Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 16:48 Muž Pitrs [6] Re: Anthrax
Anthrax napsal: Proto ti doporučuji konkrétně plovoučku. Ta nějaký přechod pod vodu řešit nemusí. :-)
Polovoučku mít nemůžu,protože mám venkovní spádovej filtr ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2019 16:47 Silviebaris Re: Pitrs
nejsou březí,proto neroděj... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 16:46 Muž Pitrs [6] Re: Anthrax
Dostali jsme se asi úplně jinam než na co jsem se ptal. Tak že ty černý flíčky na zadečkách (jak jsem psal daleko níže) mají proto že se jim rodit nechce do tohodle prostředí? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 16:45 R Muž Anthrax [4787] Re: Pitrs
Proto ti doporučuji konkrétně plovoučku. Ta nějaký přechod pod vodu řešit nemusí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 16:42 Muž Skoro důchodce [21] Re: vaclav
Všude to poroste bez hnojiva nebo CO. V zahradnictví taky když koupíš rostlinu, odstraniš zeminu a zasadiš tak rostlina dostane šok ale potom se usadí a roste. Pokud takto připravenou rostlinu zasadíš a pohnojiš počítej že na 95% uhyne. Nejlepší je rostlina přímo z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 16:42 Muž Pitrs [6] Re: vaclav
hele vážně, cokoli jsem koupil...od těch nejobyčenějších rostlinek,všechno mi pošlo. Jde o to kdybych měl někoho v okolí, který má ty rostlinky v tom akváriu třeba několik let,věděl bych,že to ta rostlinka přežije. Ale když to koupíš v Akvaristice, které to zkupujou od pěstíren, kde ty kytky viděli vodu jen u kořenů (viz Rataj) ,tak nic nevydrží. To je pak strčíš do vody a po čtrnácti dnech se rozpadnou jak shnilej salát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 16:33 R Muž Anthrax [4787] Re: Pitrs
Nemusí to být nutně živé. Třeba taková mražená artemie nebo koretra jsou celkem bezpečný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 16:31 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pitrs
Jde to jako dřív to není žádný problém, jen to chce něco vědět o vodě co ti doma teče a potom vybrat vhodné rostliny. U živorodek ti to poroste i bez jakéhokoliv hnojiva a CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 16:30 Muž Pitrs [6] Re: Anthrax
Vločkové krmivo a přidávám granulky pro ryby u dna (to si taky rády zbaští) Vím že by se jim měla dávat i živá,ale s tím já moc dobré zkušenosti nemám. Vždycky jsem si s tím zavlekl nějaký sajrajt do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 16:20 Muž Pitrs [6] Re: afc1886
Všechny rostliny,které jsem měl mi uhnily.Dal jsem za ně několik tisíc a všechno skončilo rozmašírované ve filtru nebo v rybách. Kupované rostlinky jsou zlo (všechno jsou to Hydropony prohnaný CO2 a nic už dneska neroste normálně) a v okolí nemám nikoho kdo by měl akvárium a dal by mi nějaké štěpky na zasazení(sháněl jsem je několikrát). Proto jsem se rozhodl pořídit si umělé a velký množství ,aby aspoň udělaly hustý porost.
Jak už jsem řešil v jiných příspěvcích ,dříve jsem vytáhnul písek z potoka,nakoupil molitanový filtr, kytky a rybičky, svítil jsem na to stolní lampičkou a rybičky žily množily se a vše bylo v pohodě. Denska jsou to samé CO2 ,hnojiva,vitamíny,PH sem PH tam....prostě šílený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 16:15 Silviebaris Re: Skoro důchodce
já to neodlovuji,teda už ted,kdysi jsem je odlovila a dala ke krevetkám...tak mi s chutí žraly krevety,ted už to nechávám na přírodě...ona si s tím sama poradí... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 16:12 Muž Skoro důchodce [21] Re: silviebaris
Samec má prioritně chuť na sex smich Já jsem bleskově zakrmil a 1 samičku (mám dvě) přeložil do karantény, i tam mám plovoucí rostliny takže teď mám mimina ve společném i karanténě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 16:09 R Muž Anthrax [4787] Re: Skoro důchodce, Pitrs
To Skoro důchodce: Má tam tetry. Ty si taky rádi zobnou když dostanou příležitost. :-) Ale i tak by mělo něco přežít, pokud se ale potěr nemá kam schovat, tak to nejde.
