Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 20:15 Janio
Falcon, nepýtal by som sa, ale také sú už cca mesiac, a stále nič.... tak je neviem no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 19:00 Falcon – Re: Falcon
omlouvam se,mělo tam být ,,neměla,, stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 18:47 Falcon – Re: Janio
Samice gupky je březí cca 4 týdny...tato nevypadá,že by měla rodit dřív jak za 7 -14 dní. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 18:30 Janio – Rozmnožovanie
Fotka k příspěvku Čavte, akvarko mám asi 1 mesiac... a gupky nemajú stále malé. Prisom sú veľmitučne a keď na nich pozriem tak cez brucho im je vidieť také čierne, ako keby tam dnu niečo mala, no takto vyzerajú už mesiac a nič. Neviete v čom je chyba ? A ako dlho trvá kým sa narodia ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 08:28 Muž Yirka [9126] – Re: gigimasters
Samičky gupek mám u skalár cíleně pro zpestření jejich potravy. I když mám nádrž zarostlou a spoustu plovoucích rostlin, za poslední dva roky nepřežil ani jeden prcek. A teď, když skaláry mají 3 roky, musím čas od času doplnit i nějakého samečka, protože na ně pořádají hony a ti taky dlouho nevydrží. Samiček si nevšímají. Skaláry jsou lovci. Neonky naprosto bez újmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 22:39 Muž gigimasters [8] – Re: katterinecka
Ono to není aktuální fotka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 22:37 Muž gigimasters [8] – Re: katterinecka
Bouhužel nejsou mám je asi měsíc a půl.. Ale jsou zvyklé na black molly to je podobná ryba to by mohlo pomoci se zvakáním? :) pak ještě jsou zvyklé na neonky, a tetru červenoústou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 22:36 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: gigimasters
teda tomu tvýmu bych neříkala poměrně zarostlé akvárium. gupky plavou hlavně u hladiny a tam nemáš skoro nic až na tu egerii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 22:34 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: gigimasters
záleží jak moc zarostlé ale přemnožit by se neměly. Jen bych se bála jestli skaláry nejsou na gupky zvyklé tak by mohly lovit i dospělé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 22:31 Muž gigimasters [8]
Dobrý večer chtěl bych se zeptat. Mám zhruba 200l akvárium a uvažuji o pořízení pavích ok. Ale obávám se přemnožení. Tak by mě zajímalo pkud mám v akvárium 5 skalár jestli se mohou přemnožit či ne (akvárium je poměrně zarostlé).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:31 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Marty
zkus si pročíst tohle téma, je tu 45 stránek, myslíš že tu není odpověď? Nebo třeba tady rybicky.net/forum/6532 stačilo jen zadat do vyhledávání "krmení potěru"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 19:25 Marty
A cim to pak krmit? Staci zloutek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 18:48 Muž roper [10] - Cichlidy
Některá může rodit hodinu a jiná pět minut. Pokud ti začala v aqa, tak si zatím chyť do nějaké větší sitě a nech ji dokud neporodí všechny. Pěhem porodu ti je nesežere.Když nebudou prcci přibývat, tak ju hoď zpět a málé dej zvlášť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 18:46 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Marty
Jak kdy.
Záleží na konkrétní situaci a na podmínkách v nádrži.
Místo založení nového vlákna, jste si odpověď mohl klidně najít. Gupky jsou tu snad nejdiskutovanější ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 18:38 Marty – Jak dlouho trva porod u paviho ocka?
