Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.09.2019 14:38 - Re: Králík
Fotka k příspěvku To je z môjho mixu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 12:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Skoro důchodce
-mix genů sice prospěšný je, pouze je třeba dodržet určitá pravidla
-asijský šlechtitelé nakupují většinu guppek v evropských chovech, neboť je zde chov geneticky silný a mohou tak tvořit se svým odchovem tolik variant
-import z Asie se dost špatně dále geneticky udržuje v žádaném zbarvení a typu, je zde třeba důkladné selekce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 10:56 Muž Skoro důchodce [21] Re: Králík
Mísení genů je žádoucí a prospěšné. Já mám sjednocené, a už v 3. generaci jsou prťata s křivou páteří. Ale já to mám i jako krmivo pro dravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2019 10:36 Králík Re: MyKlic
Fotka k příspěvku Množili by se a vznikali by různé varianty. Mně se třeba jednou povedlo odchovat tohle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2019 10:32 MyKlic – Paví očko mix
Ahoj! Chtěl bych jsem se zeptat jestli je dobré si koupit mix pavích oček, jako je např. Tenhle: www.zooshop-eu.cz/… Množily by se mezi sebou a vznikaly by různé barevné varianty a spestřilo by to akvárium, nebo by vznikaly rybky co by byly 1/3 sameček, 1/3 samička a zbytek by byla genetická patlanina?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2019 09:59 Muž Skoro důchodce [21] Re: JirkaŠčobák
Článek na úrovni bible,100% souhlas. Pro zjednodušení předchozího dotazů, malým to nevadí, dal bych šneky, já počítám v akva bez techniky 3-5 litrů na dospělou palec rybku, podle velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2019 01:43 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Martinka
Odpověď je tady scobak.blog.sme.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 21:11 Martinka
Musí mít Potěr živorodek vzduchování či filtr? Mám je ve velkém plastovém 70 l boxu. / Musím mít filtr či vzduchování pro Potěr pavích oček? Mám je v 70l akva bez ničeho, denně odkaluji je tam cca 60 ks...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 13:57 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: paví očko
Určitě bych nedokupoval, rozmnoží se za chvíli sami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2019 10:32 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: paví očko
Netrápil bych se tím. V konečném důsledku, pokud se budou množit, budeš mít poměr pohlaví 50:50.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2019 10:20 paví očko
ahoj,mám 10 pavích oček 4 samce a 6 samic.
stále platí pravidlo že na 1samce mají být 3 samice ? mám ještě přikoupit 6 samic aby bylo na 1 samce 3 samice ? nebo stačí když koupim samice ještě dvě at mám na každého samce aspoň dvě samice aqa mám 54 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2019 16:37 Silviebaris Re: Martinka
To je tězko,pokud už jsou to kříženci,bude se to barevně mixovat dál...takže můžou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 16:34 Martinka Re: silviebaris
Samice je šedá taková ošklivá, a otec černý se žlutým ocasem , a zajímá mě jestli je možné že ty mimina budou třeba oranžovo modré, nebo červeno žluté atp. Jestli to zbarvení není jen po těch rodičích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2019 16:25 Silviebaris Re: Martinka
tak většinou jsou barevnější samci...ale pokud máš několik barevných variant,bude z toho mix...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2019 16:17 Martinka – Mám dotaz
Když spářím samce se samicí pavího očka,ty mladý budou po mámě a tátovi ?
nebo se narodí i jinak zbarvení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 16:21 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Angela
Mohu požádat o sdělení, o který Hornbach se jednalo, v kterém městě? Jen pro mou informaci, nejsem žádný kontrolor či tak něco, nemám na ně žádnou vazbu. Jen, že osobně mám s pracovníky v Hornbachu zcela odlišnou zkušenost. Naopak zažívám, že pracovník sděluje kupujícímu, že tohle by takto neměl, že to není dobře, ale kupující trvá na svém. Pak pracovník samozřejmě prodá a myslí si svoje. Ale doporučení, že by to tak být nemělo, tam proběhlo. A zažil jsem to nejen u rybiček, ale i želvy, kdy rodina dost urputně tvrdila, že vše zvládnou a vše bude. Pracovník jim však doporučil, ať si to radši ještě rozmyslí, že to není jen tak. Z pracovníků v Hornbachu (myslím tím akvasekci) jsem vždy měl dojem, že vědí, o čem mluví. Na rozdíl od jiných řetězců apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 15:45 Angela Re: silviebaris
měla jsem je týden,, a paní měla kouly jenom jednu, v té akvaristice se jí pán ptal jestli chce dát do koule všech 10 a ona že v pohodě že se jich tam vleze i 15 že to tak kupují normálně ale že za dva měsíce stejně chcípnou že nemá na velký akvárium a že se staví pak pro nový což jsem nechápala a normálně jí to dal..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 15:41 Silviebaris Re: Angela
a jak dlouho jsi je měla...no někdy se ty nemoci rozjedou převozem...stěhováním...Tak třeba měla paní 10 koulí a dá do každý jednu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 15:39 Angela Re: silviebaris
mečovky jsem dala do sáčku a jela jsem jim to ukázat a oni na mě začali křičet že by to takhle na ně mohl svádět každej a že na rybičky se záruka nevstahuje at si koupím nový, tak jsem řekla že u nich už si je kupovat nebudu a oni mi řekly že už mě stejně žádnou neprodají .. nechápu. hlavně že tam paní kupovala 10 bojivnich do kulatého akva a nic jí neřekly.takže jsem jim je dala na stůl a odešla jsem.. nemám toto zapotřebí. takový je prostě Hornbach co dodat... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 15:22 Muž vlka [3441] Re: Angela
Ten hrad by měl jít pryč. Dětem to určitě nějak vysvětlíš a osazenstvo bude vděčné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2019 15:17 Muž Yirka [9118] Re: Angela
Až tam dáš místo toho hradu pořádný kořen a dorostou rostliny, bude z toho.....akvárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 15:00 Silviebaris Re: Angela
ty mečovky jsi vrátila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 14:56 Angela
je možné že se rybičky bojí černé sítky ? když jí dám do akvária uplně blázní jako kdybych jim tam dala hada. :-D je fakt že v obchodě mi rybky chytaly zelenou sítkou ,,, může mít ta barva nějaký vliv ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 14:11 Angela Re: silviebaris
LED tento akva set poradily opět v hornbachu prý led je lepší, ale ty mečovka jsem dala pryč koupila jsem je hornbachu a ze zadku jim lezly takový bílý červy fuj, takže šli pryč a ted vše komplet čisto a vše nové včetně nových pavích oček. snad to děcka pochopí až se vrátí od babičky mě se paví očka líbí nejvíc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 14:08 Silviebaris Re: Angela
co tam máš za světlo,docela velkou tmu tam máš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2019 14:07 Angela
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, přikládám fotku vše umělé a ted vše živé … je to opravdu rozdíl,příště tak poslechu odborníky z Hornbachu ,,, se mi to pěkně prodražilo měnila jsem i dno tak jukněte
už mám jen paví očka a neonky ….
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 11:36 Angela Re: tramtra
říkám že tam těd jsou živé kytky plast je vyhozen, jak budu mít čas dám aktuálné photo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 11:35 Žena tramtra [3202] Re: Angela
Tak tohle ale nejsou kytky. To je nějakej plast. ;-)
Sleduj vlákno darování nebo si najdi akvaristy v okolí a sežeň živé kytky.

