Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 16:03 AdamqoSVK – Re: stupy
A snad ju nemas ve flaske? Oprava predchadzajucej reakcie ...No ze treba aby bolo vidno povrch boku rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 13:29 stupy – těhotna?2
Fotka k příspěvku tady 2 fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 13:29 stupy – těhotna?
Fotka k příspěvku tak co je nebo ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 13:11 stupy – a ještě jedna
A mam tu další problém.Mou samici(paví očko-těhotné) optěžuje ma rybka-Danio pruhované a jakoby ji kousalo do břiška
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 12:22 stupy – ......
děkuji Vám potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 11:07 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Paví očka se rozmnožují po 20dnech.U mne se rozmnožují po 25-30dnech.Mě paví očka rodí až 30 prcků.Ty menší mají tak 10-15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2009 09:10 Muž Yirka [9126] – Re: stupy
Zde to máš na fotce: rybicky.net/nadrz/7997/13.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 22:39 AdamqoSVK – Re: stupy
Stup zakladna vec tehotnosti je ze se jej bruho zvacsi a ked uz bude cas porodu blizko tak sa jej objavi taka tmava skvrna a cim skor bude porod tak tym tmavsia bude ta skvrna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 20:43 Muž VVV111KKK [61] – Re: stupy
Ahoj Stupy, ale je to tam napsané "Samička má v dolní břišní části v blízkosti řitní ploutve výraznou tmavou skvrnu březosti." Miras má pravdu. A když se koukneš pozpátku po tomto vláknu, najdeš tam i pár fotek, které Ti asi řeknou nejvíc. A jak jsem se díval, je tam spousta stejných pořád opakujících se zajímavých otázek. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 18:24 stupy
ahoj,mam takový dotaz.....podle čeho se pozná že je paví očko těhotné?Děkuji předem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 17:27 stupy – tam
tam to nikde neni napsanééééé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 14:15 Silvie
tak tedy děkuji za rady, filtr samozřejmě máme :). Dali jsme tam nějakou chemii na úpravu vody atd. A nesmějte se mi, mám akvárko poprvé, takže ještě nevím všechno, učený z nebe nespadl, že :-| :-D Pročítala jsem vše možné na netu i na těch stránkách co zde píšete a radí nám i známý jak jsem psala a ten rybky i prodává z vlastního chovu. Takže jsem to nedělala jen podle rad z akvaristiky.
Miminka jsou tam stále, ještě je nikdo nezbaštil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 13:32 Muž Miras [111] – Re: stupy
a kokals do atlasu a fora, rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 13:19 stupy – Jak mam poznat že gupka(paví očko)je těhotné?
Ahoj už asi 5 dní pozoruji,že mé paví očko je asi tšhotné.Má u zadečku takovou černou skvrnu.Co to znamená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 11:04 Muž voki [17] – Re: iri
ja sem nejvic mel 19 a kdo vi kolik jich jeste pozrala...ted mam 4 samice a vsechny jsou "tehotny" tak je asi ani nebudu davat do porodnicky, necham je akva. ptze nevim co bych snima delal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 10:57 Muž Miras [111]
Silvie napsal: udělali jsme vše podle toho jak nám poradili v akvaristice, tak nevím :-(

smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 10:47 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Silvie
Omlouvám se, že jsem už nereagoval na vaše další otázky - už to nešlo... spim :)
Ale kolegové to pořešili za mě. Kdybyste nerozuměla něčemu z těch odkazů, vraťte se s dotazy sem. Do té doby ale v zájmu rybek měňte tu vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 08:48 Muž Yirka [9126] – Re: Silvie
Já bych po ránu do čisté hlavy doplnil Horácovu a Lubošovu radu o další díly oblíbené začátečnické trilogie. Není to dlouhé, ale vše má praxí potvrzenou platnost a vyplatí se nastudovat. Je to určitě nad většinu rad z obchodů, protože to není komerčně zatížené.
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

Jinak už je to docela mimo téma a stálo by to za přetažení do vhodnějšího vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 01:21 Muž Horác [3942]
Silvie napsal: ... "Nebo přoč tedy ted měnit tak často vodu? Rybky vypadají zatím spokojeně :-O." ...
