Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:37 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Albert
ano je, a ano 2-3 týcny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:34 Albert – Paví Očko těhotenství
Děkuju určitě je těhotná ??? a 2-3 týdny ? ?,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 18:46 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Albert
je ale na mlade si jeste tak 2-3 tydny pockas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 18:14 Albert – Paví Očko těhotenství
Fotka k příspěvku Je tahle samice pavího očka 4-5měsíční těhotná ??? (viz. foto)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 19:57 R Muž romant [27987] Re: dudlik
To je otázka propadnutí omladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 19:50 dudlik
I v origo porodničce s dvojtým dnem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 19:38 R Muž romant [27987] Re: dudlik
Sežrala je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 19:37 dudlik
Zdravím chtěl bych se zeptat. Jsem Rybí amatér co se týče akva, ale co mám na talíři tak tomu rozumím dobře :-). Pořídili jsme do společné vody 2 páry ok. 1 samice už byla v tom když k nám příšla po 14ti dnech když vše naznačovalo že je na rozsypání jsem ji dal do porodničky abych vyčkal první mladé. Usínal jsem s nadějí že ráno tam něco bude, ale opak byl pravdou. Ráno měla zadek červený a po malých ani památky. po asi 4 dnech kdy vypadala opět na vysypání jsem ji tam šoupl znova a ráno stejnej účinek. Tak nevím jestli jí to tolik stresuje? Dnes večer se jí zadek opět černá, ale tentokrát to nechám asi na přírodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 14:11 Enkela Re: Celiny
Tak jo, docela mě ta zaujalo to vidět :) , nemůže jí stresovat sameček že jí pořád otravuje ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 14:07 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Enkela
tak je nech, jedna se o predcasny porod, neco tu rybku streslo tak je vyhodila driv, mozna, ze se jeste nekteri zvladnou ,,vykulit,, pokud ne, nech je tam, nekdo si na nich rad smlsne...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 14:05 Enkela Re: Enkela
Příjde mi, že se spíše jakoby mírně kymácí ale jiank žádný velký pohyb nevidím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 14:03 Enkela Re: Celiny
Je to hodně špatně vidět jsou jen 3 a jsou mezi kamínkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 14:01 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Enkela
zvlastni, ty kulicky se hybou? jsi schopna v nich videt malou rybku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 13:59 Enkela Re: Celiny
Nn nevyměňovala vyměňovala jsem jí tak cca týden z5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 13:56 Enkela Re: Zoidik
aha myslela jsem si, že rodí rovnou živá mláďata a ne žluté jikry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 13:56 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Enkela
to je predcasny porod a nic z neho nebude, nevymenovala jsi nahodou predtim vodu? nekdy se to stane, kdyz se jim skokove zvedne teplota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 13:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Enkela
Rodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2013 13:54 Enkela – Žluté kuličky
Zdravím už 3 týdny pozoruji, že moje samička od gupky je těhotná ale teď když jsem pozorovala AQ tak samička je v rohu AQ a vypuzuje ze sebe malé žluté kuličky, mohu se zeptat co to je ? :) za odpověď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 23:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Koudas11
ty naše se s velkou chutí ládují lyofilizovanou žábronožkou , a opravdu rostou jak z žábronožky , myslím že je dost potřeba i krmivo střídat , krmit raději méně vícekrát denně , stejně tak se ládují i řasou , pořád někde něco uždibují ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 22:23 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Koudas11
Ale jo,z nouze bude stačit i to vločkové krmivo,neporostou s něho ale nejlíp.Z živého krmiva by rostli přímo před očima.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 21:57 Koudas11 Re: amazonia
