Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Paví očko (Gupka) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 23:31 Tess17
Samečky mám 2, ale samičku jsem koupila teprve dnes. Proto ta zvědavost. Jsem začátečník. Děkuji moc za Vaše odpovědi :)PS: Za tu kvalitu fotky se omlouvám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2014 23:26 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Surdo
Není podmínkou aby byl samec. Už si ji v tom stavu mohla přinést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 23:14 Muž Surdo [35] Re: Tess17
ak máš aj samca tak určite je březí
v akva kde je samec som ešte gupku ktorá nebola březí nevidel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 23:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Tess17
jo, je v tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 23:05 Tess17 – Skvrna březosti
Fotka k příspěvku Přikládám ještě jednu fotku ahoj
Za kvalitu fotek se omlouvám...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 22:59 Tess 17 – Skvrna březosti
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli někdo z Vás má zkušenosti a pozná, jestli je březí nebo ne. .Někdy skvrnku vidím, někdy zase ne... přikládám fotky... Děkuji moc za Vaše odpovědi ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2014 09:42 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Pořád mladý mít nebudeš, s převahou samců ti dříve či později tu samici unohí k smrti, spíš tedy dříve než později. A i samice, která je již několik týdnů odlovená od samců může mít mladý, řečeno polopatě a zjednodušeně: "nechává si nějaké sperma do zásoby". Radim ti poradil zkusit i něco přečíst, kdybys náhodou nevěděla tady máš i odkaz: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_duhova jako začátek a pro zodpovězení asi tak 95% tvých dotazů je zcela postačující :-)

Radim: Máš pravdu s tou "rovnicí" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.07.2014 09:34 radim Re: PavíholkaXXL
Proč si o těch gupkách konečně něco nepřečteš a bombarduješ to tady stále hloupějšíma otázkama? ne
Opravdu smekám před zdejšími vytrvalými uživateli ano romant, Turbínka a další...
PavíholkaXXL = Monča, nebo cooo? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 09:14 Žena PavíholkaXXL [7] – Paví očko
Když bych nechala gupku u samců tak by mladý měla pořád ?? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 19:38 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
ok nechám ji zatím ve společenském :-) a pak se uvidí :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 19:37 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Turbínka
:-D a je možný že by se nějak zasekl růst ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 19:37 R Muž romant [27981] Re: PavíholkaXXL
Když budou dobře živený, tak určitě a těhule s největší pravděpodobností je, žádný brekule, necchat kde je má móře času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.07.2014 19:37 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Až se všem ostatním rybám nevejde do tlamy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 19:35 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
a kdy už můžu omladinu pustit do společenského asi tak po 2 týdnů ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 18:43 Žena PavíholkaXXL [7] – Paví očko
Fotka k příspěvku a takto vypadá druhá samička bude mít mladý asi ano že ? :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 17:40 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
mě jich zatím stačí tých 8 :-D a budu moc ráda i za další mladý a mám ještě jednu samičku březí a mám ji v oddělené nádrži s rostlinkami.Čekám až porodí ale zatím to nevypadá nadějně :-O černý flek už má velký ale ještě né a né porodit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 17:37 R Muž romant [27981] Re: PavíholkaXXL
Ano, tak to je. Jasně zpátky do společenakýho a nechal bych jí tam, ono se to vysříbří a i tam nějaká omladina přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 17:35 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
takže v ní zůstalo oplodnění samce ? někde jsem četla že když samec oplodní samičku tak že v ní to sperma zůstane a je na další dobu.Je to těhotenství o čem mluvím ? stydim a kdyby jo tak jak dlouho to asi bude trvat ? a ten černý flek už jí zmizel ale mimča nikde :/ tak je buď sežrala nebo ještě rostou :-) a to jí mám zase pustit do společenského a pak ji zas odlovit ? až přijde ten správný čas ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 19:57 R Muž romant [27981] Re: PavíholkaXXL