Odpověď máte v tom odkazu, co sem dal Luboš. Pokud se vám to nechce číst celé, zatněte zuby a přečtěte si alespoň ten odstavec o zakládání akvária. Hrozí akutní otrava ryb (amoniak, dusitany). P.S. Máte tam vůbec filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 01:11 Silvie
A ještě jeden dotaz a padám na kutě ... Co je nejlepší pro růst kytek? A je možné třeba ted vyměnit celý spodek s kamínkama kytkama a osadit nově aniž by to ublížilo rybkám???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 01:05 Luboš
Mé začátky byly a stále jsou podobně "složité", ale co se kytek týče, jednoznačně se mi osvědčil nákup od Daho. Výběr, cena, vitalita, vyzvedl jsem na nádraží druhý den po objednání. Když vidím ty zlatokopy v krámech, to je hrůza, nejlépe 50,- Kč za bahnatku... ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 01:04 Silvie
Ok, tak se budeme ted snažit osadit akvárko kytičkama a jaké a kolik do tohoto akva by jste doporučil pro mě začátečníka? Holt jsme naivně chtěli hned akvárko s rybičkama pod stromeček a neuvědomili jsme si následky, tak se to ted budu snažit napravit ;-) . Myslíte tedy, že když jsme měly pro rybičky cca dva dny vodu předem připravenou , že to je málo? Nebo přoč tedy ted měnit tak často vodu? Rybky vypadají zatím spokojeně :-O. Ale když mi tak radíte udělám to a jak dlouho teda měnit vodu denně? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 00:52 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Silvie
Lépe bylo investovat zpočátku do kytek, než do rybek... hmm Přidat kytky je možné kdykoli. :-)
Pokud necháte vodu pár hodin odstát, žádnou chemii použít nemusíte.
Mladé od živorodek ponechte svému osudu; když rybky zvládnou tento nelehký začátek, ještě vám dají časem s mladými zabrat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 00:36 Silvie
Je mi jasné že kytek je málo, ale neměli jsme tolik financí aby se dostatečně zaplnilo akva, dají se tam teda ještě přidat? pokusím se udělat co bude potřeba a jak dlouho toto dělat? A do odstáté vody mám dávat nějakou chcemii? A co teda s tou těhulkou :-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2009 00:30 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Silvie
Ten peřovec se mi k této sestavě nějak nezdá... ?! :-O (Ten "zbytek" by docela ušel...)
Jako člověku zatíženému na rostlinky mi 5 kusů kytek do 112 lt akva přijde hodně málo, ať už jde o jakékoli kytky...
Existuje způsob, jak odvrátit hrozící riziko, které tu zmínil Luboš, ale nevím, jestli se vám bude líbit... hmm V podstatě denně vyměnit alespoň třetinu objemu vody v akva za čerstvou, odstátou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 00:25 Silvie
No tak snad něco přežije :-( . Máme doporučenou akvaristiku od jednoho známého, tak snad tolik nekecali. Ten známý nám taky radil, tak dali na rady obou. Tak co mám tedy dělat mám akvárko celé předělat, baví mě to ,tak i kdybych měla začít znova tak klidně, hlavně aby bylo vše ok. A co ted s těma malýma a tou těhulkou???
Díky moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 00:20 Muž avast [49] – Re: Silvie
Pozor!!! Akvaristiky a jejich prodavače brát vždy s rezervou.. Oni vám vždycky vykecají díru do hlavy a vy se pak divíte a pak to dopadá tím, že akvárko je dále určeno pro křečka, nebo něco takovýho, nebo jde na půdu/do sklepa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 00:18 Luboš
Podobnou chybu jsem při stěhování akva udělal taky a bylo po rybách, přežil 1 ancitrus z 20 ryb. Pro mě velké ponaučení a to i ve smyslu, kterým zverimexům se vyhnout obloukem... rozzureny
Nastuduj zakládání akva třeba tady, já se tam totiž našel ještě několikrát...:
www.horacovoakvarium.cz/… hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 00:18 Silvie
Jé nějak nestíhám lítá mi tu prcek :) . Akvárko je na 112 litrů, rybičky tam mám ty co jsem psala níže, 10 neonek, 4 parmičky, 4 b.molly, 5 oček 2 ancistrusy a 1 peřovec. S kytkma je to slabý cca5 ks a nevím jak se jmenujou, jak říkám jsem začátečník tak se v tom nevyznám dala jsem tam co začátku co nám poradili v akvaristice. Vůbec jsem nečekala, že se tam začne hned rodit coze ale chtěla bych to nějak udržet a zdokonalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 00:09 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Silvie
A na moji otázku byste mohla odpovědět? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 00:05 Silvie – Re: avast
Voda byla odstátá cca 2 dny, udělali jsme vše podle toho jak nám poradili v akvaristice, tak nevím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 00:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Silvie
Nasadit rybky do čerstvě založeného akva je riskantní. Jak velké je to akva, kolik jakých rybek je v něm a jak je na tom s kytkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 00:01 Muž avast [49] – Re: Silvie
tři dny založené akva, no nevim, nevim.. ale myslim si že to chyba bude a brzy ti to všecko chcípne, ale zázraky se dějí, nemuselo by.. kdy si tam dal rybky a jak dloho byla voda odstátá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2009 00:00 Silvie
Jaké, něco máme špatně??? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 23:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Silvie
...máme asi tři dny založené akvárko máme tam Black molly, Gupky, Parmičky pětipruhý, neonky, ancistrusy a peřovce...
