Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zaběhnutí akvária

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zaběhnutí akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 09:31 Žena @ petulka [8]
Ahoj NHKG, Jirko,

Ok snizim dobu sviceni.
ty levatky bych brala tak tesne pred odjezdem odlitam pristi nedeli tak treba v sobotu?
Akorat nevim jestli prezijou tlak v uloznem prostoru no nevim zeptam se na letisti jak je to s prepravou zivocichu trwba je to i zakazany no nejake rostlinky bych brala to zas jo dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2018 09:08 Muž @ JirkaŠčobák [1856] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: petulka
Mohu ti do Ostravy na burzu dodat 20 levatek - ty v tuhle dobu potřebuješ nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 08:09 Muž @ NHKG [3035] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: petulka
Pokud tam nejsou ryby, tak hrozí maximálně kalamita sinice nebo řasy. Trochu bych snížil intenzitu nebo dobu svícení.
V Ostravě můžu věnovat piskořky, plovoučky a případně i nějaké normální rostliny, ale ty jsou silně zařasené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 07:51 Žena @ petulka [8]
Ahoj lidi mam pres tri tydny stare akva. Jedu ale na deset dni do ceska. Myslite ze tech deset dnu bez vymeny vody to pujde? Nemam tam rasy voda je cira rostliny rostou. Pred odjezdem chci jeste vymenit 30 l vody. Ale pak to skoro 14 dni bude muset akva vydrzet.
nejste nekdo z Ostravy? Uvitala bych nejake prebytky a jestlu nekdo mate piskorky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 20:30 Muž @ mk79 [15] Re: Karnal
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ďakujem za odpoveď,
Krevetky sú roztratené v zeleni, vidno ich málo.
Sú kľudné. Rybky na môj vkus hyperaktívne, ale ich normálne správanie nepoznám. Nikde nevydržia dlho. Makaju však ako treba, miestami to až preháňajú. Sú pekne vypasené. K hladine namieria zriedkavo. Čo sa týka vody tak pri starostlivosti o rastliny aj tak teraz mením tretinu vody raz za dva-tri dni.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2018 20:08 Žena @ Karnal [162] Re: mk79
Osobně bych teď sledovala chování ryb a krevet a v případě že se ti to nebude zdát (zrychlené dýchání u ryb, zuřivé, únikové plavání u krevet, případně vyskakování a vylézání krevet), tak bych vyměnila vodu hned, případně častěji než v návodu.

V návodu v téhle fázi radí měnit polovinu vody za tři dny, což by v zásadě mohlo i stačit.

Ono s tím teď stejně nic víc asi nepůjde dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 18:40 Muž @ mk79 [15] Re: Kubaa
Fotka k příspěvku Vodu som menil aj v tejto fáze, je logické, že ten pohyb a kyslík chýbal. Ale to posúdiť samozrejme neviem. Čakám nejaké testy JBL, možno ukážu niečo iné. Pre istotu vymením časť vody. Ktovie aké hodnoty skrýva.
Nulové hodnoty v testoch a dobrý rast väčšiny rastlín, ktorých nieje málo, spolu so možno zavádzajúcimi informáciami o suchom štarte má presvedčili, že zopár mrňavých rybičiek akvarium zvládne.
Uvidíme, možno zvolil niekto podobný postup a poradí ako postupovať.
Na fotke aktuálny stav.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2018 18:10 Muž @ Kubaa [706] Re: Maq
Pokud vím, nitrifikačních potvor je poměrně dost různých a to dokonce ve velmi odlišných skupinách bacteria a archaea. Ale s tím kyslíkem máš samozřejmě taky pravdu. Ať tak či onak, když se podmínky radikálně změní přechodem do submerzu, řekal bych, že se mikrobiální kolonie změní, budou na to reagovat. Včetně těch nitrifikačních. To ovšem neznamená, že to nemůže vůbec fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 17:58 R Muž @ vaclav [8512] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kubaa
Tak pokud jsem to dobře četl tak Diana L. Walstadová v té své knize akvárium z hlínou ráno založila a odpoledne dávala ryby s tím že nitrifikačních bakterií je tam dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2018 17:52 Muž @ Maq [2922] Re: mk79, Kubaa
Ke chlóru mohu říct jen tolik, že dokud jsem používal vodu z vodovodu, s chlórem jsem si nelámal hlavu a lil to přímo do akvária. Problémy jsem nepozoroval.