Edit. Teď to čtu, že jsou už jen živé. A kolik? Těžko radit podle staré fotky.
Projdi si i presentace zdejších uživatelů, jestli jsi to ještě neudělala...namátkou Jája, Guppy, JirkaScobak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 11:25 Angela Re: tramtra
Fotka k příspěvku děcka tam kytky mají, mají tam jakousi skrýš jako jeskyni nebo tak něco tam se větší rybky nevlezou..jen jsem měla obavy protože má pořád malé bříško s černou skvrnou a rodila tři děti a ted nic a bříško má pořád tak aby to v ní neumřelo nebo tak... nechtěla bych aby je ostatní rybičky snědli je mi jich líto :) podmínky přizpůsobím až dojdu dom
je to akva děcek takže budu ráda za pár rad pokud je něco špatně piště, jinak kytky už tam jsou jen živé děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 11:23 Muž Planorbella [643] Re: Angela
A jak teda vypadá to akvárium? Můžeš dat aspoň foto?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 11:19 Žena tramtra [3202] Re: Angela
Nádech, výdech a něco si o nich přečti, jestli je to mladá ryba, nemusí mít těch prťat dvacet... rodit bude postupně a když se budou mít kde schovat, dost jich přežije. I akvárium dětí může být přece s kytkama. coze

Mrkni sem do atlasu a přečti si to. ;-) I když už to tu řeklo dost lidí.

