Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 18:35 Muž exit [116] - Rostliny
samečky můžeš klidně spolu chovat... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 11:01 Žena petulinakk [2016] Re: Nosound89
Mám tři samečky (donedávna byli čtyři) a neprohání sebe ani jiné rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 10:30 Muž PepaV [30] Re: LiborSprysl
Co mám vypozorováno tak se sice prohání, to je pravda, ale žě by si ublížili, jsem nezaznamenal ;-) . Jsou to bráchové z jednoho vrhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 09:55 Muž soubi [32] – Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Není to tak úplně stoprocentní pravda... no Sexuální apetit samců vede k tomu, že by ojeli klidně sami sebe, když nemají holku. Z toho pak často plyne konfliktní jednání mezi samci, páč ne všichni jsou na takové hrátky "stavění". A dovedou se při vzájemném prohánění také pěkně orvat v ploutvích.
Jo to ve pravda ...jsou po sobě jak buzny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 09:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: PepaV
Není to tak úplně stoprocentní pravda... no Sexuální apetit samců vede k tomu, že by ojeli klidně sami sebe, když nemají holku. Z toho pak často plyne konfliktní jednání mezi samci, páč ne všichni jsou na takové hrátky "stavění". A dovedou se při vzájemném prohánění také pěkně orvat v ploutvích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 09:06 Muž PepaV [30] Re: Nosound89
Samečci nejsou vůči sobě agresivní a aspoň se ti nepřemnoží :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 08:57 Nosound89 – můžou být jen samečkové pavích oček?
Chtěl jsem se zeptat jestli by vadilo kdybych v akváriu choval jen samečky pavích oček? Neožírali by se nějak? Mám hodně mladých, ale spíše samečků a známý bych je chtěl do společného akvárka, ale jen samečky. Samiček tolik nemám aby je v tom množství samečci neuhnali... Takže má otázka snese se třeba 6 samečků pohromadě bez jediné samičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2011 07:18 Muž soubi [32] Re: Zoidik
čau..mam gupky 1+2 a množí se jako králící :-D už jich je asi 30 v několika generacích. Ty malý potvůrky jsou v zarostlém akvárku nechytatelný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 22:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím – očko
Tak dnes mi samička očka odrodila v růžkatci ve společné nádrži. Jsem zvědav co z toho bude. Chtěl jsem ty mrňata přelovit jinam, ale síťku mam na ně moc řídkou, takže proklouzli. Nechám je tam a uvidim.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 15:15 R Muž romant [27987] Re: monulka007
Podívej se na nároky, hlavně prostorový a od toho nechť se odvíjí složení rybek ve Tvým akva. Závojnatka do takto velkýho akvária nepatří, natož 4. rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 15:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: monulka007
No, tak tam dej rostliny, měň vodu jednou týdně jak budeš mít zaběhnuté akvárko, jestli to chceš napravit, tak teď měn každý den. Vyndej mušle a to hnědé je řasa. Když tak nad tím přemýšlím, nebylo by lepší to celé zrušit, vyčistit, něco si přečíst a založit znova?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 15:05 monulka007 – Problém s vodou
Ahojte, som začiatočníčka, dá sa povedať. Mám problém. Mám 50 l akvárium a v ňom 4 závojnatky. Za pár týždňov je voda strašne špinavá a čo je najhoršie mám tam mušle a ako ozdobu hrad a začnú tieto ozdoby hnednúť, ako keby sa na nich usadila hrdza, aspon tak to vyzerá. a voda sa veľmí rýchlo zašpiní. Mám tam dosť silný filter, rastliny nemám. Prosím o rada čo to môže spôsobovať, pretože neviem si rady. Ďakujem Vám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 14:05 be
Je to,divné.Chovám paví očka,2 z nich jsou podle mě těhotné,ale jak se koukám,tak se koukám,ale žádnou skvrnu okolo ritniho otvoru nevidím. ne :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 13:42 DaliborP Re: romant
ok Díky za odpověď potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 12:57 R Muž romant [27987] Re: DaliborP
Vzhledem k tomu, že těhotenství trvá cca 30 dní... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 12:56 DaliborP – dotaz
mohl bych se zeptat kolikrát asi do roka muže rodit paví oko,když má u sebe pořád samce
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 21:07 Muž Sewer [99]