Brzy asi budete mít jiné starosti... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 23:07 Silvie – Miminka Pavích oček
Ahojky, potřebuju poradit, máme asi tři dny založené akvárko máme tam Black molly, Gupky, Parmičky pětipruhý, neonky, ancistrusy a peřovce. Dnes jsme našli jedno maličké, nevím jestli jsou tam ještě další, ale máme tam ještě jednu těhulku (gupku), dají se nějak ty maličké zachránit a kdy odlovit těhulku, vůbec netuším jak dlouho je v očekávání??? Ta první nejspíš porodila včera nebo v noci. Nic o tom nevím, ale snažím se pročítat a hledat na netu co a jak. Co potřebují drobečci aby v pořádku vyrostli??? Děkuji moc za rady. Silvie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2009 03:45 Muž TomikVyskov [5]
Mě porodila 18 ale jednoho to néééééééééééééééé :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2009 09:12 Lin
tak jsem byla včera u porodu. rybka začla rodit po výměně vody (po léčbě jsem musela vyměnit skoro všechnu). čerstvá voda byla trochu teplejší, tak jim to hodilo o dva stupně víc a nejspíš to spustilo porod. bylo zajímavé pozorovat chování samičky :)
rodila v akva, ale když jsem viděla, jak jí samec nedá a nedá pokoj, tak jsem jí přelovila vedle. zajímavé, že ve velkém si prcků nevšímala, jen je odháněla, jako ostatní rybky a v malém, jak na ně přišla, tak posvačila. trvalo to asi hodinu a půl.
nejdřív lítala, jak pominutá, mezitím se jí zhranatilo bříško v oblasti řiti (prcek se tlačil ven), pak se zastavila a lup, bylo venku malé a hned se snažilo kamsi doplavat.
čerství prcci mají obrovské bříško (vaječný žloutek?), které se po pár minutách srovnalo do běžných rozměrů.
všechno jsem pak vrátila do akvárka, prcci si během chvilky vesele plavali po hladině a co mě udivuje,ani největší mečovka k nim nečuchla.
toť malý příběh ze života.
pěkné svátky a zdravé prcky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2009 13:22 Muž Yirka [9126] – Re: Petr
Jedna věc je dospělost pohlavní a druhá velikostní. Zatímco v plné velikosti jsou samečci ve stáří cca 4 měsíce a samičky 9 měsíců, pohlavně dospívají značně dříve. Kluci se po holkách dívají už ve třech měsících naprosto intenzivně a samičky jsou schopny rodit určitě už ve 4 měsících (to když je necháš pohormadě). Pokud chceš mít zdatné chovné páry je lepší je nechat oddělené do půl roku a teprve pak přistoupit k množení. Stejné je to i rozeznání pohlaví. U dobře prosperujících rybek lze rozdíly v pohlaví vysledovat určitě již v 6 týdnech. To vše samozřejmě záleží na podmínkách chovu a kvalitě krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 12:37 Muž Miras [111] – Re: Petr
záleží taky na podmínkách, ale asi tak po dvou měsících je rozeznáš jinak co je dospělé a co neni :-) tak po půl roce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 12:15 Petr – Paví očka
Chtěl jsem se zeptat, mám 4 asi 2-týdenní rybičky pavích oček a zajímalo by mě, jak dlouho asi rostou, než budou vypadat jako dospělé ryby, a za jakou dobu poznám, zda je to kluk či holka. děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 19:37 AdamqoSVK – dakujem
Dakujem bohu ze mojych 13 soplosov je zdravych a vytalnych ... a dakujem za rady z tohto fora ....a dufam ze do buducna bude nasa spolupraca nanajmen tak dobra ako je ...dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 13:01 Lin
fotka je sice nedobrá, ale myslím, že ta skvrna březosti tam je. rybka je hodně světlá, takové nemívají tu skvrnu příliš tmavou. počkej pár dní, jestli se zvětší břich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 12:48 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: Simona
spíš přejedená - paví očko, když je těhotný nebo před porodem, tak zadní část břicha je spíš hranatá než kulatá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 12:46 Simona – Paví očko
Fotka k příspěvku Myslíte, že je těhotná?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:23 Muž Yirka [9126] – Re: jindrich
Březí gupka zde na fotu: rybicky.net/fotogalerie.php…
Jinak zde nemusíš používat Caps Lock abys na sebe upozornil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 16:14 Muž Miras [111] – Re: jindrich
pročti si atlas. nebo tohle vlákno. rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 16:10 jindrich – PORODNIČKA
MAM DOTAZ K LUKASOVI ....TU 2 LITROVOU PET LAHVU VEZMU AJI Z VRSKEM DAM DO NI RYBKU ZAVRU UDELAM DIRY MALY A DAM JU NA DNO AKVARKA??? NEBO JAK???.....DIK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 16:01 jindrich
ČAU JAK POZNAM ZE MAM PAVI OČKO TEHOTNY......???,......DEKUJI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 15:06 Muž Miras [111] – Re: AdamqoSVK
můžeš bejt rád i za těch pár malejch, už se i stalo, že porodila cca.15 malejch a všechny mrtvé sad

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani-odchov?od=3101