Tyhle rybky si zamiluješ. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2019 11:16 Silviebaris Re: Angela
www.dajanapet.cz/… zkus si tady pročíst o chovu a množení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2019 11:15 R Muž Anthrax [4739] Re: Angela
Prosím nebuď vztahovačná. Nikde jsem nepsal,že máš prerybněno. Psal jsem o tom že ten tvůj postup je neudržitelný a snadno se k přerybnění dopracuješ.
A jak těch 50 ryb zajistíš? Ty ryby se přece napřestanou množit.

Jestli nemáš čas na řešení takových kravin jako jsou ryby, proč si komplikuješ život nejakýma porodničkama. ahoj

Podle ty skvrny bych se moc neorientoval. Gupky jí mají pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 11:11 Angela Re: tramtra
jen jsem chtěla radu protože by to děcka obrečely tak jsem chtěla zachránit pár rybiček když se tak těšili až porodí a ono jen 3 rybky zbytek v ní pořád je a nic se neděje
proto se ptám jestli ještě bude rodit či co se děje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 11:09 Angela Re: Anthrax
myslím si že 300L nádrž na nějakých 50 rybek bude stačit jen je to na zakázku takže dočasně jsou v menším NEPŘERYBNĚNÉM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.08.2019 11:04 Žena tramtra [3202] Re: Angela
Ten inteligent ti radil velice dobře. To, že do porodniček strká ryby každý druhý neznamená, že je to dobře. Zařiď rybám akvárko tak, ať se tam cítí dobře a potěr má šanci přežít, tj. se spoustou rostlin i na hladině. Udělej tu fotku akvárka, třeba je ta porodnička zbytečná.
A přečti si něco o gupkách a akvaristice obecně. Je tu atlas a spousta článků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.08.2019 11:03 R Muž Anthrax [4739] Re: Angela
Angela napsala: proč asi ty porodničky prodávají že jo.. To je jednoduchý. Protože se na tom dá vydělat a lidí to kupujou.

Že chytání, přelovování a pobyt ve stísněném prostoru ryby stresuje, tak na to vezmi jed.

Potěr přežije (možná se ztrátami, to je ale žádoucí) i s těmi mečovkami ale nádrž na to musí vypadat. Potěr se musí mít kam schovat (plovoucí rostliny). Důležitá je taky strava. Pokud budu držet ryby jen na umělé stravě, tak je větší předpoklad, že si budou chtít něco ulovit.

To kolik se toho odchová je naopak velmi důležité z hlediska budoucího (ne)prerybnění nádrže. Pokud tedy nemáte zajištěný odbyt. Protože místo aby si akvárko samo určilo kolik ryb snese, tak budete odchovávat a přidávat stále nové ryby a biologická zátěž snadno přesáhne únosnou mez. Vezmi v potaz jak se ty ryby rychle množí. Navíc se ti budou množit i mečovky. :-)

Edit: Sakum prdum. Nechat ryby v nádrži a zařídit jí jak se patří je to nejrozumnější, co můžeš udělat. A nemusíš člověka co se ti snažil poradit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí poradit hned urážet. ;-)