Ano, to jsou mimina v dalším, ted předchozím vývojovým stádiu, až v samičce zase dorostou, tak je porodí, to je to sledování o němž píšu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 19:22 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
no už porodila 8 prcků a černý flíček u zadečku má pořád tak nevím jestli jště nějaký budou.... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 19:11 R Muž romant [27981] Re: PavíholkaXXL
Někdy je to otázka několika minut a někdy klidně i několik hodin, taky může rodit tzv. na etapy, nedá se to jednoznačně napsat. Odsleduješ, budeš si pamatovat a budeš vždycky trochu překvapena, zase změna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 18:56 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
jak dlouho gupka rodí ? je to jedno ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 20:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: PavíholkaXXL
Pořádně zarostlá nádrž ,klidně třetinu hladiny pokrýt plovoučkama např- rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum
mají husté kořeny a v tom si potěrové chrochtaj blahem ,hlavně do toho furt nehrabat, nevymejšlet kraviny s porodničkama a podobně , což při málo zkušenostech akvaristy, vede většinou jen ke stresu samic, předčasným vypuzením omladiny atd , příroda si poradí v tomto sama , krmit raději dvakrát denně mín , než jednou denně hodně , a samozřejmě adekvátní péče o nádrž a vodu, za půl roku budeš mít gupáků tolik že je budeš rozdávat ahoj
PS: omílá se to tady pořád dokola , stačí přečíst starší příspěvky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 20:03 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Designer
a co proti tomu dělat ? aby tam neplavali ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 13:58 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PavíholkaXXL
Kdyz me ryby sezerou co jim dam, smejdi tam jeste nejaky cas, jestli jeste neco najdou a nebo jeste neco "z nebe nespadne". A kdyz takhle bude nekde vypadavat zradlo, budou tam taky smejdit, a je jedno ze vypadava z rodici samice.

Ryby se chovaji asi jako bezny houbar, ktery vi, ze kde konecne neco nasel, toho muze byt okolo vic, a tak tam smejdi :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2014 13:16 S Muž invalida [3881] Re: PavíholkaXXL
Stát ne ale plavat ano stydim A kdybys chtěla vědět co udělá ryba na suchu tak chcípne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 12:35 Žena PavíholkaXXL [7] – Paví očko
a jetě mám otázku,když by gupka rodila je možný že ji ostatní rybky budou stát za zadkem a pak to sežerou jen co porodí ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 10:29 Muž Jurdas [37] Re: PavíholkaXXL
Jestli chceš koupit nové akvárko,tak do něj dej aspon polovinu vody z již zaběhnutého akva a také by bylo dobré do něj dát filtr (bublifuk).Jinak když dáš samičku do nezajetého akva tak to nebude dobré.Ale udělal bych to tak jak Ti tady radí,dokoupil radši rostliny a nechal to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 09:59 Žena PavíholkaXXL [7] Re: deck
vím moc dobře co s nima dám je Bettám :) aby si taky trochu zalovily :-D a nějaké si nechám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 09:49 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: PavíholkaXXL
To určitě nestačí. Místo akva bych si koupil víc rostlinek do stávajícího a nechal to na té přírodě. Pokud budeš mít dost rostlinek, aby se potěr mohl schovat, tak za chvíli nebudeš vědět co s těma gupkama dělat ano V 54L jsem s tim měl dost problém a dalo hodně práce je udat. Cílené rozmnožování gupek bych si ještě rozmyslel. Co potom s nima hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 09:40 Žena PavíholkaXXL [7] Re: deck
takže radši dát do jiného akva a velká miska nebo něco nestačí ?? smich smich fajn zítra koupím akva :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 09:37 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: PavíholkaXXL
I tak se neboj, že ti v akva nějaký ten potěr nezustane. Na a když chceš použít porodničku, tak kam je potom dáš, aby vyrostli? Potřebovala by jsi akva na odchov a pokud ho máš, tak tam samyčku rovnou dej, aby porodila tam. Porodila by v klidu a né ve stresu v malé porodničce. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 09:31 Žena PavíholkaXXL [7] Re: deck