Mnohem zajímavější je otázka těch nitrifikačních bakterií. Ono těch pravých, echt lithotrofních nitrifikačních bakterií zas až tak moc není, a osobně si nemyslím, že výška hladiny by je nějak zásadně limitovala.
Spíš mám - možná paradoxně - pochyby o dostatku kyslíku v té emerzní bažince. Heterotrofní mikrobi se množí rychleji a nepochybně tam měli bohatou pastvu. Vznikla nehybná hustá polévka, a můj odhad je, že byla pěkně hypoxická.
Česky řečeno: mám velké pochyby, že emerzní "záběhová předkultura" nitrifikačním bakteriím dělá dobře. Ve filtrech si je kultivujeme v proudu okysličené vody, a to je výjimečně věc, ve které komerční lákadla příliš nekecají (na rozdíl od "osídlovací plochy" apod.).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 17:29 Muž @ mk79 [15] Re: Kubaa
Fotka k příspěvku Voda bola až po rastlinky, nevravím že všade.
To je čas rozoberať neskôr, teraz by ma skôr zaujímalo, ktoré testy sú dobré, prečo ani SERA ani RATAJ niesú dobré a ukazujú no2 nulu...
S troma skúsenými akvaristami som postup konzultoval a prvé rybky pri daných hodnotách a histórii akvária mi schválili.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2018 17:21 Muž @ Kubaa [706] Re: mk79
Věřím, že se vytvoří rychleji, ale budou to ty samé, které se vytvoří v submerzním akváriu? Obávám se, že mezi komunitou nitrifikačních bakterií někde v záhoně a pod vodou budou podstatné rozdíly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 17:18 Muž @ mk79 [15] Re: JirkaŠčobák
JirkaŠčobák napsal: Já asi napíšu “Akvárium snadno a rychle ll.” :)
(napsal jsem v roce 2006 a tehdejší text obsahuje věci, které bych už dnes dělal jinak)

Nemyslím si, že to bolo snadné, ani rýchle. 2+3 týždne s vodou.
Pri emerznom pestovaní sa vraj nitrifikačné baktérie vytvoria skôr.
Alebo opäť akvaristi zavádzajú? Kebyže dám pár rybiek po týždni ako mnohí tak nepoviem, ale hádzať ma dokopy k tým čo to spravili je zvláštne. Ale nechám si poradiť ak je ochota zo strany skúsených, preto som si ten profil založil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 17:12 Muž @ mk79 [15] Re: lacewings
A tu máme tie rozporuplné reakcie v priamom prenose. LeRi vyššie spomínal, že bacha na chlór a ja som čítal práve Váš názor, že v dnešnej dobe je to bezpredmetné.. Pre istotu som ešte použil ten prietokový filter. Samozrejme som vodu na chlór netestoval, nakoľko som ešte nenašiel test presnosti testov na chlór. Aby som použil ten pravý.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2018 16:47 Muž @ Maq [2922] Re: JirkaŠčobák
Je fajn, že dokážeš mít dobrý pocit i z těch nemnohých osvětových úspěchů. To bohužel neuměl Marcel; ten něco dokázal, a divil se, že svět neprocitl en bloc. Škoda ho... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2018 15:40 Muž @ JirkaŠčobák [1856] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Maq
P.S. Náhodou, před nedělní Exotikou v BA se mi ozval člověk, který není ani na Rybičkách, ani na Akva.sk, ale čte mé blogy a zařizoval podle nich akvárium. Přimo na burze se pak objevil další člověk, který není nikde zaregistrován, ale čte mé blogy a chtěl konzultovat. Plánuje akvárium a už měl v mobilu seznam uvažovaných rostlin. Dobrý přístup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   12.02.2018 13:39 R Muž @ lacewings [3413] - Živorodky-přírodní formyRe: mk79
mk79 napsal:Na chlór používam vstupný prietokový filter
-již jsem zde uváděl info ohledně chloru ve vodovodním řádu v akvaristice
-rozdělím to na tři stupně, aby to bylo srozumitelné
-zbytkové množství chloru nacházející ve vodě ve vodovodním řádu, není při současné normě pro ryby škodlivé,působí jako antiseptikum,

-odstávkou nebo dodatečnou úpravou může sice vzniknou ve vodovodním řádu i silnější zbytkové zachlorování vody ,které lze vnímat jak chutově tak i čichově,ale ani zde se většinou nemusíme obávat,ale je třeba se mít na pozoru, protože se uvolnuje pomaleji,je to tedy odvislé od poměru množství vyměněné vody, opět antisepticky pozitivní účinek,