Btw: Mi přijde, že gupky mají černou skvrnu pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 11:00 Muž Planorbella [643] Re: silviebaris
Ten kámen je tam zbytečný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 10:49 Silviebaris Re: Angela
když se podíváš,nemám tam nic,štěrk na dno a na hladinu růžkatec...dost šneků tam je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 10:42 Angela Re: silviebaris
sklenici mám asi by se tam měli lépe než v sítové porodničce v akváriu.
topení nepoužívám teplota vody je 26 doma je teplo celoročne takže ani v zimě nemusím topit.
jen se chci zeptat potěr nepotřebuje filtraci kvůli kyslíku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   29.08.2019 10:40 Angela Re: Sára
to je jedno kolik jich chci odchovat.
ptala jsem se pouze jestli můžu dát do porodničky dvě těhotné samičky společně.
inteligent řekl at to nedělám že by byli vystresované což je kravina protože to tak dělá každej druhej,proč asi ty porodničky prodávají že jo..
takže jsem si poradila sama jenže ted nevím co,,, protože porodila jen 3 a zbytek v ní pořád evidentně je a dál od včerejšího večera nerodí . takže to nechávám na přírodě .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 10:20 Silviebaris Re: Angela
Fotka k příspěvku Ja je mám v 3 litrové sklenici,ale jen poťěr...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2019 10:16 Žena Sára73 [68] Re: Angela
Otázkou je, co potom s mladýma. Kolik jich chceš skutečně cíleně odchovat?
Mečovky si skutečně rády zpestří jídelníček....někdo by byl rád, že to funguje a že budou sloužit jako regulátoři, aby se paví očka moc nerozmnožila.
Já osobně bych buď hodila na hladinu hromadu růžkatce nebo něčeho podobnýho v čem se bude mít potěr šanci schovat a nebo pořídila malý akvárko třeba 25 litrů, což je fakty takový miníčko alespoň z mého pohledu, ale stačí i něco menšího, čistě jako odchovnu, třeba jen s bublifukem (ani ten není potřeba, filtr se dá "nahradit" výměnama vody a třeba těma plovoučkama...např. egerií) s holým dnem a odchovala mlaďochy do nějaké rozumné velikost tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2019 09:38 Angela Re: Skoro důchodce
mám v akváriu 5 mečovek a 3 paví očka a 4 neonky.
poslechla jsem a nedávala jsem jí do porodničky a zrovna včela mi porodila do akvária jenže mečovky chtěli potěr sežrat tak jsem dala potěr do sítky ( našla jsem jen 3 malé ) a maminu jsem dala do porodničky ale už z ní nic nevypadlo už dál nerodila ale černou skvrnu má pořád
tou sítkou myslím takovou tu sítovou porodničku v ní jsou ty 3 malé a jsou v akvárku zavěšené. a porodničku pro maminu mám plastovou do které jsem jí dala stím že až porodí že malé dám do té sítové tam je více místa ale ona už dál nerodí a počád má tu černou skvrnu u zadečku bude ještě rodit ? bylo na ní těžké poznat že je před porodem protože mimina je hrozně malá takže ani neměla nijak velké bříško, takže jsem teda maminu pustila do akvária když už dál nerodí a čekám co bude jestli ještě porodí do akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2019 03:21 Muž Skoro důchodce [21] Re: Angela
Jaké máš ryby, pokud jen ty gupky stačí plovoucí rostliny a hodně jich - všechny přežijí. Pokud máš dravce, např skaláry tak ani 1-2 měsíční nejsou v bezpečí. A mít ty prťata měsíc až 2 v porodnici si nedovedu představit.hraje tam roli velikost akva, druhy a množství ryb. Gupky samy o sobě nejsou (v podstatě) kanibalové. Klidně si ty dvě tam dej, ale budou ve velkém stresu, aby neuhynuly. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2019 20:20 Muž vlka [3441] Re: Angela
Jak píše Karlík. A samičky jsou březí, nahoď fotku akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.08.2019 19:22 Králík Re: Angela
Nejlepší bude, když je tam vůbec nebudeš dávat. Akorát z toho budou vystresované a jestli máš zarostlé akvárium, tak se vždycky nějaká schová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2019 19:07 Angela – těhotné paví očko
ahoj,mám těhotná dvě paví očka /už takto koupené/. mám je asi týden a už bříško měli . můžu je dát do porodničky společne obě dvě najednou, i když budou rodit třeba až za týden? jsem začínající akvarista předem děkuji za odpověd

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2019 15:26 Žena Efka [144]
Samička před porodem vypadá jako by spolkla mikrovlnku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2019 15:17 R Muž Guppy [2277] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Podle mě šlo Pitrsovi prioritně o to, že se všude tvrdí, že: pokud má samice pavího očka skvrnu březosti, znamená to, že je březí. Prostě tmavá skvrna=březost. To je mýtus.
Kdesi jsem četl, že skvrna je tvořena tmavou výstelkou břišní dutiny. Když je pak samice březí, tak s tím jak roste břicho se zvětšuje i tato skvrna.
Tmavou skvrnu mají už cca 6 týdnů stará mláďata a ta přece nejsou březí. A právě podle té skvrny se už celkem brzo dají rozeznat samičky od samečků...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani-odchov?od=151