Musel jsem jim dnes vyměnit půlku vody. Po dvou dnech se z tý vody stala pěkná žumpa. Použil jsem vodu z původního akvária od oček, ale tu jsem pak ten den měnil, takže byla "týden stará". Ono to prachové krmivo taky dělá pěknej čurbes :-)
Budu jim na to muset dávat pozor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 20:12 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Sewer
Jak jsem minulý týden přelovil cca 20-30 mrňat, tak dnes po týdnu jsem zahlédnul dvě. Tak aspoň něco přežilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 20:03 Muž Sewer [99]
Děkuji vám za odpovědi :-) . Prckové jsou v malém třílitrovém akvárku jen s jemným vzduchováním (přes cigaretový filtr) a žijou všechny v pokojové teplotě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 19:38 Muž leontin [46] - Cichlidy
Moje gupky své mladé moc nežerou,tak se mi to přemnožuje.Dokonce ani Molly a hl. mečovky nechají dost potěru naživu a vyrůst.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 14:59 Žena Lolianka [16]
Moje gupky svoje potomstvo baští jako kdyby nebylo nic lepšího. Mladé dávám do plastové přenosky, bez topení a osvětlení (vždy stačila běžná pokojová teplota a běžné denní světlo), mírně jim bublám. Z krmení mám nejlepší zkušenost (kromě běžného sušeného pro potěr) s živými artemiemi, rybky po nich rychle rostou a jsou krásně vybarvený. Do společnýho akvárka k ostatním je dávám tak ve velikosti 1 cm. Pokud mladé nechám v akváriu, nezbude z nich ani ploutev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 07:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Ty teda musíš ryby futrovat... hop ahoj toho jen tak někdo nedosáhne, pávice žerou své mladé, dokud se jim do huby vejdou. Za normálních okolností... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 17:41 Muž Yirka [9126] Re: LiborSprysl
Upřesním. Oka jsem nikdy nedělal na cílený odchov (momentálně je mám jako cílenou potravu skalár), tudíž vždy byla v zarostlé nádrži a po potěru ostatní oka chodila skoro jen v době kdy se ještě kutálela po porodu někam do houští. V ten moment potěr mizel. Jakmile se po dvou hodinkách objevil normálně plovoucí, již si jich dospělá oka nevšimla.
Ve společné nádrži je však těch "nepřátel" více a i když mi rodí prakticky každý týden kolem 50-6oti ks, přežívají maximálně hodinu dvě, protože skaláry je vychytají i mezi plovoučkami i kdyby si měly "hlavy vykloubit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2011 14:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Yirka
Ježíš Jirko no takové rouhání u tak zkušeného akvaristy bych nečekal...gupky své potomky moc nežerou... píšeš...takto podáno je to naprostý nesmysl. Pokud se samice nepohybují v zarostlé, a to hodně zarostlé, nádrži, tak mají svou "zábavu" - své choutky, což je lovení mláďat, jednoduchou.Oka mladé žerou jako kyseliny. Jestli máš představu, že když ti zbude třicet malých, tak jich moc dospělá samice nesežrala, jsi na omylu. Ona jich totiž porodila přes stovku. Takže 70% mi připadá docela dost. Každá, zdůrazňuji, každá živorodka si, (a nebo svým spoluplavajícím), mladé žere a dokonce velmi ráda. V třicelitrové nádrži z deseti mladých dost možná nepřežije ani jedno. Protože navíc funguje "prostorová teorie u ok". Mladé rybky mohou přibýt pouze za situace, kdy ty dospělé mají ještě pocit, že je v nádrži místo. Pokud je "zahuštěno" tak buď nerodí a nebo mláďata bezprostředně likvidují. Samci si mladých opravdu moc nevšímají, samice je proženou do doby, než poznají, že už se jim do huby nevejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 12:52 Muž Yirka [9126] Re: Sewer
Podle mých zkušeností gupky své potomky moc nežerou. Nejvíce se tomu stává při vrhu nebo těsně po něm. Jakmile rybky nromálně samostatně plavou, již si jich nevšímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.11.2011 09:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Sewer
Ahoj.
1)Já jim topil 40W žárovkou a teplota se držela kolem 21-22°C a nebyl problém
2)Ja ji měnil jednou týdně společně s velkým akvárkem a měl jsem jenom vzduchování, žádný filtr. Krom řasy žádný problém.
3)Až budou dostatečně velké, ideálně cca 1cm, ale co mam vyzkoušené, tak cca 20-30 mláďat v 12litrech se po 3 týdnech zastavily v růstu, takže jsem je musel přendat do velkého a čekám kolik jich přežije.
4)Koupil jsem jim sušené vločky s artemií a rozdrtil jsem si je sám na prach. Jak povyrostli, přikrmoval jsem patentkama, ale příště bych raději volil mražené buchanky, jsou menší.

