Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 22:26 Muž vlka [3443] Re: BabySárinka
Ano jsou tam a v tomhle nemusíš mít strach o potěr. I ty je budeš mít problém jako prťata najít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 22:02 BabySárinka Re: vlka
Dala jsem si tam fotku rostlinek, ale nevyznám se v nich, které to jsou :( máme je tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 21:50 Muž vlka [3443] Re: BabySárinka
Když se budou mít kde schovat a dospěláci nebudou doslova trpět hlady, tak přežijí. Nejlepší je mít u hladiny velký ,,chuchvalec,, třeba Egerie nebo Růžkatce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 21:15 BabySárinka Re: afc1886
Dobře. Ale co kdyby nezustalo žadné miminko :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2021 20:49 R Muž afc1886 [14655] Re: BabySárinka
Založ si prezentaci akvária, ale jestli je akvárium dost zarostlé, tak bych to nehrotil a nechal samičku v akváriu s ostatními rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 20:16 BabySárinka Re: vlka
Dobře děkuji, a není tam smutná bez chlapa. Ale ráda bych si nějaké nechala a nerada bych, aby nám je ostatní sežrali. Teď jsme měli miminka černých a našla jsem jich jen 5 v akvarku :( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 19:05 Muž vlka [3443] Re: BabySárinka
Samičky dokáží porod hezky ,,oddálit,, a záleží na mnoha jiných faktorech, např. na teplotě. Dej jí čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2021 18:46 BabySárinka – Paví očko - Koi - porod
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všichni!
Mám dotaz. Nebude někdo vědět, kdy bude přibližně rodit má živorodka :-) .
Dala jsem chudinku do jiného akvárka v domnění, že to bude každou chvíli nicméně se už asi 4dny nic neděje, radši jsem jí tam dala kámošku, ale nechci je zbytečně stresovat
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2021 12:13 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: vaclav
Myslím,že to brzo poznám,dnes ráno je po porodu největší samice a zas většina mladejch žije.Nedaj se spočítat co jich je po celym akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2021 11:51 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jakaf
Divil by ses jaké množství pávčat akvárium unese. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.08.2021 20:19 Muž RAP [1549] Re: jakaf
Ze začátku vždycky nastane populační exploze. Ta narůstá do určitého množství, pak většinou klesne a udržuje se úrovni "úživnosti" akvária. Takže stačí střídmě krmit a udržovat kvalitu vody.
Zatím bych to pouze kontroloval. Pokud budeš odlovovat mladé, nebudeš vědět co s nima. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2021 08:29 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Ondra321
Nebude,jen se mezi sebou zkřížej ty různý barvy a potomstvo bude mít jiné barvy,než rodiče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2021 08:17 Ondra321 – Odchov
Zdravím, chci se zeptat co se stane, když dám do akva samce a samice, každého jiného zbarvení.. Bude případný potěr nějaký nemocný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2021 14:47 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: patka
Mám poměr samice k samcům 3:1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.08.2021 14:43 Žena patka [112] Re: jakaf
Tak nějak je separovat,zbytek nechat na přírodě,s tím jinak nic neuděláš.Ještě můžeš zredukovat počet samic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2021 14:37 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: patka
To můžu udělat sám sobě - zalovit síťkou a co ulovím dát na sežrání rybám v 70tce,jen je mě to zatím líto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2021 14:30 Žena patka [112] Re: jakaf
Já bych je darovala na zkrm :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2021 14:29 Brodys Re: jakaf
To je u živorodek opravdu překvapení. Pokud je nic nebude žrát, tak se budou množit,dokud se do té vody vejdou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2021 12:52 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – Množení
Nazdar u Dunajek mě nastala první vlna populační exploze - doslova!!!!Po návratu z dovolený plno mladejch,dnes ráno další a před chvílí jsem zase viděl rodící mladou samičku.Egerie a růžkatec pod hladinou jsou plný mladejch,že ani nejdou spočítat.Zastaví se to někdy,nebo mám mladý odlovovat?Tímhle tempem je už teď Dunajkárium přerybněné,když beru v potaz i ty narozený mladý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 19:04 Muž Hynek [2] Re:
Nakonec pohoda.pred odkalenim jsme videli 4.po odkaleni 9 :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 10:01 Muž CHiP [48] Re: Karásek Lut
Já kýbl vyleju do zašpuntované vany a pak z vany vylovím prcky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 22:39 Muž KarásekLut [90] Re: Hynek
Ja odkaluju do kyble a pak si do kyble posvitim baterkou jesi tam neuvidim mejaky maly plavat a kdyz ne tak vyleju vodu. Posledne se mi stalo ze tak asi 2-3 mladata byli, ale vzhledem k tomu jak se mi mnozi tak to preziju smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2021 16:33 R Muž ctibum [6870] Re: Hynek
Máš 28 litrů vody. Odkaluj do kýble, pak to třeba přelej přes cedník, když si nebudeš jistej ;-)
Bordel ti tam s Ampulárkou dělají hlavně ty Gupky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 16:07 Silviebaris Re: Hynek
Tak já taky odkalovačen jedu do spodu,ale zvířený to nemám,ten humus přece nasaje ten zvon..pokud se teda nehrabu do dna,a to jen pokud nesázím rostlinky,nedělám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 16:03 Muž Hynek [2] Re: Silviebaris
Trošku do dna rýpu, šneci tam za týden nadělají slušný bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 15:57 Silviebaris Re: Hynek
Vysvětli mi,jak můžeš rozvířit dno při odkalování,to vytahuješ rostlinky? Normálně odkal a výměn vodu, ten potěr zdrhne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2021 15:55 Muž Hynek [2] – Čistit?