ajoo, víte před pár týdny jsem založil akvárko a rybička porodila druhý den v akvárku, táta je donesl od známého a já byl zrovna pryč, takže mi jich 7 zbylo, týden už přežívají, myslíte, že můžou přežít na vločkovém krmivu nebo žrali všechno možné po dnech a tak? Jelikož jsem dneska dovezl menší skaláry, tak jsem je dal do plovoucí porodničky a skaláry se od ní nehnou (udělal jsem dobře) :) pokusím se najít tady na stránkách, to co jste mi poradil tu artemku a tak, jelikož to neznám, ale do akvaristiky budu mít možnost jít až v úterý :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 21:36 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Koudas11
Nejlépší je krmit potěr živím krmivem.Ideálni by byla artemka,popřípadě mikry a nebo grindál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2013 20:47 Koudas11
Zdravím,
porodila mi Gupka, čím mám krmit malé? :)
Vím, že to tady určitě už bude, jenže prohledávat 70 stran by bylo asi na dlouho :)
děkuji:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:43 Enkela Re: romant
V to doufám že postupem času tohle še budu mít v oku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2013 18:41 R Muž romant [27987] Re: Enkela
Když už je ryba na rozsypání, tak je jakoby hranatá a začne vyhledávat klidnější koutek a tu skvrnu březosti má výrazně tmavší, ale to všechno časem dostaneš do oka a budeš ten čas umět vcelku přesně odhadovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:38 Enkela Re: romant
Děkuji :) to že jsou asi v tom jsem poznala ale za jak dlouho to bude to jsem netušila :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:33 R Muž romant [27987] Re: Enkela
První tak 14 dní a ta druhá ještě déle, ale ty časy jsou silně orientační. Hlavně s nima nedělej žádný velký vopičárny, typu porodniček a nech tomu volnej průběh. Měj v akváriu pořádnej trs jemnolistějších roslin aby se bylo kam schovat a uvidíš, že omladina bude přibývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:28 Enkela Re: Enkela
Fotka k příspěvku A druhá :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:27 Enkela – Jsou těhule ? :)
Fotka k příspěvku Přivezla jsem si nový paví očka z obchodu ale příjde mi že budou mít mladý, ale absolutně netuším kdy můžete mi někdo poradit ? Chtěla bych nějaké zachránit kamarádka má připravené AQ tak jsem říkala pokud budou mladý tak bych jí je mohla darovat :) Tady je ta první
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 19:48 R Muž romant [27987] Re: prtomas
Ano, možné to je, nikdy se nevysype najednou.
Edit: Nosí si v sobě omladinu různého stáří, podle toho, jak byla samečkem oplodněna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 19:45 prtomas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 19:43 prtomas
je možné aby 3 dny po porodu samička porodila znovu? ona má zase břicho k prasknutí a zvětšila se ta skvrna

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 12:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Tomáš55
Jestli je největší cichlidka kakadu, tak 1,5 cm dlouhé gupky můžeš klidně přidat. Ale pozor, aby jich nebylo moc. Cichlidka kakadu je citlivá na kvalitu vody a větší množství gupek by mohlo kvalitu vody bez potřebné péče o akva ohrozit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 10:17 Žena moncajss [4] Re: Tomáš55
podle toho co spolu s rybami ještě chováš.. jestliže jsou už mladé pohlavně dospělí tak bych je radši dala někam jinam... třeba je prodala..protože se ti může státže se ti mezi sebou začnou množit a to má za následky např. že rybky nemají ploutvičky atd.. ;-) a radši přidej fotku bude to lepší posoudit jestli rybky dát nebo nedát do velkého akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 18:06 Tomáš55 – malé
Ahoj, dole môžte vidieť, čo som o gupkách písal, tak mám už malé, mal som ich, čo mi 4 krát porodila, porodila ich spolu asi 200, porozdával som ich a z najstarších mi ostali asi 6 a 2 majú približne 1,5 cm. Ryba s najväčšou papuľou je cichlidka kakadu. Majú približne 3 mesiace a matka ich porodila už tiež dosť veľké, tie dve malé sú farebné a sú už také dosť veľké, že už im na prvý pohľad poznám pohlavie, samec a samička. Po narodení som ich kŕmil dafniamy, cyklopmy a malými komárímy larvamy, potom sušeným krmivom a teraz zase mrazeným krmivom. Otázkou zostáva, kedy ich môžem premiestniť do veľkého akvária. Viem že je to blbé bez fotky, ale za Vaše odpovede ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2013 01:45 Cristine – Množí se to a množí
Před 3 měsícema jsem si vzala 10 od chovatele. Dneska jich mám kolem 50. Vděčný a nenáročný rybky, dělají mi radost.