Toť mé nedávné zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 09:39 Muž Sewer [99]
Ahoj :-)

Mám docela nově založené 30ti litrové akvárko, ve kterém jsou jen paví očka. Jedna ze samic mi právě porodila. Zatím mám 10 malých rybiček. Říká se, že paví očka potěr požírají jen zřídka, ale i tak jsem ho odlovil do malého, tří litrového akvárka (bojím se i nasátí filtrem). Použil jsem vodu z akvária a přidal vzduchování. Nemám však topítko, ani filtr. A teď bych se chtěl zeptat na pár otázek :-)
Jde mi spíše o váš názor a zkušenosti...když jsem míval u krevetek Endlerky, tak jsem se těmito věcmi nijak nezabýval a po čase jsem je už jen rozdával, ale s pavími očky jsem (kupodivu) nemíval moc dobré zkušenosti.

1) Obejdou se bez topítka, pouze v pokojové teplotě?
2) Stačí častější výměna vody (jak často?) nebo mám raději koupit bublifuk?
3) Kdy bude 100% bezpečné vrátit je k dospělcům?
4) Je lepší koupit prachové krmivo pro potěr a nebo vystačím s drceným vločkovým krmením?

Díky za reakce :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2011 09:43 Muž Speeder [10]
No, do toho asi nepudu. Doufám, že začnou přijímat brzo mražený buchanky a ty vločky nadrcený. Mě překvapilo jak jsou hned velký ty junioři. Navíc se teď snažim léčit bičíkovce zhoubnýho (myslim, že to moje ryby maji), takže topim na 32°C. Jedna samice už uhynula a jeden samec nevypadá dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 23:06 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Speeder
Skus pro ten potěr ještě tohle...
www.krmivaproryby.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 20:51 Muž SanelOne [5] - TetryRe: sláva
Ruch je stresuje a stres většinou množení nedovolí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 20:50 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Speeder
Jakou nemoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 20:38 sláva – paví očka
Lidi mám takový zajmavý dotaz: Může rybičkám vadit při množení když je akvárium umístěno na rušném místě a ribičky si myslí pořád že dostanou nažrat nebo jim ruch vůbec při množení neměl vadit? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 20:19 Muž Speeder [10]
Jedna je kolem hnědovky a druhá leží na dně pod topením. Ta douška je u skla před filtrem, takže když tam byly, tak na ně nemohly. Je tam asi pět stonků. Furt je ale málo kytek, o tom žádná. Ale už se to množí a echinodorus se snad taky zberchá. No stejně mi to asi vyhyne na tu nemoc všechno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 19:59 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Speeder
:-D Tak hlavně, že tam je. Mě se vždy schovávaly v jávskym mechu. Tam na ně nemohly. Ta douška je taková riziková skrýš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 19:52 Muž Speeder [10] Re: Speeder
Tak nic. Najednou se odněkud vynořila. Nechápu už nic. Koukám do toho hodinu jak idiot, pak sem napíšu něco, jdu se podívat znova a plave si tam trubka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 19:28 Muž Speeder [10]
Je tam teď nově douška hustolistá. V ní hlavně sídlily. Jenže jednoho už nemůžu najít. Asi se vydal na výlet a byl uloven. Je to ale divný, že to dokážou sežrat. Musí to bejt docela velký sousto pro ně bych řek. Druhej zatim přežívá. Nasypal jsem drobně krmení, aby se velký ryby trošku přežraly a nešmejdily moc po nádrži. Snad aspoň ten jeden trošku povyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 18:19 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Speeder
Pár dní se schovávat určitě budou, ale když koukám na Tvou nádrž, moc úkrytů tam nemáš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 18:01 Muž Speeder [10]
Jo, tak já jim taky něco nadrtim. Jedna už myslim i jednu buchanku polkla. Druhá ještě neumí moc plavat. Bude jim trvat než se rozkoukaj a budou plavat i vejš. Zatim se hlavně schovávaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 17:56 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Speeder
Já je vždy krmil na drobno rozdrcenýma sušenýma vločkama např. Tetra Min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 17:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Speeder