To Pitrs: Dej na hladinu růžkatec ( rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum ), ten je jako úkryt pro potěr ideální. Nechej to pak na přírodě, žádné porodničky, žádný stres a ono to půjde. :-)
Edit: Taky nepíšeš čím je krmíš. Ne že by paví očka nebyla schopna se rozmnožovat na kdejakém nekvalitním krmení ale zkus je stimulovat pestrou stravou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 16:01 Silviebaris Re: Skoro důchodce
Mě rodi teda větsinou u dna,a kdyz už rodí,nejen že ji stale samec honi,ale i ostatní ryby už čekaj v pozoru,kdy co z ni vypadne,ale fakt,že vždy něco přežije... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 15:56 Muž Skoro důchodce [21]
Zrovna mi rodí, samička má tu prdelku více hranatou, a že by to byly schopné sežrat pochybuji. Nejvíce mi ty čerstvé narozené prohánějí mimina z předchozího vrhu. 1 měsíc staré a napadají jim ploutve, na víc asi nemají, ale i to stačí k šoku. Mám poměrně dost plovoucích rostlin.
Pokud tam nemáš jiné ryby tu porodnici zruš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 15:27 R Muž afc1886 [14704] Re: Pitrs
Jak píše Václav, vyhoď ty plastové rostlinky, nahraď je živýma (co nejvíce ) a uvidíš, jak se budou množit. Potom je nebudeš muset ani stresovat v té porodničce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 14:59 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pitrs
Mladé stačí osazenstvo požrat v těch umělých rostlinách se neschovají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 13:48 Muž Pitrs [6] Re: Skoro důchodce
Možná bych těm 4procentům začal i věřit. U mě ani ťuk....Jen ty černý zadečky mě fakt udivujou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 13:45 Muž Skoro důchodce [21] Re: Pitrs
Aby nebyly 4% potlesk ale vážně, to je divné, ti moji se motají stále kolem samiček a je vidět jak mají snahu se pářit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 13:42 Muž Pitrs [6] Re: Skoro důchodce
Dva samečci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 13:25 Muž Skoro důchodce [21] Re: Pitrs
No a co samečci, kolik jich je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2019 12:27 Muž Pitrs [6] – Černé tečky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte,mám na vás prosbu. Samičky pavích oček mají při březosti a před porodem černé zadečky....to by měl být fakt...Ale zřejmě u mě vyjímka potvrzuje pravidlo...protože já mám pět samiček a ty mají zadečky neustále černé už několik měsíců a netloustnou ani nerodí....může mi to někdo vysvětlit? děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 22:38 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: balgram
Ono to někdy dost trvá, než se samečci projeví. Taky už jsem si myslel, že mám samé samičky a ejhle, rázem polovina samečků. Jak je potěr velký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 22:29 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: balgram
Říká se že teplota. Řekl bych že ve studenější se rodí vice samice ale nijak jsem to nezkoumal mám jich plné akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 21:32 balgram – pohlaví mladých pavích ok
zdravím,

podařilo se mi z páru pavích ok odchovat dalších cca 30 rybek s tím, že všechny jsou to samice a další vrh ryb vypadá také pouze na samice (cca 10-15ks). Takže mám v akva pouze 1 samce. Co ovlivňuje pohlaví potěru? Tvrdost vody?

děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 16:27 Andaska Re: Guppy
Díky za poznámku. Já jsem teplotu nechala, tak jak je, protože mám v akva normálně 23-24°C ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 16:25 - Re: Guppy, Andaska
Alebo sa narodia živé no s deformáciami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.02.2019 14:10 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Andaska
Připadá mi to ne jen zbytečně, ale i jako nebezpečné. Pokud by mláďata ještě nebyla vyvinutá, mohlo by to vyvolání porodu zvýšením teploty znamenat, že se narodí mláďata mrtvá, v horším případě to ohrozí i samotnou samici. Jen kvůli netrpělivosti... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2019 10:12 Andaska
Teď jdu koukat, co se dělo přes noc a už jsou venku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2019 21:42 Silviebaris Re: Andaska
Já bych nic nedělala,přiroda si poradí...Trpělivost růže přináši,v tvem připadě paví očka...Vydrž
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:39 Králík Re: Andaska
Záleží na tom, co tam máš s ní
Za ryby, aby si je neusmažila. Já např. Když chci aby mi některá samice porodila, tak zvednu teplotu z 22 °C na 25°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:32 Andaska Re: silviebaris
Já vim, jen to chci zkusit, jak to dopadne v té porodničce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2019 21:30 Silviebaris Re: Andaska
JJ,tak už to kazdou chvili bude...měla jsi ji nechat v akváriu,co potom s nimi budeš dělat..paví oka rodí co 5-6 týdnů.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:29 Andaska Re: vlka
A na kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:27 Muž vlka [3456] Re: Andaska
Já to urychlil zvednutím teploty. To pak šlo razdva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:19 Andaska Re: silviebaris
Jo, to už má právě taky. Zdá se mi, jakoby se jí otvíraly porodní cesty, má tam jakoby takovou špičku, tak nevim, jestli to je ono nebo ne. Oddělila jsem ji do porodničky, samec ji pořád pronásledoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:15 Silviebaris Re: Andaska
Břicho se jí jakoby zhranatí...móóc velký bude... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2019 21:06 Andaska
Ahoj, jak poznám, že už bude samička rodit? Mám ji 14 dní a ten černý flek má hodně velký a pořád nic. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2019 18:21 Žena Sára73 [68] Re: Vever
Jak už bylo psáno....pokud se nejedná o nějaký cílený odchov, tak bych to neřešila, paví očka...alespoň podle mých zkušeností nejsou nějací velcí žrouti vlastního potěru a vždycky něco přežije, někdy víc než by člověk chtěl....a jestli máš potřebu vypiplat ty mladé v co největším počtu, tak bych počkala na další vrh a na ten bych se už eventuálně připravila.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2019 18:14 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vever
Pokud je naleješ spátky do akvária tak to udělej až zhasne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.01.2019 18:10 R Muž Anthrax [4787] Re: Vever
Příště to chce vybírat spolehlivější zdroj informací, než blog malého dítěte ;-)
Já bych se na to vykašlal a vrátil bych ty prcky zpátky do původní nádrže. Protože tuhle nemáš pořádně připravenou a budeš s tím mít zbytečně spousty práce.