Zajima mne jak dlouho trva porod u paviho okcka? Zda to vyprdne vse behem chvilky nebo to cele trva nekolik hodin? Nasel jsem v akvarku jednoho maleho a samice se porad strani a chce byt o samote.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 18:28 Falcon – Re: Zoufalek
mas nejake spec gupky??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 17:47 Zoufalek – Re: Falcon
tak s těma nemám zkušenosti já se zabejvám Gupkama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 17:21 Falcon – Re: Zoufalek
tak diky palec ,kdyz koukneš na tu první fotku,je tam mečovka u té by jsi to taky poznal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 17:17 Zoufalek – Re: Falcon
no tak dva tejdny estě jestli ne vic ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 17:04 Falcon – Re: Zoufalek
Fotka k příspěvku snad to bude takhle stačit,není to žádná modelka,takže moc nepostojí hop
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 16:50 Zoufalek – Re: Falcon
to je takhle těžký poznat , vyfot ji ze předu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 16:08 Falcon – Re: Zoufalek
jak dlouho ještě myslíš? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 16:05 Zoufalek – Re: Falcon
až bude mít břicho ve tvaru čtverce , to budou miminka do jednoho dne venku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 15:34 Falcon – Porodnička
Fotka k příspěvku Poznate někdo za asi jak dlouho bude tato samice rodit,jestli uz je vhodné dát ji do porodničky? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 12:15 Falcon – Re: JZ
Máš pravdu,odpověď by měla znít,,ano,tato samice je březí,, potlesk ,pač jak říkaš,gupky jsou březí non-stop smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:59 Muž JZ [5] – Re: anulovat
Paví očka jsou, podle mé zkušenosti, ryby plodné a samičky jsou těhotné v jednom kuse. Takže pokud náhodou není, tak s největší pravděpodobností brzy bude. Ale když ukážeš ostřejší fotku, tak se dozvíš, co potřebuješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:56 Muž JZ [5] – Re: Nikolaa
Sledoval jsem něco podobného u svých, taky jsem měl pocit, že potvůrky nechtějí růst, ale nakonec vyrostly. Řekl bych, že to chce klid, čas a běžnou údržbu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 09:36 Falcon – Re: anulovat
lepší foto X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 07:46 anulovat – Paví očko
Fotka k příspěvku Myslíte že je těhotná?
ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 15:39 Muž roper [10] - Cichlidy
Já tohle už taky jednou řešil. Chce to fakt měnit častěji vodu a odkalovat. Živorodky jsou jak známo, pěkné čuňata ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 00:07 Muž avast [49] – Re: Nikolaa
Nevím jak vypadá tvoje odchovna, lae většinou tohle značí něco s vodou. Vyměň 1/3 a nech do druhýho dne, pak uvidiš, jestli se to zlepšilo. Ale rozhodně by to chtěloo víc informací, než jen tohle. Stačí si založit prezentaci s jednou fotkou a hned se líp radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:13 Nikolaa – Paví očka
Ahoj,mám takový problém,narodili se mi tak cca před měsícem malé paví očka,ale přijdou mi že jsou neodvyvinutá :( ...měla jsem jich tak přes 3oks a ted mi tam zbyly asi jen 3ks.Mají totiž zadní ploutvičku do špičku a né jako normální ryba.Mají ještě šanci přežít? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 10:34 R Muž Silent [5949] – Re: Zoufalek
Tak jestli otěry to nevím, ale potěr klidně. Předpokládám, že nemáš selektivní způsob chovu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 10:24 Zoufalek
můžu dát dohromady dva otěry od jiných samiček?.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 07:56 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bodlak
proč ne? já to tak mám, jen se trochu prohání ale nic si neudělaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2010 02:49 Muž Bodlak [21]
mohu mit v akva pouze samce? diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:26 Muž dvorak [94] - Rostliny
jojo,souhlasím s Deathbull s celým příspěvek a především s tím,že když ji budeš pozorovat a budeš získávat zkušenosti,tak postupem času dokážeš +/- 1 až 2 odhadnout kdy samice bude zhruba rodit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2010 21:43 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: matasek83
