Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2020 10:05 Králík Re: Guppy
To je zajímavé, toto jsme ještě u svých gupek nikdy neviděl, a to že je chovám už hodně dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.08.2020 09:31 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Krátké video z procesu namlouvání a páření gupek - hlavně z pohledu ne/aktivního přístupu samičky.
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2020 20:42 Hornik20 Re: vaclav
Pořídil sem si u jednoho místního chovatele z vlastního chovu další 2 samce tak jsem zvědav jestli z vlastního chovu jsou o něco odolnější. Jsem začátečník takže sem neměl odvahu jít do jiných ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2020 20:31 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hornik20
Ryby z prodejny jsou většinou tak zdevastované že jich dost velké procento může umřít, zvláště když přijdou do dost jiných podmínek. To co přežije jsou odolnější jedinci a ty bych si nechal a nic už dál nekupoval. Poměrně rychle se namnoží. Jakmile k nim koupíš další bude se umírání s největší pravděpodobností opakovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2020 20:07 Hornik20 – Guppy
Začal sem chovat "Paví očka" ale od začátku už sem přišel o 2 samce a každý z nich vydržel ani 14 dní přitom nejevil známky žádné nemoci oba umřeli s tím že přestali přijímat potravu (s tím že ten první ze zverimexu nežral už od začátku co sem ho měl v akváriu variace black and white tuxedo) dalšího sem si sehnal z akvaristické burzy což byla variace Red Mozaic - (který ostatně najednou přestal přijímat potravu také a ten den ještě bylo po něm) a oba sem přišel ani né po 2 týdnech. Samice přežily (5) včetně těch první od začátku tak nemám páru na co umřeli a proč jen ti samci přitom jeden mi zůstal od začátku (původně sem měl 3) a ten žije tak o to víc to nechápu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 23:40 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mmmarkkk
Samičky rodí každých 4-6 týdnů tak už má těch porodů za sebou více. Chce to hodně rostlin aby se měly malé rybky kam schovat jinak je matka a spol sežerou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 21:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mmmarkkk
- je to dáno genetikou
- jsou tam znaky z variant Blue Moscow a Cobra leopard ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 20:56 Mmmarkkk Re: Amatértom
Je tak to vůbec ale nevím bohužel jak se dělá :( . Já se tady právě přihlásila kvůli tady tomu krasavci jestli někdo poradí jak se to mohlo povest nemůžu na něm oči nechat ????, ale pokud poradíte jak tak určitě záložním ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2020 20:52 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Mmmarkkk
Založ si prezentaci, zajímavá paví očka stojí vždy za sdílení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 20:42 Mmmarkkk Re: Amatértom
Fotka k příspěvku Děkuji za odpověď , samičku už máme rok už měla 3x mladé a nikdy žádné takové až teď :) , brácha tohoto fosforového je takový strakatý ,právě proto jsem se chtěla zeptat přišlo mi to zvláštni :-) . Jinak moc děkuji za rychlou odpověď
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2020 20:39 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Mmmarkkk
Pěkný mladý sameček. Pokud není linie čistá, je to vždy trochu loterie, obzvlášť pokud je samička z mix zverimexu, kde měla volné pole působnosti ve výběru inseminátorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2020 20:36 Mmmarkkk – Fosforové paví oko
Fotka k příspěvku Ahoj prosím Vás nevím jak je to možné, ale samička klasika jen trochu strakatý ocas, sameček krásně zbarvený a vznikne z toho fosforova rybka to moc nechápu coze :) nevíte někdo čím to může být na fotce to ani tak úplně patrne není ale úplně září .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2020 21:23 Muž pepik [6] Re: vlka
Dobrá, díky za rady a typy, poresim to nějakým tím led světlem a uvidíme, jak to bude fungovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2020 17:02 Muž vlka [3444] Re: pepik
Klidně bych tam umístil LED lampičku na baterky, to také bude stačit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2020 15:13 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: pepik
K tomu aby byly gupky aktivní, stačí i relativně slabé osvětlení. Mám jedno akvárium vedle monitoru PC a je krásně vidět, že dokud monitor v noci svítí (dost často smich) , je nějaký pohyb i v nádrži.