-pak je tu silné, až pačlivé zapáchající zachlorování,známé z uzavřených plaveckých bazénů. tento typ použití chloru je již pro většinu akva. ryb smrtelný

-záměrně zde nepoužívám jednotky ,aby nedošlo k experimentům s chlorem,jako antiseptického přípravku k bakteriální léčbě, desinfekci nebo použití, k odstranění řas

- v dřívější době byla úprava vody nejednotná na základě použité technologie, proto přetrvává názor o nutnosti odstáté vody pro použití , případné filtraci . Jedná se setrvalost,která je internetově převzatá , skutečnost v dnešní době zcela jiná.
-u krevetek je bezpečný první stupen ,
-druhý pouze od poměru množství vyměněné vody
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2018 13:24 Muž @ Kubaa [706] Re: mk79
Nastavovat CO2 podle reakci živočichů je barbarství. U ryb je citlivost silně závislá na druhu a chronické účinky nevidíš, budou přitom rybám ublizovat, i když zadne akutní problemy nevidíš.

Ale je to holt business, CO2 aspol. se dobře prodává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 13:05 Muž @ mk79 [15] Re: LeRi
Pochopte, že orientovať sa v takom množstve rozporuplných informácií nieje vždy ľahké. Ja som práve o tých krevetách čítal, že podľa ich reakcií nastavujú co2. :)
Na chlór používam vstupný prietokový filter a je to aspoň vizuálne poznať. Napr. že existujú aj zlé testy by ma ani nenapadlo. Študoval som veľa, ale evidentne z nesprávnych zdrojov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2018 12:43 Muž @ JirkaŠčobák [1856] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Maq
Ne. Bude to muj pohled a na uvod uvedu, ze pouze jedna z moznych cest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 12:17 Muž @ Maq [2922] Re: JirkaŠčobák
A nezkusíš, v zájmu "úspěchu", v tom návodu dovolit filtr? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2018 12:10 Muž @ JirkaŠčobák [1856] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: mk79
Já asi napíšu “Akvárium snadno a rychle ll.” :)
(napsal jsem v roce 2006 a tehdejší text obsahuje věci, které bych už dnes dělal jinak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2018 12:07 Muž @ Maq [2922] Re: mk79
Ten článek je reklamní sdělení.
A Ty jsi člen cílové skupiny, tzv. "kořen" - peníze máš, vědomosti nemáš, a chceš si je koupit.
Pro obchodníka ideální, pro akvaristiku bída.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 12:06 Muž @ LeRi [300] Re: mk79
Krevetkám co2 nevadí o nic více či méně než rybám ale jsou choulostivější na chlór. A jinak, krevetky jsem do svého akvária dával až nekolik měsíců po založení ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 12:06 Muž @ Kubaa [706] Re: mk79
I v případě CO2 to záleží na tom jaké ryby (a asi i jaké krevetky). Každopádně ty běžně doporučované rostlinářské koncentrace CO2 rybám škodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 11:48 Muž @ mk79 [15] Re: Kubaa
Myslel som citlivejšie na obsah co2.
Rybky boli v sacku vloženom v akváriu s po zjednotení teploty postupne dolievaná do salčku voda z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 09:18 Muž @ Kubaa [706] Re: mk79
Tenhle mem, že krevetky jsou citlivější než ryby, nechápu. Než některé ryby jistě, ale obecně to neplatí. Ryby jsi tam vylil jen tak, z pytlíku, bez aklimatizace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2018 09:15 R Muž @ afc1886 [3694] Re: mk79
Jsem v práci tak nemám čas ten článek pořádně přečíst, ale jenom tak v rychlosti bych rekl, že jsou to najen akvaristé ale hlavně prodejci. Proto doporučují milióny přípravků, bez kterých to nepůjde. Teď otázka na tebe. Myslíš, že ty přípravky opravdu budeš potřebovat? Nemusíš odpovídat, jen se zamysli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 09:09 Muž @ mk79 [15] Re: Kubaa
Prúser v zmysle, že tie krevetky a rybky tam už sú. Vyzerajú spokojne. Hlavne krevety sú vraj citlivejšie na CO2. To, že sa otáčali hore bruchom som pripisoval veľkej zmene vody. No neviem. Každopádne pozriem to co2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 08:42 Muž @ Kubaa [706] Re: mk79
Ten návod začíná větou "První měsíc po založení užitečné bakterie teprve osídlují filtr a substrát. Rovnováha v akváriu tak ještě není nastolena a tvoří se v něm mnoho jedovatých sloučenin." To pravda. Dále tam pak na začátku třetího týdne (tedy po 14 dnech) vpouští ryby a krevety. Tak bych autora vrátil, ať si přečte začátek vlastního článku, co k tomu více říci.