Zdravím, tak už mi plavou v akva min. 2 prďolové.Teď řeším, jestli mám zítra provést pravidelnou výměnu vody a odkalení dna?Jednak mám strach, že je omylem nasaju a taky jestli je bordelózní vody z rozvíření dna po odkalování nějak ned...be?pardon za ten výraz, nenapadlo mé vhodnější sloveso

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2021 11:17 Vallca – Paví očko asi zaseklý porod.
Zdravím, nevím co se děje, ale přijde mi že jedna gupta porodila jen 1 mladě a už skoro týden žádné další ale břicho má furt. Je nějak možné že eště porodí? Žere a plave normálně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2021 16:23 Muž vlka [3443] Re: jakaf
Dočkej času, dokáží oddálit porod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2021 12:12 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: jakaf
Tak 1 samice dnes nad ránem porodila,odhadem tak 40 mladých.Druhá zatím nic.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2021 16:26 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: tramtra
Že se dá na to spolehnout, to bych si s jistotou nedovolil tvrdit, ale jinak si za svým příspěvkem stojím. :-) (Fakt jsem to četl! Vlevo dole! smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2021 14:48 Žena tramtra [3202] Re: Sid
Ahoj a dík za reakci, tohle o 'čerstvém spermatu' jsem nevěděla. Dobré vědět, jen jestli se na to dá stoprocentně spolehnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2021 13:20 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: tramtra
...už je máš možná zprzněný...
Naštěstí ne na vždy a dokonce ani pro příští vrh. :-)
Platí-li stále to, co blahé paměti na toto téma psal p. Norbert Dokoupil, že přednost mají čerstvé spermie, mělo by stačit (tuším!) 2-3 dny po porodu připustit k (izolované!) samici toho správného samce a další potomstvo by mělo být jeho. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2021 12:50 Muž Libor [527] Re: jakaf
Snažit se vyvolat předčasný porod u živorodek bývá kontraproduktivní. Obvykle to vede k narození mrtvých nedostatečně vyvinutých mláďat. Jednou jsem takto přemístil samičku do elementky s trochu teplejší vodou a výsledek byl právě takový. Od té doby jsem tomu nechával volný průběh a pouze přelovoval nalezená mláďata z hlavní nádrže do odchovné. Ani příroda se nedá uspěchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.06.2021 10:11 Žena tramtra [3202] Re: jakaf
Poznámka na okraj... odhaduji, že gupky se páří i březí, už je máš možná zprzněný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2021 21:59 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: GeXeS
Já je mám už 3.týden daný bokem mezi endlerkama,jen až poroděj musej pryč aby je nezprznili endlerčí samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2021 21:56 Muž GeXeS [67] Re: jakaf
To bych skutečně neřešil. Šlechtěné gupky mají větší vrhy, vývoj může trvat déle... Připadám si, jako bych četl své dvanáctileté já :-) Také jsem každý den ráno běžel zkontrolovat "hranatost" bříšek, nešťastné samice naháněl síťkou a strkal do porodniček. Pak zase další den zpátky, protože neporodily... a tak pořád dokola. K ničemu dobrému to nebylo, přelovováním a změnou podmínek se ryby jen stresují. Mně tehdy určitě alespoň jedna umřela; vybavuji si, že mi to dalo jakous takous lekci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2021 13:18 Muž jakaf [92] - Xify a paví očka – porod paví očko
Fotka k příspěvku Nazdar,mám už 2 měsíce paví očka Moskva Blue Cobalt,obě samice jsou už evidentně vysoce březí,břicho hranatý a jak balon před prasknutím,schovávaj se při dně mezi rostlinama,ale ne a ne porodit.Jde porod nějak vyvolat?Zatím jsem je dal vedle do čerstvější vody a teplotu zvednul z 24,co měly ve společnym na 27 stupňů.Endlerky už mě dávno porodily a nebyly ani tak hranatě tlustý,jako tyhle 2 Moskvy a ani se neschovávaly - prostě byly jednoho rána po porodu.