Takže pokud je v té skříňce alespoň trochu denního světla, měly by ryby normálně prosperovat. Jak píše Pan Káč, budou bledé.
Pokud by byla řeč o opravdu tmavém sklepě, tak 3 hodiny svícení rozhodně nestačí. Svítit třeba slabě, ale alespoň 10 hodin. Obzvlášť potěr - ten by pro dobrý růst měl žrát několikrát denně. A nádrž alespoň 20 l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 20:08 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: pepik
Možná bude pomalejší vybarvení a nebo bledé, ale to se pak podle mích zkušeností spraví. Rybky z dolních komůrek v prezentaci Šlechtička jsou bledší, ale při přemístění nahoru se do pár hodin vybarví sytě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 19:59 Muž pepik [6] Re: Pan Káč
Díky za odpověď. O rostlinky mi nejde, chci to mít čistě jako nouzovku a odchovnu, když se mi to jinam už nevejde, ale šlo mi o to, abych ty rybky zbytečně nezmařil...tak mě zajímalo, jestli má někdo třeba zkušenost, kdo má třeba odchovnu ve sklepě apod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 19:30 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: pepik
Rybám je to asi fuk. Rostliny to nedaj. Pokud nějaký máš. Možná se jim zvětší oči smich , podobně jak vyšlechtily Číňani ty hnusně vykulené rybky v barelech s malou dírkou na světlo, až jim ty oči vylezly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 18:47 Muž pepik [6] – Osvětlení
Zdravím,
Mám možná hloupou otázku. “Hraju” si s mnozenim pavich ok, mecovek atd., nemam moc místa a napadlo mě umístit další akva na potěr do skříňky a otázka zní, jestli nějak zásadně vadí poteru, kdyz tam nejde denní světlo nebo jen hooodne málo ...jestli stačí svítit třeba jen 2-3 hodkx večer a při krmeni?
Děkuji. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 14:21 Muž vlka [3444] Re: Narval2008
Podle okolností, teplota, klid, prostředí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2020 13:09 Narval2008 – pavi ocko
Fotka k příspěvku kdy tak porodí. děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2019 10:24 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Guppy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2019 09:58 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: vaclav
Fotka k příspěvku Díky za tip.
Pátrám po této, zatím marně:

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2019 09:53 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Guppy
Fotka k příspěvku Sežeň si o tom knížku třeba Norbert Dokoupil o tom píše sice je to o mečovkách ale jak postupovat to bude stejné. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2019 09:51 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Ještě využiju tématu - co byste řekli na takto zbarvená mláďata?
Občas se mi ve vrhu nějaká objeví, oproti sourozencům jsou modrá.
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…

Asi o nic nejde, jen jinak rozložený pigment. Ale úplně to nezapadá do čtyř popsaných základních zbarvení - šedá, blond, albino, růžová. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2019 09:22 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Yirka
To je taky možnost. Prostě jet na nejhezčí ryby, s tím, že je otec nejistý. Asi nad vším nejde mít kontrolu, i když bych rád. Trochu konflikt teorie s praxí.
Určitě bych ty dva vrhy, co budu čekat, nevyhodil. Může se tam objevit pěkný ryba. Díky všem za reakce pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2019 09:21 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Yirka
Tak se to běžně dělá. Je to docela práce furt to přebírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2019 08:47 Muž Yirka [9123] Re: Guppy
Geny jsou někdy nevyzpitatelné. Nebude lepší podle tebe nestandartní kusy vyselektovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2019 08:34 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Guppy
Obávám se, že nikdy nebudeš mít jistotu, ale možná, že někdo, znalejší, než já, bude vědět víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2019 08:33 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: Guppy
Z mých zkušeností počkat pokud chceš mít jistotu. Ono se to v ní pomíchá. Nemá to jak ovlivnit. Od mládí se právě proto obě pohlaví chovají odděleně. Pak se vybírají ryby pro spárování do chovu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2019 08:28 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy – Liniová plemenitba
Rád bych se zeptal, zda nemá někdo zkušenost v následující situaci.