Bublifuk je filtr poháněný vzduchem. Takhle nějak může vypadat. www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.01.2019 18:07 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vever
Já myslím že se zbytečně kvůli pávčatům stresuješ, až ti poporostou rostliny více k hladině nebudeš za pár měsíců vědět co s nimi množí se jak myši. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 17:42 Žena Vever [5] Re: vaclav
Asi jsem úplně.... stydim ,ale ten bublifuk je filtr pouze s tou houbičkou na nasávání? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 17:35 Žena Vever [5] Re: Anthrax
chovame-rybky-gupky.blog.cz/…
Narazila jsem na tyto stránky, tak nevím, co je na tom pravdy... Něco mi tam připadá přehnané, třeba jako čistit malým akvárium každé dva dny komplet, atd...
Z akvária jsem samičku vyndala, protože jsem začla panikařit, byla těhotná už dlouho a měla jsem podezření, že už rodí (třeba postupně),jak mi tu někteří psali, a malé požírají ostatní ryby.
O porodničkách jsem se na tom odkaze taky dočetla, že jsou malé a že v nich rybka může umřít, když je tam dlouho. Nevěděla jsem kdy to bude....
Edit:
...jo a jinak to akvárko samozřejmě čerstvé je ;-) , s výměnou vody každý den 1/3 počítám a provádím, ale stejně bez pohybu vody je to hrůza, sliz na rostlinách, atd...
Údajně by tam malé měly být dva tři měsíce, tak to pro ně musím dát nějak dokupy... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 14:32 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Vever
Tak malý bublifuk by tam šel dát, to tvrzení není pravdivé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2019 14:24 R Muž Anthrax [4787] Re: Vever
Nevím kam na ty bezva informace chodíš. ;-) Pokud by flitr byl takový, že nemůže mrňouse nasát, tak proč by tam nemohl být? Například takový bublifuk. Rozumné vzduchování by ničemu nevadilo. Problém spíš je, že ta nádrž je čerstvá co? Takže i ten filtr by byl nezaběhlý, takže prd platný. Takže to chce častěji měnit vodu, odstraňovat nesežrané zbytky. A hoď jim tam nějaký růžkatec, nebo jiný plovoucí plevel.
Přiděláváš si práci, kdybys je nechala v původní nádrži bylo by to lepší ;-) Ani do porodničky bych je nepřelovoval. Jen bych jim tam ten růžkatec jako úkryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 14:15 Silviebaris Re: Vever
Proč si nedala porodničku do akvária..nemusela by si nic řešit.. ;-) Porodničku koupíš za 50kč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 14:11 Žena Vever [5]
Zdravím, tak už máme malé pávčata, oddělila jsem je do malého akvária, 10l. Potřebovala bych poradit s údržbou. Prý se malým nemůže dávat filtr, ani vzduchování. Jak udržet vodu čistou? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2019 09:21 Žena Vever [5] Re: Prašan
Dobře, zkusím to, děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2019 16:47 - Re: Vever
Ako píše kolega.A pri dostatku potravy sa začnú množiť do veľkosti nádrže a toľko,že si neskôr už poter nevšímajú a dorastá priamo pri dospelých.Až dosiahnu ,,kapacitu,, nádrže,tak sama populácia uzná za vhodné kedy a ako sa ďalej množiť či naopak nemnožiť.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani-odchov?od=201