Vynechal bych ada vodičky a počkal s rybami minimálně měsíc.

Pokud chceš měřit, kup si pořádné testy. Ratajovy testy a papírové proužky (libovolné značky) jsou akorát vyhozené peníze, na výsledky se stejně nemůžeš spolehnout.

Jinak jsem z tvého dotazu nepochopill, o jaký průser se jedná, umírají ryby? Nebo co se děje?

Ve tvé prezentaci čtu, že ti ryby po přidání lapaly po dechu. Asi to přeháníš s CO2... Trávíš ryby... To že si zvyknou neznamená, že to pro ně není škodlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2018 08:32 Muž @ mk79 [15] – Prvý mesiac?
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Čo si myslite o tomto postupe na založenie akvária?
Ja som sa držal týchto rád a po 3 týždňoch som dal prvé krevety a pár rybiek. Po prečítaní témy na fóre vidím, že som asi spravil blbosť. Možno trochu iný krok v mojom prípade bol v tom, že nádrž bola založená emerzne ďalšie 2 týždne predtým. Nitrifikácia vraj v takom prípade beží rýchlejšie a následné riasy sú tak minimálne. Od prvého dňa nasadený Bactoesex a takisto pri každej výmene vody. Navyše do filtra Sera Siporax. Neviem to porovnať, lebo je to prvé akvárium, a napr. jemnú riasu zo skiel som stiahol len raz. Časť HC odišla skoro, ale to skôr vidím na zmrznuté rastlinky. Aj UG prišla časť podchladená. Zákal, okrem chvíľkového po Bactoesex nebol žiadny. No2 som od začiatku, v podstate až doteraz nenamer vôbec. Výmenami som skôr riešil tvrdosť vody. Použil som kvapkový test od Rataja aj pásky Sera.
Krevetky a Garra Rufa nasadené kvôli riase na UG.
Tak doplním otázku z úvodu. Je to veľký prúser? Ako pokračovať?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2017 12:06 R Muž @ ctibum [3147] - Snažím se to nezahubit...Re: luster1717
Levatce se točí ulita doleva při pohledu od hlavy ke špičce. Jestli doprava, tak to bude Bahnatka nebo Plovatka řekl bych. Každopádně buď rád, že tam je a sežeň si ještě pár okružáků :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 11:59 Muž @ luster1717 [4] Re: Anthrax
dostali sa tam ako vajíčka na rastlinách a jedného som si pozrel pod "mikroskopom" a ulitu má do špicu a celkom sa mi podobal na levatku ale ťažko u tak malého povedať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2017 11:52 Muž @ Anthrax [1232] Re: luster1717
Oni se namnoží. Takže dokupovat nemusíš. Pokud se tedy bavíme o drobných šnecích (okružáci, levatky, kružníci nebo piskořky).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 11:47 Muž @ luster1717 [4]
zdravím po 6 doňoch od založenia akvária sa mi tam vyliahli nejaký slimáci, moja otázka znie že či pomožu pri zabehnutí akvária aleboby som mal ešte nejakých dokúpiť?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 16:27 Muž @ DavFM [850] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
Ha, vidíš, to mě vůbec nenapadlo stydim budu co dva dny měnit vodu a musí to být cajk.Já tady na ten molitan čumím, čichám k tomu a přitom to řešení je tak jednoduché a naprosto jasné. Dííky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.04.2017 16:22 R Muž @ romant [26792] Re: DavFM
Ano i ne. ;-) Těch bakterií tam nebude tolik, jako když by se na tom spolupodílel kyslík, ale rozhodně to nebude mrtvé médium. Když bude akvo osázeno dostatečným množstvím poroperujících riostlin a podpoříš to častější výměnou vody, mělo by to klapnout, ale varuji před přehnaným optimismem, tedy v momentě, když se po vpuštění ryb nebude tzv. nic dít, potenc. problémy můžou přijít v řádu hodin, ale na druhiou stranu nechci zbytečně děsit, holt každý akvo je originál, ty už jsi více ostařen, tak to dokážeš vcelku rychle vyhodnotit a adekvátně zareagovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2017 16:20 Muž @ Magic [563] - RostlinyRe: DavFM
Pokiaľ v nej nebol vynútený prúd vody, odhadol by som to na skoré vyčerpávanie O2 s príslušnými následkami... takže nejaké baktérie tam budú, ale toľko ako v pracujúcom molitane sotva.