Snažím se udržet určitou linii gupek a tak bych rád spářil, křížil (nevím, co je vhodnější termín) matku se synem.
Jenže jak známo, samice živorodky dokážou uchovat sperma klidně pro několik následujících vrhů. Takže otázka - upřednostní ryba "čerstvý" genetický materiál, nebo musím počkat dva, tři měsíce (vrhy), abych měl jistotu, že mladé budou patřit tomuto samci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2019 14:20 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Ondra M.
Fotka k příspěvku Tato mylná informace se tu vyskytuje opakovaně - "objevila se skvrna" popř. "černá skvrna znamená, že je březí"...
Skvrna březosti se samičkám objeví ve stáří 2 až 3 týdny a pak už ji mají celý život. Při březosti se pak skvrna jen zvětšuje.
Na fotce je potěr starý 20 dní. Samička nahoře.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.10.2019 21:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Prašan
Prašan napsal:... Niektoré formy gupiek majú škvrnu skôr ružovočervenú ako čiernu.
-zvláště u ryb nesoucích INO gen ;-)
-Anotace - INO gen = Albino + Lutino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   19.10.2019 21:05 - Re: ctibum
No ono to záleží na forme gupky a štádiu vývoja mladých v brušku matky.Niektoré formy gupiek majú škvrnu skôr ružovočervenú ako čiernu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 19:46 R Muž ctibum [6876] Re: Ondra M.
No já jen že ses ptal na červenou, ale všichni reagují na černou, o které jsi vůbec nepsal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 18:25 Ondra M. Re: ctibum
Ta co jsem zavřel do samostatné nádrže má červenou tečku a tyhle mají cernou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 18:12 R Muž ctibum [6876] Re: Ondra M.
Červená, nebo černá je ta skvrna...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 18:02 Ondra M. Re: Králík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Této skvrny jsem si všiml téměř u vsech samiček ale myslím si že je blbost aby všichni čekaly mladé. Mám zde tři samečky. Mám je dát do samostatné nádrže?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 17:25 Muž vlka [3444] Re: Ondra M.
Jak píše Králík. Může to trvat i déle. Březost trvá zhruba měsíc a rodit může několikrát na jedno oplození. Zatím má ještě ,,malé,, bříško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 16:34 Králík Re: Ondra M.
To, že se jí objevila černá skvrna, neznamená, že bude rodit. Ta může mladé porodit klidně za dva týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2019 16:31 Silviebaris Re: Ondra M.
Ano,je březí,těhotná je žena... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2019 16:29 Ondra M.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Před pár dny se mé samičce pavího očka objevila červená skvrna, ale nejsem si jistý jestli je těhotná. Dal jsem jí do samostatné nádrže. Myslíte si že je těhotná?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2019 14:51 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Takto vypadají ...
... dunajské gupky ode mě u člověka, který je letnil do 18. září: www.akva.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 22:53 Muž KuBvA [40] Re: vaclav
Děkuji jen mě to zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 19:53 -
Už ich mám xy rokov a v podstate sa mi rodia cca obdobné ryby s triangel (delta) chvostom.Každá je iná resp.má iné vzory viď.video www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 19:26 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Králík
Na to že by jsi vypěstoval nějakou zajímavou udržitelnou variantu zapomeň, budeš mít pel-mel a každá rybka bude jiná. Pokud ti to nevadí tak si je klidně kup. Pokud se chceš ale koukat na něco hezčího tak bych si sehnal čistou linii a tu se snažil udržet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 18:17 Muž Smetany [1226] Re: KuBvA
Není to tak jednoduché těch generací musí být víc. A co moc netuším je jak se u pávčat řeší správné samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 17:47 Muž KuBvA [40] Re: lacewings
Takže kdyby se mi narodili stejné ryby ale z mixu a potom bych je zkřížil vznikla by z toho stejná ryba jako z těch dvou nebo by to byla zase jiná varianta ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 15:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KuBvA
-odpovím za kolegu, ANO ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 15:05 Muž KuBvA [40] Re: Prašan
A dá se s takovýchto mixů udělat stálou variantu???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani-odchov?od=101