Kdyby chtěl někdo kolem Brna, tak tímto tempem tu za dva tři měsíce budu mít invazi... :)
PS ale na žrádlo pro betty je nedám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 19:34 Tomáš55
Ahoj, no predsa mi v akvarku ta gupka sama porodila a mlade som vsetky zachranil, 41 mladých a to jedno porodila v akvarku, tak som ju dal do talej inej mojej “porodnicky“.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 11:26 Tomáš55 Re: Jája
dík :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2013 11:21 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Tomáš55
Porodí, až nastane ten správný čas. To bych až tak neřešila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 11:05 Tomáš55
Ahoj, chcem ss opýtať, či može gupka porodiť pred limitom (30 dní) Moja bola tehotná 2,5 mesiaca a porodila veľké a veľmi veľa, 54 mladých. Teraz už je zase k prasknutiu a od porodu prešlo nejakých 20 dní. Dík. :-) :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 21:27 R Muž romant [27987] Re: Hugo
To chce trošku cviku a ono se to poddá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 21:25 Hugo Re: romant
Aha dobře ale já to malé mám v porodničce,co když vysaju i mladé?Nestačí to třeba vybrat sítkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2013 21:18 R Muž romant [27987] Re: Hugo
Čím více bordelu na dně, tím větší pravděpodobnost, že se zhorší kvalita vody a přežije menší počet omladiny, proto je vhodné a vcelku ideální při produkčním odchovu mít nádrž bez dna a ty nespotřebovaný zbytky potravy společně s výkaly klidně i denně odsávat a současně měnit vodu, což je další velmi podstatná skutečnot při úspěšným odchovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 21:05 Hugo – Malé Gupky
Čau,Mám malé Gupky a četl jsem že když je nakrmím tak to co nesní se má odkalit ale nechápu proč.Proč se to má dělat? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2013 01:01 Muž dudak [1885] Re: romant
romant napsal: Pokud bude přítomen sameček, tak do měsíce čekej další přírůstky.
pokud přítomen nebude, bude to pravděpodobně to samé, jedno oplodnění většinou stačí na několik vrhů, gravidita trvá kolem 4 týdnů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 18:02 Tomáš55
ahoj, nedávno mi porodilo pávie očko a mala krásnych 54 malých a momentálne ich je 47, BOLA TEHOTNÁ AJ 2 MESIACE, AJ VIAC. Prvých 7 zahynulo. už je zase pred porodom, tá gupka. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 21:17 R Muž romant [27987] Re: Marcela S.
Teď už to na další příděl nevypadá a odpověděl jsem Ti už před chvílí, ale to jsi měla nick kristyna.
Edit: Pokud bude přítomen sameček, tak do měsíce čekej další přírůstky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 21:11 Marcela S. – Malé Gupky
Fotka k příspěvku Přeji hezký večer,Dneska odpoledne se tak dívám do akvárka a najednou sem si tam všimla pár malinkých pavích oček,okamžitě jsem běžela pro porodničku ale nakonec jsem zachránila jen jedno.Chci se zeptat jestli samice může mít i druhou várku ale už není tak moc hubená.V akva máme jenom jednu samici takže vím která je matka a taky jsem ji zapoměla dát do porodničky.poslala jsem vám foto kde je vyfocená.Bude ještě druhá várka nebo už je moc hubená?a kdy může mít další rybky?Děkuji za odpovědi.

Marcelka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.08.2013 20:27 R Muž romant [27987] Re: Oudý
Hele kiki, Kristino, kristinko a já nevím kdo ještě, nespamuj to tady a nevymáhej si odpověď tímto průhledným způsobem. :-O Ono by možná stačilo se podívat do atlasu, nebo nebejt líná a odrolovat kolečkem myši a odpověď se ti naskytne hned několikrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 20:23 Oudý – gupka
Dobrý den,Chci se zeptat kdy mi může znovu otěhotnět gupka kdyz byla asi před týdnem těhotná?prosím o nejrychlejší odpovědi. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani-odchov?od=1051