Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:26 sindynka Re: Zoidik
ja myslim, ze betty do kulatyho taky nepatrej! Zadny nepatrej do kulatyho do kulatyho das blbe filtr a topeni a to je ten problem, to potrebuje i betta i zavojnatka (ta predevsim ten filtr a zas vzduchovani, bez topeni se nejspis obejde)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:23 sindynka Re: hana
nejspis jim proste nesed prechod no, nektere rybky to proste nezvladnou, mohli mit v akvaristice naprosto jine ph, jinou teplotu, jinou tvrdost vody a ty min odolny to proste neprekousli.. treba nebyli v dobre kondici...stava se to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:21 sindynka Re: zuzana
myslim, ze kdyz tam ty maly nechas, pozerou ti je i sami rodice, tudiz se tim nemusis stresovat, jinak treba bettu,pokud mas vetsi akvaro, tak me betty po ostatnich rybach nejdou a mam je spolecne s neonkama, pavima ockama a mecovkama - 2 samice a jednoho samce v 54 l akvarku se 3 mecovkama 28 neonkama asi 5 pavima ockama a ancistruzema
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:17 sindynka Re: Michal
dokup samice, nebo odstran samce, jinak ti je uhonej, pravidlo je, ze maji bejt aspon 2 samice na jednoho samce... nebo aspon, v nejhorsim jeden na jednoho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:15 sindynka Re: rrrybicka
no, cerna skvrna, vsude pisete cerna skvrna a me to kdysi docela zmatlo, protoze moje pavi ocka jaksi vyplivli mlady a zadnou cernou skvrnu nikdy nemeli, zalezi asi na tom, co je to za barvu, mela jsem oranzovy pavi ocka a maj oranzovy skvrny na brisku, pred ocaskem, ted mam modry a ty maj teda cernou, ale proste to CERNA skvrna mate...cernou maj vsechny mecovky co mam, i oranzovy i zeleny,ale ne pavi ocka... :o/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 18:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: vlastimilix
Ta prostřední by teoreticky být mohla, ale moc tomu nevěřím, tipoval bych to všechno na samečky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 17:21 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: vlastimilix
ta nalevo nahore urcite ne, ta napravo si myslim, ze taky ne.. a ta uprostred si myslim taky ze ne, ale jistej si nejsu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2011 16:24 vlastimilix
Fotka k příspěvku Jsou tohle samicky???? hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 14:16 vlastimilix – Zivorodky
Mám malou odchovnu tak ji tam dam X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 14:01 Muž MilosD [1] - Živorodky
Záleží na tom jestli je tehotna 5 tydnu a jesli je nejake jine akvarko
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2011 12:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: vlastimilix
Jestli máš možnost, tak ji dej do jiného akvárka a rodit začně téměř okamžitě. Měl jsem ten stejný případ a když jsem ji přelovil, tak do hodiny začala rodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 20:18 vlastimilix – porod
Zdravim, mam samicku gupky ma asi 3 cm a je tehotna uz asi 5 tydnu. Kdy tak bude rodit??? :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 10:23 Žena Linduš [166]
myslím, že taky myslel 9-10 litrů. ono ty velké koule jsou spíš rarita. bavili jsme se o nich před nějakou dobou jinde na diskuzi. byla to nejlepší diskuze na téma koule, kterou jsem "potkala".