budu je mít prvně tak si chci nechant co nejvíce :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 09:30 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: PavíholkaXXL
Nech to na přírodě. Nechat rybku týden v porodničce je dá se říct týrání rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 08:57 Žena PavíholkaXXL [7] Re: Turbínka
si myslím prorože ostatní rybky jsou v klidu že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 08:56 Žena Turbínka [2558] Re: PavíholkaXXL
Gupky většinou rodí k večeru nebo v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 08:53 Žena PavíholkaXXL [7] – Paví očko
když bych nechala gupku v porodničce na týden muže porodit i v noci ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 21:05 Žena Karnal [196] Re: PavíholkaXXL
Dodala bych, že aby to s tou schovávačkou mělo šanci fungovat, musí těch rostlinek být plné akvárium a nikoliv jen tři, čtyři stvoly, třeba i od každé z těch rostlinek. A to samé platí i pro ty betky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 20:49 R Muž romant [27981] Re: PavíholkaXXL
Fajn, tak doladit ty poměry a nemít je v měnším než 50 lirovým akváriu a vono to půjde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 20:41 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
mám z jemnolistách cabombu carolinianu,egeria najas a egeria densa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 20:34 R Muž romant [27981] Re: PavíholkaXXL
Chce to poměr kluků a holek 1:3 a možnosti schovávaček, ideál někde v houštinách jemnolistějších rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2014 20:31 Žena PavíholkaXXL [7] – Paví očko
jak má gupka porodit v klidu když jí samci porád otravují ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 20:08 R Muž romant [27981] Re: PavíholkaXXL
Ano je těhule, ale na to kdy bude rodit se neptej, nemám křišťálovou kouli, ale podle mě má ještě nějakej čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2014 20:05 Žena PavíholkaXXL [7] – očka
Fotka k příspěvku Ahoj prosím vás jedna samice gupky se pořád schovává za nebo pod filtrem muže být těhotná ? má nějakou skvrnu u zadečku co jsem koukala do knížek tak jsem zjistila že to je tkz. skvrna březosti přikládám foto toho flíčku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 15:46 Žena Turbínka [2558] Re: Monča
To už jsi od mnohých také slyšela - hodně rostlin (klidně 70% zarostlého dna, plovoučky) a úkrytů, aby se mohl potěr kde schovat. Třeba u mě se nově narozené gupky schovat kde mají a ani čichavci ani razbory ty nejživotaschopnější kousky endlerek nesežerou (přírodní výběrú a v klidu dorostou do dospělosti.
A pokud je sežerou poznáš tak, že neuvidíš žádného prcka a samice bude mít mnohem menší bříško a budeš vědět čím to bylo - málo míst pro schování a predátorů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 15:43 Monča Re: Turbínka
já si chcu odchovat co nejvíce potomků :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2014 10:50 R Muž romant [27981] Re: Monča
Nech kde je a měj v akváriu hodně možností se schovat, na což jsou ideální nějaký chuchvalce rostlin, kam se omladina bude moci uchýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 10:41 Monča – Paví očko
mám samičku odlovit nebo nechat přírodě? já jen že bych zkusila odchovat co nejvíce mladých :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 04:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Turbínka
Turbínka napsala: Ne, nebudou větší, jen časem (x generací ne hned) příbuzenským křížením bez čerstvé krve budou ryby degenerovat.
Co je to degenerace v takovém případě? Odgenování? :-P Proč ta otázka...protože patříte k těm přemýšlivým, chtěl bych na ni znát odpověď. Pokud vyloučíme možnost toho, že se budou množit oka s jasnými vývojovými nedostatky - "malá, siná, pod plachetkou osoba...:
Mám kmenová oka již 14 let bez jakéhékoliv přísunu čerstvé krve... ;-)
A jak je to s degenerací podle vás v případě uzavřeného rozmnožovacího cyklu například u některých halančíků, nebo jiných výrazně lokálně vázaných ryb, k nimž prostě žádná čerstvá krev "nedoplave?. Jsou na lokalitě desítky či spíše stovky let...coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2014 20:11 Žena Turbínka [2558] Re: Monča
Ne, nebudou větší, jen časem (x generací ne hned) příbuzenským křížením bez čerstvé krve budou ryby degenerovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 95

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 155807x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1728-pavi-ocko-gupka-rozmnozovani-odchov?od=751