich tam je tak 150. Minulí týden odešlo 100ks dospělích. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2016 07:32 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: jakuka
dokud se vleze do tlamy, je potravou ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani-odchov?od=451