Já jim koupil sušené s artemiemi a jak jsou větší, tak je přikrmuju patentkama. Ale nějak se mi zabrzdily v růstu, nevim jestli stravou, nebo prostedím ve kterém jsou, ale tipuju to druhý, asi je přelovím do většího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 17:38 Muž Speeder [10]
Čim mám krmit nově narozený paví očka. Mam jim koupit něco speciálního nebo se uživí sami např. řasou z kytek? Mám tady mražený buchanky a nebo vločky klasický.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 15:36 Muž MilosD [1] - Živorodky
Jeee mastav si od nejnovejsich po nejstarsi odpovidas na komenty nekolik let stare tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:56 sindynka Re: Grepík
gratulace! to je jedno od kteryho paru ne? ja mela jen oranzovy (ted mam i modry) a nez byli oranzovy, narodili se prcci a jeden je nejakej tmavej oproti ostatnim, tak nevim, jestli to je jiny pohlavi (treba samecek a tamto samicky) nebo jestli to neni nejakej "pukavecek" ale ten pan mel jen a pouze oranzovy, tak nevim nevim, ale mam ho (ji) nejradsi, protoze je jinej(jina) :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:54 sindynka Re: Micus
souhlas, nekteri lide fakt nepremysli :o), ja mam zvlastni akva na nemocne ryby nebo kdyz nejdou nemocne tak na prcky a kdyz sou prcci a byli by nemocne, tak prcci jdou do porodnicky a nemocny do zvlastniho akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:51 sindynka Re:
no ono sedm a sedmdesat je rozdil vis, ja jich mam taky devet, ale asi 6 nabusenejch samicek, takze nevim, co s nima budu pak delat, ted ty maly bydlej v porodnicce (cela je jen jejich, bez krycich plastu apod... ) obcas naky uteklo, tak jich je ze 13 devet a to este nevim, kolik jich tam ete snedli, nez sem si vubec vsimla, ze tam naky jsou, kazdopadne potvora rodila snad kazdej den 5 dni za sebou vzdycky sem nasla tak 2 bejbynka...pak uvidim, az vyrostou,zkusim dojit do akvaristiky, nebo je dat na inzerat, protoze uz ted mam dost prerybneno...nebo dalsi akvarko :o/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:44 sindynka Re: Heavyk1
nevim, prijde mi to stejna blbost, jako kdyz nekdo tvrdi, ze kdyz budete delat tohle a tamto (u lidi) tak se narodi kluk a kdyz tamto a tamhleto tak to bude holcicka, podel me je to jako u vsech zivocichu - vajicka, sperma a co se pusti jestli x nebo y podle toho je pohlavi ne? tezko se podle me da nejak zaridit pohlavi a to i teplotou, ale nevim, jen muj nazor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:40 sindynka Re: Vesnach
coze? zavojnatku? To je nehorazna kravina! ZAVOJNATKU DO MALEHO AKVA NIKDY!Je to skoro tyrani zviratprimo na techto strankach pisou o zavojnatkach -Vzhledem ke značné produkci odpadních látek platí, že čím větší nádrž, tím lépe. Jeden dospělý jedinec by NEMĚL být chován v méně než 100 litrech vody- o SEDMI LITRECH, tam nic není, ze? A jeste jen a pouze zavojnatky, nemichat s jinejma rybama, jinak ty jine pochcipaj,kvuli vyse zinene vysoke produkci kakalů! Kazdopadne o tech neonkach je to pravda-ma jich bejt aspon 10, nejak mi porad nedochazi, proc lidi, nez neco koupej si o tom neco nezjistej (ted myslim zvirata) ja projela vsechny ryby, ktery sem si chtela poridit a zjistila, co potrebujou a ne ze jdu do akvaristiky,neco koupim podle voka a ono se to pak pozira, chcipa apod, u zvirat nelze koukat jen na vzhled, ale taky na jejich potreby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:31 sindynka Re: neo
nemusi se udusit,kdyz tam budou mit kytky, ne? kazdopadne 7 litrovy akvarko by nemuseli ani prodavat, to je tak na vytreni, ne na to aby tam neco zilo, se tam da filtr a topeni a ryby uz se nehnou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:26 sindynka Re: Zoidik
ja myslim, ze betty do kulatyho taky nepatrej! Zadny nepatrej do kulatyho do kulatyho das blbe filtr a topeni a to je ten problem, to potrebuje i betta i zavojnatka (ta predevsim ten filtr a zas vzduchovani, bez topeni se nejspis obejde)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 11:23 sindynka Re: hana
nejspis jim proste nesed prechod no, nektere rybky to proste nezvladnou, mohli mit v akvaristice naprosto jine ph, jinou teplotu, jinou tvrdost vody a ty min odolny to proste neprekousli.. treba nebyli v dobre kondici...stava se to

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani-odchov?od=2051