velká a inteligentně udělaná koule - super
malé v kombinaci s rybama (může být vyjímka, kterou neznám) odsuzujem už v zárodku :-D důvodů je vícero a všechny jsou známé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 09:55 Muž Yirka [9123] Re: Linduš
Přečti si pozorně příspěvek kolegy na kterého reaguji. Musel jsem reagovat na jeho zevšeobecnění a na odkaz o postranní čáře. V těchto souvislostech je to srovnání, podle mě, adekvátní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 09:50 Žena Linduš [166] Re: Yirka
myslím, že se bavíme o koulích deseti a podobně litrových ;-)
šedesátilitrovou kouli bych bez otálení zarybnila, s třicítkou by se dalo už taky něco dělat. nemám pocit, že srovnání 30 koule a 10 klasika je adekvátní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2011 09:29 Muž Yirka [9123] Re: Fugee
Píšeš nesmysly. Raději koule 30 litrů s technickým vybavením než 10ti litrová nádržka klasických tvarů. Těch mýtů o koulích a široká diskuse o plusech a mínusech je zde popsáno na mancáry. Některé třeba zde: rybicky.net/forum/864
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 11:02 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: MilosD
Rozhodně není dobrý ani jedno. Ryba jako ryba, podle mě má každá ryba stejná práva na dobré podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   01.10.2011 10:08 Muž MilosD [1] - Živorodky
Podle mě je lepší když si někdo do koule koupí bojovnici než kdyby si koupil závojnatku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 08:45 Fugee
Žádná ryba nepatří do kulatého prostoru. Každá ryba má postranní čáru, která jim umožňuje vnímat tvar prostoru, ve kterém žije. Pokud bude chována v kouli, časem se z toho zblázní, a dostane něco, co je podobné lidské klaustrofobii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 08:40 Žena Linduš [166] Re: MilosD
pardon, už to vidím.
miloši, byl bys tak hodný a nešířil bludy no děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 08:37 Žena Linduš [166] Re: Zoidik
zoidik, kdes četl, že betta patří do koule? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 08:55 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: LiborSprysl
Pokud se budou porody opakovat, tak se je pokusím sehnat. Teď už mám sušené s artemiemi www.rataj-spk.cz/… Aspoň můžu shánět s předstihem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 05:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zoidik
Líhněte jim artémii X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 22:41 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Filip980
Koupil jsem něco sušeného, co by mělo obsahovat artemie, tak snad to trochu prospěje než obyčejné sušené.

Miloši když tak na ty den staré mladé koukám, tak si plavou vesele jak se jim chce. Jak budou větší, tak se jich budu zbavovat. Zatím jim je vyloženě jedno jestli jsou v kouli nebo kvádru a až budou větší, tak je přelovím. Hold, to budou muset vydržet a dokud jsou malé, tak to ani nepostřehnou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 21:40 Muž MilosD [1] - Živorodky
S tou vločkovou stravou: já mam paví očka v akva 54 mam na něj prezenaci a ty paví očka co tam jsou mám furt krmím je jednou denně vločkovým a tu velikost mají furt stejnou 2 cm coze takže si myslím, že nějaké mražené patentky by jim pomohly. Ale jak myslíš ty moje paví očka mají 6 měsícu jsou vyspělé ale malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 21:37 Muž MilosD [1] - Živorodky
Já myslím, že betta většinou tak poplavává na místě, ale paví očka plavou dokud někam nedoplavou a oni právě poplavou furt dokolečka, protože si myslí, že někam doplavou a z toho se zblázní. Jestli chceš akva bez krevet atd... jdi do zverimexu, klidně někam do tesca nebo intersparu a tam jsou menší akvárka do 300 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 17:01 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Zoidik
Já myslím, že pavím okům stačí ta vločková potrava bohatě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 12:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: LiborSprysl
A kdybych chtěl přilepšit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 12:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zoidik
Rozemnutá vločka na co nejdrobněji stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 10:34 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Zoidik
Čím mladé nejlépe krmit, pokud neseženu artemie jak je psáno tady v atlase? Vločkové krmivo? Jemně nasekané mražené krmivo? Sušený žloutek vajíčka?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 08:28 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MilosD
Miloši já vím, ale nemám jiné místo kam je dát :-( Když je dám ke krevetkám do ještě menšího objemu, který je zaplněn 4 krevetama, jávským mechem, řasokoulí a kořenama bábelky až na dno a odtud bych je neměl šanci vylovit aniž bych rozboural krevetárko. Nicméně, jenom otázka na tebe. Pokud rybám vadí kulatá nádrž, tak proč tam patří jenom betta? Té to snad nevadí...