Pokud je samice hodně tlustá a má téměř hranatý břuch, můžeš se těšit na mladé. O skvrně březosti nemá smysl mluvit, neviděl jsem lehce odrostlejší gupku bez ní. Pozorně jí sleduj, napodruhé už budeš schopná trefit dobu porodu na pár dní a jak budou zkušenosti přibývat tak budeš vědět že další den to bude :) Samice těsně před vrhem je fakt jako balón a někdy jsou vidět i malé rybičky a jejich očka. Hodně štestí. Kdybys to náhodou viděla tak se neděs toho že mladé padají ze samice na dno jako trus, oni protrhnou blánu, na dně se jim naplní plynový měchýř a za chvilku budou nahoře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 21:39 Muž avast [49] – Re: matasek83
očka jsou těhotná vlastně v průběhu celého svého života (ne od narození, cca od půl roku). Takže stačí jen čekat. Jestli máš nějakou odchovnu, tak ji dej do ní, jestli ne a máš pořádně zarostlý akvárko, tak určitě něco přežije. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2010 21:34 matasek83
Dobrý den,potřebovala bych radu,jak poznám že je živorodka duhová těhotná.dekuji za radu mame v akvarium dva samce a 6 samicek a zda semi že dvě čekají mladé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 15:23 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Zoufalek
Měním třetinu vody týdně, cca 40L nádrž, bez dna, rostliny v miskách od kaše z KFC:) + plovoucí okřehek, densa atd., cca 50 1cm rybek a je to tak akorát. Plus samozřejmě odkalení při výměně..ale ono to na tom skle je vidět a nezbyde nic, až na pár nevylíhlých cyst nauplií co se tam dostanou při krmení. Na očka ale asi zbytečný luxus, na druhou stranu to budou ryby jako lusk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 13:21 Zoufalek
Jak často mám měnit vodu potěru?... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 12:55 Muž Yirka [9126] – Re: dvorak
Pěkně ti to funguje - jen tak dále. palec
Jen doplním informaci, že dle mých zkušeností samičky i okolní gupky požírají mladé úplně těsně po porodu, nejčastji když se mladé ještě pořádně nestačili "rozbalit". Jakmile se stihnou uklidit a aklimatizovat a samostatně vyplout, dospělá paví očka si jich již nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 10:46 Muž dvorak [94] - Rostliny
No,o pavím očku,se dají pěkné věci přečíst zde: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
Samozřejmě nejvíc toho získáš ze zkušností,ale při mém prvním ´porodu´ mi bohatě stačila literatura z výše uvedeného odkazu.Postupem času jsem udělal obrovský pokrok v akvaristice a teď jsem zastáncem toho,co mi říkali ti,kterých jsem se ptal na podobné věci,-zkušenost nadevše.
to Hanka: udává se,že je gupka těhotná cca 4 týdny;nic nezkazíš tím že samici umístíš do samostatného akvária,ale pozor!I samotná samice žere mladé.Takže přelovením do samostatné nádrže snížíš počet predátorů na 1.Ještě lepší(z vlastní zkušenosti) bude,když do samostatného akva dáš porodničku,viz. zde: dvorakovoakvarium.webnode.cz/…
Hodně štěstí ahoj


A ŽIVORODKA DUHOVÁ SE PÍŠE S MĚKÝM Í--->PAVÍ OČKO!!!!!! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2010 10:18 Muž roper [10] - Cichlidy
Cože, očička a rybičky? smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 10:13 Hanka – Těhotné paví očko
Ahoj mám těhotné paví očko, je tlustá už přibližně 4 týdny, bříško má hranaté růžové a vidím v něm malé rybičky a dokonce jsou vidět i očička. Četla jsem že by rybka před porodem měla mít bříško černé a ta moje ho má pořád růžové je už hodně tlustá tak prosím o radu musí mít bříško před porodem tmavé nebo to mají jen některé rybičky? Mám ji ještě ponechat ve společném akváriu nebo bych ji už měla odlovit do samostatného? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 11:41 WEWERUŠKA – -------
už máme maličký,ale ještě nejsou všechny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 08:58 Karča
Ahoj, díky! Nemůžu si pomoct, ale asi mám těhotný tři samičky ze čtyř:-D Jelikož všechny tam tu černou tečku mají. Kolik tak v průměru samička pavích oček porodí malých rybiček?:-) A kolik jich tak v průměru přežije, když o ně bude dobře postáráno? Asi je to individuální, ale ráda bych se podělila o Vaše zkušenosti:-) Děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 21:48 Darec – Re: Karča
Měla by mít u řitní ploutve takovou černou tečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 20:40 Karča
Ahoj, může mi tedy někdo upřesnit, jak vlastně vypadá ta skvrna březosti u pavích oček? stydim Díky:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani-odchov?od=2601