Vím,že až to bude mít přijít,tak to přijde,ale koupil jsem je v půlce dubna obě už březí a zatím nerodily,stále jen bachratěj a maj čím dál výraznější skvrnu březosti - porod bych asi poznal,byly by vyhublý,jako Endlerky když poroděj.40 dní už je dávno mám a nic.Endlerky,obě Xify i obě Molly už ve společném dávno porodily,ale tyhle 2 prostě nechtěj z mě neznámého důvodu porodit,asi jako naschvál,že od nich chci mladý.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2021 16:09 Muž KarásekLut [90] Re: Marek515
Fotka k příspěvku Já nevím jak ostatní, ale mě už živorodka duhová porodila (a další dvě bych řekl že jsou březí) a nově narozené nechávám normálně v AQ s ostatníma rybkama. Beru to tak, že příroda si sama poradí a "přežijou nejsilnější" smich
smich smich porodničky sem neřešil, spíš jsem se snažil osázet AQ rostlinkama aby se případně měli kam schovat nově narozený rybky. Ze začátku se "schovávali" pod kořenem a ted už vyráží po celém akváriu ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2021 18:04 Muž vlka [3443] Re: Marek515
Teplota a prostředí to hodně ovlivní. ,,Houština,, např. plovoucích rostlinek je daleko lepší než porodnička. Podle mě hned tak rodit nebudou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2021 18:02 Silviebaris Re: Marek515
Když nakoukneš zde do atlasu na živorodku duhovou,jsou tam fotky březích samiček..Bude tzv,hranatá..Ta porodnička je zbytečná,to je tam potom necháš měsíce,potěr než vyroste potrvá mim. 3 měsíce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2021 17:49 Muž Marek515 [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Podľa mňa by mali čoskoro porodiť... A v pôrodničke sú preto aby nejedli svoje mladé...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2021 16:59 Silviebaris Re: Marek515
Asi nikdo,příroda si sama určí..Proč jsou v tý porodničce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2021 16:57 Muž Marek515 [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim poradí mi niekto kedy budú približne rodiť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2020 20:11 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: taniq
palec já jsem za tímto účelem pořídil 4 ks Štikovce pruhovaného ( Aplocheilus lineatus )... Veselé si vedle sebe plavou a ani po potěru nejdou. smich
Takže hodně štěstí při výběru. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2020 13:03 taniq Re: vaclav
Super, moc děkuju za radu :) Kouknu na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2020 12:55 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: taniq
Ve zdejším atlasu ryb funguje vyhledávání rybicky.net/atlasryb/hledat/ zadej do něj několik parametrů (stačí i jeden třeba obsah nádrže) a vyjede ti seznam ryb. Dost důležité je i jakou máš vodu, když tak se podívej na stránky svého dodavatele pokud tedy nemáš vlastní studnu. Pak ti vyjede seznam ryb a z toho si něco vyber. S tím pak můžeš přijít sem a zeptat se. :-) Dobré je založit si zde prezentaci akvária s co nejvíce informacemi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2020 12:41 taniq Re: vaclav
Původně to bylo nanoakvárium :-D Ale před pár týdny jsme pořídili 110litrové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2020 12:37 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: taniq
Jak je to tvoje akvárium velké? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2020 11:54 taniq – Přemnožení
Dobrý den, mám dotaz týkající se pavích oček a jejich rozmnožování. Původně jsme koupili tři paví očka, kterým se podařilo několikrát rozmnožit. Původní tři už nežijí, ale místo nich máme momentálně v akváriu 11, nyní již dospělých jedinců a díky nim asi dalších 30 malých. Kromě pavích oček v akváriu žádný jiný druh ryb není a dospělí potěr asi nepožírají, protože rostlin momentálně v akváriu moc není a malí si vesele plavou mezi těmi velkými. Mohli byste mi prosím poradit nějaký jiný druh ryby, která by potěr aspoň částečně redukovala? Nechci jim tam pustit nějakou masožravku, která zatočí i s dospělými pavími očky, ale s těmi malými se něco bude muset udělat. Děkuju za tipy! :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani-odchov?od=51