Libore, dík za částečné potvrzení teorie. Když jsem včera večer dojel domů a koukla jsem na mladé, tak mamina už očividně chtěla zpět za kamarádkama do "velké" nádrže, tak jsem ji přelovil. Asi tam ještě dám tu druhou samičku, jestli taky náhodou nečeká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 07:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: MilosD
Změna prostředí určitě hraje roli, ale mám již několikrát potvrzenou zkušenost, že po odlovení ostatních ryb z akvária dojde k porodu u samice, která v očekávání prakticky okamžitě. Že by viděla prázdnou nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   29.09.2011 07:00 Muž MilosD [1] - Živorodky
Není to tím že se jí nechtělo rodit ve společné nádrži ale protože změnila prostředí tak zaČala rodit, do koule patří jenom bety bojovnice ty paví očka dej ratši jinam. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 23:44 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Zoidik
Tak jsem dal dnes ráno ve finále jednu samičku pavího očka do koule co mám a do hodiny se vykulilo jedno mládě. Za celý den jich je asi 30. Zřejmě se jí nechtělo rodit ve společné nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 21:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: sikula
Dost toho není, ale aspoň něco. No uvidím co přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 21:32 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
No, odborník nejsem, ale řekl bych, že máš ještě pár týdnů čas. Prckové musí mít úkryty - jávský mech, stonkovky, plovoucí rostliny, to je jedno co, ale musí toho být dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 21:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Filip980
Ten mám zastrčený mezi lávovejma kamenama. Asi ho vyštouchnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:50 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Zoidik
Ta samice je už na "rozsypání", prckové budou co nevidět. A to, že je samci oždibují, je zapříčiněno tím, že samci pavých oček jsou neúnavní erotomani, takže to není nic jiného než sexuální harašení smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2011 18:41 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Zoidik
Zkusil bych jávský mech, na ten je jako úkryt spolehnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: D@n!€L
Sem tam nějakou možnost úkrytu v akva mam. Sice nic světoborného, ale aspoň něco tam je. Když se něco vykulí, tak co přežije, to přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:48 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Zoidik
udelal jsem si porodnicku primo v AQ a dal jsem tam hodne stonovek.. prezily vsechny mladata ano. rostliny tam dat musis, jinak samice sezerou mladata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:36 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: D@n!€L
No, takto vypadá už asi týden.... Uvidím, nechám se překvapit jestli tam bude něco plavat v dohledné době nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:26 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Zoidik
podle te 3. fotky bych rekl, ze uz dlouho cekat nebudes.. kdyz jsem choval pavi ocka, tak presne takhle samice vypadala a do tydne mne tam plavali prcci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 20:02 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: dodikovec
Já se raději ptám, jelikož paví oko mam těhotné poprvé a takto vypadá už asi 3 týdny, tak jsem se chtěl zeptat, jestli takto vypadá těhotné, nebo jestli to je nějaká nemoc nebo co. Obě samičky takto vypadají a samečci je jakoby ožírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 19:03 dodikovec Re: Zoidik
no já si myslím že než budou mladé to ještě potrvá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 18:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Fotka k příspěvku Ještě třetí fotku jestli se povede.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 18:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Fotka k příspěvku Další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 18:46 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – Paví očko
Fotka k příspěvku Zdravím. Mám dvě samičky pavího oka a vypadá již nějakou dobu (pár týdnů) jako bečky 50ti litrového piva. Samečci (taky dva) je pronásledují a očichávaj nebo se je snaží ožírat v oblasti prdelky. Budou mladé? Dnes jsem uvažoval, že bych je přelovil ke krevetkám na porod, nebo aspoň jednu... Přikládám foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 19:41 S Muž invalida [3881] Re: Danus
To je různý ale nech to osudu...zbytek nech na krmení..jako že hod ji zpátky a akva si poradí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2011 19:40 Danus – Yes
Ano zkuste už jí přendat do porodničky...............

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani-odchov?od=2101