Vidí to niekto inak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 16:16 Muž @ DavFM [850] - Corydoras&Apistogramma – osídlení filračního média
Lze kostku biomolitanu považovat za zaběhnuté médium, když je ve funkčním,poměrně přerybněném akváriu pouze vhozena,zhruba měsíc a půl, ale neprotíká přes ní nuceně voda?

Proč se tak blbě ptám: zakládám další akvárko, vždycky použiju písek i vodu z ostatních akvaríí, filtry dělám hamburské, molitany mám v jedné rozplavce nonstop navíc a vždycky vytáhnu a použiju prakticky zajetý molitan. Takové akvárko potom považuju za zaběhnuté a ryby tam dávam hned. Vždy bez problémů.Teď však potřebuju udělat akvárko pro cichlidky, které jsem neočekávaně dostal, ale hamburský filtr mi pro ně přijde zbytečný. Mám v té rozplavce i hozený kus molitanu a z toho bych uřízl kousek tak na jeden bublifuk.

Budou tam ale už bakterie v dostatečném počtu, aby těch 5 rybek nechcíplo? Většinou dělám průzkum bojem, ale teď nějak nemám odvahu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2017 22:33 Mimulka - Corydoras&ApistogrammaRe: Acinonyx,
Zatial všetkym veľmi pekne dakujem ... ste zlatí a veľmi ste mi pomohli, určite sa ešte ozvem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 22:30 Acinonyx - Corydoras&ApistogrammaRe: Mimulka
A hlavne sa ti tu nikto nebude smiat. Mozno budeme chvilu zhrozeni, ked sa dozvieme, co v zverimexe ludom nakecaju, ale nas to prejde. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 22:23 Muž @ Maq [2922] Re: Mimulka
Tak se v klidu na všechno důkladně zeptej, tady je hodně šikovných akvaristů, kteří rádi poradí, a pokud někdo napíše hloupost, ostatní se hned do věci vloží - takže máš kontrolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:18 Mimulka Re: Maq
ano to už viem, povedalo mi to viacej ludí vo viacerých diskusiách a forach ... všetko čo mi v shope radili je akosi inak ... dokonca mi povedali že pri čistení akvária mam vymenit všetku vodu a premyť piesok vrelou vodou (preto mi umreli tie prvé rybky) .. dnes už viem že je to kardinálna hlúposť a schválne som to nenapísala aby ste sa mi nesmiali všetci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:11 Mimulka Re: JirkaŠčobák
dakujem za pomoc, deti budú mat radosť ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:05 Muž @ Maq [2922] Re: Mimulka
Mimulka napsala: viem že tam niesu živé rastlinky ale v shope mi povedali že nemusia byť a do takéhoto malého ani nedoporučujú lebo by som ich musela hnojit
Mimulko, tohle je taková kravina, že by dalo sakra práci vymyslet větší. Ten obchod by si zasloužil srovnat se zemí a zem posolit, aby tam už nikdy nic nerostlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 21:57 Muž @ JirkaŠčobák [1856] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: ctibum, mimulka
Když bude dělat, co řeknu, tak to s rostlinama ode mě dá.
mimulka: Štěrk můžeš nechat, jaký je (doufám, že není škodlivý - pak je to jen věc vkusu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:54 Muž @ JirkaŠčobák [1856] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Mimulka
Píšu ti soukromou zprávu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:50 Mimulka - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: JirkaŠčobák
Ja niesom, ale segra tam pracuje a chodí každý víkend domov ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:46 R Muž @ ctibum [3147] - Snažím se to nezahubit...Re: Mimulka
Jenže udržet malou "nádobu" funkční dá víc práce, než velkou, takže by se měla založit sakra pořádně ;-) A tys ji prakticky nezaložila. Do tohodle by se hodila leda roboryba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.02.2017 21:44 Muž @ JirkaŠčobák [1856] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Mimulka
Docvaklo mi, že píšeš slovensky ... nejsi z Blavy? Já ano. Jestli jsi taky, mohu pomoci. Věnuju použitelné rostliny.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií Přidat příspěvek • Zobrazeno 18861x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12751-zabehnuti-akvaria